Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 09. juunil

OPOLUKORD 09062024

Hortõtsja OSU pressiesindaja Nazar Vološin: Suurem osa Vovtšanskist on täielikult Ukraina kaitseväe kontrolli all ja see osa, kus Vene sõjaväelased üritavad viibida, on meie tulekontrolli all. Kupyanski suunal on olukord pingeline ja Pokrovski ZSU-s ei lase vaenlasel edasi liikuda – seal on täna vaenlase rünnakute fookus. Okupandid aktiviseerusid Limany suunal, kus alates hommikust on Ivanivka, Ternivi, Torskyi ja Makiivka piirkonnas tõrjutud 5 Vene õhuväe toetusega rünnakuid.

Vene väed edenesid hiljuti Harkivi linnast põhja pool, Kupjanskist kagus, idapoolseimas Chasiv Yaris, Avdiivkast loodes ja Donetski linnast edelas.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 08.06.2024.

Harkivi suunal päeva algusest neli vastase rünnakut Liptsivi, Glibokoje ja Vovtšanski piirkonnas.

Image

Kaheksa Vene sissetungijate rünnakut Sinkivka, Pištšnja, Andriyivka, Grekivka ja Makiyivka asustatud aladel tõrjuti Kupianski suunas. Olukord on pingeline – lahing Nevski lähedal jätkub. Kaitsevägi rakendab meetmeid olukorra stabiliseerimiseks.

Lymani suunas püüdis vaenlane seitse korda edasi liikuda Nevske, Terni, Ivanivka, Torske ja Dibrova asulate suunas. Kuus rünnakut tõrjutud, lahing käib Ivanivka piirkonnas. Olukord on kontrolli all.

Kramatorski suunas peatasid Ukraina kaitsjad kolm vaenlase katset meie sõdureid välja tõrjuda Tšašovoje Jari, Ivanivski ja Andriyivka piirkonnas. Samal ajal on olukord Ivanivski lähedal endiselt pingeline – lahing käib.

Pokrovski suunas tõrjus meie rühmitus 27 okupantide rünnakut. Kakskümmend venelaste rünnakukatset Novooleksandrivka, Evgenivka, Sokola, Novopokrovskogi, Novoselívka Firsti ja Jasnobrodívka piirkonnas tõrjuti. Käimas on veel seitse vaenlase rünnakut. Olukord on eskaleerunud. Eelkõige vastane jätkuvalt püüda läbi murda küljel Očheretynogo piirkonnas Jevgenívka ja Novooleksandrivka. Kaitsevägi rakendab meetmeid, et takistada vaenlase tungimist sügavale meie territooriumile.

Image

Ülejäänud suundadel olulisi muutusi keskkonnas ei toimunud.

___________________________________________________

 • Olukord rindel on endiselt pingeline, kuid kontrolli all. Ukraina sõjavägi jätkab Venemaa pealetungi tõrjumist. Meie saatejuht Ihor Havryshchak kommenteeris olukorda rindel. Eelkõige analüüsis ta iga suunda. Ja analüüsis ka relvajõudude tabamusi okupantide baasil Luganskis. Lisaks kommenteeris ta plahvatusi ajutiselt okupeeritud Krimmis. Lisateabe saamiseks vaadake videot.
 • Üks valdkond, millele Venemaa ametnikud oma Aafrika-reisidel keskendusid, on Venemaa sõjalise jalajälje tugevdamine. Kreml kasutab Aafrikas sõjalist mõjuvõimu, et kasutada piiratud ressursse, et luua võimalusi Euroopa ohustamiseks ja Venemaa kui suurriigi maine edendamiseks.
 • Hanna Maljar: Samaaegselt pealetungioperatsiooni algusega Harkivi oblastis alustavad nad teabekampaaniat, et diskrediteerida kesk- ja kõrgema taseme sõjalist juhtkonda, sealhulgas erinevate suundade, harude ja väeliikide ülemaid ning keskkomiteed. Venelased on seda alati teinud. Kuid täismahulise sissetungi esimesel aastal meie tsiviilisikud ei osalenud. Ja siis nad läksid lahku. Ja nüüd on venelastel lihtsam eesmärki saavutada. See on tegelikult spetsiaalselt sõjaväelisele publikule mõeldud kampaania. Just neid tahavad venelased demotiveerida ja nõrgestada. Lihtsaim viis on hävitada ülema autoriteet sõjaväelaste seas. Tsiviilelanikud ei saa sellest aru. Tsiviiltöökollektiivides on juhi autoriteet oluline, kuid mitte määrav. Sõjaväes, eriti lahingutingimustes, on see aluseks. Sellepärast sihivad venelased teda. Nende eesmärk on jagada meie armee sõjaline monoliit nii-öelda väliüksuseks ja tinglikuks “kindraliks”. See on sama mehhanism nagu Ukraina kunagine jagamine lääneks ja idaks või muu ühiskonna osadeks jagamine, mida venelased siin pidevalt rakendasid. Meie armee seestpoolt lahutamine on nende kuldne unistus ja nende tugevus. Nad teavad, kuidas meid jagada. Ja see on tõsine väljakutse, mis kas teeb meid tugevamaks või hävitab. Retsept tugevamaks saamiseks on väga lihtne – täielik ignoreerimine. Ärge lugege, ärge saatke üksteisele, ärge jagage sotsiaalvõrgustikes – lihtsalt ignoreerige. Ja sõjaväelased peavad aru saama, et tegemist on inforelvaga, mis on mõeldud armee seestpoolt hävitamiseks.
 • @Tendar: Venemaa sissetung Põhja-Harkivisse kestab nüüd kuu aega ja on aeg teha tulemustest kokkuvõte. Kui Vene pealetung algas, oli Venemaa edasitung – vähemalt võrreldes idasuunalise hiilimisega – esialgu suhteliselt kiire. Ilmselgelt oli Vovchans’k nende peamine sihtmärk selles sektoris. Venelased olid arvult ja mürskude poolest paremad ja neil oli täielik vabadus lüüa ukrainlasi Venemaa territooriumilt, kuna lääne relvade kasutamine seal oli piiratud. Kuid venelaste sissetung jäi lõpuks takerduma. 18. mail lõid Ukraina raketid Vovtšanski põhjakvartalis mitu Venemaa positsiooni. See oli ka päev, mil selles sektoris registreeriti viimane Venemaa edasitung. Lääne-Harkivi edasitungi areng oli üsna sarnane.Taktikalisest vaatenurgast ei saavutanud venelased märkimisväärset edu. Vovtšansk on jätkuvalt peamiselt Ukraina kontrolli all ja tegelikult on ukrainlased juba mõned varem kaotatud osad tagasi saanud. Venelaste unistus jõuda Harkivi linnale lähemale, et paigutada suurtükid Ukraina suuruselt teise linna laskeulatusse, on vaid palavikuline unistus. Nii et isegi see Vene armee taktikaline eesmärk ei ole lähedal realiseerumisele. Palju olulisem on aga strateegiline olukord. Jällegi, venelased ei suutnud Ukraina jooni murda ja on nüüd sunnitud seda piirkonda isegi kaitsma. Palju hullemad on selle seikluse poliitilised tagajärjed. Suurim Venemaa valearvestus on olnud see, et lääs lubas kasutada lääne relvi Venemaa sihtmärkide vastu Venemaal, paljastades mitte ainult lugematuid Vene sihtmärke, vaid ka Venemaa blufi punaste joonte osas.Samuti oletati, et Harkivi sissetung oli idapoolsete operatsioonide kõrvalejuhtimine ja tõepoolest üritasid venelased mitu korda Chasiv Yari lähedale edasi liikuda. Kuid tulemused olid seal veelgi väiksemad kui enne Harkivi sissetungi. Siverski-Donetsi kanali ületamise katse venelastel ebaõnnestus mitu korda ja venelaste soomus odaotsad nende elavjõu kõrval likvideeriti kiiresti. Venelased pole seal veel kogu oma kahuriliha kulutanud, aga kui Harkiv oli diversioon, siis ka see kavatsus luhtus.Kokkuvõttes on viimased 4 nädalat, aga veelgi enam viimased 8 kuud meile näidanud, et isegi parimates võitlustingimustes on venelaste tulemused kohutavalt madalad. Neil on numbrid, mürsud, lennukid, nende tööstus täielikult sõjaks valmis. Kuid vaatamata sellele tohutule eelisele on territoriaalse edu tulemused parimal juhul äärmiselt kesised. Kui midagi ei muutu ja kui võrrelda neid nappe tulemusi venelaste eraldatud ja lõpuks raisatud tohutute ressurssidega, siis võib seda lihtsalt nimetada Venemaa strateegiliseks lüüasaamiseks. Tõsiselt, venelased ei saa isegi Vovchans’ki võtta, linna, mis asub vaid 5 km nende enda piiri taga. Ukrainlased halvendasid tõsiselt Venemaa elavjõudu ja ressursse. Nad esinesid vaatamata karmidele tingimustele erakordselt hästi ja paljastasid selle käigus ikka ja jälle Venemaa nõrkuse. Venemaad saab lüüa.
 • Zelensky: Prantsusmaal peetud läbirääkimiste ja kohtumiste tulemusena on meil nüüd uued otsused Prantsusmaalt ja USA-lt Ukraina kaitse osas. Tänan meie sõpru.Suurtükiväes, sealhulgas 155-kaliibrilise suurtükiväe laskemoona valmistamisel Ukrainas, on edusamme. Ettevalmistamisel on uus tootmisplatvorm.Meil on ka suurem lahingulennunduse ja elektroonilise sõjapidamise võimekus. Olen tänulik Prantsusmaale ja president Macronile initsiatiivi võtmise eest ning meie ettepanekute toetamise eest sõdurite väljaõppe ja brigaadi varustamiseks. Üheskoos paneme uue, süsteemse aluse Ukraina armee üksuste väljaõppele.Hoiame aktiivset suhtlust kõigi oma partneritega kõigil tasanditel. Esimene rahutippkohtumine toimub vaid nädala pärast. Samuti toimuvad olulised kohtumised ja kõnelused Euroopa liidritega, et tugevdada meie vastupanuvõimet ja kaitset Venemaa terrori vastu.Oleme juba jõudnud kokkuleppele partneritega täiendavate õhutõrjesüsteemide osas Ukrainale. Mõned saavad teoks varem, teised aga sügise poole. Olen tänulik igale juhile ja riigile, kes meid praktiliselt toetab. Peaaegu on valmis ka uued julgeolekulepingud Ukraina jaoks. Need on strateegiliste otsuste tegemise kuud. Mais laiendati meie lahinguvälja võimeid, sealhulgas kaugmaa võimeid. Juunis tuleks tugevdada meie diplomaatiat ja strateegilisi perspektiive ning teha kõik võimaliku õiglase rahu lähendamiseks ja Ukraina ühiskonna tugevdamiseks.
 • 7. juunil 2024 teatas USA kaitseministeerium uue sõjalise abi paketi eraldamisest Ukrainale summas 225 miljonit dollarit. See on 59. pakett Ukrainale alates 2021. aasta augustist ja viies pakett 2024. aastal. USA kaitseministeeriumi ametlikel andmetel on Bideni administratsioon Ukrainale eraldanud sõjalist abi enam kui 51,9 miljardit dollari väärtuses. Ukraina sõjalise abi pakett sisaldab:
  • õhutõrje raketid HAWK õhutõrjeraketisüsteemide jaoks,
  • Stingeri õhutõrjejuhitavad raketid,
  • täiendavad raketid M142 HIMARS maapealsetele raketisüsteemidele,
  • 155 mm haubitsad,
  • 155 mm mürsud,
  • 105 mm mürsud,
  • 81 mm miinid,
  • soomustransportöörid M113,
  • haagised rasketehnika transportimiseks,
  • ranna- ja jõelaevad,
  • Javelini tankitõrje juhitavad raketid,
  • TOW tankitõrje juhitavad raketid,
  • ühekordselt kasutatavad AT4 käeshoitavad tankitõrje granaadiheitjad,
  • väikerelvad ja laskemoon,
  • demineerimisvahendid,
  • käsigranaadid,
  • öövaatlusseadmed,
  • varuosad, logistika ja muu vara.

 

 

 

 

kolonelHans • juuni 9, 2024


Previous Post

Next Post