Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist 18. juunil

Sõjaga seotud informatsioon peamiselt Ukraina ja sotsiaalmeediast. Täiendan päeva jooksul.

 • Mordori õhudessantvägede ülem kindralpolkovnik Andrei Serdjukov sai saabast. Põhjuseks putinistide dessantuuri suur suremus Kiievi all. Väidetavalt määrati Serdjukovi asemele praegune Kesksõjaväeringkonna staabiülem, Donetski oblastist pärit kindralpolkovnik Mykhailo Teplinsky.

 • Ukraina vist on muutunud ilma laevadeta mereriigiks mis on uputanud kõige rohkem vaenlase laevu. Ütleme, et kaasajal. UA meedia räägib ikkagi puksiiri põhjaminekust. Läks raketilöögist põlema ja siis mingi aja möödudes vajus. “Vassili Bekh” oli varustusalus okupeeritud Ussisaare garnisoni jaoks. UA KM info järgi tulistati välja vähemalt üks Harpoon rakett.  Meedia järgi tabas 17. juunil laeva kaks raketti. Kas mõlemad olid Harpoonid või oli ka Neptun mängus, selgub ehk tulevikus. Laeval oli TOR õhutõrje. Kas selleks, et seda saarele viia või laeva kaitseks, ei tea? Igaltahel läks see koos laevaga põhja. Samuti laeval lastiks olnud laskemoon, relvastus ja 70% isikkoosseisust. Ukraina luure salvestas päästeoperatsiooni, mida vaenlane üritas läbi viia.Hiljem ütles presidendi kantselei juhataja nõunik Aleksei Arestovitš, et löögi andsid kaks Harpoon raketti. Seda kinnitasid osaliselt The Washington Posti anonüümsed Pentagoni allikad. Rakette ei tarninud Ukrainale USA. Need on aga Ameerikas toodetud.
 • Scholzi visiit Ukrainasse pani saksa armee liikvele. Vähemalt selle osa, mis sellest armeest järgi on.
 • UA hinnang ru kaotustele

 • Mammi Merkel ütles intervjuus, et ta võika vahendada russistide ja Ukraina läbirääkimisi! Uups! Tule taevas appi! Minu arvates võiks ta ühes kongis Putleriga elu lõpuni läbi rääkida.

 • UA riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Aleksei Danilov: Täna me ei näe, et on võimed, on jõud. Jah, on õppimine, teatud protsessid. Aga rõhutan veel kord, et meie luure jälgib kõiki neid protsesse tähelepanelikult. Meil on info Valgevenes toimuva kohta. Me ei näe selliseid ohte, sest 24. veebruaril toimunud vastupealetungi läbiviimiseks pole piisavalt jõude ja vahendeid.

 • USA peatas MQ-1C Grey Eagle’i müügi droonide müügi Ukrainale – Reuters. USA kardab, et nende droonide radar- ja seireseadmed võivad Venemaa kätte sattudes ohustada USA julgeolekut.
 • Hersoni piirkonnanõukogu juht Aleksandr Samoylenko kutsus kohalikke elanikke piirkonnast lahkuma. See on vajalik selleks, et hõlbustada Ukraina relvajõudude tööd ja vabastada Hersoni piirkond sissetungijate käest.
 • Militaarekspert Oleg Ždanov: Valgevene Ukrainasse tungimise peamised suunad on Volõõnia ja Rivine. Ma arvan, et nad ei jõua kaugemale… Selle sissetungi põhieesmärk on esiteks katse avada teine ​​rinne… Ja teine, mitte vähem peamine ülesanne, on katse Ukraina läänest ära lõigata ning takistada lääne abi saabumist.
 • Venemaa valitsusel on vaja kaks kuni kolm kuud, et sõnastada keskpika perioodi reeglid, samuti töötada välja uue majanduse strateegia. Sellest teatas raamatupidamiskoja juhataja Aleksei Kudrin. Hr Kudrin peab valitsuse kiireid meetmeid Venemaa majanduse toetamiseks “üsna adekvaatseks”, vaatamata sellele, et “ressursse pole nii palju, kui tahaksime” ja “äril on palju taotlusi”.
 • Lääne avalikkuse rahaline toetus Ukrainale on langenud “pettumust valmistavale” tasemele, selgub Jena Barnesi artiklist ajakirjas Forbes. Kui maal vaenutegevuse alguses üritasid inimesed Ukrainat toetada, siis nüüd tunnevad nad huvi muude uudiste vastu. Näiteks piirideta arstide organisatsioon kogus märtsis 70 000 üksikannetust ja mais langes nende arv 21 000. Kokku kogus organisatsioon Ukraina heaks üle 13 miljoni dollari.
 • USA endine president Donald Trump ütles, et Ukraina konflikt peab lõppema kokkuleppega, mis selle peatab. Sellest teatas TASS. «Praegu näeb olukord välja selline, et kahjuks võtab Venemaa julmade ja kohutavate lahingute tulemusel suuri territooriume. Me vastutame miljonite ja miljonite eest, mida me üle kanname, kuid need lähevad valesse kohta, ”ütles ta, kommenteerides USA presidendi Joe Bideni administratsiooni tegevust Ukraina ümber valitsevas olukorras. Trump lisas, et Venemaa ja Ukraina peaksid sõlmima kokkuleppe ja lõpetama selle asemel, et “jätkama seda, mida nad teevad”.
 • Ajakirja Military Watch Magazine Ameerika väljaanne avaldas artikli Vene dessantvägede kohta, kus nimetas lähenemist nende formeerimisele “aegunud”. Selle väitega tegeles Gazeta.Ru sõjaline vaatleja Mihhail Khodarenok. «Vene õhudessantväed on moodustatud ja relvastatud iganenud põhimõtete järgi, mis on omased 20. sajandi keskpaigale. Nad valmistuvad suuremahulisteks maandumisoperatsioonideks, mida pole pikka aega läbi viidud, ”ütleb ajakiri Military Watch.
 • Tundub, et Valgevene rünnak Ukrainale ikka tuleb. Tahavad ukrainlaseid päästa poolekate eest. Batka kuulutas, et Valgevene kaitseb Lääne-Ukrainat Poola eest: “Me ei saa lubada poolakatel meid üldse ümber piirata. See on ohtlik variant. Ja ma ütlesin kord, et kui ukrainlased küsivad meilt abi siis me venelastega aitame neil säilitada oma terviklikkust, teeme seda.”
 • Autopomm Hersonis: teatatakse okupantide poolele asunud paranduskoloonia nr 90 juhi Jevgeni Sobolevi likvideerimisest. Ajutiselt hõivatud Hersonis Senjavini tänaval plahvatas auto. Lõhkekeha, mis oli kinnitatud puu külge, purustas auto. Juht jäi ellu. Samas ütles endine NABU vabakutseline agent Jevgeni Ševtšenko, et plahvatuse tagajärjel hukkus №90 paranduskoloonia juht Jevgeni Sobolev, kellest oli saanud kaastöötaja. Ootame kinnitust. Okupandid on juba teatanud, et “terrorirünnaku” korraldasid Ukraina sissid.
 • Feigin lahkab Putleri eilset showed ja näkku sülitamist Tokajevi poolt
 • Zdanov Valgevenest jms
 • Ukraina relvajõud hävitasid Venemaa 20. armee juhtimiskeskuse, hukkus üle 40 rasisti.”Ukraina relvajõudude suurtükirünnaku tagajärjel Harkivi oblastis hävitati Lääne sõjaväeringkonna ühendrelvastuse 20. armee (väeosa 89425, Voronež) komandopunkt,” ütles Ukraina ajakirjanik Roman Tsõmbaljuk.
 • Hersoni piirkonna kiire hõivamine toimus värvatud SBU ohvitseri Igor Sadokhini, teenistuse piirkondliku osakonna juhataja abi reetmise tõttu. “Arvatakse, et just tema andis vaenlasele miiniväljade võrgu ja koordineeris Vene lennunduse tegevust, kui saatis Hersoni SBU konvoi evakueerimisel. Ta peeti kinni juba märtsis,” ütles Hersoni oblastinõukogu juht. Oleksandr Samoylenko.
 • Vene okupandid tõmbasid kõik reservid rindele. Ootame lähipäevil suurt pealetungi Luganski oblastis, ütles Luganski OVA juht Serhi Gaidai. Tema sõnul viskasid venelased kõik oma reservid Severodonetski ja Bahmuti suunale. Nad üritavad saavutada täielikku kontrolli piirkondliku keskuse üle ja lõigata läbi Lisitšanski-Bakhmuti maantee. Neil pole edu. Nad surevad massiliselt.
Total Page Visits: 95 - Today Page Visits: 2
SõdaUkraina

kolonelHans • juuni 18, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *