Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Kihlvedu

Maksuametile on üks Kopli penskar silma jäänud. Vana elab laia elu aga sissetulekuks oli üksnes vanaduspension. Kutsuvad siis vana ühel heal päeval vestlusele.

Määratud päeval ja kellaajal ilmubki vana koos oma advokaadiga maksuinspektori kõrge palge ette.

Inspektor: Teil on üksnes nigel pension kuid te elate väga luksuslikult. Millega Te seda seletate?

Vana: Ma olen hea mängur.

Inspektor: Kas Te saate seda tõestada?

Vana: Muidugi. Ma teen seda kohe kui soovite.

Inspektor: Väga hea, tõestage!

Vana: Vean teiega tuhande euro peale kihla, et ma hammustan omaenda silma!

Inspektor mõtleb natuke ja veab vanaga kihla. Vana võtab prillid eest, võtab oma kunstsilma silmakoopast ja hammustab seda. Inspektori karp vajub lahti. Kuid kihlvedu on kihlvedu, vana advokaat on tunnistaja ja inspektor maksab vanale 1000 euri ära.

Vana: Nüüd ma vean teiega kahetuhande euri peale kihla, et ma hammustan oma teist silma!

Inspektor mõtleb, et vana ju pime pole ning ei saa taolist asja teha ning lööb vanaga käed. Vana võtab prillid eest, võtab suust oma hambaproteesid ja hammustab nendega oma teist silma. Inspektor läheb üleni higiseks kuid teha pole midagi. Maksab vanale kaks tonni ja mõtleb, et nüüd aitab. Aga vanamees tuleb välja kolmanda kihlveo pakkumisega.

Vana: Vean kuue tuhande euri peale kihla, et seistes siinpool lauda kusen ma teie prügikasti mis on teisel pool lauda. Ja teen seda nii, et ükski tilk ei lähe mujale kui prügikasti.

Maksuinspektor hindab olukorda ja mõtleb, et see on täiesti võimatu ettevõtmine. Ja lööb vanamehega käed. Vana võtab riista välja, sihib ja kuseb maksuinspektori laua ja ka inspektori iseenda korralikult täis.

Maksuinspektor hüppab röömuhõiskega laua tagant püsti – ta oli kaotuse pööranud suureks võiduks. Kuid vanamehe advokaat kukub karjatab õudusest ja jääb kalasilmadega juhtunut põrnitsema.

„Kas Teiega on kõik korras“, pärib inspektor advokaadilt?

„Absoluutselt ei ole“, vastab advokaat. „Täna hommikul andis vana mulle teada, et ta on maksuametisse vestlusele kutsutud. Ning ta vedas minuga kahekümne viie tuhande euro peale kihla, et kuseb maksuinspektori laua täis ja inspektor ise röömustab selle üle!“

kolonelHans • veebruar 2, 2015


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *