Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 26. juunil

OPOLUKORD 26062024

ISW: Vene väed tungisid hiljuti Avdiivkast loodesse. Vene väed edenesid Sokilist veidi põhja pool (Avdiivkast loodes) asuval alal ja hoiavad positsioone O0544 Ocheretyne-Pokrovski maantee ääres Ocheretyne linnast (Avdiivkast loodes) loodes. Väidetavalt liiguvad okupandid Jasnobrodivka lähedal (Avdiivkast läänes) ja on Ukraina väed selles piirkonnas osaliselt ümber piiranud. Vene ja Ukraina allikad teatasid võitluse jätkumisest Avdiivkast põhja pool Oleksandropili lähedal; Avdiivkast loodes Jevhenivka, Novooleksandrivka, Vozdvyzhenka, Sokili ja Novoselivka Perša lähedal; Avdiivkast lääne pool Umanske ja Yasnobrodivka lähedal; ja Avdiivkast kagus Karlivka lähedal, Nevelske ja Karlivske veehoidla juures.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 25.06.2024.

Ukraina sõjavägi ründab jätkuvalt otsustavalt vaenlase katseid tungida sügavale meie territooriumile, andes talle tõhusa tuleefekti, mis kurnab üle kogu rindejoone.

Harkivi suunal ründasid okupandid kogu päeva jooksul lennunduse toel kaheksa korda sügaval, Vovchanski ja Tihogo piirkonnas. Kaitseväe üksused on edukalt tõrjunud viis vastase pealetungi, hetkel on käimas veel kolm kokkupõrget.

Kupjanski suunas tegi vaenlane 10 katset meie üksuste tõrjumiseks okupeeritud positsioonidelt Sinkivka, Stepova Novoselivka, Pičnna, Stelmakhivka ja Andriyivka asulate lähedalt. Üheksa vaenlase rünnakut tõrjuti edukalt. Pingeline olukord püsib Stepovoí̈ Novoselívka piirkonnas, kus võitlus veel käib.

Lymani suunas püüdis Vene agressor 15 korda edasi liikuda Kopanoki, Grekivka, Makiyivka, Nevski ja Serebrjanski metsa piirkonnas. Ukraina kaitsjad tõrjusid 12 vaenlase rünnakut, võitlused jätkuvad. Võetakse meetmeid, et takistada sissetungijate liikumist sügavale meie territooriumile.

Síversky suunas pole olulisi muudatusi kogetud. Alates päeva algusest on okupandid Bílogorivka, Verkhnyokamâns Відkogo, Spirnogo ja Viiymka lähistel sooritanud 13 ebaõnnestunud rünnakut. Olukord on kaitseväe üksuste kontrolli all.

Vaenlase üheksa katset läheneda meie positsioonidele Ajajari, Ivanivski ja Andriyivka lähedal Kramatorsky suunas ebaõnnestusid. Samas ei loobu okupandid oma kavatsustest edasi liikuda Tšašovoje Jari piirkonnas, kus vastasseis veel kestab. Olukord on Ukraina kaitsjate kontrolli all.

Toretski suunal pole olulisi muutusi kogetud ja see on jätkuvalt pingeline. Lennunduse toetusel ründas vaenlane 11 korda Toretski, Põhja- ja New Yorgi lähistel. Kõik kallaletungid tõrjuti. Võetakse meetmeid kaitse vastupidavuse suurendamiseks.

Võitluse kõrge intensiivsus säilib Pokrovski suunas. Lahingute arv on tõusnud 42-ni. Zagarbniki jätkab Ukraina kaitsjate sõjaväelise korra survestamist Jevgenivka, Novooleksandrivka, Vozdvizhenka, Novoselivka Esimese ja Jasnobrodivka lähedal. Meie sõdurid on tõrjunud 35 vaenlase rünnakut, lahingud jätkuvad Novooleksandrivka ja Sokola piirkonnas.

Kurakhivi suunal toimus päeva algusest kuus lahingut. Kaks rünnakut Georgiivka ja Konstantinivka lähedal ebaõnnestusid. Samal ajal käib vaenlase tegevus Krasnogorivka lähedal, kus võitlus jätkub.

Vremívski ja Oríhivi suundades pole olukord muutunud. Vaenlase rünnakud Konstantinívka, Urozhaynogo, Mala Tokmachka ja Robotinogo piirkondades ei olnud edukad.

Pridniprovski suunas ei õnnestunud neli vaenlase rünnakut. Olukord on kontrolli all.

Teistes suundades on olukord oluliste muutusteta.

__________________________________________________

 • Zelenski vabastas kindral Sodoli ühendvägede ülema kohalt ja määras tema asemele teise kindrali. Kes on uus komandör? Venelased tungisid edasi Andriivka suunas Kupjani suunas. Harkivi oblastis ajasid meie väed venelasi, kahes Vovtšanski osas saatis ZSU edu.
  00:00 Vasyl Pekhno olukorrast rindel
  00:19 Zelenski vallandas “lihunik” Sodol
  08:19 Vaenlane tungis edasi Borova suunas
  10:43 Ukraina relvajõududel on Vovtšanskis edu
  17:10 Mis siis Novooleksandrivkaga lahti on?
 • Rahvusvahelise Kriminaalkohtu kohtunikud on väljastanud Šoigu ja Gerasimovi vahistamismääruse. Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) teine ​​eeluurimiskoda andis välja endise Venemaa kaitseministri Sergei Šoigu ja peastaabi ülema Valeri Gerasimovi vahistamismääruse. Sellest teatatakse kohtu veebisaidil. Kohtunikud peavad Šoigu ja Gerasimovat vastutavaks sõjakuritegudes, muu hulgas tsiviilobjektide vastu löömises, tsiviilelanikele ja objektidele liigse juhusliku kahju tekitamises, samuti inimsusevastases kuriteos.

Image

 • Ukraina naised hüppavad traditsioonilisel jaaniöö tähistamisel pealinna Kiievi lähedal pühapäeval, 23. juunil 2024 üle tule. Ukrainas peetakse endiselt igivana paganlikku festivali, kes on kolmandat aastat kestnud Venemaa sõda Ukraina vastu. Paljud inimesed usuvad, et üle tule hüppamine puhastab nad kurjadest vaimudest.

Image

 • Rindel käib tihe võitlus eri suundades. Alles eelmisel päeval toimus 170 lahingukokkupõrget Vene vägedega. Selle asemel on alates selle päeva algusest, 25. juunist, toimunud juba 48 lahingukokkupõrget. Sissetungijad sooritasid üheksa õhutõrjerakettiga ja neli õhurünnakut, tulistasid meie vägede positsioone ja asustatud piirkondi üle 550 korra. Vaenlane tahab Toretskile lähemale jõuda. Võitlused jätkuvad ka Vovchanski ja Chasiv Yaru rajoonis. Täna on Pokrovski suund Venemaa vägede jaoks endiselt kõrgeim prioriteet.
 • “Küsimus kõrgeimale ülemjuhatajale” – poliitik Leonid Gozman Sevastopoli raketirünnaku kohta. „Vladimir, Vladimirovitš, miks te seda piirkonda ei sulge, miks te lubate seal pidada „turismihooaega“? Teate, et riigis käib sõda, et Krimm on rindejoon. Teate, et ukrainlased ründavad Krimmis iga päev sõjaväerajatisi. Saate aru, et mõned raketid ja muud asjad tabavad tsiviilelanikke – sõjas ei juhtu teisiti. Miks sa siis seda vaatad ega tee midagi? Kas te ei luba pisiasjadega? Teid ei huvita inimeste surm – ja muide, kas nad hääletasid teie poolt? See ei tee neile mingit au, kuid kindlasti ei vääri nad surma. Või on nende surm teile kasulik – kas on võimalik sooritada mingisugune kättemaks? Või kasutage lõpuks tuumapommi – olete otsinud põhjust pikka aega. Teie tapsite selle, söör!”
 • Esimene partii laskemoona Tšehhi algatusel saabus Ukrainasse, ütles Tšehhi Vabariigi peaminister. Juunis jõuavad Ukrainasse esimesed 50 000-100 000 suurtükimürsku. Kokku on Tšehhi algatuses lubanud osaleda umbes 20 riiki.
 • Pentagoni pressisekretär Patrick Ryder. USA kaitseminister Lloyd Austin pidas kõnelusi Venemaa kaitseministri Andrei Belousoviga.  Austin rääkis sideliinide säilitamise tähtsusest keset Ukrainas käimasolevat konflikti. Varasemad telefonivestlused toimusid 15. märtsil 2023, samuti Ameerika poole eestvedamisel. Seejärel oli läbirääkimiste põhiteema intsident luure- ja löögi UAV-ga MQ-9 Reaper, mis sai kannatada Venemaa kosmosejõudude hävitaja Su-27 löögist ja selle tagajärjel uputati Musta mere kohal. Vene sõjaväe keskjuhatuse keskuse ülema asetäitja kindralmajor Juri Popov teatas teisest vahejuhtumist Reaperiga, seekord Süürias. Enne seda aga ilmusid kuulujutud Vene MiG-31 lähilennust Mustal merel Ameerika RQ-4 Global Hawki lähedal, mis väidetavalt mõjutas drooni tehnikat.
 • Taani kaitseminister Troels Lund Poulsen ütles 24. juunil, et Taani lõpetab Ukraina F-16 pilootide koolitamise selle aasta lõpuks, kuna riik läheb üle F-35 hävitajatele. Seega peame kulutama oma energiat sellele ja seetõttu ei saa me pärast 2024. aastat jätkata Ukraina pilootide koolitamist,” ütles Poulsen esmaspäeval pressikonverentsil.

 

 

 

 

 

 

kolonelHans • juuni 26, 2024


Previous Post

Next Post