Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist 13. mail

Sõjaga seonduv informatsioon Ukraina ja sotsiaalmeediast. Täiendan päeva jooksul.

 • Video Harkivi ümbruse puhastamisest.

 • M113 on esimest korda Ukrainas pildile jäänud. Vist Hollandlaste saadetud.

 • Nagu Kommersant välja selgitas, on autoosad alates kriisi algusest kallinenud keskmiselt 30%. Raskused Venemaa Föderatsiooni tarnimisel tõid kaasa kaitserauade, klaaside ja esitulede märkimisväärse puuduse, mille tõttu hinnad tõusid mõnikord kuus korda soovitatud tasemega võrreldes. Samuti on probleeme autode elektroonika tarnimisega. Varuosade paralleelimpordi lubamine pole olukorda seni parandanud.
 • Kommersant sai teada, et Rostelecom tegi ettepaneku määrata oma struktuur Venemaa turule arvutiseadmete (serverite ja salvestussüsteemide) ainsaks tarnijaks ja luua seeläbi hangete jaoks “ühe akna”. Saame rääkida tarnetest mitte ainult osakondadesse, vaid ka äriettevõtetesse. Kommersandi andmeil on idee arutelul, kuid seda kritiseerivad teravalt teised Venemaa IT-integraatorid ning digitaalarengu ministeerium seda ei toeta.
 • Venemaa-vastased sanktsioonid ei too Ukrainale rahu, ütles Hiina aseesindaja ÜRO juures Dai Bin. Tema hinnangul toovad sanktsioonid maailmas kaasa energia-, toidu- ja finantskriisi. Hiina diplomaat kõneles ÜRO Julgeolekunõukogu koosolekul. Dai Bing märkis, et Hiina võimud kutsuvad osapooli üles “olema ratsionaalsed ja üles näitama vaoshoitust”, samuti tegema jõupingutusi olukorra lahendamiseks Ukrainas niipea kui võimalik.
 • Vabariiklasest senaator Rand Paul blokeeris eelnõu, millega eraldatakse Ukrainale 40 miljardit dollarit abi. Paul nõudis, et seaduseelnõusse lisataks keelekasutus, mis annaks Afganistani ülesehitustööde eripeainspektorile järelevalve raha ja relvade üle, mida USA saadab Ukrainasse. “Te ei tohiks ilma igasuguse järelevalveta ära visata kõiki 40 miljardit dollarit. Ja omades erikindralinspektorit, tegime seda Afganistanis – see ei peatanud kogu raiskamist – see paneb vähemalt vargaid enne raha varastamist kaks korda mõtlema,» rääkis Paul. Nüüd lükkub abi eraldamise küsimus järgmisesse nädalasse.
 • Kolmandik venelastest on pärast blokeerimist vähendanud sotsiaalvõrgustike Facebook ja Instagram (mis kuuluvad Vene Föderatsioonis äärmuslikuks tunnistatud ja keelatud korporatsioonile Meta) kasutamist. Umbes veerand kasutab nende külastamiseks VPN-i. Seda tõendavad TASSi viidatud Otkritie panga uuringu andmed.
 • Primorye pealinna prokuratuur paljastas monopolivastaste õigusaktide täitmist kontrollides kolme linna lasteaedade toitlustamisega tegeleva ettevõtte kartelli vandenõu. Järelevalveasutuse teates on kirjas, et ärilised struktuurid, mille nimesid ei täpsustata, jagasid omavahel “territoriaalse põhimõtte ja teenuste mahu järgi kõik munitsipaallepingud laste toitlustamise korraldamise teenuste osutamiseks, mille sõlmisid Vladivostoki linnaosa koolieelsed asutused konkursside alusel.”
 • NG: Venemaa Föderatsiooni presidendi täievolilised esindajad on lõpetanud nende ajutiste kuberneride esitlemise piirkondlikule eliidile, kelle Vladimir Putin valis 10. mail. Eksperdid on erineval arvamusel selle kohta, kas tagasiastumine ja ametisse nimetamine on mõlema puhul karistus või julgustamine. Teine versioon on tõenäolisem. Putini eliidi esindajad aetakse lihtsalt järjest läbi erinevatest ametikohtadest ja töökohtadest. Eksporditulude haldamise rasvased ajad on möödas, riigieelarve nomenklatuur peab õppima olema mobiilsem.
 • NG: Minski tellimusportfelli kuuluvad Valgevene armee moderniseerimise raames operatiiv-taktikasüsteemid Iskander, õhutõrjeraketisüsteemid S-400 Triumph ja Tor-M2, ründehelikopterid ja hävitajad Su-30. Need plaanid avalikustati pärast hiljutist kohtumist president Aleksandr Lukašenkaga riigikaitsekorralduse kujundamise teemal 2022. aastal, Valgevene kaitseminister Viktor Hrenin. Tema sõnul toimub “kallite relvaliikide” ostmine Venemaa ekspordikrediidi raames.
 • Venemaa reisikorraldajate võlg 2022. aasta algusest hetke geopoliitilise olukorra tõttu toimumata jäänud reiside eest on ligikaudu 40 miljardit rubla. Sellest teatas föderaalse turismiagentuuri juht Zarina Doguzova riigiduuma turismikomitee koosolekul.
  “Summa on märkimisväärne – 40 miljardit rubla. peaaegu praegu on reisikorraldajatel turistidele võlgu, ”rääkis Doguzova.
 • Austria kantsler Karl Nehammer ähvardas vabariigi suurima maa-aluse gaasihoidla Haidachi Gazpromilt ära võtta, kui seda ei täideta sinise kütusega, ja anda üle teisele tarnijale. Vastava avalduse tegi ta neljapäeval ajalehe Kronen Zeitung veebiversioonile avaldatud intervjuus.
 • Russad ähvardavad. “As soon as Finland and Sweden become members of NATO and military units of the alliance are there, these territories will become a possible target for the Russian military”
 • UA hinnang agressori kaotustele

 • Venemaa on alustanud varjatud mobilisatsiooni, ütles Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi juht Kirill Budanov. Tema sõnul toimub varjatud mobilisatsioon kahel erineval viisil: «Esimene on tegelik mobilisatsioon ja teine ​​reservväelaste kasutamine. Nad kutsuvad seda “leopardiks”, see tähendab “riigi lahinguarmee reserviks”, see tähendab, et sisuliselt on reservväelased, kes sõlmivad lühiajalisi lepinguid vaenutegevuse läbiviimiseks. Need faktid on absoluutselt kinnitatud, meil on vange, kes olid selle süsteemiga seotud,” ütles Budanov. Samuti kaalutakse tema sõnul muudatusi seoses ajateenistuse võimalusega mitte ainult kaks korda aastas, vaid igal ajal, kui see on vajalik, ning teiseks suurendada vastutust ajateenistusest kõrvalehoidmise eest.
 • Arestovich Euroopa usaldusväärsusest.
 • Õhtune Feigin Arestovich jutusaade päevastest sündmustest. Lavrov hakkas maailmaga ühendust võtma. VF tahab sõlmida uut julgeoleku lepingut. Kreml saadab oma emissare laiali teatega, et sõlmima uue lepingu. Siitilis Minsk 3.
 • Ukraaina SOF tegutseb

 • Venemaa välisminister Sergei Lavrov kohtus reedel Dušanbes kolleegidega SRÜ riikidest – organisatsioonist, kuhu de jure kuulub endiselt Ukraina. Tadžikistani korraldajad panid isegi sinimustkollase lipu saali, kus Moskva partnereid teavitati “sõjalise erioperatsiooni olukorrast”. Härra Lavrov kasutas ka võimalust mõista USA süüdi ülbuses ja halbades kommetes: see väljendub ministri sõnul katses keelata Venemaa Kesk-Aasia liitlastel “venega suhteid jätkata”. Väljapressimisele, nagu minister kinnitas, need riigid ei alistu. Kommersandi küsitletud piirkonna eksperdid on aga kindlad, et vabariikide võimud ei kavatse suhteid läänega halvendada (näiteks aidates Venemaal sanktsioonidest mööda hiilida).

 

 

SõdaUkraina

kolonelHans • mai 13, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *