Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Kohtuotsus

Järvamaal elanud kord kõrvuti taludes kaks rivaalitsevat talunikku, kes mõlemad kasvatanud vilja. Mõlemal oli selleks 20 ha maad mis paiknesid naaberpõldudel. Kuid talunik Aadu tunnetas, et vihm kastab talunik Jussi vilja rohkem kui tema oma. Aadu muutus eriti vihaseks siis kui viimase äikesetormi ajal sadas kogu vihm Jussi põllule ja Aadu omale tuli mõni üksik tilk.

Aadu kaebas äikesetormi kohtusse diskrimineerimise pärast. Äikesetorm selgitas kohtus rahulikult, et vihm võib ka maha tulla mujal kui nende kahe taluniku põldudel, isegi nende põldude vahel. Aadut selgitus ei rahuldanud ja ta rääkis kohtule, et selle viimase äikesetormi ajal kindlasti peteti teda ja äikesetorm eelistas Jussi.

Kohus, kuulanud ära poolt ja vastuargumendid otsustas, et äikesetorm on süüdi ja peab andma talunik Aadule kompensatsiooniks 10 sentimeetrit vihma. Aadu oli õnnelik aga äikesetorm lahkus kohtust murelikult. Päeva teisel poolel ehitas äikesetorm üles ühe korraliku tormi ja otsustas Aadule anda tema vihma. Aadu istus oma talu lävel ja vaatas rahuloluga kuidas äikesepilved kogunevad ja suunduvad tema viljapõllu poole. Oh sa välk ja pauk mis äkki lahti läks. Taevast hakkasid Aadu viljapõllule sadama golfipallisuurused raheterad mis peksid tema põllu maatasa aga Jussi põld jäi täielikult puutumata.

Õpetussõnad sellest loost: Kui ilm ei ole selline mis sulle meeldiks, lohuta ennast sellega, et see võib palju hullem olla. Ära süüdista naabreid parema ilma pärast. Järgmise aastal võib kliima olla sulle soodsam ja naabritele halvem.

AnekdootRahvatarkus

kolonelHans • veebruar 26, 2015


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *