Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Teadmisi sellest, kuidas tagada naiste ja meeste omavaheline hea läbisaamine

Nagu ikka õhtuti, istusin ka täna FaceBook-is ja vahetasin mõtteid sõpradega, kes üle maailma laiali. Äkitselt vajutas Aapo paanikanuppu – talle on kaela langenud uskumatu õnnistus 103-e uue sõbrataotluse näol. Piilusin siis ka oma profiili ja ena imet, täis. Sõbrasoovituste lahtrit olen katsunud hoida tühjana juba pikemat aega. Täna aga oli mul samuti terve kast täis ja lehte värskendades tulid muudkui uued ja uued näod esile. Mis kõige huvitavam, soovitatakse üksnes naisolevusi. Üks kuulsam ja kuumem kui teine. Selline ime oli mulle üsna ootamatu ja pani kõhklema. Ühest küljest – ütled „ei“ ja ajad naised pahaseks. Naistele ei tohi kunagi ei öelda vaid tuleb nad viia niikaugele, et nad ise loobuksid. Teisalt jällegi kui ütled „ja“, pead hakkama iga oma sõna valima. Muidu võidakse sind jälle tembeldada millekski pahaks või mis veel hullem, … abiellud mõnega neist. Sellest parem ei räägikski. Aga eks kõik kogemustega mehed saavad ise aru. Juba aegade hämarusest on olnud meeste juures palju asju, mis ajavad naised pahaseks ja need asjad eksisteerivad tänaseni. Ajuehituse- ja geneetilise struktuuri poolest on mehed ja naised erinevad. Siis kui mehed mõtlevad, et sedasi peabki mingi asi olema, siis tegelikult nad eksivad. Naised teavad jällegi, et need asjad ei pea nii olema. Igaks juhuks räägiks siinkohale huvilistele üle need asjad, mis naisi ja mehi tülli ajavad, miks mehed käituvad nii nagu nad käituvad ja mida naine või mees võiks teha selleks, et suurt tüli majja ei tekiks.

Mehed tikuvad käituma kodus ülemusena. Hoolimata sellest, et naised teavad väga hästi millal naiste õigused ja emantsipatsioon leiutati. Siinkohal peab kõikidele meestele ütlema: „Kulla mehed, ärge tehke nii. Me ei suuda nagunii teha paljusid asju mida naised teevad. Nobeli preemiat, esimesele meessoost sünnitajale, pole ikka veel välja antud. Ja tegelikult pole veel ka selgeks vaieldud seda, kes siis ikka on tugevam pool – kas mees või naine.“ Üldiselt peavad naised mehi hirmutavateks olevusteks. Mehed on need, kes alustavad tavaliselt sõdu. Ja sõdade põhjuseks nimetavad nad alati naisi. Kõik ju tunnevad Helena’t? Milles tema süüdi on, et Trooja hävitati? Seda tegid ju need karvased ja isased. Mehed nõuavad oma naistelt ka kohutavaid asju ja kohutavas koguses. Meie mehed, oleme sada prossa kindlad, et naised peavad koristama tube, pesema nõusid ja pesu, kasima lapsi ning välja nägema kui moeajakirja kaanetüdrukud. Ja kui naised seda ei ole siis … Meile meestele aga ei meeldi teha midagi, mis pole meeldiv. Sest me elame ju meeste maailmas.

Isekus on üks peamisi põhjuseid pahandusteks sest isekas mees on kaljukindlalt veendunud, et kõik olevused elavadki meeste maailmas. Naised peaksid arvestama, et tülist pääseb siis, kui te järgnete oma isasele kuhu iganes see minna tahab. Emantsipeerunud naine saab siiski pahaseks sest tahab midagi teha ka ilma mehe valvsa silma all olemata. Siis on küll tüli majas. Aga kulla naised. Saage aru, tegelik olukord ei olegi nii halb. Mehed tunnevad ennast väga üksikuna. Teie naised sünnitate ja teil on teatud ajaperioodil nagunii lapsed taga sebimas. Aga mehed, meie ju ei sünnita. Siis me panemegi teid naisi, meile meestele seltsi pakkuma ja sabas jooksma. Me lihtsalt soovime teie lähedust.

Kui mees võtab naise, siis ta laseb naise sisse oma väikesesse maailma. Aga see on alles algus. Koos naisega tuleb ju kaasa terve naise fahmiil. Omas maailmas me oleme täiesti kindlad, et naise suguvõsa ei tea tuhkagi tegelikust elust. Naine muutub sellise suhtumise peale kindlasti pahaseks. Aga ei tasu seda välja näidata. Katsu oma mehele selgeks teha, et tegelikult on sinu suguvõsa väga asine ja tark. Kui see aga ei õnnestu, tee mehele selgeks et sa armasted neid mehe suhtumisest hoolimata ning et vanaema sünnipäevale saad ka üksinda minna. Ongi lõbusam ilma turritava isaseta sinu kõrval.

Nõudepesemine on meile meestele väga ebameeldiv tegevus. Siis, kui mehel oma naist ei olnud, tegeles selle ebameeldiva tegevusega mehe ema. Nii, et sina naine katsu saada mehest aru – tema jaoks on see loomulik asi. Muidugi võid sa meest treenida nõusid pesema. Mine näiteks nädalaks komandeeringusse ja jäta talle üksnes kaks taldrikut. Kui mees restoranis söömas ei hakka käima tekib võimalus, et ta lõpuks taipab et miskit on mäda ja peseb taldrikud vahetevahel puhtaks.

Meie mehed armastame väga tõelisi lahinguid. Kõige intelligentsemaks mänguks on mehe jaoks jalgpall. Me isegi eelistame seda seksile. Teie naised ei saa muidugi aru millisest otsast see jalgpall üks intelligentne mäng on. 22 meest ajavad taga ühte palli selle asemel, et igaüks omale palli hangiks ja seda väravasse taoks niipalju kui süda lustib. Mehed vaatavad jalgpalli andunult ja te ei tohi meest mängu ajal segada. Samas kui teie vaatate mingit seebikat, kommenteerib mees selle imalust iga viie minuti tagant. Siinkohal aitab muidugi see, kui teil on mõnes teises toast teine telekas. Siis te ei sega teineteist ja tüli tekkimine on välistatud.

Üks suuremaid tüli allikaid on asjade paigutamine. Kuna mehed ise ei korista, see on ebameeldiv tegevus, siis teie olete see, kes paneb laokil olevad asjad ära. Muidugi sinna kohta, kus need ei peaks olema. Mees aga teab väga täpselt kus need asjad peaks olema. Meil meestel on oma selles loogika. Ja isegi kui asi on õige koha peal, siis meile on vaja ju seltsi – me küsime ikkagi naiselt kus üks või teine asi on. Tüli vältimiseks võib selge vahe sisse teha – igale ühele oma sahtel. Lisaks võib sahtlile ka nime peale kirjutada, „MEES“. Või „NAINE“. Siis ei sori mees sinu pesus ja sina tead täpselt kuhu tema vedelevad sokid panna.

Meile meestele on töö esimesel kohal. Ilma tööta mehed hukkuksid ja meie maailm variseks kokku. Naine peab olema selles küsimuses mehe poolt. Toeta alati seda, mida mees räägib oma töö kohta. Kui sa seda ei tee, siis on tüli kerge tulema. Juhul kui mees on autojuht, võib julgelt kihla vedada et vestluse käigus jõuab ta kordi mainida naiste halba juhtimisoskust. Ära hakka oma mehel vastu. Isased on nagunii adrenaliini täis ja nende reaktsioon on tavaliselt kiirem. Lase neil eputada.

Meie mehed oleme nagu poliitikud. Selle asemel, et midagi teha, me räägime selle tegemisest. See demonstreerib meie andekust juttude vestmisel ja vabastab meid mehi vastutusest. Sina naine, kuula oma meest tähelepanelikult, kiida teda ja ütle, et mees on parem kui naine, selle asja tegemiseks. Ning soovita mehel, kuna ta ainuisikuliselt seda oskab, asi ära teha. Noh ja kui mees ikkagi keeldub asja tegemast, siis õhtusöögi ärajätmisega ähvardamine on kaunis mõjuv vahend mehe liikuma panemiseks.

On veel üks asi mida eelkõige mehed peavad teadma. Selle asja vastu ei ole maailmas veel rohtu leiutatud. Enamus meestest seda asja ka ei tea. Seda, et meeste maailma valitsevad tegelikult naised. Naised teevad reeglid ja need reeglid võivad muutuda iga sekund. Nii kui naine kahtlustab, et mees teab kehtestatud reegleid, nii ta neid ka muudab. Muidugi, eelkõige enda kasuks. Sest naisel on alati õigus.

MeesNaine

kolonelHans • mai 13, 2010


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar