Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist 20. juunil

Sõjaga seotud informatsioon peamiselt Ukraina- ja sotsiaalmeediast. Täiendan päeva jooksul.

 • Selcuk Bayraktar, Türgi ettevõtte Bayrak tehnoloogiadirektor [CTO]: “Esimene foto värvitud Bayraktar Kizilelmast.“Bayraktar Kızılelma [inglise keeles Bayraktar Red Apple] on reaktiivmootoriga, ühemootoriline, madala jälgitavusega [stealth], ülehelikiirusega, mehitamata lahingulennuk. Bayraktar Kızılelma peaks suutma tõusta ja maanduda lühikestel radadel ning sooritada samu toiminguid ka lennukikandjal. Bayraktar Kızılelma püsib õhus 5 tundi, tegevusraadiusega 500 nm, on integreeritava AESA radariga. Jõudis tootmisliinile pärast 3 ja pool aastat kestnud arendustööd. Esimene prototüüp on väidetavalt valmis.

 • Ismail Demir, Türgi kaitsetööstuse direktoraadi juht: Türgi viis merel läbi mereväe manöövrid mehitamata laevadega. Eelkõige tehti manöövreid testimaks uut mehitamata mereväe laeva Sürü  meresõidukite Herdi projekti raames. Katsetati ühismanöövreid mehitamata UAV-ga MİR ja ALBATROS-S. Manöövrite omapäraks oli erineva suuruse ja võimekusega mehitamata aluste ühistegevus. Türgi kaitsetööstuse viimased arengud on mõeldud erinevate ülesannete täitmiseks merel kaugjuhtimise teel mis on võimalik tänu uusimatele navigatsioonisüsteemidele, automaatsele takistuste tuvastamisele ja dünaamilisele manööverdamisele.

 • Meedik püüdis kinni kaheksa orki. Tõenäoliselt olid nad allaandmise lainel?

 • UA hinnang ru kaotustele

 • Ühendkuningriigi MOD-i värskendus sukeldub Venemaa süstemaatilistele ebaõnnestumistele – “Senises konfliktis on Venemaa õhujõud olnud kehvemad. Selle suutmatus järjepidevalt õhutoetust pakkuda on tõenäoliselt üks olulisemaid tegureid Venemaa väga piiratud kampaaniaedu taga.”

 • Zelenski õhtune pöördumine. «Tahan tänada kõiki meie arste, kõiki Ukraina õdesid, kes on sõna otseses mõttes esirinnas alates 24. veebruarist. Täname teid kümnete tuhandete teise sünnipäeva eest, mille olete andnud meie sõjaväelastele, tsiviilisikutele ja Ukraina lastele. Täname teid elude päästmise eest rindel, haiglate ja haiglate päästmise eest kogu meie riigis.
  Samuti tahaksin tänada meie põllumehi. Need, kes kaitsesid oma kogukondi isegi paljaste kätega Vene sõjaväe peatamisel. Kes sõjast hoolimata külvikampaaniat korraldas. Need, kes said lahinguväljalt Vene trofeevarustust kaasa võttes isegi hüüdnime “traktoriväed”.
  Muidugi tahan tänada kõiki Ukraina vanemaid. Kõigile, kes kasvatasid oma lapsi lihtsalt häid, korralikke ja julgeid inimesi. Inimesed, kes kaitsevad riiki ja teevad kõik selleks, et aidata oma naabritel sõda läbida.
 • Ukraina relvajõud kaotasid Severodonetski lähedal kontrolli Metelkini üle, – Luganski OVA juht Serhi Gaidai. Tema sõnul käivad praegu võitlused paljudes Severodonetski ja Lüsõtšanski ümbruse külades. Kahjuks ei kontrolli Ukraina relvajõud praegu piirkonnakeskuse lähedal asuvat Metelkinot. Okupandid jätkavad “hiilimise” taktika kasutamist – Luganski piirkond hävitatakse kõikvõimalikest relvadest.
 • Oleg Zhdanov on korduvalt rääkinud oma kanalil Ussisaarest. Ütles, et seda pole mõtet rünnata ega hõivata. Surevad ise välja kui varustuskanalid ära lõigata. Eilses ülevaates rääkis ta ka seda, et peale puksiiri uputamist on russistidel uus strateegia – varustada saare garnisoni allveelaevadega. Kuid et allveelaev peab ka pinnale tulema ja siis on see sihtmärgiks. Ukraina meedia teatas, et eile õhtul/öösel mürisesid Ussisaarel kümned plahvatused ja puhkes tulekahju. Pealtnägijad rääkisid saare poole lendavatest rakettidest. Oodatakse ametlikku kinnitust. Minu küsimus on, et kas nüüd ukrainlased raiskasid rakette või jahtisid allveelaeva? iseenesest saab motivatsiooni hävitada ka saare garnisoni tulistamisega.

