Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist 11. mail

Sõjaga seonduv informatsioon Ukraina ja sotsiaalmeediast. Täiendan päeva jooksul.

 • Huvitav mis mänge see Valgevene mängib? Arestovich arvas eile, et mängivad üksustega “malet”. Liigutavad neid ühest kohast teise ja kinnitavad Putlerile, et tagavad erioperatsiooni julgeoleku. Tõkestavad välisriikide üksused. Loodame, et Batkal ikkagi julgust pole ja Valgevene väed Ukrainasse ei sisene. Igal tahel märgati eile tanki esheloni liikumas Pinski suunal. Pole esimene kord, eelmisel nädalal nähti lahingu grupi möödus esheloni Minski lähedal.

 • Tchernobaivka on Hersoni äärelinna lennuväli kuhu agressor on üritanud FOB’i rajada ja mida UA on vähemalt 18 korda puruks tulistanud. See on tekitanud “Tchernobaivka templi” millega siis märgitakse erinevaid lahingupiirkondi kus vatnike järjekindlalt hävitatakse ja kuhu nood alati tagasi tulevad. Eelmisel nädalal sai templi Ussisaar. Eile aga tembeldas Arestovich sellega Belogorovka kus bontoonsild on kaks korda  ukrainlaste poolt puruks tulistatud. 08 mail õnnestus agressoril sealt üle tuua 80 vatnikut, 30 tanki, IFVd ja APCd. Ukrainlased tulistasid silla puruks ja need jäid lõksu. Nüüdseks peidavad mõned ellujäänud ennast metsas. WT luges kokku: 6x T-72B, 14x BMP-1/2, 7x MT-LB-d, puksiir ja 5+ muud soomukit.

 • UA hinnang agressori kaotustele

 • Oleksin tõlkinud aga tegemist on fotoga ja mul selle jaoks programmi pole. Soovitan igaltahel vene keelsetel lugeda. Girkini sõnul on tekstis nimetatud 107 Donetskist mobiliseeritut tagasi Donetki piirkonnas okastraat aia taga kuna keeldusid lahingtest. 107 on number mis tervest rongitäiest sõja jooksul järgi on jäänud. Sõdisid Harkovi all.

 • Lõunast, Hersoni piirkonnast, on viimasel ajal vähe infot tulnud. Kõik pilgud vist idarindel. Täna Ukrinform natuke valgustab. Lõuna suunas hävitavad Ukraina suurtükiväelased Uraganide abil aktiivselt Vene sissetungijaid. Ukraina MLRS-i üksuse ülem ütleb, et hommikul on külm, mistõttu venelasi “soojendatakse” regulaarselt.

 • Zaporižžja kaitsejõududel õnnestus edasi liikuda ja uutel positsioonidel kanda kinnitada. Mõned Zaporižžja territoriaalkaitsebrigaadi üksused suutsid edasi liikuda ja uusi positsioone omandada. Seda teavet kinnitas Zaporožje OVA. Kuid aktiivse vaenutegevuse ajal ei avaldata, kus see täpselt oli. Seda tehti selleks, et mitte järjekordselt anda vaenlasele olulist teavet Ukraina sõjaväe liikumise ja asukoha kohta. Selle eest on ette nähtud kriminaalvastutus.
 • Varsti pole Harkivis enam Moskva prospekti ja Kiievis Minski metroojaama.

 • GUR: Orkid tahavad varjata oma osalemist vaenutegevuses. Mõistes Ukraina rahva vastu suunatud sõjakuritegude eest karistamise vältimatust, nõudsid okupandid, et väejuhatus hoiaks nende osalemist invasioonis saladuses. Nad nõuavad, et juhtkond esitaks neile valedokumendid ravi või puhkuse kohta. Osa lendureid nõuab dokumente, et Vene-Ukraina sõja alguses ta enam väeosas ei teeninud.
 • Oleg Zhdanov rääkis täna sellist juttu, eile midagi taolist ma ei kuulnud. Ütleb, et Lutsk ja Lviv on ohus. Tema sõnul sunnib Putin Lukašenkat lööma Lutsk-Lvivi suunas, et katkestada relvade tarnimine läänest.Muud infot mis seda kinnitaks, pole. Samas eile liigutas VV tankiesheloni Pinski suunas. Eelmisel nädalal märgati ühte ešeloni lahingugrupiga Minski lähedal. Tuleb silm peal hoida.
 • “Uurijad on leidnud olulisi okupantide dokumente, millest on selgelt näha, et Venemaa valmistus kogu Ukraina territooriumi hõivamiseks. Kogu seda infot uuritakse ja lisatakse juhtumi toimikusse,” ütles riikliku uurimisbüroo direktor Aleksei Suhhatšov.
 • Ühe Venemaa väljaande andmetel nimetas 17. märtsil televisiooni kõige enam usaldatava allikana 33% vastajatest, 27. aprillil arvas nii vaid 23% vastanutest.
 • Häkkerirühmitus Anonymous külastas rutube.ru ja teatas, et tõenäolisest läksid igaveseks kaduma põhiversiooniandmed ja selle varukoopiad. “Põhiversiooni andmebaasidest ja infrastruktuurist on peaaegu 75% kadunud ning varukoopiate ja andmebaaside taastamise klastrist 90% on saanud tõsiselt kahjustada, mis tähendab, et RuTube kaob tõenäoliselt igaveseks,” kirjutasid häkkerid.

 • UA Rahvuskaardi administratsiooni peakorteri operatiivosakonna juht Aleksei Nadtotši. Ukraina rahvuskaardi kaotused sõja ajal – hukkus 501 sõdurit, 1697 sai vigastada.
 • Admiral Makarov leitud. Muud laevad ka.

 • Õhtune Feigin Arestovich jutusaade

 

 

Total Page Visits: 371 - Today Page Visits: 1
SõdaUkraina

kolonelHans • mai 11, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *