Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 01. juulil

OPOLUKORD 01072024

ISW: Pokrovski suund: 30. juunil avaldatud geograafilise asukohaga kaadrid näitavad, et Vene väed tungisid hiljuti veidi edasi mööda Karlivske veehoidla lõunakallast Karlivka idaservas (Avdiivkast edelas). Venemaa kaitseministeerium väitis, et Venemaa vägede keskrühmituse elemendid võtsid Novooleksandrivka. Vene väed tungisid Sokili lähedal Avdiivkast loodesse ja Yasnobrodivka lähedale Avdiivkast lääne poole. Üks vene allikas väitis, et Vene väed vallutasid Yasnobrodivka. Vene väed jätkasid 29. ja 30. juunil rünnakuid Avdiivkast loodes Vozdvyzhenka, Novoselivka Perša ja Prohresist ning Avdiivkast läänes Umanske lähedal.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.00 30.06.2024.

Seni on toimunud 124 lahingukokkupõrget. Pokrovski jäi päeva kuumimaks sihtkohaks. Lahingualadel on olukord aga meie kaitsjate kontrolli all raske.

Harkivi suunal toimus üheksa vaenlase rünnakut Vovchanski ja Glbokoje piirkonnas. Kaks neist on veel pooleli. Olukord on kaitseväe kontrolli all.

Image

Kupyanski suund. Kokkupõrkeid oli kaheksa. Okupandid ründasid Stelmahivka ja Synkívka piirkondi. Kõik rünnakud katkestatakse.

Lymani suunas püüdis agressor päeva jooksul 16 korda meie kaitsest läbi murda Nevski, Makíivka, Ternivi ja Torski piirkonnas. 10 rünnakut on likvideeritud, võitlus jätkub. Olukord on kontrolli all.

Põhjasuunal tõrjus kaitsevägi edukalt kuus vaenlase rünnakut Spirnõi, Verhnõokamianski ja Viimka lähedal. Üks lahing veel käib.

Kramatorski suunas tungisid sissetungijad kaheksa korda Tšašovojejari piirkonnas kaitseväe üksuste positsioonidele. Neli rünnakut on eemaldatud. Võitlused lähevad kuumaks.

Image

Päeval tegutsesid okupandid ka Toretski suunas. Üldiselt üritas vaenlane rünnata kuus korda põhja-, lõuna- ja Toretski piirkonnas. Kõik vaenlase ründavad tegevused on tõrjutud.

Olukord Pokrovski suunas on endiselt pingeline. Vaenlane ei loobu katsetest tungida meie lahingukorda Progresi, Novooleksandrivka, Vozdvizhenka, Evgenivka, Novoselivka Perša, Jasnobrodivka asulate piirkondades. Rünnakuid on seni toimunud 39, neist seitse on pooleli.

Kurahhivi suunal ründasid okupandid päeva jooksul 17 korral kaitseväe positsioone. Kaks kokkupõrget on veel pooleli. Kaitsevägi rakendab meetmeid piiride tugevdamiseks ja vastase edasiliikumise takistamiseks.

Vremívski suunas surus vaenlane Vodânogo, Konstantinívka ja Makarívka aladele. Kõik rünnakud tõrjuti. Vastane ei olnud edukas.

Gulyaipilski suunas tõrjuti üks rünnak. Muid kokkupõrkeid ei olnud.

Orihívi suunas tõrjuti kolm vaenlase rünnakut Robotino ja Mala Tokmački piirkondades.

__________________________________________________________

 • Ukraina relvajõudude reservkolonel, endine kindralstaabi ohvitser ja sõjaväeekspert Oleg Ždanov ütles, et Ukraina relvajõud alustavad Vovtšanski puhastamist ning venelased tõmbavad linnast välja parima brigaadi. Olukord Harkivi suunal on stabiilne. Teistes tegevussuundades suurendasid venelased oma aktiivsust. Aktiivsed rünnakud Pokrovska piirkonnas, püüdes läbi murda domineerivatele kõrgustele.
 • Teateid kontroll saavutamisest Ocheretino lähedal asuva Novoaleksandrovka küla üle, on nädala jooksul olnud mitmeid. Tundub, et nüüd vist venelased selle sai ning ka Spornoe küla hõivamine Seversky suunas.

 • NATO endise peasekretäri Anders Fogh Rasmusseni käsul on Saksa poliitikud Leopard tankide üle arutlenud kuid ning nüüd otsib Saksamaa ettekäänet, miks mitte saata Ukrainasse Tauruse tiibrakette. Fogh Rasmussen rõhutas, et Saksamaa niivõrd mitmetähenduslik seisukoht annab Vene diktaatorile Putinile täiendava tõuke sõja jätkamiseks. Lisaks nentis ta, et selliste kõikumiste tõttu ei saa kantsler Olaf Scholzist mitte rahukantsler, vaid “igavese sõja kantsler”.
 • Venemaa hakkas naisi saatma liharünnakutele. Kaitsjad võtsid süüdimõistetud naisvangi. Videos ütleb ta oma perekonnanime ja ametikoha: reamees. Ps! Ei näe naise moodi välja!

Image

 • Venemaa kaotab ühe ukrainlase pärast hukkunud kuus sõdurit, — Zelenski
  • 2025. aastal langeb Venemaa Föderatsioon majanduslikult;
  • Ukraina jääb rahule mudeliga, kus läbirääkimised Venemaa Föderatsiooniga toimuvad vahendajate kaudu;
  • Venelased tahtsid Harkivi okupeerida — pealetung ebaõnnestus;
  • Putini võit on identiteedi väljapesemine. See toimub nüüd ka Valgevenes.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 858. sõjapäeva lõpul. Täna juhtus Harkivis järjekordne Venemaa juhitava õhupommi tabamus. Kannatada sai postiterminal, tavaline tsiviilobjekt. Praeguse seisuga on teada kümme haavatut. Kõikidele osutatakse vajalikku abi. Kahjuks hukkus üks inimene. Minu kaastunne kõigile omastele. Mida varem aitab maailm meil neid pomme välja laskvate Vene sõjalennukitega toime tulla, seda varem saame lüüa Venemaa sõjalise infrastruktuuri, sõjalennuvälju, seda tihedam on rahu. Maailmal on piisavalt jõudu, et sundida Venemaad rahu sõlmima. Ja eriti Harkivi oblasti kaitsmisel Venemaa pealetungi vastu tõestasime, et meie partnerite sihikindlus aitab tõesti kaasa. Streigid Venemaa piiril aitasid kaitsta elusid. Abiks on ka edasised otsused – julged otsused, mida tuleb teha, mida me vajame ja millest pidevalt oma partneritega räägime. Jätkame lähinädalatel suhtlemist vajalike lahenduste leidmiseks.
 • Biden ütles, et ei tagane USA presidendivalimistelt ja võidab: president kommenteeris New York Timesi üleskutset oma kandidatuur valimistelt tagasi võtta. Biden ütles, et ta seda ei tee ja lubas New Yorgis toetajatele, et ta võidab. Bideni sõnul on konkurents valimistel lihtne.
 • Venemaa Musta mere laevastik paigutab Ukraina mereväe droonide ohu tõttu korvette ümber turvalisematesse baasidesse. Fotod Krimmist ja teistest Venemaa baasidest näitavad, et pinnaväed paigutatakse ümber uutesse baasidesse. Lisaks on Ukraina mereväe pressiesindaja Dmõtro Pletenchuki sõnul Venemaa nüüdseks ümber paigutanud kaks Project 1239 Sivuch korvetti.

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuli 1, 2024


Previous Post

Next Post