 • Pinged Venemaa ja Kasahstani vahel kasvavad. Putin on Tokajevi peale solvunud? Venemaa peatas Kasahstani nafta veo Musta mere rannikul asuvas Novorossiiski sadamas. Ametlik põhjus on lõhkemata torpeedode ja Teise maailmasõja aegsete miinide miinitõrje. Vene meedia teatel on sadamas tuvastatud umbes 50 ohtlikku objekti. Naftavedude häired võivad kesta vähemalt kuu lõpuni. Novorossiiski sadam on Kasahstani nafta Euroopasse transportimise peamine sõlmpunkt.Kasahstani vastus. Kasahstani võimud on oma territooriumil blokeerinud 1700 vagunit kivisöega, mis toimetati transiidina Venemaale. Ametlik põhjus on Euroopa Liidu poolt kehtestatud Venemaa-vastaste sanktsioonide täitmine.
 • Rubriik “Vaimsed sidemed”. Patriarh Kirill ütles: “Sõjalise erioperatsiooni” ajal Ukrainas ja Donbassis näitavad Vene sõjaväelased vapustavaid näiteid julgusest ja eneseohverdamisest ning see kõik tuleneb nende “sisemisest moraalsest tundest” …
 • Uus sihtmärk: Kindralpolkovnik Serdjukovi asemel määrati õhudessantvägede ülemjuhatajaks Venemaa kangelane kindralpolkovnik Mihhail Jurjevitš Teplinski, kes oli varem Kesksõjaväeringkonna staabiülem. Kindral Teplinskiy läbis järjest kõik ajateenistuse etapid, alates 137. õhudessantrügemendi luurerühma komandörist kuni NSH ringkonnani. Venemaa kangelase tiitli pälvis 1995. aasta jaanuaris Groznõis sõdinud vanemleitnant Teplinski. Hiljem töötas ta kompanii, NR-rügemendi, pataljoniülema, 104. dessant-jalaväerügemendi NSh ja 76. dessantdiviisi ametikohtadel. Seejärel töötas ta nii väljaõppekeskuse kui ka 20. armee NSH ülemana ja 36. armee ülemana. Hiljem oli ta Lõuna sõjaväeringkonna ja Kesksõjaväeringkonna staabiülem.

 • 2022. aasta lõpus väheneb nõudlus laopindade järele Moskvas ja Moskva piirkonnas ligi neli korda, 700 tuhande ruutmeetrini. Nii madalat nõudlust pole turul olnud 13 aastat. Olukorra muutis vastupidiseks logoparkides pinda rentivate lääne ettevõtete lahkumine Venemaalt ning äriarenduse peatamine e-kaubanduse ja offline jaemüüjate poolt, kes alles tegelesid laovõimsuse suurendamisega.
 • Kui Euroopa Liit (EL) ei paranda olukorda Leedu poolt Kaliningradi oblasti “blokaadiga”, siis “vabastab ta Venemaa käed”, et see probleem “mis tahes valitud vahenditega” lahendada, ütles Andrei Klimov. föderatsiooninõukogu riigi suveräänsuse kaitse ajutise komisjoni volitusel. Ta kritiseeris Leedu võimude otsust blokeerida kaupade transiit läbi oma territooriumi. See otsus puudutab ELi musta nimekirja kantud toodete tarnimist raudteel.
 • Venemaa esimene asepeaminister Andrei Belousov ütles, et põhjas vähenes import Venemaale veebruariga võrreldes poole võrra, kuid nüüd on see järk-järgult tõusmas. Tema sõnul on see näitaja tagasi võitnud umbes 20-25% miinimumtasemest ja on praegu 65-75% veebruarikuu näitajatest. “Kui tippajal oli impordi vähenemine 50% ehk vähenes poole võrra, siis praegu kõigub import veebruari taseme suhtes umbes 65-75% piires. See tähendab, et ta võitis tagasi umbes 20-25% miinimumtasemest, ”ütles hr Belousov intervjuus Interfaxile Peterburi rahvusvahelise majandusfoorumil.
 • Hiina suurendas toornafta importi Venemaalt 55% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, kirjutab Reuters viidates Hiina tolli peavalitsusele. Seega on Venemaa asendanud Saudi Araabia Hiina peamise naftatarnijana. See sai võimalikuks tänu sellele, et Peking sai Venemaa kütuse tarnimisel olulisi allahindlusi, kuna kodumaised tarnijad seisid lääneriikide turgudel sanktsioonide tõttu silmitsi mitmete piirangutega.
 • Russistid toovad tehnikat juurde kordades kiiremini ja mitmekordsetes kogustes võrreldes lääne abiga.

 • Vene Föderatsioon teatas, et Kaliningradi oblastis korraldatakse “õppusi”, mille käigus tulistatakse MLRS-i “Grad” ja “Uragan”, suurekaliibriliste relvade “Hyacinth” ja muude suurtükiväe relvadega. Nii tahetakse Leedut hirmutada. Ps! Ma tahaks väga loota, et Balti poliitikud ei arvesta NATO tugevust Exceli tabeli järgi! Aga kui arvestavad siis praegu NATO kaotaks!
 • Okupandid alustavad Luganski oblastis ulatuslikku pealetungi, ütles UVA juht Serhi Gaidai. «Neil on kogunenud piisav hulk varusid ja täna põlevad kõik piirkonna vabad asulad,» ütles ta teletoni eetris. Gaidai sõnul jätkuvad lahingud Severodonetskis “juba tööstustsoonis, Ukraina väed kontrollivad ainult Azoti tehase territooriumi”. “Mööda Lisitšanski-Bakhmuti maanteed liiguvad edasi rashistid, selle lähedal asuvad asulad on pideva mürsu all (…) Lisitšansk on kannatanud terve päeva massiivsete Venemaa mürskude all. Ohvrite arvu pole siiani võimalik kindlaks teha,” ​lisas OVA juht.
 • Gordon ja Gudkov Mordori võimupüramiididest. Sellest G8 kohtumisest Sankt Peterburgis on veel teisedki rääkinud. Lääs muidugi vaikib!
 • Gordon on tänaaktiivne olnud. Sai ka Arestovichiga jutule!

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 221 - Today Page Visits: 1
SõdaUkraina

kolonelHans • juuni 20, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *