Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist 17062022

Sõjaga seotud informatsioon peamiselt Ukraina ja sotsiaal meediast. Täiendan päeva jooksul.

 • Lavrov andis BBC’le intervjuu. Mordor teeb kõik õieti!

 • Hollandi abi Ukrainale: 5 PzH 2000 SPG-d; YPR-765 APC-d; Harpuun AShMs; Luure UAV-d; 5 relva asukoharadarit; 2 seireradarit; 2 autonoomset allveesõidukit.
 • Hristo Grozev – 99% putinistide silovikidest ei teadnud, et sõda tuleb. Lavrov ei teadnud kindlasti. Teadsid umbes 20 inimest. Grozev
 • Esimene foto Harkovi lähedal vangi langenud Ameerika vabatahtlikest Alexander Druke’ist ja Andy Huine’ist.

 • “Ei ole enam ühtegi meest”: “Vabatahtlik Kadõrvets”, okupant Aleksandr Volozanin rääkis, kuidas ORDLO elanikud sundtapmisele saadetakse. LNR-is on “kohustus”. Sealt saadetakse inimesed sõtta, kui sõdima ei lähe, saavad kriminaalvastutuse või rahatrahvi. Ühes üksuses 100 võitlejast jäi alles 30, ütleb okupant naerdes. Nad hukkusid “suurtükitule tõttu” lahingutes Severodonetski eest. Ta täpsustab video kommentaarides, et 600-liikmelisest pataljonist “LPR” on alles vaid 30 võitlejat, kuigi nendest on siiski “vähe kasu”. Voložanin ise kaotas lahingu käigus silma ja sai haavata.  Klipp
 • Harkivi oblastis Vene vägede kätte langenud üks seitsmest Lõuna-Aafrika Vabariigis toodetud soomusmasinast Mamba Mk 2 EE, mille Eesti viis hiljuti Ukrainasse. Autot kasutas “kurikuulus” Harkovi divisjon “Kraken” (praegu tegutseb ühe koosseisuna kaubamärgi “Azov” all). Eesti ostis neist seitse sõidukit 2004. aastal oma kontingendile Afganistanis. Ps! Jäi vist rehvi tõttu putleristide kätte?

 • Ilmselt mõned mäletavad seda, et Belgia lubas kunagi Ukrainale saata iseliikuvad haubitsad aga keegi jõudis Belgia nina eest need ära osta oluliselt kõrgema hinnaga. See lugu pole veel läbi ja jätkub. Briti kaitseministri Ben Wallace’i kõnest pärast NATO kaitseministrite kohtumist Brüsselis selgus, et Ühendkuningriik ostis need haubitsad järgnevateks Ukrainasse saatmisteks Belgia eraettevõtte OIP laost. Need süsteemid uuendatakse Ühendkuningriigis enne üleandmist. Wallace ütles, et me räägime “rohkem kui 20 iseliikuvast relvast” (teoreetiliselt oleks OIP-l pidanud olema neid 26).

 • SBU tegi kahjutuks suure FSB luurevõrgustiku Ukrainas. Kiievis, Harkivis, Odesas, Zaporižžjas, aga ka Dnipropetrovski ja Vinnõtsja oblastis peeti kinni 19 vaenlase agenti. link
 • UA hinnang ru kaotustele

 • Sloveenia teatas uuest kaitseabist Ukrainale seoses võitlusega Venemaa vastu. Riik saatis Ukraina armeele 35 jalaväe lahingumasinat. Sloveenia kaitseminister Marjan Sharec ei täpsustanud, millised sõidukid APU saab, kuid see võib olla Jugoslaavia M-80A. Need on analoogsed BMP-1-ga, mille tornis on 20 mm kahur ja ATGM rakett.

 • Kolmas lennukikandja lasti Hiinas vette, see sai nimeks “Fujian” – samanimelise idaprovintsi auks. Laev on täielikult disainitud Hiina poolt. Uus Hiina lennukikandja veeväljasurvega umbes 85 tuhat tonni on umbes 320 meetrit pikk. Selle teki laius on 80 meetrit. Laeval puudub hüppelaud, see on varustatud kahe liftiga lennukite angaarist transportimiseks ja kolme elektromagnetilise katapuldiga. Tuletame meelde, et esimene Hiina lennukikandja “Liaoning” – Nõukogude lennukikandja “Varyag” ostis Ukrainast.
 • Neljateistkümnes laev vist. Jäi küll vee peale. Puksiir Vassili Beh mis tassis Ussisaarele varustust ja isikkoosseisu. Harpuuniga äsati. Kusagil Telegrammis oli veel infokild, et 70% pardal olnutest hävis.

 • Arvatakse, et Putin hakkas otsima “erioperatsiooni” „võidu“ eest vastutavaid isikuid. Rosvooruzhenie endine juht leiti Moskva oblastis surnuna. 64-aastase Aleksei Ogarjovi surma põhjus pole teada. “Keha leiti Balatoni suvilapiirkonna majast neljapäeva pärastlõunal. Esialgselt ei olnud surm kuritegelik,” ütles allikas Kremli propagandaagentuurile RIA Novosti.
 • Putler kannab praegu ette oma “äärmiselt tähtsat” kõnet, millest teatas paar päeva varem Peskov. Etendus algas slaidiseansiga milles teatati, et inimkond on teel katastroofi poole, aga Venemaa on valmis maailma päästma.
  • Ameerika Ühendriigid kuulutasid end “Issanda sõnumitoojateks” Maal;
  • Tulevikus ei saa olema nagu varem;
  • “Kuldse miljardi” riigid peavad kõiki teisi endiselt oma kolooniateks, teise klassi inimesteks ja nad ise on erakordsed.  putler

Putler Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil. Põhijoon kõigis Putleri kõnedes on, et kõiges on süüdi Lääs. Venemaa propaganda seda pidevalt kordab. Läänest tuleb kõik halb, Venemaal on kõik hästi. Lääs mädaneb, on probleeme, see laguneb ja probleemid on tingitud soovimatusest Venemaad mõista ja hinnata. Tänavu süüdistas ta läänt ka sõjaeelses inflatsioonis ning selles, et maailm jääb Venemaa ja Valgevene blokaadi tõttu nälga. Ta ütles, et Ukraina on ennast blokeerinud ja keegi ei takista tal vilja eksportida.Mis puudutab “erioperatsiooni”, mis on tegelikult sõda, siis Putin ütleb muidugi, et valikut polnud.

Venemaa on tugevam kui kunagi varem, kuid sanktsioonid tuleb tühistada. Putler, nagu ta alati ütleb, Venemaad ei alista, see muutub veelgi tugevamaks. Kõik lääne plaanid venemaa hävitamiseks ebaõnnestusid. Samal ajal otsustas diktaator millegipärast, et sanktsioonid töötavad nende kehtestajate vastu. Ja Venemaal on need ainult pluss. Putin fantaseeris, et nüüd hakatakse sanktsioone kasutama kõige uue ehitamiseks. Lubab logistikat ja teaduse arengut ja muudki. Kuid mingil põhjusel viib hiljem ettevaatlikult selleni, et sanktsioonid tuleks tühistada. Ta hoiatab, et sanktsioonid on halvad ja need tuleks tühistada. Et Venemaa on avatud, tahab kõigiga sõber olla. Lääs ei taha seda. Putleril õnnestus tänada lääne ettevõtteid, kes endiselt Venemaal töötavad.

Lühidalt Putini teesidest Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil.

Putler üritab oma rahvast veenda, et sanktsioonid pole nende jaoks kohutavad. Selliseid teese ei korda mitte ainult tema propaganda, vaid ka tema ise, justkui kinnistamiseks. Oma kõnes nimetas ta lääne sanktsioone “hulludeks ja mõtlematuteks”, sest tundub, et agressorriigi majandus on nendega toime tulnud.

Putler süüdistas kõiges läänt. Kõik sai alguse Lääne soovimatusest Moskva julgeolekugarantiides kokku leppida. Väidetavalt keeldus Lääs põhimõtteliselt oma varasemaid kohustusi täitmast ning uute kokkulepeteni oli lihtsalt võimatu jõuda. Seetõttu otsustas Venemaa korraldada “erioperatsiooni”.

 • Briti peaminister Boris Johnson tegi üllatusvisiidi Kiievisse ja kohtub nüüd president Volodymyr Zelenskyga. Presidendi kantselei juht Yermak on kohtumise üksikasjadest juba rääkinud: „Arutasime Borisiga raskerelvade ja õhutõrjesüsteemide tarnimise vajadust, Ukraina majanduslikku toetamist, sanktsioonide suurendamist Venemaale, aga ka julgeolekugarantiid Ukrainale ja Venemaa kohustus hüvitada meie riigile tekitatud kahju,” ütles presidendi kantselei juht Andrey Yermak.

 • Arestovich eilsest kohtumisest.
 • Hollandi kaitseminister Christoph van der Maat teavitas Hollandi parlamenti, et Hollandi õhuvägi valis sõjaväe transpordilennukite Lockheed C-130H / C-130H-30 Hercules asemel välja Brasiilia transpordilennuki Embraer C-390M Millennium. Plaanis on osta viis S-390M, millest esimene tarnitakse 2026. aastal.
 • Kaitseministeerium teatas esimest korda Ukraina relvajõudude sõjaaegse varustuskaotuse arvud. “Kaotasime umbes 50%. See on umbes 1300 jalaväe lahingumasinat, 400 tanki, 700 suurtükisüsteemi,” ütles asekaitseminister Vladimir Karpenko intervjuus riigikaitsele. Samas katab rahvusvaheline abi tema sõnul vaid 10-15% Ukraina armee vajadustest.
 • Mobiliseerimine jätkub seni, kuni on vaja kõigi üksuste komplekteerimine lõpule viia, ütles kaitseministeeriumi pressisekretär Aleksander Motuzyanyk. „Mingisse lainetesse ja etappidesse jagamiseks ei sobi mobiliseerimine. Mobilisatsioon viiakse läbi vastavalt presidendi dekreedile ja seoses sõjaseisukorra kehtestamisega Ukrainas,” selgitas ta.

 

 

 

Total Page Visits: 101 - Today Page Visits: 1
SõdaUkraina

kolonelHans • juuni 17, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *