Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatris 22. mail

Sõjaga seonduv informatsioon peamiselt Ukraina ja sotsiaalmeediast. Täiendan päeva jooksul.

 • Kui nüüd see hõige, mida Sankt Petersburg’is noored kontserdil skandeerisid, inglise keelde panna, oleks see FUCK THE WAR. Imelik, ja kedagi ei vahistatud ning kontserti ka laiali ei pekstud?

 • Cannese uued kostüümid ka video pildina.

 • Saksa ajakirjanikud rebivad Scholzilt ikka hoolega maske maha! Bild kirjutab: Saksamaal, mis viivitab soomukite tarnimist Ukrainasse, leiti mittevajalikud Marderid. Alates märtsi algusest on Saksamaa keeldunud Ukrainale jalaväe lahingumasinaid Marder tarnimast. Kõik 343 Bundeswehri Marderit on seotud “riigikaitse ja alliansi kaitsega”. Ajakirjanikud said kätte Saksa kaitseministeeriumi sisedokumendile mis viitab lisa soomukitele. Jutt käib enam kui 62-st Marderist millest 32 ​ vajavad remonti ja veel 30 sobivad varuosadeks. Teadaolevalt on Saksa tootja valmis kolme nädala pärast esimesed jalaväe lahingumasinad Marder Ukrainasse tarnima. Samas valitsuselt nõusolekut ei tule kuigi Liidupäev toetas raskerelvade kiirendatud tarnimist Ukrainasse.
 • Tänapäeva sissisõda toimub asulates ja hoonestatud aladel.  Eriti vatnike puhul. Video
 • UA hinnang agressori kaotustele

 • USA staabiülemate esimees Mark Milley usub, et maailm on muutumas ebastabiilseks. Tema hinnangul on suurriikide vahel konfliktipotentsiaal. “Maailm, kuhu te sisenete, võib suurriikide vahel saada suureks rahvusvaheliseks konfliktiks. Ja see potentsiaal kasvab, mitte ei vähene. Ükskõik, milline sõjaline üleolek meil, USA-l, on olnud viimase 70 aasta jooksul, kahaneb see kiiresti, ”ütles hr Milley West Pointi sõjaväeakadeemia lõpetajatele peetud kõnes (tsiteerib AP).
 • Seoses Soome ja Rootsi sooviga liituda NATO-ga võib Arktika piirkond muutuda rahvusvaheliseks sõjaliste operatsioonide teatriks, ütles Venemaa välisministeeriumi suursaadik, Arktika kõrgete ametnike komitee esimees Nikolai Kortšunov. nõukogu. Tema sõnul vastutasid need riigid varem Arktika julgeoleku eest, kuid nende liitumine alliansiga ei aita tõenäoliselt kaasa “rahu ja julgeoleku saavutamisele” Arktika piirkonnas. „Näeme, kuidas rahvusvaheline sõjaline aktiivsus kõrgetel laiuskraadidel kasvab. Toimub sõjalise tegevuse rahvusvahelistumine. See on muidugi väga häiriv trend – Arktika piirkonna muutumine rahvusvaheliseks sõjaliste operatsioonide teatriks. See ei saa meid ainult muretsema panna,“ ütles hr Korchunov RIA Novostile.
 • Venemaa majandusarenguminister Maxim Reshetnikov ütles, et mõne riigi katse politiseerida Aasia-Vaikse ookeani majanduskoostöö (APEC) foorumit takistas ühise lõppavalduse vastuvõtmist. Sellest teatab RIA Novosti. „Tai kui võõrustajariik on näidanud üles kõrget koostöövaimu. Oluline on, et 23 punktiga 24-st lepiti kokku. See tähendab, et APEC suudab endiselt majanduskava edendada. Ainus põhjus, miks me üksmeelele ei jõudnud, on mõne majanduse katse foorumit politiseerida,” rääkis osakonnajuhataja.
 • Kokku registreeriti esimeses kvartalis üle 39,2 tuhande erineva majanduskuriteo. Esialgne materiaalne kahju oli neile hinnanguliselt 77,8 miljardit rubla. Samal ajal hüvitati kahju osaliselt vabatahtliku tagasimaksmise kaudu – 30,5 miljardi rubla ulatuses. Varem sai teatavaks, et Jakuutiast leiti kaevandustehase töötaja juurest teemante ligi 3 miljoni rubla väärtuses. Selgus, et mees oli hinnalisi maavarasid otsinud alates 2019. aastast, uurides ultraviolettlambi abil kaevandusi, milles need kaevandati.
 • Poola võimud, kes keeldusid oma Nõukogude Liidus toodetud hävitajaid MiG-29 Ukrainale üle andmast, saatsid nende lennukite varuosad hoopis Kiievisse. Sellest teatas laupäeval Poola teabeportaal Onet. Portaali andmetel andis Poola Ukrainale üle peaaegu kõik oma MiG-29 lennukite varuosade ja relvade varud. Eksperdid ütlevad, et see võimaldab Ukraina poolel taastada nende hävitajate lahinguvõime.
 • Okupandid kurdavad, et Vene rubla on muutumas “paberiteks”. Tugeva 3 miljoni rubla suuruse devalveerumise tõttu ei piisa vigastuste hüvitamisest isegi ühetoalise korteri jaoks Venemaamaal. Seda tõendavad sissetungijate uued telefonivestlused, kellel õnnestus SBU pealt kuulata.“ Meil on Astrahanis ühetoaline korter. Ostis auto, Volkswagen Polo, 2012 aasta. Hinnad, pizdets, kuidas need tõusid… “- räägib okupant, kes on vigastuste eest juba raha saanud. Tema vestluskaaslane naljatleb, et järgmise makse jaoks tuleb relvajõududelt hankida veel üks portsjon “luleyt” – “… veel üks haav ja piisab.”
 • Tšehhi MLRS RM-70 Vampire mis erineb BM-21 “Grad-st”, tegutseb juba Ukrainas aktiivselt. Integreeritud süsteem arvutist, digitaalsest ballistilisest arvutist, inertsiaalsest ja satelliitnavigatsioonisüsteemist ning digitaalsest krüpteeritud infovahetussüsteemist. Selle tulemusena vähendab see oluliselt aega sihtmärgi tuvastamisest hävitamiseni. Tänapäeva lahinguväljal üks olulisemaid. Kiirus 85 km/h; Kaliiber 122 mm; rakettide arv 40; Laskeulatus 20,4 km (9M22U puhul). Video

 • Saksa luure leidis Ukrainast sõdimas vene ekstremistlikud organisatsioonid Venemaa Keiserliiga ja Rusitšid. Saksa välisluureteenistuse analüütikute hinnangul viib koostöö nende rühmitustega nn sõja põhjuse, Ukraina niinimetatud “denatsifitseerimise” absurdini. Lahingutes registreeriti ka “Vene keiserlik leegion” – paremäärmusliku rühmituse “Vene keiserlik liikumine” poolsõjaline üksus. Varem olid nende võitlejad juba aastatel 2014-2015 Donbassis võidelnud. Nende juht Deniss Garijev peab Ukraina sõda separatistlike üksuste likvideerimiseks.
 • Rindel tundub üsna lõbus olevat.

 • Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi endine juht kindralpolkovnik Vassili Burba. Me teadsime rünnaku aega, teadsime et tuleb Blitzgrieg. Ja see, et suudame neile vastu seista on hea luure tulemus. Võik tuleb meile ja üsna kiiresti!
 • Feigin loeb venelastele monoloogi, või pigem õpetussõnad kuidas tegutseda ja mitte tegutseda!

 

 

 

 

Total Page Visits: 398 - Today Page Visits: 1
Arvamus

kolonelHans • mai 22, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *