Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Sipelgas, muditud

Sipelgas töötas terve suve nii nagu jaksas. Ehitas maja ja korjas talveks toiduvarusid. Rohutirts mõtles, et sipelgas on loll kes ei oska elust mõnu tunda. Kargas mööda aasa ringi, pani pidu, võttis päikest ning ei mõelnud tulevikule. Kui peopanemiseks raha otsa sai, laenas aga pankadelt juurde. Lõpuks jõudis kätte sügis ja esimesed öökülmad rääkisid talve lähenemisest. Külmast lõdisev rohutirts kutsus kokku pressikonverentsi ja küsis, et miks sipelgal lubatakse elada soojas ruumis ja olla hästi toidetud aga tema peab külma ja nälja kätte surema. Kanal 2, ETV, TV3 ja TTV näitavad filmiklippe värisevast ja näljasest rohutirtsust ning kohe selle järel klippe soojas mõnulevast sipelgast kelle ees on rikkalikult kaetud toidulaud. Kogu Eesti ühiskond on šokeeritud kontrastist ja seitungid tõstatavad küsimuse, et kuidas taoline asi ühes demokraatlikus riigis juhtuda saab. Õhtuses talk-shows „Vabariigi kodanikud“ räägib Marek Strandberg, et taoline olukord saab juhtuda üksnes siis kui puudub „roheline“ mõtteviis. Et mõned lülijalgsetest kütavad maailma soojaks mistõttu kliima hakkab kõikuma ühest äärest teise ning paneb roheliselt mõtlevad ritsikad kannatama ja et selle vältimiseks tuleb kogu ritsikamaailm maksustada „rohelise“ maksuga. Evelin Ilves ilmub koos rohutirtsuga ühele avalikule heategevus üritusele kandes plakatit „Roheline pole olla kerge. Rohutirtsule korralikud elamistingimused“! Heiki Valner teeb Reporteris pika loo rohutirtsu kaitseks. Räägib sellest, et Savisaar on teinud kõik takistamaks rohutirtsul elada täisväärtuslikku elu ning sellest, et rohutirtsu elu on väga raske ja kõikidel tuleb teha kõik endast olenev, et rohutirtsu aidata. Ansip võtab sõna AK-s rääkides, et sipelgas on saanud rikkaks rohutirtsu turjal liugulaskmisega ning kutsub üles kiiresti kehtestama maksu õigluse jaluleseadmiseks. Lõpuks saadab sotsiaalminister Riigikogule vastuvõtmiseks seaduse „Majanduslikust võrdõiguslikkusest rohelises maailmas“. Seadusega kehtestatavad maksud hakkavad kehtima 1. jaanuarist. Riigikogu kinnitab selle kuulekalt kummitempliga.

Jaanuari lõpuks oli sipelgas pankrotis. Tal ei olnud enam midagi, mille eest makse maksta, kohtus otsustati sipelga varud ja varad võlgade katteks maha müüa ja valitsus konfiskeeris tema maja. Advokaat Kaasik esindas kohtus rohutirtsu kes oma töötasuks võttis kõik rohutirtsule üldsuse poolt annetatud varad. Kohtuistung viidi läbi ajal, mil ajakirjandus ja televisioon olid puhkusel ning meedias avaldati aja ja pinna täiteks üksnes vanu lugusid ja märulifilme. Kohtuniku valis valitsus välja personaalselt. Ta oli eelnevalt väga edukalt kaitsnud vaeseid rikaste ja võimsate vastu.

Täna võttis rohutirts viimase ampsu sipelga poolt kogutud toiduvarudest. Ta elas valitsuse majas mis oli sipelga käest võlgade katteks ära võetud. Sipelgas ise oli jäänud kadunuks lumme. Rohutirts istus ja vaatas televiisorit, mille ta oli ostnud sipelga viimaste talvevarude müügist saadud raha eest. Televiisoris esines peaminister Euroopa Ülemkogus kes rääkis kui ausaks ning õiglaseks inimeste suhtes on muutunud tema poolt juhitud riigi poliitika ja kui hea ning mõnus on elada tema riigis.

 

MuinasjuttPoliitikaValm

kolonelHans • aprill 7, 2015


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar