Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Moderniseerimisest

Ühel päeval üks osav insener suri ja peagi oli tema hing Pardiisi väravate ees Pühale Mupole oma kohalejõudmisest ette kandmas. Püha Mupo avas paksu kausta ja uurib kirjatähti tähelepanelikult.

„Selge, sa oled insener. Sa ei ole õige värava taga vaid oled Jumala poolt määratud Põrgusse.“

Insener võtab siis ette põrgutee ja peagi leiab ta ennast „Kuradi“ palge eest. Kurat määras talle keskpärase elamise ühes Põrgu katlas kuid üsna pea sai insenerile Põrgu ebamugavustest kõrini. Mõtles, planeeris, nokitses ning peagi oli ta Põrgu mugavaks ehitanud. Igal pool olid eskalaatorid, vesitualetid, dušid, konditsioneerid ja igatsugu mugavusvidinad. Insener sai Põrgus üsna populaarseks ja nõutud meistrimeheks.

Ühel päeval helistas Jumal Kuradile hääles põlgusenoot, „Noh kuidas sul ka läheb? Ikka hingitsed?“

Kurat aga vastab rõõmsa häälega, et tal läheb ikka päris hästi. Põrgu on kõik väljaehitatud ja kõik tahavad siia tulla. Igal pool on eskalaatorid, vesitualetid, dušid, konditsioneerid ja igatsugu mugavusvidinad. Lisab, et praegu ei oska arvatagi mida see insener veel juurde leiutab.

Jumal läks sellise jutu peale leili. „Sul on insener? See oli ilmselt suur viga, et ta sinu juurde sattus? Saada ta kohe üles minu juurde!“

Aga ega Kurat pole Vanapagan, et teda saab ära petta. Saatis Jumala pikalt ja kinnitas, et insener jääb teda ja Põrgu õitsengut teenima.

Taoline vastus oli Jumalale nagu härjale punase rätiku näitamine ja ta läks järjest ballistilisemaks. „Saada ta üles minu juurde muidu annan sind kohtusse!“.

Selle peale puhkes Kurat südamest naerma. „Eks sa anna kui saad. Huvitav, kust kohast sa advokaadi võtad? Need on ju kõik minu juurde saadetud.“

Anekdoot

kolonelHans • veebruar 22, 2015


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *