Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist 22. juunil

Sõjaga seonduv informatsioon peamiselt Ukraina- ja sotsiaalmeediast. Tavaliselt täiendan päeva jooksul aga jaanipäeva paiku … on ka õhtuti muid tegevusi.

 • Ma teen märkmeid kahel teemal. UA ametlik info ja siis see siin, kuhu ma korjan infi muudest allikatest. Reeglina on need ühte või teist pidi eel-ametlikud mis ilmuvad lõpuks ka avalikus meedias. Mõne allika puhul aga ilmuvad kinnitused mõne päeva möödudes. Näiteks tänane UA PS ei räägi eriti Severodonetski ja Lõsõtchanski ümbruses toimuvast suurt midagi. Kuid olukord seal on ikkagi viimaste UA üksuste ümberpiiramiseni jõudmas. Erinevalt UA Peastaabist loovad nii ISW (USA analüütikud), War Mapper (Euroopa analüütikud) ja Military Land pildi, et UA kaitse Lõsõtchanskist lõunas ja kagus pudiseb. Nii eile kui ka üleeile on agressor seal võtnud mitmeid asulaid. USA Marylandi militaristid (Jomini of the West) on vist käega löönud. Viimane op pildi teemaline postitus oli 11 juunil. Varem andsid nad iga nädal uuenduse.

Invasion Day 118 – Summary

 • Ukraina kutsus ÜRO Julgeolekunõukogu üles lõpetama Venemaa fašismi. Seda väitis Ukraina esindaja ÜRO-s Serhi Kyslitsa. Tema sõnul on Venemaa muutumine agressiivseks fašistlikuks režiimiks. “Kui lubame Putinil või tema järglasel Kremli troonil kasvatada tagasi ukrainlaste verest läbi imbunud küünised, on järgmine sõda vältimatu ja tsiviliseeritud maailm maksab kolm korda rohkem kui täna,” lisas Kislytsia.
 • Briti luurehinnang

 • Boris Johnson – Järeleandmised Putinile Ukraina küsimuses toovad kaasa katastroofi. “Me ei tohi lubada kellelgi arvata, et Putinile tehtud järeleandmised toovad kaasa midagi peale katastroofi. Sest seda võib vaadelda kui tasu põhjendamatu agressiooni eest ja see julgustab mitte ainult Venemaa Föderatsiooni, vaid ka tema liitlasi, mis avaldab mõju Ühendkuningriigi ja meie majanduse julgeolekule.
 • John Kirby, USA strateegilise kommunikatsiooni koordinaator: Hiina Venemaa naftaimpordi kasv on Venemaa vaikiv toetus. “Ma arvan, et see on vaid osa Hiina valmisolekust jätkata Venemaaga koos kõndimist. Kutsusime Hiinat olema vastutustundlik jõud ja ühinema ülejäänud maailmaga Venemaa tegevuse hukkamõistmisel Ukrainas ja selle vastu sanktsioonide kehtestamisel,” ütles Kirby. Samuti ostis Hiina mais rekordilise koguse Venemaa naftat ja suurendas oste 7,47 miljardi dollarini.
 • UA hinnang ru kaotustele. Ei viitsi failis uurida aga ma ei mäleta päeva kus hävitatud tankide arv on null.

 • Uuups! Venemaa volitatud Apple’i teeninduskeskustes napib iPhone’i remondiks vajalikke osi, kirjutab Izvestia. Esiteks napib ekraane ja akusid, mistõttu võib remont, mis tavaliselt toimus samal päeval, kesta viis päeva või rohkemgi. Nii saadetakse näiteks NB Service’is remondiks saadud vidin Apple’i esindusse, kus aku vahetatakse ja seejärel SC-sse tagasi.
 • Poola meedia teatas, et Poola kaitseministeeriumi relvastusagentuur sõlmis Daglezja-P programmi raames raamlepingu Prantsuse ettevõttega Constructions Industrielles de la Méditerranée (CNIM), et tarnida 2026. aasta lõpuks uue põlvkonna pontoonsillad PFM NG Poola insenerivägedele. Raamlepingu väärtus on umbes 1,5 miljardit Poola zlotti (umbes 320 miljonit eurot).Need pontoonsillad (PMP) peaksid Poola armees asendama PP-64 Wstęga sildu, mida on tarnitud alates 1970. aastast, mis on Nõukogude PMP Poola versioon. Poola ostetud uute PFM NG sildade täpset arvu ei avaldata, kuid Poola ressursside järgi on ühe PFM NG komplekti maksumus umbes 115 miljonit Poola zlotti, seega räägime 12 või 13 komplekti ostmisest. Poola kaitseminister Mariusz Blaszczak ütles lepingust aru andes, et soetatavad sillad suudavad tagada ülesõidu, sealhulgas Poola ostetud tankidele M1A2 SEP v.3 Abrams.PMP PFM NG (varem PFM F3) on PMP PFM (Рont Flottant Motorisé) uus versioon, mida CNIM arendas ja toodab alates 1985. aastast ning mis varustab Prantsusmaa maavägesid (kus seda on alates 2018. aastast moderniseeritud, saades nimetus PFM F2), Itaalia, Šveits ja Malaisia. Ettevõte teatas PFM NG (PFM F3) uue versiooni väljatöötamisest 2018. aastal, andes teada oma valmisolekust alustada tarneid 2020. aasta lõpust. Poolast sai tegelikult PFM NG käivitusklient, kuigi seda PMP-d peetakse ka kõige tõenäolisemaks kandidaadiks tulevikus, kui Prantsuse armee ostab sularaha PFM F2 2021. aastal käivitatud programmi SYFRALL raames.
 • Arestovich otsustas jutustada täna õhtul Latõninaga. Feigin on tõenäoliselt kurb.
 • Ukrainas on Dnepri jõel ja selle lisajõgedel moodustatud jõepaatide divisjon. Sellest rääkis laevastiku ülem viitseadmiral Aleksei Neižpapa portaalile Army Inform. “Maavägede initsiatiivil ja toel moodustasime ühiselt jõelaevade diviisi Dnepri põhjaosas – Ukraina peamises logistilises arteris, mille kaotamist me endale lubada ei saa,” ütles ta. “Tegelikult pandi jõelaevadele relvad ja nüüd kuuluvad need Ukraina mereväele. Nagu madrused selgitavad, siis kuigi need alused pole uued, näitavad nad end jõgedel väga hästi,” rääkis Neižpapa.”Sõjaväe jõelaevastiku tähtsusest räägib lähedus Valgevenele, millel on jõedivisjon Pinskis ja baas Loevis, just piiril. Tegemist on sõjaväe jõelaevastiku 19 laevaga. Seetõttu tugevdatakse Ukraina põhjaosas sobivate jõududega jõgedel on  oluline samm,” lisas ta. Ps! Russistid tõid ka sisemaale kaatreid opereerimaks jõgedel.
 • Venemaa sõjalaevadel Mustal merel – 44 tiibraketti. Mustal merel on 44 tiibraketti viiel raketilaeval, kolmel suurel dessantlaeval ja ühel Vene Föderatsiooni allveelaeval. Vladislav Nazarovi sõnul ei aita tormine ilm Mustal merel kaasa Vene vägede dessandile. 21. juuni päeva jooksul täitsid Ukraina sõjaväelased lõunas 150 tulemissiooni, lennundus andis viis rünnakut Vene sõjaväe positsioonidele.
 • ZSU kindralleitnant kinnitas Venemaa järjekordse rünnaku Kiievile suurt tõenäosust. Oleksandr Pavljuk usub, et okupandid plaanivad luua Kiievi ja Tšernigovi oblastis löögirühmi. Ta rõhutas, et pealinn on vaenlase peamine eesmärk.
 • Putin on 2022. aasta kõige ebapopulaarsem poliitik maailmas. Ameerika Pew Research Centeri sotsiaaluuringu tulemuste kohaselt toetab tema tegevust vaid 9% vastanutest 18 riigis, kus uuring toimus. 90% mõistis tema poliitika hukka – see on kõige negatiivsem arv selliste küsitluste 20 aasta jooksul.
 • Ukraina peab enne 24. veebruari talle kuulunud territooriumid oma kontrolli alla andma, Briti peaminister Boris Johnson. «Oleme veendunud, et peame aitama ukrainlastel osutada strateegilist vastupanu. Kuid me ei saa olla rohkem ukrainlased kui ukrainlased ise. See on nende kriis ja nad peavad otsustama, mida teha. Nad ei loobu territooriumist vastutasuks rahu eest, ei nõustu halva lepinguga… Ukraina territoorium tuleb 24. veebruariks taastada vähemalt piirideni. Riigi suveräänsust ja julgeolekut tuleb kaitsta,” ütles Johnson.
 • Kiievi ümber loodud kihiline õhutõrjesüsteem. Sellest teatas pealinna vägede ja kaitsevahendite rühma ülem Aleksander Pavljuk. “Kiievi ümber on loodud küllaltki tõhus ja kihiline õhutõrjesüsteem, mis üldjoontes on võimeline linna kaitsma õhuründerelvade eest ja mida pidevalt täiustatakse. Küll aga on tõenäosus, et sel juhul õhutõrjetsoonist läbi murda. massiline raketirünnak on endiselt olemas,” ütles Pavljuk Ukraina meediale antud intervjuus.
 • Mees, kes kandis Putini tuumakohvrit, üritas sooritada enesetappu – Mirror. 53. sünnipäeva eel leiti Moskva oblastis Krasnogorski linnarajoonis oma korterist haavatuna pensionil FSO kolonel Vadim Zimin. Teatavasti on Zimin üks FSB ohvitseridest, kes kandis Jeltsini ja seejärel Putini tuumakohvrit. Vene meedia ütleb, et enesetapukatse põhjuseks on Zimini süüdistused oma töö juures tolliteenistuses altkäemaksu võtmises.

 

 

 

Total Page Visits: 405 - Today Page Visits: 1
SõdaUkraina

kolonelHans • juuni 22, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *