Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist jaanipäeva nädalavahetusel

Informatsioon peamiselt Ukraina ja sotsiaalmeediast. Täiendan kui miskit silma juhtub.

UA hinnang ru kaotustele

 • Business Insider: Slovakkia loovutab Ukrainale 12 hävitajat MiG-29 kohe pärast seda, kui Poola ja Tšehhi nõustuvad kaitsma Slovakkia õhuruumi seni, kuni riik saab kätte USA-lt ostetud F-16.
 • Reznikov: HIMARS on saabunud Ukrainasse. Aitäh oma USA kolleegile ja sõbrale Lloyd J. Austin III nende võimsate tööriistade eest! Suvi tuleb vene okupantide jaoks kuum. Ja mõne jaoks viimane.
 • Terrorist Igor Girkin „Strelok“ nutab ja kritiseerib Russistide sõjalis-poliitilist juhtkonda Severodonetski lahingute kontekstis. Severodonetski vallutamine ei too Venemaale edu, välja arvatud taktikalised “võidud”. “Ükski taktikaline võit sõda ei võida. Võite võtta veel kümme Severodonetski, aga sõda ei võideta. Sõja võitmiseks peate alistama vaenlase relvajõud, võtma neilt vastupanuvõime. Ja tormama kindlust kindluse järel – see ei toimi. suured kaotused mõlemal poolel,” ütles okupant. Venemaa on kaotamas pikaleveninud sõda Ukrainaga: “Mida rohkem ukrainlastega tseremoonitseda, seda suurem on võimalus, et me ei suuda seda sõda võita.” Venemaa majandus halveneb varem või hiljem.
 • Venelased vallutasid veel kaks asulat, Lisitšanskis sai surma üks inimene ja haavata kolm, ütles Luganski OVA juht Serhi Gaidai. Alates eilsest on Loskutovka ja Ray-Aleksandrovka vaenlase poolt okupeeritud. Ukraina relvajõud hoiavad venelasi Severodonetskis ja Sirotinos tagasi, tõrjudes rünnakuid Zolote ja Voltšejarovka poolt. Severodonetskis tabasid okupandid tellisetehase, klaaskiu, aga ka mittestandardse keemiaseadmete tehase territooriumi. Kahjustada sai II kontrollpunkti “Azot” hoone. Lisitšanskit tulistati mitu korda. Häving registreeriti ühes linna koolis. Päeva jooksul – kolm haavatut, kes viidi haiglasse Kramatorski ja Pavlogradi haiglatesse. Üleeile leiti hilisõhtul elumärkideta mehe surnukeha koos pommitamise käigus saadud kahjustustega. Uus häving Novoivanovkas – 8 maja, Gorny – 8, Zolotoy – 9. Lisaks andis Vene armee eile õhurünnakuid Verhnekamenetsile, Severodonetskile ja Sirotinile ning õhu- ja raketirünnakuid Gornõile.
 • Russistid lammutasid ja varastasid Ukraina suurima päikeseelektrijaama. See asub Zaporozhye piirkonnas Tokmaki linna lähedal. Linlaste sõnul võeti päikesepaneele lahti, pakiti ja viidi välja pikka aega. SES Tokmak Solar Energy on Ukraina suurim päikeseelektrijaam. Selle pindala ulatub 96 hektarini. Jaama võimsus on 50 MW.

 • Briti luureraport ütleb, et Vene väed on alates 19. juunist edasi liikunud enam kui 5 km kaugusel Lõsitšanski suunas. Mõned Ukraina üksused tõmbusid tagasi, et mitte ümber piirata. RU jõudluse paranemine selles sektoris on tõenäoliselt tingitud üksuse hiljutisest tugevdamisest ja tugevast tule kontsentratsioonist. Vene väed avaldavad Lõsitšansko-Severodonetski taskule üha suuremat survet, edenedes piki asustatud piirkonna äärealasid. Vene armee jõupingutused Donetski oblasti lääneosa vallutamiseks on ebaõnnestunud.

 • Vatnikud kinkisid ukrainlastele nats laskemoona idarindel:
 • Venemaa kaitseministeeriumi juht Sergei Šoigu leiab, et Venemaa ja Valgevene peavad liiduriigi raames võtma kiireloomulisi meetmeid oma kaitsevõime tugevdamiseks. Tema hinnangul on vaja tõsta piirkondlike väegruppide ja õhutõrjesüsteemi lahinguvalmidust.
 • Aeg ajalt on üles kerkinud ukraina sõdurite varustus ja tehnika probleemid. Borovske kaitsjad

 • Kindlasti kuulake Zhdanovit, eriti Eesti, Leedu ja EL osa sellest.
 • Võimalik, et Ukraina relvajõud peavad ümberpiiramise vältimiseks Lõssitšanski lähedalt taganema, ütles Luganski OVA juht Serhi Gaidai. Lisitšansk on pidevalt vaenlase suurtükiväe tsoonis ja seal pole turvaline. Vajadus taganeda tekkis pärast Rai-Aleksandrovka ja Loskutovka hõivamist Venemaa poolt.
 • UA üksused võivad olla juba Hersonis teatas poliitik Igor Mosjutšuk. Samuti teatab endine rahvasaadik Vitali Kupriy oma allikatele viidates, et Ukraina sõjavägi hõivas Hersonis 4 tänavat. Sellele teabele pole ametlikku kinnitust. Seda kommenteeris OP juhi nõunik Aleksei Arestovich. “Me ei kinnita ega eita… Vaatame, mis edasi saab,” ütles ta YouTube’i kanalil “Feygin LIVE”.

 

 

 

Total Page Visits: 130 - Today Page Visits: 3
SõdaUkraina

kolonelHans • juuni 23, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *