Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Kaitseminister Jaak Aaviksoo loobus kandideerimast Riigikogu XII koosseisu.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo teatas, et otsustas loobuda kandideerimast Riigikogu XII koosseisu seoses uute väljakutsetega Poolas ja Soomes. Meie andmetel on uued väljakutsed siiski üksnes põhjenduseks. Tegelikeks põhjusteks on hinnatud tema valijaskonna kiiret vähenemist ja eilset teravat telefonikõnet liitlasvägede kõrgeima sõjalise juhiga Euroopas (SACEUR), admiral James Stavridis’ega.

Hiljuti läbiviidud Turuuuringute AS (TAS) küsitluse tulemused näitasid Jaak Aaviksoo potentsiaalse valijaskonna kiiret vähenemist. TAS hinnangul on põhjuseks demokraatliku õigusriigi ühe aluspõhimõtte, õigustatud ootuse, mittejärgimisega kaitseväelaste pensionisüsteemi korraldamisel, mistõttu kaitseminister kaotab eelkõige kaitseväelastest ja ka kaitseliitlastest valijaskonda.

Teemal „ühtsed väärtused ja arusaamad“ helistas eile kaitseministrile SACEUR J Stavridis kes üritas Aaviksoole selgitada sõnade „amenity“ või „emolument“ ja „pension“ tähendusi ning nende põhimõttelist erinevust. Minister Aaviksoo siiski ei nõustunud SACEUR definitsioonidega ja jäi kindlaks Sotsiaalministeeriumis väljatöötatud versioonidele. SACEUR’i Facebook seinapostitusest selgub, et muuhulgas hoiatas ta Aaviksood tagajärgede eest, mis võivad tekkida, kui ei järgita eelpoolnimetatud sõnade rahvusvaheliselt arusaadavaid definitsioone. Kõige halvemal juhul võib see viia Eesti täieliku marginaliseerumiseni NATO-s.

kolonelHans • märts 31, 2010


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *