Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 06. veebruaril

OPOLUKORD 06022024

2024. aasta märtsiks plaanib Vene Föderatsioon täielikult vallutada Donetski ja Luganski oblasti ning osa Harkivi oblastist kuni Oskili jõeni. Järgmise 36 kuu jooksul kavatseb Venemaa hõivata osa Zaporižžja, Dnipropetrovski ja Harkivi piirkondadest. Vene väed saavutasid kinnitatud edu Kupjanski, Kreminna, Avdiivka ja Bahmuti kirdeosas keset jätkuvat positsioonilahinguid kogu rindejoonel.

Kupianski suunas tõrjusid UA kaitsjad 8 rünnakut Sinkivka Harkivi oblasti lähedal, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda. Vaenlane intensiivistas taas pealetungi kogu idarinde joonel, sealhulgas Kupjanski suunas. Mitte segi ajada täiemahulise rünnakuga – see on hoopis teine ​​asi. Vaenlane on püüdnud Kupyani suunas edasi liikuda juba mitu kuud. Meie omad hävitavad nad seal, nad toibuvad, koonduvad uuesti ja lähevad uuesti pealetungile. Võitlus jätkub. Meie positsioonid pole kadunud. Venelastel on raske meiega sõdida. Nad lubasid isegi oma ülematel kasutada alluvate kallal relvi, et takistada neil positsioonidest loobumast ja ülesannete täitmisest keeldumast.

Image

Limany suunas tõrjusid UA kaitsjad 15 rünnakut Luganski oblasti bílogorívka ja Yampolívka, Ternivi, Torskogo, Grigorívka Donetski oblasti lähedal, kus vaenlane püüdis lennunduse toel läbi murda meie vägede kaitsest.

Kreminna direction as of 4th Feb 2024

Bahmuti suunal tõrjus kaitsevägi 8 rünnakut Donetski oblasti Bogdanivka, Ivanivski ja Klištšievka asulate piirkondades, kus vaenlane üritas taktikalist positsiooni edutult parandada.

Avdiivka suunal tõrjus UA 24 rünnakut Novobakhmutívka, Avdiyivka piirkonnas ja 14 rünnakut Nevelski Donetski oblastis Pervomayskogo lähedal, kus vaenlane püüdis õhuväe toel läbi murda kaitsest. Vaatamata ametnike teatud avaldustele halveneb olukord linnas jätkuvalt. Täna roomasid pätid sõna otseses mõttes kõigist pragudest välja. Agressor keskendub vana Avdiivka ja AKHZ lähedal asuva maa-asula tugevdamisele ja koosseisu komplekteerimisele. Lisaks püüdis vaenlane hõivata raudteed ületavat silda. Enamikel positsioonidel lahingud käivad. Kusagil õnnestus vaenlasel edasi tungida ja kuskil kaitseväel õnnestus Ukrainal rünnakud tagasi lüüa. Traditsiooniliselt kerkib palju küsimusi kaitserajatiste ettevalmistamisel nii linna ümbruses kui ka linnas endas. Ukrainal oli edu Avdiyivkast edelas, eriti Nevelskist kirdesse. Aktiivsed lahingud käivad Avdiivkast loodes Novobakhmutivka ja Stepovoy piirkonnas; Avdiivkast läänes Tonenke ja Severny lähedal; Avdiivkast edelas Pervomaiski ja Nevelski lähedal.

Avdiivka direction as of 4th Feb 2024

Marinski suunal jätkavad kaitseväelased vastase ohjeldamist Georgiivka ja Novomõhhailivka Donetski oblasti lähistel.

Šahtarski suunal vaenlane ei rünnanud.

Zaporožje suunal tõrjus kaitsevägi 2 rünnakut Robotinogo Zaporižžja piirkonna lähedal, kus vaenlane üritas edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Hersoni suunal üritab vaenlane lüüa UA üksused Dnepri vasakul kaldalt välja. Päeva jooksul tegi 2 ebaõnnestunud katset tungida meie vägede positsioonidele.

 

 

 

___________________________________________________________________

 • Lõputud kirstuvirnad Rostovi sõjaväe morgis. Mõned Ukrainas hukkunud Vene sõdurid kogutakse siia kokku, enne kui need üle riigi välja saadetakse. Venelased jätavad palju laipu rindejoonele.
 • Venemaa riigimeedia teatab, et nn LPR-i eriolukordade minister Aleksei Poteleštšenko hukkus Ukraina relvajõudude rünnaku käigus ajutiselt okupeeritud Lõssõtšanskile. Päev varem andsid Ukraina relvajõud löögi ajutiselt okupeeritud linnas asuvale kohvikule “Adriatika”. Teatavasti hukkus 28/29 Vene ametnikku ja kaastöötajat
 • Forbes: Venelastel võivad lahingumasinad kuue kuuga otsa saada. Venemaa väed on pärast Ukraina sissetungi iga päev kaotanud keskmiselt 19 tanki, lahingumasinat, haubitsat ja muud raskerelvastust, kirjutab väljaanne. Sõidukite kahjude arvutamisega tegelev analüütik Andrew Perpetua märgib, et Kremli jaoks ei ole selline kahjumi tase vastuvõetav, “kuna uute soomukite tootmine jääb jätkuvalt maha, sõidavad venelased, nagu varemgi, enamasti vanade külma sõja aegsete masinatega. BMP igakuine kahjude tase läheneb 400-le. See on 5 korda rohkem kui aastatel 2022 ja 2023. Praeguse tempoga pole Venemaal kaheaastast lahingumasinate reservi. Tal on võib-olla kuue kuu reserv.
 • Roman Svitan arutas 5. veebruari uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  – Zalužnõi uus plaan šokeeris Venemaad;
  – Krimmis likvideeriti vene kindral;
  – Donetski oblastis hävitati okupantide konvoi.
 • Eile avaldas Financial Timesi loo, et eksperdid, kes arvasid, et sanktsioonid viivad katastroofini, on Venemaa majanduse vastupanuvõimest jahmunud. Kremli majanduspoliitikat nimetatakse “sõjaliseks Keynesianismiks”, mis seisneb majanduskasvu stimuleerimises kulutuste, eelkõige sõjaliste kulutuste suurendamise kaudu. Vene Föderatsiooni Keskpank hoidis 2022. aasta septembrist kuni 2023. aasta suveni diskontomäära vaatamata inflatsiooniohule madalal 7,5% tasemel. Madal diskontomäär tähendab, et pangad saavad keskpangalt raha madalama intressimääraga ja vastavalt sellele laenavad avalikkusele madalama intressimääraga. See omakorda stimuleerib tarbimist, mis tähendab majandust üldiselt. Need laenud läksid tööstuskompleksile ja elamuehitusele. Aktiivne kasv mõnes valdkonnas loob kasvu seotud valdkondades. Sealt paistis välja Venemaa majanduse stabiilsus.Kui Venemaal võeti inflatsiooniga võitlemise kurss alles 2023. aasta suvel, kui majandus oli piisavalt küllastunud, siis Ukrainas kehtestati juba sõja algusest peale Ukraina Riigipanga rahapoliitika – rahapoliitika ohjeldamine. inflatsiooni kõrgete intressimäärade tõttu. Selle tulemusena muutusid Ukrainas laenud ettevõtetele ja elanikele kättesaamatuks, kui see nii oluline oli. Pankadel on laenu andmine kahjumlik. Selle rahapoliitika tõttu on ettevõtete jaoks ainsaks võimaluseks 5-7-9 laenuprogrammid, mis on tegelikult vaid valitsuse hüvitis kõrgete intressimäärade eest. Nüüd on meil hoiustel rekordiliselt palju vahendeid nende kõrge tootluse tõttu, mis lihtsalt sõltuvad pankadest.mVäärib märkimist, et ilmselge eelis Venemaal on loomulikult energiakandjate olemasolu, millega nad jätkavad kauplemist ja teenivad kasumit. Siin on aga oluline ka siseriiklik majandus- ja rahapoliitika. Jah, me saime 2023. aastal 5% kasvu, kuid see on pärast 29% langust ja päästmist, nii et sellest ei piisa.
 • SBU esitas kahtlustuse Vene kindralile Jakov Rezantsevile, kes käskis Hersoni oblasti vallutada. 24. veebruaril 2022 andis ta Vene armee alluvatele üksustele käsu vallutada Hersoni piirkond. Tema juhtimisel tungisid sissetungijad Krimmist Ukraina lõunapiirkonda. Uurimise järgi andis Rezantsev käsu Tšornobajivka lennuvälja arestimiseks. Samuti andis ta korraldusi korraldada ulatuslikke õhurünnakuid Hersoni oblasti tsiviilinfrastruktuuri vastu ja korraldas massilisi repressioone piirkonna vastupanuliikumise liikmete vastu.
 • The New York Times. Relvajõud peavad personalipuuduse tõttu tagalaüksused eesliinile viima.
  • Idas pole kaitseväel praegu piisavalt varustust, inimesi rünnakule minekuks. Seetõttu on hetkel põhieesmärk säilitada positsioon, mis meil on;
  • Praegu on laskemoonast kriitiline puudus ja kaitsevägi ei jaksa tulistada vaid 1-2 edasitungivat sõdurit, seega on venelased kohanenud ja liiguvad väikeste rühmadena oma edasijõudnute positsioonidele;
  • Avdiyivi suunal rajavad snaiprid läbi linnatänavate all olevate tunnelite ning suunavad lõhkeainega täidetud UAV-d Ukraina positsioonidele;
  • Venelased domineerivad ka taevas ning peale väikest pausi pärast mitmete Venemaa hävitajate allatulitamist jätkus pommitamine;
  • Vene Föderatsiooni eesmärk on praegu saada sõjas eeliseid hetkel, mil Ameerika sõjaline toetus Ukrainale lakkas;
  • Kuigi ukrainlased on kaitsepositsioonil, kannavad nad jätkuvalt Venemaa vägedele suuri kaotusi: alates oktoobrist, mil Venemaa alustas pealetungioperatsioone, on ta kaotanud 365 peamist lahingutanki ja umbes 700 soomusmasinat, “kuid saavutanud vaid väikese territoriaalse edu”;
  • Vaid kaks kuud kestnud Avdiyivka vallutamise operatsioonide käigus sai surma ja haavata üle 13 000 Vene sõduri.
 • Zeleznõi kaadrivahetuse plaanidest.
 • Registreeriti alternatiivne mobilisatsiooniseaduse eelnõu.
  • Demobiliseerimine pärast 18-kuulist staaži, vallandamine – kolme kuu jooksul alates aruande esitamise kuupäevast (vabatahtlik) – kehtib nii lepingulistele kui ka mobiliseeritutele.
  • Rotatsioonid – mitte rohkem kui 3 kuud null joonel, seejärel suunamine taastumisele.
  • Tingimused – 1 kuu jooksul alates seaduse vastuvõtmise hetkest – edasilükkamine 1 aasta
  • Juba omandatust kõrgema hariduse omandajate, samuti aspirantide (kõikide õppevormide), doktorantide ja praktikal õppijate mobiliseerimise edasilükkamine.
  • Süüdimõistetud, kes on vabastatud karistuse kandmisest tingimisi, samuti amnestiaseaduse või armuandmise akti alusel karistuse kandmisest vabastatud, saavad mobiliseeruda oma suva järgi (v.a Ukraina riikliku julgeoleku aluste vastaste kuritegude eest süüdi mõistetud). , samuti Ukraina kriminaalkoodeksi artiklites 402–406, 408–411, 426–433, 437–442 sätestatud kuriteod)
  • Eemaldatud – kohtulahendi tõttu kontode, autode, kaartide kasutusõigust piiravad määrused. Kujutage ette kaebuste voogu, mis kohtusse jõuavad. Seetõttu tehakse ettepanek trahvida kõrvalehoidjaid.
  • Samuti tuvastas Ülemraada korruptsioonivastane komitee mobilisatsiooni parandamise uuendatud seaduseelnõus korruptsiooniriskid.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 712. sõjapäeva lõpul. Täna hommikul arutasime peaminister Denys Shmygaliga kangelaste poliitika – veteranide poliitika – tugevdamist. Sammud, mis lahendavad olemasolevad probleemid selles vallas ja annavad meie inimestele kindlustunde. Taaskäivitage sammud. Ja mitte ainult selles suunas. Kogu lugupidamise juures ministri vastu, see on ainult juhtimisküsimus. Ukraina vajab jõudu, värsket energiat ja piisavat juhtimist igas valdkonnas. Peame selle sõja võitma. Ja teha sel aastal maksimumi ehk isegi rohkem kui võimalik. Ukraina võidab. Au meie rahvale! Au Ukrainale!
 • Orbáni partei boikoteeris Ungari parlamendis toimunud hääletust Rootsi NATO liikmelisuse üle
 • T-80-de osakaal väheneb järk-järgult, samas kui kõige tavalisema tanki T-72 kadude protsent suureneb. Pikka aega, alates 2023. aasta kevadest, suhteliselt haruldase T-80U kaotusi ei registreerita, tõenäoliselt pole venelastel selle variandi tanke peaaegu üldse järel. 2016. aasta T-72 kadude protsent väheneb – selle tanki moderniseerimine, mida enam ei toodetud, on tänu Ukraina kaitsejõudude jõupingutustele järk-järgult ajalukku taandumas. 2022. aasta mudeli lihtsustatud moderniseerimise protsent suureneb järk-järgult, ülejäänu hõivavad NSV Liidus toodetud moderniseerimata T-72-d. Hoolimata hiljutisest üksikute T-90A ja T-90S ilmumisest Venemaa visuaalselt registreeritud kaotuste hulka, on peaaegu kõik viimasel ajal kaotatud T-90 endiselt toodetud T-90M; vanemad modifikatsioonid on ilmselt praktiliselt välja löödud.

Image

 • Ukraina arendajad on loonud strateegilise löögidrooni “Shoolika mk6”. UAV suudab anda täppislööke ja on oluline taktikaliste operatsioonide jaoks, eriti öösel. 10-kilomeetrise tegevusraadiusega, 6 kg kandevõimega ja vastupidavusega elektroonilisele sõjale saab see kaitsejõududelt positiivset tagasisidet oma taktikalise tähtsuse kohta, eriti öistel operatsioonidel. Droon on läbimas NATO kodifitseerimist ning selle AI-süsteemi ja kaameraid on kavas täiustada sihtmärgi paremaks tuvastamiseks ja kursi kohandamiseks.

 • “Venemaa kaitseministeerium pöörab erilist tähelepanu sellele, et sõjalisest erioperatsioonist osavõtjad saaksid presidendivalimistel hääletada,” ütles Šoigu konverentskõnes. “Erilist tähelepanu pööratakse sõjalise erioperatsiooni tsoonis isikkoosseisu hääletamise tagamisele. Täna arutleme selle üle, kuidas kulgeb ettevalmistus sõjalise valijaskonna osalemiseks valimiskampaanias,” lisas Šoigu.
  Hea mõte! Peamine on avaldada sõdurite valimisjaoskondade asukohad. Oma hääle tahavad anda ka Ukraina relvajõud!
 • Prantsusmaa on valmis varustama Ukrainat uusima põlvkonna relvadega, nagu SCALP raketid ja uue põlvkonna pommid, ning see kohustus ilmselt suureneb, kuid mitte ainult eraldatud rahaliste vahendite, vaid ka relvade olemuse osas. mis ilmselgelt peab olema kõrgeima tasemega, mis on vajalik, et ukrainlased saaksid end kaitsta – Prantsusmaa peaminister Gabriel Attal
 • President teatas kohalike ja piirkondlike omavalitsuste kongressi liikmete piirkondlikul koosolekul, et varsti kavatsevad nad välja töötada uue õiglase mehhanismi sõjaväekohustuslike ettevõtete töötajate broneerimiseks:
  • Meile on olulised kõik ettevõtted: iga põllumees, iga inimene, isegi see, kes annab 10, 20, 30 töökohta
  • Ettevõtluse ja riigi jõupingutuste koordineerimiseks käivitati üle-Ukraina majandusplatvorm “Made in Ukraine”
  • Palusin meie majandusteadlastel ja korrakaitsjatel välja töötada spetsiaalne lähenemine ettevõtlusele, mis toimiks täiesti “valgelt”.
 • Venemaa diktaatori Vladimir Putini pressisekretär. Dmitro Peskov asus ähvardama Ukraina lääneliitlasi plaanide tõttu kasutada külmutatud Venemaa varasid meie riigi hüvanguks. Nii ähvardas Peskov Euroopa Liitu (EL) ja “suure seitsme” riike (G7: Suurbritannia, Saksamaa, Itaalia, Kanada, Prantsusmaa, Jaapan ja USA) “palju aastakümneid kestvate katsumustega”
 • Washingtonis asuv mõttekoda “Atlantic Council” tõi välja viis stsenaariumi, milline võiks olla Venemaa agressorriik kuue aasta pärast, 2030. aastal. Diktaator Vladimir Putin võib võimule jääda ja tema režiimi tagandamise puhul võivad sündmused areneda hoopis teisiti. Võimalik on ka Venemaa täielik lagunemine ja “suveräänsuste paraad”. Raporti autor Casey Michel rõhutas, et see Venemaa Föderatsiooni tuleviku stsenaariumide loetelu on ammendav, kuid need on sündmuste arengu kõige tõenäolisemad võimalused.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 6, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *