Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist 19. juunil

Sõjaga seonduv informatsioon peamiselt Ukraina ja sotsiaalmeediast. Täiendan päeva jooksul.

 • Üks punt alla andnud orke Luganski piirkonnast. Viimasel ajal on neid vähe näha olnud. Kui siis üksikud. Eile kirjutati sellest kuidas Melitopolist deserteerus 60 vatnikut.

 • UA hinnang ru kaotustele

 • Briti luurehinnang

 • Asepeaminister Juri Borisov. Venemaa kasutas Ukrainas erioperatsioonil viienda põlvkonna hävitajaid Su-57. “Kasutati korduvalt nii üksikuid lende kui ka mitut lennukit kooskõlastatult, väga tõhusalt,” ütles ta laupäeval Peterburi rahvusvahelise majandusfoorumi kuluaarides. “Tagasiside on väga hea,” ütles asepeaminister. Tema sõnul töötas keresisene relvastus laitmatult. PS! Agressor ikkagi katsetab mõnda uut. Zhdanovi sõnul tuuakse lausa selliseid vahendeid mis veel pole tootmises. Näiteks Mi-35. Kuid kaneed hävivad väga hästi.

 • Moldova president Maia Sandu allkirjastas inforuumi kaitse seaduse. Tema sõnul keelatakse Venemaalt pärit uudis- ja analüütilised saated, samuti sõjafilmid. Seadus jõustub järgmisel nädalal, ütles Moldova televisiooni- ja raadionõukogu juht Liliana Vitsu.Seaduse järgi on keelatud poliitilised või sõjalised uudised ja saated riikidest, kes ei ole Euroopa piiriülese televisiooni konventsiooni ratifitseerinud (sh Venemaa). Lisaks peab 50% telekanalis edastatavast välismaisest sisust tulema EL-i riikidest, USA-st ja Euroopa konvendi riikidest.
 • Föderatsiooninõukogu asespiiker Konstantin Kosatšov leiab, et Leedu rikub mitmeid rahvusvahelisi õigusakte, keelates kaupade transiidi läbi oma territooriumi Kaliningradi oblastisse. Nende hulgas loetles ta Venemaa Föderatsiooni ja EL-i partnerlus- ja koostöölepingut, WTO tariifide ja kaubanduse lepingut ning rahvusvahelisi transpordikonventsioone.
 • Krimmi võimud teatasid kavatsusest lammutada tankla, mille töötaja oli varem keeldunud Z-tähega sõjaväe KamAZ-i teenindamisest. Krimmi parlamendi juhi Vladimir Konstantinovi sõnul selgus kontrolli tulemusena, et autoteenindus on ehitatud ebaseaduslikult. Samuti pakkus ta, et tankla omanik “armastab Ukrainat”. Teenuse omaniku Vilen Seitosmanovi sõnul ei ole tal veoautorehvide remondiks rehvimonteerimis tehnikat ning ta on igal võimalusel valmis Venemaa sõjaväelastele abi osutama.
 • Asepeaminister – Kasahstani välisminister Mukhtar Tleuberdi ütles, et Ukrainas toimuv viitab tuumarelvade keelustamisele. Sellest teatab kasahhi väljaanne “Liter”.”Nagu märgib ÜRO peasekretär António Guterres, on täna, kui üle maailma on hajutatud umbes 13 400 tuumalõhkepead, tuumarelva kasutamise võimalus muutunud reaalsemaks kui külma sõja süngeimatel päevadel,” selgitas diplomaat.
 • Dmitri Gordon räägib KGB veterani Juri Sveziga. Putlerit ei võetud omal ajal luuresse sest ei olnud võimekas.
 • Mariupoli kaitsnud Aasovi kangelasrügemendi komandörid, kes on nüüd rassistide vangistuses, viibivad praegu Moskvas Leforotovo eeluurimisvanglas. See eeluurimisvangistus keskus allub Vene Föderatsiooni Föderaalsele Julgeolekuteenistusele. Sellest teatas Ukraina Now viitega russistlikule meediale.

 • Ukrainas nõutakse kõigis ehitatavates elumajades pommivarjendeid. Ülemraada võttis täna aluseks vastava seaduseelnõu nr 7398, ütles Železnyak. Pommivarjendeid ehitatakse selleks, et kaitsta elanikkonda plahvatuste, lööklaine ning ohtlike keemiliste, radioaktiivsete ja bioloogiliselt ohtlike ainete tekitatud kahjustuste eest. Linnaplaneerimise dokumentatsioon peab nüüd sisaldama teavet kodanikukaitse kavandatavate insenertehniliste meetmete kohta.
 • Ühes intervjuus tuletas Tokajev Vene Föderatsioonile meelde, et “Kasahstani ei päästnud Venemaa, vaid CSTO”, nii et te ei tohiks proovida “päästja” rolli, sest keegi ei kavatse “teenida ja kummardada” selle eest.
 • Esimesed neli soomustransportööri M113AS4 lendasid eelmisel nädalal Austraaliast välja – peagi antakse need üle Ukraina sõjaväele. Kõik neli värviti üle ja katsetati.
  Kokku plaanib Austraalia Ukrainale annetada 14 sellist APC-d. Moderniseerimine hõlmas 350 hj MTU 6V199TE diiselmootori paigaldamist, uut jõuülekannet kaitseks, uuendatud elektri- ja sideseadmed, lisatud soojuskaamera ja torn 12,7-mm kuulipildujaga.
 • Zhdanov. Valgevene valmistub päriselt sõjaks.

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 102 - Today Page Visits: 2
SõdaUkraina

kolonelHans • juuni 19, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *