Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Seaduskuulekad politseinikud

Eelmisel nädalal kirjutasin blogisse mõtteavalduse „Maksumaksja röömusta“.  Avaldasin tunnustust tundmatutele rohelistele mehikestele kes on pikalt  tühjana seisnud lasteaia avastanud ja nüüd seal midagi toimetavad või väljaõpet läbi viivad.  Linna maksumaksja raha lasteaia elektri ja kütte kuludeks ei jookse vähemalt tühja. Kirjutise lõpus soovitasin järgmist; „Rohelistele mehikestele aga, ma eeldan et nad on ikka omad, head ning edukat väljaõpet. Ma soovitan alustada väljaõpet liiklusseadusest ja liikluskorralduse vahenditest. Kasuks tuleb teadmine, et millal ja kellel on lubatud liikluskorraldusvahendeid eirata.“

See soovitus tuli sellest, et kolm Mercedese bussi mida mehikesed kasutasid, sõitsid korduvalt läbisõitu keelava märgi alt läbi. Ma ei tea kas nad minu blogi ei loe või nad vilistavad seadustele, pigem see viimane, sest täna oli väljasõit ühistu juurest sootuks blokeeritud. Kolm tundi hiljem küll tee vabastati kui rikuti jällegi läbisõidu keelu märki.

Koju jõudes guugeldasin tiba netis ringi otsides nende sõidukite kuuluvust. Taevast pole vist mõtet appi kutsuda aga siseminister võiks küll ärevile minna kuna tema politseinikud vilistavad seadustele. Neti fotodelt olid need bussid leitavad 3. veebruari meeleavalduselt ja ka mingi trummari vahistamiselt.

Liiklusseaduse § 84 sätestab mida ja millistel tingimustel tohib üks alarmsõiduki juht teha. Samuti on politseil nõuded selle kohta kuidas sulgeda teid ja liiklust. Käesoleval juhul on vist tegemist kõige muu kui seaduse nõuete järgimisega.

Tavaelus seadusi eiravad politseinikud kodanikele suurt eeskuju ei paku ja ma ei pane üldse imeks, et roheliste mehikeste käitumine võis piirangute vastasel protestil ärritada kodanike niipalju, et läks rüseluseks. Sest ülbuse ja üleoleku demonstreerimiseks pole isegi vaja sõnu. Kehakeel ja käitumise muster annavad piisavalt selge signaali inimese hoiakutest.

ArvamusPolitsei

kolonelHans • veebruar 23, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar