Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Õpetajad protestivad Ida-Viru kõrgema palga vastu

Õpetajad on pahased, et keegi saab kusagil sama töö eest kõrgemat palka. Nimelt Ida-Virus. Tallinna linn, kui mu mälu mind ei peta, sai riigilt suure summa eesti keelse õppe sisseviimiseks/arendamiseks vene koolides. Midagi ei muutunud, raha vist haihtus. Haridusministeerium siiani pole näidanud kuhu see kadus. Vaevalt, et Repsile sest isegi Repsi jaoks oli see liiga suur summa. Ja kõik vene keelsed koolid lasevad vana rada mööda edasi.
Nüüd katsetame siis palga diferentseerimisega, et vene keelsetes piirkondades oleks 2030 on kõik koolid läinud üle eesti õppekeelele? Tegemist pole uue väljamõeldisega. Kaitsevägi on seda kunagi teinud. KV’lt võib ju uurida kas see aitas. Minu teada aitas. Võibolla on õpetajatel veel mingisuguseid ettepanekuid kuidas me saame eesmärgi täidetud? Võiks need lahkesti avaldada mitte üksnes kurta, et osad saavad vähem palka kui teised. Ei koli keegi nii kergesti oma elukohast teise. Olen ise selle mitu korda läbi teinud ja tean.
Ühte tahaks küll praeguselt ja ma loodan ka tulevaselt haridusministrilt saada.
LUBADUST, ET 1.5 KOEFITSENT KEHTIB IDA-VIRUS NEILE ÕPETAJATELE KES ÕPETAVAD EESTI KEELES.
Õpetajad on tark rahvas, oskavad nõudest kõrvale viilida.
Poliitika

kolonelHans • november 24, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar