Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Sõda 24022022

Info saamine lahingute tsoonist on oluliselt keerukam kui 2014-2015. Samas tollest ajast tuleks õppida seda, et mõlemad pooled varjavad ja valetavad. Seega tasuks kontrollida ja otsida infot lisaks. Näiteks UKR Ilovaiski kaotusi varjas ja Vene varjas oma Last200 suurust ning seda et vene seal üldse sõdib. Erinevalt praegusest inimesed sh sõdurid pildistasid, postitasid ja levitasid. Praegu väidetavalt on sõjaväelaste telefonidel akudki välja võetud. Seega igaüks peaks võtma igasugust infot reservatsiooniga ja otsima kinnitust ning mõtlema oma peaga.
Hommikul sai üht-koma-teist netist otsitud aga vähe. Musa asemel kuulasin Pärnust Tallinna sõites Vikerraadiot. Muidu ma Jana Toomi pidanud venemeelseks aga see mis ta Vikerraadios rääkis on minu arvates reaalsus – Lääs on nõrk olnud ja nõrk praegu ning see on Putinile kindluse andnud. Ning läänel pole vahendeid Putinit peatada. Ainuke vahend oleks suur sõda aga sellele riigid ei lähe. Pakun, et suure sõja ettevalmistus võtaks aega ning see oleks tuumasõda. Ajaks kui Lääs on valmis rünnakuks, on UKR juba kahed raada valimised vene kontrolli all peetud. Võibolla oleks venelased juba Berliini all. Näiteks Iraagi esimene sõda, kui koalitsioon oli venest oluliselt nõrgema Iraagi ründamiseks valmis peale 9 kuud ettevalmistust. Toom jättis rääkimata sellest, et tegemist on ikka mõjusfääride vahelise konfliktiga mitte UKR-Vene konfliktiga. Huntington kirjutas tsivilisatsioonide sõjast aga mitte sellest mis praegu. Real-politics koputab õlale ja sosistab kõrva, et praeguse konflikti saab lahendada üksnes UKR. Kas siis vene üksuseid hävitades või Putini nõudmistele järgi andes. Aga reaal-poliitikuid Euroopas ju pole. Ja tuleviku huvides soovin ma UKR võitu.
Minu sõjaline hinnang infokildude põhjal mis lahinguväljalt on tilkunud on see, et on kaks pealöögi suunda – Mariupol ja Harkov. See mis tuleb Krimmi poolt ja Valgevene poolt, on esialgu selleks, et UKR kaitset hajutada. Vene keelses sots meedias oli ka inf, et vene sõduritele pandi külge valgevene eraldusmärgid. Võib olla tõde arvestades Batka kokutamist Valgevene vägede osalemise kohta. Üldiselt on ka loogiline. Kõige kiirem ähvardus Kiievile oleks Valgevene suund. Kutuzov oli maailmas ainuke. Vaevalt, et UKR mõni Kutuzov on kes pealinna põletaks, seega tähelepanu Valgevene suunal on suurem kui ida suunal. Vene rünnak on konventsionaalne ja klassikaline. Vist Iraagi sõjad ongi need mis on klassikalised viimastel aastatel olnud. UKR puhul, juhul kui klassikaline osa mööda saab, on ilmselt oodata partisani sõda. Tingimused selleks aga pole need, mis olid IIMS ajal. Ka meil. Metsavendluseks valmistujatel võiks reaalsus taju parem olla. Ja KV ülesehitajad ning poliitikud võiks mõelda, et ühe võime loomine võta aega kümmekond aastat. Seda, et täna antud 380 milli homme ja ülehomme on jätkuvalt 380 milli. Seda, mis on meie huvid ja kui sügavale ahju me vööraste huvide eest oma päid topiks. Ja veel palju muud.
Ukrainale aga sooviks, et pekske tugevalt ja võitke. Edu! Siis saaks lääne kurss praeguses suunas jätkuda.
Pikema perspektiiviga vahendid on riikide käes. Sulgege kaubavedu, reisimine, raha ülekanded, jms, kõikidele venelastele. Putin ja tema jõuk saab ka Venemaal hakkama. Peale 2014 aastat uued Mersud liikusid Venemaale, tehnoloogia liikus Venemaale, ehitati Nord Stream 2 ja liikus raha sõjaväe moderniseerimiseks. Kui riigid jäävadki kahepalgeliseks, eriti Saksamaa ja Prantsusmaa, siis rahu Ida Euroopas pole loota! FkY EL!

kolonelHans • veebruar 24, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *