Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist 21. juunil

Sõjaga seonduv informatsioon maailmast peamiselt Ukraina ja sotsiaalmeedia vahendusel.

 • Klipis on näha kuidas ukrainlased M113’ga lahingusse sõidavad. Soomuki peal mitte soomuki sees. Mõni aeg tagasi oli Sõjanduse grupis juttu EKV hangetest. Mõni kaitseväelane oli õnnelik, et mina ei tee otsuseid ja hangitakse soomukid mitte IFV’d. Soomuki kasuks oli tal argument, et võimalike lahingute piirkonnad on suurte vahemaade tagant ja sõduritele tuleb kaitset pakkuda. Kui Ukrainat vaadata, siis lahingute piirkonda sõidavad sõdurid busside, rongide ja veokitega. Lahingute piirkonnas kasutatakse soomukeid. Kuid juba ammu, mina tead nõukogude AF sõja ajast, eelistavad sõdurid sõita soomuki peal mitte sees. Sest tabamuse korral hävivad kõik soomukis olnud. Sisud on ikka suured raudkastid. Kui neil korralikke tuletoetuse relvi peal ei ole siis sobivad need peamiselt rahutagamis missiooniks.

 • Volodõmõr Zelenski õhtune kõne. “Nüüd on saadikud ülemraadast lahkunud, aga meie oleme siin. Eriti tänan neid. Me kritiseerime neid sageli väga. Aga täna tegid nad head tööd. Olen tänulik kõigile parlamendiliikmetele, kes toetasid meie eurointegratsiooni. Tahaksin märkida, et hääletati Euroopa Nõukogu naistevastase vägivalla ja perevägivalla ennetamise konventsiooni poolt. Aitäh saadikutele, kes toetasid „Jäätmehoolduse seadust“. See on oluline keskkonnadokument. Samuti on oluline vastuvõetud korruptsioonivastane strateegia. Loodan, et Ülemraada jätkab tööd sama märkimisväärse tulemusega.
 • Gruusias algab Maidan, meeleavaldustele tulid tuhanded inimesed. Kõik sai alguse sellest, et Euroopa Komisjon keeldus 17. juunil soovitamast Gruusiale EL-i kandidaatriigi staatust anda. Riik peab täitma kõik Euroopa esindajate seatud tingimused, ütles EK juht Ursula von der Leyen.
 • Briti hinnang oma rakettidele tagant järele. Ussisaare mõistlikkusest ei ole juttu.

 • 13.–17. juunini 2022 Le Bourget’s (Prantsusmaa) peetava kaitsenäituse Eurosatory 2022 peamiseks “esitluseks” oli Saksa Rheinmetalli kontserni KF51 Panther. EDR Magazine’i võrguväljaandes EDR On-Line avaldati Paolo Valpolini huvitav artikkel “Rheinmetalli esimene MBT: panter” KF51 Pantheri projekti üksikasjadega. Viimastel aastatel on Eurosatory näitust iseloomustanud Rheinmetallis toodetud uute soomus roomiksõidukite tutvustamine. 30-tonnise soomuki KF31 järel oli kord 40-tonnine jalaväe lahingumasin KF41, mille käivitamise tellijaks oli Ungari, kelle programm on praegu täies hoos ja mis osaleb hangetel teistes riikides.Pärast pandeemiast tingitud ebatavalist nelja-aastast pausi on Pariisi 2022. aasta näitusel uus “KF” – KF51, lühend, mis tähendab Ketten Fahrzeug, st “roomiksõiduk”, massi näitav number on tõstetud järgmisele tasemele, on, see tähendab klassi 50 tonni. KF51 indeks aga ei püsinud kaua, sest näituse esimesel päeval kell 2 sai sellest Pantheri nimi. “See on esimene põhitank, mille on täielikult välja töötanud Rheinmetall,” ütles Rheinmetalli tegevjuht Armin Papperger esitlustseremoonial, rõhutades, et Panther on tuleviku lahinguväljal mängu muutija. Tulejõu, kaitse ja digitaliseerimise loetles selles järjekorras Rheinmetalli tegevjuht, kes rõhutas võrgustiku tähtsust teabe jagamisel sõduritelt platvormidele ja vastupidi. “Samuti uurime tulevikus autonoomset sõitu,” lisas ta.
 • Itaalia Leonardo viis maikuus läbi Prantsuse 155 mm / 52 iseliikuva haubitsaga CAESAR oma juhitava kaugmaa suurtükimürsu Vulcano GLR kvalifikatsioonikatsed. Vulcano on suure lõhkejõuga alakaliibriga mürsk, mille laskeulatus 155 mm/52 kaliibriga suurtükist on kuni 70 km. See on varustatud satelliit- ja laser-poolaktiivsete juhtimissüsteemidega ning programmeeritava raadiokaitsmega.
 • Ussisaar rakettide kohalejõudmise ajal

 • UA hinnang ru kaotustele. Kahtlaselt palju õhusihtmärke!

 • Soome saatkond Vene Föderatsioonis rääkis venelaste viisapiirangute kaotamisest alates 1. juulist seoses koroonaviiruse piirangute kaotamisega Soome sisenemisel. Sellest teatab RIA Novosti. «Seoses sisenemispiirangute kaotamisega kaotab Soome 1. juulist ka viisataotluste vastuvõtmise piiranguid. Soome viisakeskustes võetakse viisataotlusi vastu ainult kokkuleppel ja edaspidi,” seisab Soome diplomaatilise esinduse teates.
 • Tehing, mille aluseks oli Slovakkia 30 moderniseeritud tanki T-72 kinkimine Ukrainale vastutasuks Saksamaalt Leopard 2A4 tankide andmise eest, kukkus kokku pärast seda, kui Berliin teatas Bratislavale, et suudab pakkuda vaid 15 tanki. Slovakid ütlevad, et neil on tankipataljoni jaoks vaja 30. Ps! Väike pataljon. Traditsiooniliselt pataljonis 42-44. Väikeriigi pataljon ilmselt ka väiksem? Vähemalt mõned saksa iseliikuvad jõudsid kohale ja Jugoslaavia BMPd.
 • Venelased on teinud Krimmist ohtliku koha. Venemaa okupatsiooni ajal Ukraina poolsaarel sai Krimmist üks ohtlikumaid kohti Euroopas. Seda arvamust avaldas president Volodymyr Zelensky. Tema sõnul pole kusagil mujal Euroopas selliseid repressioone kui annekteeritud Ukraina territooriumil. Venemaa on ju 8 okupatsiooniaasta jooksul represseerinud poolsaarel elanike vabadusi, Krimmi põlisrahva ehk krimmitatarlaste ja moslemite vabadusi. Ukrainal on plaanid ja kõik võimalused poolsaare üle kontrolli tagasi saada. Seda saab teha lääne relvadega, mida me vajame. Kaitseminister Oleksi Reznikov kinnitas, et sel viisil vabastame ka Donbasi. Reznikov hoiatas ka kohe, et see ei juhtu nii kiiresti, kui tahaks – Ukraina alade vabastamise kolmandas etapis. Poolsaar on ju Ukraina jaoks strateegiline eesmärk, see on Ukraina territoorium.
 • Ukraina kaitseminister Oleksiy Reznikov:  Panzerhaubitze 2000 jõudis lõpuks Ukraina suurtükiväe 155-mm haubitsate arsenali. Saksamaa valitsus avaldas ka nimekirja relvadest, mida valmistatakse ette Ukrainale üleandmiseks. Ukrainale abi andmiseks suurendas Saksamaa eelarvet 2 miljardi euro võrra. Nimekiri sisaldab; 30 õhutõrje iseliikuvat relva Gepard, 7 iseliikuvat relva Panzerhaubitzen 2000, õhutõrjesüsteemid IRIS-T SLM, 54 soomustransportööri M113, 3 MLRS Marss, COBRA süsteem, 500 STINGER õhutõrjeraketti, 8 luuredrooni.
 • Latõnina laial skaalal. Lõpeb Süüria ja vene gaasisõjaga Euroopa vastu.
 • Sky News: Venemaa viib läbi sõjalisi provokatsioone Eesti vastu: esimest korda ületas riigi õhuruumi Vene helikopter ning õppusi korraldavad Vene väed imiteerivad igapäevaseid raketirünnakuid Eestile. “See pole kunagi olnud nii tõsine kui praegu. See on tõeline elu. Nad tegelikult simuleerivad raketirünnakuid NATO territooriumile ja annavad meile teada, et nad seda teevad,” ütles kaitseministeeriumi ametnik Salm. Teatatakse, et Vene suursaadik kutsuti selgituste saamiseks Tallinna.

 

 

 

Total Page Visits: 194 - Today Page Visits: 1
SõdaUkraina

kolonelHans • juuni 21, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *