Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Ilmaennustaja

Ilmaennustaja Peep on kahe aasta jooksul vallandatud 5 meteoroloogiaga tegelevast asutusest. Ta on sügavas depressioonis ja otsustas enda eluküünla lõpetada. Aga ta armastas ilma niipalju, et otsustas surma saada mõne ilmastikunähtuse, nagu näiteks äikese, tornaado või veetulvade läbi.

Oma esimesel kuul töötuna, otsustas ta katsetada äikesega. Ta mängis hoolega golfi, jalutas üksikute puude alla ja seisis jalgupidi vees ise rääkides mobiiltelefoniga. Mitte kui midagi. Siis asus ta ringi sõitma, et autoga tornaadosse sattuda. Jälle ei midagi. Lõpuks proovis ta kordi ujuda Keila jões kuid ükski veevool teda ei neelanud. Selle peale hakkas ta süüdistama jumalat, kes teda läbi ilmastikunähtuse surra ei lase.

Ühel öösel aga, kui Peep oli juba uinunud, ilmutas talle ennast Jumal. Selline karvane ja kodukootud. Jumal pidas talle pika loengu pikast ja täisväärtuslikust elust maailmas ja soovitas tal alustuseks saada korralik meteoroloogiline haridus. Lõpetuseks ütles jumal; „Ma olin suures hämmingus kui sa tahtsid ilmastikunähtuse läbi surma saada ise aga otsisid äikest aprillis, tornaadot Eestist ja lootsid peaaegu kuivast Keila jõest uputust juulis.“

 

AnekdootRahvatarkus

kolonelHans • veebruar 26, 2015


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *