Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Säärane mulk ehk kuidas paljastada anonüümset kommarit koduste vahenditega!

Aadu oli karistuseks üksinda koju jäetud. Ikka selle eest, et ta mööda veebiruumi „süütuid“ ajakirjanikke taga ajas ja neid „ahistas“. Aadu selle pärast oma pead eriti ei vaevanud – las inimesed ise vaatavad ja otsustavad, et kes on kes ja mis on mis. Miks peab neile alati ette kirjutama milline on poliitiliselt korrektne mõtlemine? Aadut vaevas hoopis midagi muud. Artiklid, „Mitu inimest te tapsite“ ja „Kas Eesti sõdurid on mõrvarid“, olid küll pannud tema militaristidest sõbrad sumisema kui herilaspesa, kuid ka äratanud talveunest mõned eriti riigivaenulikud kommarid. Üks neist, alias „Mulk“, oli niivõrd produktiivne, et suutis Delfi seinale lärtsatada tervelt 83 „aabitsatõde“ sellest, miks vihata juute, ameeriklasi ja nende sabarakke – Eesti kaitseväelaseid. Aadu ajunatuke ei võtnud kohe kuidagi kinni miks see, kes ausalt iseendana käitub, saab solki kaela ning see, kes on anonymous ja laotab sitta globaalselt, on puhas poiss. Võib-olla salapolitseinikud Delfit ei loe ja mulgi-mängudest midagi ei tea? Salapolitsei erivahendid ja „elektronjalajäljed“ serverites võimaldavad ju üsna lihtsa vaevaga mulki tuvastada, kus iganes urkas ta ka ei redutaks. Aadu kogus mõtteid ja otsustas – katsetan õige ise, kas koduste vidinatega on võimalik mulk avalikkuse ette tirida. Siis saaks mulgile nime külge riputada ja ehk järgmine solgipang lendab tema kraevahele. Või paneb siis salapolitsei vennikesel sõrmed klaviatuuri vahele.

Aadu aimas, et kogu ettevõtmise edu sõltub sellest, kui-palju mulk on veebiruumis ringi paterdanud ja oma „jalajälgi“ maha jätnud. Salapolitsei võimalused on üksnes salapolitseil. Need võimalused, mis on netis kõigile kättesaadavad, võimaldavad tavakodanikul jõuda serverini, kus üks või teine materjal asub. Eks iti-friigid tea paremini ja aitavad ehk selgitada. Seega kodutöö, et üks korralik mulk leida, nõuab palju metoodiliselt tuima tööd ja aega. Kõige lihtsam viis on muidugist googeldada kasutades märksõna „mulk“. Ettevaatamatu kommar on oma aliast kasutanud ka muudes serverites ja väga ettevaatamatu kommar – kasutanud aliast koos oma pärisnimega. Näiteks sotsiaalmeedias, netikataloogides, jms. Te kas ei leia ühtegi, või leiate mitu mulki. Tasuks kõik need mulgid ülesse tähendada kuna õigele mulgile lähemale jõudes võib mõni linnukesega märgitu uuesti pinnale kerkida. Mis iganes tulemuse te googeldamisest saate, tuleb teil koostada oma mulgi profiil – pseudonüüm, milliseid saite külastab, mida mõtleb, kuidas käitub, jms. Põhjalikult analüüsitud profiil lubab teil hinnata, millise teemaga leheküljed võiksid teda veel huvitada. See laiendab teie otsinguruumi kuid vahel muidu ei saa. Oluline on samuti kommentaaride sisu. Üks järjekindel kommar kasutab enam-vähem sama sõnavara igal-pool samas ta võib, mõnel teda huvitaval saidil, kasutada näiteks pseudonüümi „Taibu“. Te saate sellest aru, kui te tunnete oma mulgi stiili ja sõnavara. Kõige lõpuks, kui te olete oma mulgi enam-vähem välja sõelunud, võite mõnes kommentaariumis, kus arvatav mulk parasjagu kommib, käratada vahele – „Uudu Udupea, jäta järele. Sa oled paljastatud“. Vähemalt esimese hooga ehmub õige mulk mõneks ajaks ja muudab oma neti-käitumist. Nende teadmistega varustatult asus Aadu välja selgitama kommarit, kes peitub varjunime „Mulk“ taga. Kes siis on meie mulk? On ta tõsimeelne mulgimaalane?

„Mulk“ on inimene kes elab Mulgimaal. “Mulgi päritoluga loetakse need eesti-soost Vabariigi kodanikud, kelle esiisad on teoorjuse lõpetamise ajal, s.o. 1860. aastate ümber, seisnud Viljandimaa valdade või Valgamaal Helme kihelkonna valdade või Pärnumaal Halliste ja Karksi kihelkonna valdade nimekirjas. Mulke on nimetatud ka Maarjamaa juutideks nende sünnipärase oskuse tõttu mammonat koguda ja seda kiivalt kaitsta. Seetõttu on mulkidest kirjutatud päris palju anekdoote ja naljalugusid. Netiavarustes ringi uidates komistas Aadu kogemata neist ühe otsa ja otsustas selle lisada oma Mulgi profiilile:
… Mulk sõidab mersuga mööda teed Karksi-Nuia poole. Äkki võtab talle sappa politsei, paneb vilkurid tööle ja peab mulgi kinni. Mulk mõtleb, et mis värk on? Auto on korras, kõik tuled-viled töötavad, load on olemas ja napsine ka pole. Mis seal siis ikka, peab mulk auto kinni. Astub autoakna juurde politseinik ja hakkab rääkima: “Teate juhtus selline asi, et terroristid võtsid Savisaare kinni ja nõuavad nüüd lunarahaks 50 miljonit eurot. Kui ei maksa, kallavad bensiiniga üle ja panevad põlema. Palju te oleksite nõus annetama?” Mulk mõtleb veidikene ja vastab: “Noo mitte rohkem kui 5 liitrit raatsiks ehk anda.”

Või on meie „Mulk“ araabia juurtega? Mulk on sealkandis lugupeetav nimi ja palju tarku ja õilsaid on selle nime alla ajalooraamatutesse kirjutatud. Näiteks Surat Al Mulk on kaasaegne araabia prohvet kes jutlustab modernset koraani. Või õpetlane Nizam Al Mulk, kes kirjutas aastal 1091 kuningatele raamatu sellest, kuidas valitseda. Ka selle kandi mulkidel on oma Mulk-Land. Üldiselt tähendab see maad, mis on ühiskasutuses, mis on haritav ja mida siis valitsejad lubavad rahval kasutada ja ühiselt harida. Suure lapi Mulk-Land’i kaotas Palestiina Iisreali riigile viimase loomisega ning ja sellest saavad alguse ka paljud tänased probleemid. Arvestades meie mulgi juudivaenulikkust, kaldub Aadu arvama, et hüüdnimi „Mulk“ on araabia juurtega mitte kodukootud ja karvane.

Kuidas meie mulk veebiavarustes käitub? Aadu oli juba varem täheldanud, et need kaks kirjutist olid saanud mulgi tähelepanu osaliseks 83 korral. Laupäeval, 10. aprillil postitas mulk oma kommentaarid hommikul ja õhtul. Lõunapaiku mulk tegutses millegi muuga. Tegi aiatöid või siis käis linnapeal vaatamas mida head ja huvitavat pakutakse või, et kas uputab ikka kõvasti. Pigem see viimane, sest aiatööd oleks mulgile võimaluse andnud ka mõne kiire kommentaari Delfi seinale visata. Ilmselt elab mulk kesklinnast kaugel kuna tema õhtuste kommentaaride ilmumiseni kulus õige mitu tundi. Kuid õhtul oli mulk see-eest hoos. Päevane kommi-isu pani mulgi kiiresti tegutsema – pea igal minutil viskas mulk midagi seinale. Nii kiire linkide ja tekstide lisamine vihjab sellele, et mulgil on kusagil oma lingikogu kust ta siis kopi-pasteerimisega „aabitsatõdesid“ võtab.

Pühapäeval 11. aprillil ärkab mulk hilja. Eks mulgidki peavad magama. Täna teeb mulk kindlasti koduseid toimetusi. Mõni plärtsatus kõlab lõuna ajal. Võib-olla käis tiiru jalutamas kuid eks seda tea ta ise. Mulgi produktiivsus on madalam kui päev varem ja aktiivne tegevusfaas langeb jällegi hommiku- ja õhtutundidele. Huvitava faktina saab Aadu teada, et mulk oli sunnitud jaanuaris ja veebruaris kommenteerimistest hoiduma kuid arvuti kasutamine oli talle lubatud. Kui mulk oleks olnud kinnimajas, oleks Aadu seda kuulnud ja seal ei ole ka arvutid lubatud. Järelikult pidi mulk viibima kas pärapõrgus või hullumajas, kus igasugune netiühenduse võimalus puudub. Pärapõrgust oleks nälgiv kommar saanud ehk põgenema, et natuke kommida kuid mulk mitte. Teda hoiti seal ilmselt kinni kõik need kaks kuud!

Esmaspäev, 12. aprill on mulgi kõige produktiivsem päev – tervelt 48 kommentaari. Ei tea küll millega Reinhold ta ära vihastas? Käitumise muster on mulgil ka muutunud, õhtul ta enam kommenteerida ei taha. Põhi-pask lajatatakse seinale lõunapaiku. Tea kas mulk läks vara puhkama, et valmistuda järgnevaks tööpäevaks? Või lõppesid õhtuks lingid, mida üles riputada? Päeva esimesel poolel oli mulk jõudnud korrata eelmise päeva ütlemisi ja avalikustada oma väärtuslikke linke. Teisipäeval 13. aprillil mulgi jõud raugeb – 10 kommentaari hommikul millest viimases lajatatakse kogu lingikogu avalikkuse ette. Õhtul ta enam ei kommenteeri. Küllap valitses Delfi seinal tema maitsele sobilike artiklite osas tühjus. Kaks päeva õhtust vaikelu nädala alguses paneb mõtlema, et mulk ikkagi töötab kusagil. Ilmselt on tal mingi vahetustega töökoht või midagi säärast.

Meie „Mulk“ oskab vähemalt kolme keelt. Sellest kõnelevad veebilehed mida ta külastab. Tänapäeva noored kipuvad olema kodus eesti- ja inglise keeles. Vene keel on neile keerukam ja ega nad eriti ka vene saitidel kola. Meie mulk aga küll. Tundub, et vene keelega on ta sõbramehe suhetes. Aadule vihjab see, et tema mulk on kas siis vene juurtega või vanuses, kus vene keele omandamine kaasnes kooliharidusega. Aadu kaldub uskuma viimast – tema mulk peaks olema keskeas või tiba vanem. Ilmselt linkidest saadud teadmiste põhjal on kõik mulgi tekstid juutide maailmahõivamise plaanidest. Aadu kopeerib näitlikumad nendest, et visandada läbilõige mulgi ajuehitusest. Ning ka pilt sellest, kuidas mulk on lajatanud hoopis suurema pitsati sõjardite otsmikule kui seda tegi Kiisler. Mulk on sõjardid koguni tagaselja süüdi mõistnud.

“… Sama ka eesti palgamõrvaritega. Nende “maa” on 30 seeklit, et nad võõraid rahvaid tapaksid sionismi maailmavalitsemise teostumiseks. Nüüd siis püütakse masse veenda , et mõrvarid on hoopis kangelased.“
“… Mul oleks ettepanek sõdurite sugulastele. Siin terve kari kodanikke süüdistas teie lähedasi sõjakuritegudes.“
“… Sinu haiglane loogika ütleb, et saadame enda lapsed võõrsile vargile, et kui meile peaksid vargad tulema, oskaksime vargusele vastu astuda?! Mõrvame teisi rahvaid, et kui neil meist villand saab ja tulevad meid mõrvama, oskaksime neid vastu tulistada!“
“… Kas talmudistide-sionistide teostatav inimkonna vastane genotsiid, aastatuhandeid väldanud rahvaste massiline mõrvamine on õiglane tasu nende sigadeks muutmise eest?“
“… Kuidas ja kes Stalini mõrvasid, kümnete miljonite inimeste massimõrvu organiseeris, pajatab Lasar Kaganovitsi.“
“… Meil pole mingit juriidilist, moraalset, ega eksistentsiaalset hädavajadust saata oma riigi sõdureid võõrastesse riikidesse inimesi tapma. Seega on nad üheselt identifitseeritavad persona non grata palgamõrvareiks, kes omal vastutusel teenivad raha teiste inimeste tapmisega, eesmärgiks toetada nõrgemate rahvaste paljaksröövimist. Ning neilt tuleks kiiremas korras KÕIK Eesti sümboolikad eemaldada, nad ise rahvusvaheliste kurjategijatena kohtu alla anda ja lõpetada igasugune maksumaksjate poolne nende toetamine. Kas hakkame eluaegsetele retsidivistidele samuti personaalpensioni maksma, nagu sarimõrvareile?“
“… Ja jõudsime lõpuks ikkagi arusaamale, et “Eesti sõdur on mõrvar”, nii rahvusvahelise õiguse, kohaliku kaitseväe seaduse, kui inimlikust aspektist vaadates.“

Aadu tunneb, et osa tööst on tehtud. Tema mulk hakkab ilmet võtma. Nüüd oleks vaja veel mulgi pärisnimi üles leida ja kinnitus saada. Aadu googeldab ja leiab 6 lehekülge, kus keegi kodanik ennast mulgina tutvustab. Uurinud neid tiba, jätab ta meelde neist kaks. Tundusid olevat keskeas kodanikud kuid kelle veebikäitumine oli täiesti tavaline. Puudusid ka igasugused vihjed, et mõned neist oleks aktiivsed juudivihkajad. Edasine googeldamine tundus olevat mõttetu ja ega Aadu viitsinud ka igat lehekülge avada. Vaatas ikka selliseid mida kodanik saab kasutada iseenda näitamiseks. Aadu otsustas uurida lähemalt linke, mida tema mulk seinale kopeerib. Frontline.in; parl.gc.ca; pseudology.org; demotivation.ru; redress.cc, zarubezhom.com; uruknet.com; ziomania.com; aljazeera.net; jms. Suurem osa neist konspiratsiooniteooriatega ja vaenuõhutamisega seotud. Erilist huvi äratas aga mulgi enda propageeritud mulgi aabits aadressil web.zone.ee. Sinna oli mulk mitmed serveripinnad hankinud. Aadu nokitses zone.ee kallal ja näe, üks nimi oligi käes. Nokitses veel mõnda aega ja see sama nimi tuli välja veel kordi. Selge, see peab olema minu mulk. Vajalik veel leida kinnitus. Võib ju mõni erudeeritud mulk oma nime varjamiseks kasutada mõnda teist nime ja selle nime all mulgina esineda.

Aadu googeldab jälle. Seekord on tal üks kindel nimi ja vajalik on leida, kas selle nime omanik käitub ja räägib nagu Aadu mulk. Kui ja, siis ta ongi Aadu mulk. Tulemused ei lase ennast kaua oodata. „Eesti Elu“ 2003 aasta kommentaariumis tulevad esile nii mulk kui ka tema pärisnimi. Sama aasta juulis on samal leheküljel meie kodanik üritanud algatada diskussiooni globaliseerumise teemadel. Stiil kattub profiili omaga. Kuid mis kõige hullem – Aadu saab teada, et tema töö on olnud asjatud. Mulk on juba paljastatud! 06 aprilli Delfi kommentaaris ütleb kommar „blah“ järgmist: „Mulk alias Iivo Jürgen on energeetiku haridusega tola Tartust, nagu googeldades leida võib.“

Nukker Aadu tahab oma tegemised koheselt nurka visata. Mis mõtet on jätkata kui nimi on teada ja Iivo Jürgen’l lastakse jätkuvalt paska pritsida. Võib-olla mulk ei tea, et ta on paljastatud? Tuleks talle seda õelda. Aadu ootab kui mulk jälle kommenteerima asub ja lajatab oma kommentaari mulgi omale järgi: „Kuule Iivo Jürgen. Lõpeta jama ajamine oma kommentaarides. Kui oled mees siis kirjuta oma nime all ja asjast.“ Ei miskit, mulk jätkab oma süüdimatut tegevust. Aadu postitab natukese aja pärast uuesti sama lause. Mulki see üksnes kiirendab. Lingid lendavad seinale ilma kommentaarideta nagu tunneks mees, et kohe-kohe pannakse tema käed raudu. Aadul sai asjast kõrini. Kirjutas seinale sama teksti ja lisas juurde küsimused: „Kas jaanuaris-veebruaris hoiti sind hullumajas kinni? Äkki lasti liiga vara välja?“. Mulk piiksatab veel korra, paneb seinale lingi zarubezhom.com ja hetkel pole ta uuesti välja ilmunud. Ei tea kui kauaks?

Mida siis Aadu õppis sellest loost? Esiteks seda, et kui tavakodanik oma isikliku läpakaga leiab anonüümse kommari, siis salapolitsei ja serverite omanikud saavad tema pärisnime kiiresti teada ilma suuremat vaeva nägemata. Langi andmekaitseseaduse käivitamine võimaldab aga taolistel kommaritel, nagu mulk ja keldri priidik, käed raudu panna vihkamise õhutamise eest üsna kiiresti. Seda võib mulgiga teha vist praegugi kui ainult keegi viitsiks temaga jännata.
Teiseks ilmselt seda, et meil on veel demokraatlik riik. Lonkab küll aga ikkagi demokraatia. Seega oma nime all mõistlike kommentaaride postitamine peaks olema norm. Ning see peaks olema lubatud igale ühele – ehk jääb siis lonkamine väiksemaks.
Aadu arutleb omasoodu mida kolmandaks õelda kuid ajus vasardab üksnes Langi nimi. Mõeldes tagasi viimaste päevade sündmustele, peaks ju Aadul olema võimalus nõuda kahjutasu laimamise eest mitmelt. Tuleks vist hakata hagisid kirjutama sest see võib osutuda kasumlikumaks kui niisama blogisse toksimine. Tubli Lang, aitad ka minusuguseid! Nüüd peaks veel vaatama mis mees see keldri priidik on. Saaks ehk veel ühe kohtuasja käima panna.

Total Page Visits: 1029 - Today Page Visits: 2

kolonelHans • aprill 15, 2010


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *