Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Kõigepealt oli idee ja siis tuli mõte

Idee tuleb ikka kui aju tühja ketrab. Kas siis õhtul igavledes, napsitades või öösel ärgates. Mulle tuli idee eelmise nädala reedel. Ja nädalavahetusel tekkis sellest mõte. Veelgi enam, leidsin isegi mõttekaaslased – Kaja, Gerli, Tarmo, Jaanus, kellega koos asusime realiseerima mõtet. Õigemini selle esimest sammu, ja tegime me seda kolmapäeval.

Idee oli suurendada erakonnas Isamaa sotsiaalset suhtlust väljaspool neid “bla-bla-bla” poliitilisi koosolekuid ning siduda liikmeskonda ka muul moel. Mõte oli seda teha mingi sotsiaalse sporditegevuse kaudu. Jaanusel ja minul olid kohe vanad kogemused varnast võtta ja valik langes bowlingu kasuks. Kolmapäeval tegime siis esimese kokkusaamise ära ja sealt tulid muidugi uued mõtted. Enne kui nendest uutest mõtetest kirjutan, teeks lühikokkuvõtte kolmapäevast. Tegelikult midagi kokku ei olegi võtta. Tugevaim oli Kaja (mitte segamini ajada kallasega), teistel punktiarvestuses midagi vastu panna polnud. Seevastu viskeasendites Kaja ei võitnud …

Parim viskeasend oli Jaanusel. Kohale tulnud leidsid, et Jaanus tuleks nomineerida Luikede Järve esitantsija kohale. Nii kaunilt ühel jalal seisjaid pole me ammu näinud.

Aga nüüd edasi mõttearendustest:

  • Esiteks leidsime, et meil tuleb meie bowlingu tiimil välja kutsuda meie erakonda riigikogus esindavad kodanikud. Sõnades on tegemist meie tugevama poolega aga käeline pool vajab selgitamist. Rahalises mõttes tähendaks see, et kui ta meie seltskonnale vastu ei saa siis maksab ta raja eest. Raha rahaks aga me näeme selliste kohtumistes võimalust ideede levitamiseks. Muidu nad istuvad seal Riigikogus, vaatavad üksteisele kahtlustava näoga otsa, ja ei tea reaalsest elust midagi. Kui meie taolise ettevõtmise algatame siis ega teised erakonnad saa meist maha jääda. Meie ju juhime reitingut ja küll nad tahavad meile järele jõuda …. loodame! Tulevikus ehk võitleme spordiareenil mitte kummitemplis.
  • Teiseks tuleb korraldada piirkondade vaheline möödu võtmine. Selline rändkarikas mis saab uue omaniku igal aastal.
  • Kolmandaks … finantseerimine on selgitamisel.
  • Ja neljandaks. Loodame, et kokku saamise huvilisi võiks meil olla korra kuus. Kuid kui sotsialiseerumise käimavedamine võtab pikemalt siis kord kvartalis oleks miinimum. Järgmine Isamaa Bowling toimub igal juhul 20. märtsil Harjumaal. Kas me leiame vabatahtliku Isamaa Riigikogu saadiku kes meile vastu tuleb, on küsimus? Sina julge Isamaa riigikogulane – anna endast märku!

 

ArtikkelPoliitika

kolonelHans • veebruar 22, 2024


Previous Post

Next Post