Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist 16. juunil

Sõjaga seotud informatsioon peamiselt Ukraina ja sotsiaalmeediast. Täiendan päeva jooksul.

 • Tšehhi ettevõte Excalibur Army avalikustas 13.–17. juunini Pariisis toimuval kaitsenäitusel Eurosatory 2022 esimest korda Morana 155/52 mm iseliikuva haubitsa (SPH) tehnoloogia demonstraatorit. Morana, mis kannab vana slaavi nimetust surma kohta, tugineb kogemustele Dana M1 ja Dana M2 152/37 mm SPH-ga ning Dita 155/45 mm SPH tehnoloogia demonstraatoriga koos relvaga, mis esitleti 2021. aastal.  Morana
 • Iisraeli Plasan töötas välja uue kergsoomuki, mida esitleti esimest korda Eurosatory 2022 näitusel Pariisis. Plasani disainidirektor Nir Kahn ütles Janesiga rääkides, et tema Wilderi sõiduk on puhta lehe disain, mille väljatöötamise taga oli tõdemus, et turul on tühimik platvormi jaoks, mis ühendab endas nõutavad kaitsetasemed, kaasaegse lahinguvälja ja millel on suur mobiilsus ja kasutatavus.  Wilder
 • USA armeekindral Mark Milley. Ukraina relvajõud kasutavad suurtükiväge palju professionaalsemalt kui venelased. Vene Föderatsiooni armeel, kuigi tal on suurtükiväesüsteemide arvukuse poolest eelis, annavad nad rahumeelsetele linnadele lihtsalt massilisi rünnakuid. Ukrainlased võitlevad tõhusalt, nii taktika kasutamise kui ka tulistamise osas, venelased aga kaootilised. Milli märkis, et “Ukraina suurtükiväeüksuste oskused on väga-väga head.”
 • Venemaa võib saavutada tehnoloogilise sõltumatuse, kui loobub välismaistest protsessoritest ja operatsioonisüsteemidest, sest just need komponendid on aluseks USA tehnoloogilisele domineerimisele Venemaa Föderatsiooni üle – ütles intervjuus teaberakenduse ettevõtte tegevjuht Grigori Sizonenko. Gazeta.Ru-ga, mis 1990. aastate alguses tegeles ta kodumaise infotehnoloogia, arvutiriistvara ja -tarkvara arendamisega. Eksperdi sõnul on Venemaal IT-suveräänsuse läbimurdeks juba kõik valmis: nii oma arhitektuuriga protsessorid kui ka operatsioonisüsteemid. Puudu on valitsuse ja ettevõtete tahte kindlustamisest, mis sunnib Venemaa võtmetööstusi loobuma Intelist ja Windowsist kodumaiste kolleegide kasuks.
 • Nagu Gazeta.Ru välja selgitas, lahkusid peamised kereremondiks vajalike autovärvide tarnijad Venemaalt. Ülejäänud osas olid häiritud logistika tarneahelad, sellega seoses ootavad turueksperdid ja teenindajad kahe kuu pärast autoremondi värvide puudust.
 • Hiina kaitseminister Wei Fenghe tegi kohtumisel oma Ameerika kolleegi Lloyd Austiniga ja eelkõige Singapuris Shangri-La Dialogue julgeolekukonverentsi kõrval peetud kõnedes mitmeid avaldusi, et Hiina ja USA relvajõud vajavad. konfliktide ja vastasseisude vältimiseks. Hiina ei taha Ukraina konflikti jätkumist, kuid jääb kindlaks, et sanktsioonid ja surve ei aita olukorda lahendada. Peking toetab dialoogipoliitikat Venemaa ja Ukraina vahel ning USA ja NATO kõnelusi Venemaaga. “Mis puudutab Ukraina kriisi, siis Hiina pole Venemaale kunagi materiaalset toetust andnud,” rõhutas Wei Fenghe.
 • Venemaa majanduskasv taastub, kui hakkavad tööle alternatiivsed kanalid tooraine ja komponentide importimiseks. Majandusteadlaste sõnul on oluline, et valitsus toetaks tarbijanõudlust, mille langus jääb SKT languse võtmeteguriks. Impordi taastamine lahendab koheselt liiga tugeva rubla probleemi, mida valitsus peab meie majandusele tõsiseks väljakutseks. Samas on paljudes piirkondades võimalik kiire majanduskasv tänu uute kohalike metallide või süsivesinike maardlate tekkele, ütles kolmapäeval loodusvarade ministeeriumi juht Aleksandr Kozlov.
 • UA hinnang ru kaotustele

 • Mariupoli õudused: linnaelanikud elavad jätkuvalt majades, millel on sõja kohutavad tagajärjed, ütles linnapea nõunik Petr Andrjuštšenko. Andrjuštšenko sõnul intensiivistavad nüüd sissetungijad majade lammutamist ja asitõendite hävitamist. Korterites hakkasid ringi käima esimesed kaastöötajatest ja Vene Föderatsiooni eriolukordade ministeeriumist koosnevad komisjonid. Osaliselt säilinud majade suletud korterid avatakse ekspertiisiks. Algas uus ametliku kaitse all olev rüüstamislaine. Inimesi hoiatatakse väljatõstmise eest. “Kuid Mariupoli elanikud elavad edasi isegi sõja kohutavate tagajärgedega sissepääsudes, nagu Evpatoria 45,” kirjutas Andrjuštšenko.

 • Krimmi silla jutte on sots meedia täis! Kindral ajas kõik ärevile. Enne võiks Antonovka silla ära võtta. Ekspert jagas üksikasju telekanali Espresso eetris. “Laevatõrjeraketisüsteemi Harpoon rannikualade versioonidel on võimalus tabada maapealseid sihtmärke. Isegi kui osa Krimmi sillast ei hävitata ning osa maanteest ja raudteest lammutatakse, kaotab sild vajaduse, sest see ei tööta. transpordiarterina,” ütles Kirichevsky. Sõjaväeekspert lisas, et Krimmi sild on hetkel ainus transporditee, mis ühendab okupeeritud Krimmi ülejäänud Venemaa Föderatsiooniga. «Praegu on Krimmi sild ainus arter, mis ühendab okupeeritud poolsaart niinimetatud mandri-Venemaaga.
 • Zelensky. Täna on tõeliselt ajalooline päev – Ukraina tundis korraga nelja võimsa Euroopa riigi toetust. Ja eelkõige meie liikumise toetamine Euroopa Liidus. Kõik juhid mõistavad, miks praegu pärast sõja lõppu läbirääkimisi ei peeta. Ainuüksi Venemaa positsiooni tõttu, kes ainult üritab kõiki Euroopas hirmutada ja Ukraina hävitamist jätkata, mitte ei otsi rahuteed. Jätkame võitlust seni, kuni tagame oma riigile täieliku julgeoleku.
 • Feigin ja Piontkovski troika tänasest visiidist.

 

 

 

Total Page Visits: 167 - Today Page Visits: 2
SõdaUkraina

kolonelHans • juuni 16, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *