Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Infokillud sõjateatrist 25 juunil

Sõjaga seotud info peamiselt Ukraina- ja sotsiaalmeediast. Täiendan päeva jooksul.

 • Pärast Kaliningradi konflikti nõuab Venemaa (Venemaa välisministeerium) nüüd vaba kaubavoogu oma Svalbardis (Norra) elavatele kaevuritele. Alates Ukraina invasioonist on Norras kehtinud Venemaa veoste transiidi keeld läbi Norra piiride.
 • USA kaitseministeerium. Osana täiendavast sõjalisest abist summas 450 miljonit dollarit antakse Ukrainale üle 18 kalda- ja jõepatrullpaati. Uus abipakett sisaldab kahte 10,5-meetrist jõelaeva; kuut 12-meetrist mereväe sõjalaeva; kümme 10-meetrist Dauntless Sea Ark patrullpaati. Need on mõeldud jõeteede kaitsmiseks ja selleks, et Ukraina saaks säilitada kontrolli jõeteede üle. Neid saab kasutada ka rannikualadel.

 • Kaks Ukraina õhujõudude hävitajat sõitsid sel nädalal Venemaa-vastase sõja rindejoonelt Washingtoni, et avaldada Kongressile, kui oluline on varustada neid kiiresti vajamineva varustusega, sealhulgas neljanda põlvkonna sõjalennukitega.
  Kaks pilooti, keda tuvastati nende kaitseks vaid kutsungide “Juice” ja “Moonfish” järgi, rääkisid Fox Newsile, et istusid neljapäeval koos seadusandjatega maha suletud uste koosolekul, et täpsustada, mida on vaja otseses ja vahepealses mõttes.
  “Nad saadavad oma ründelennukid ja helikopterid madalal kõrgusel läbi rindejoone, et rünnata meie kaevikutes olevaid sõdijaid,” selgitas Juice. “Peame reageerima, peame nad kinni pidama. Peame päästma oma kodanike ja maavägede elud.”
 • Briti luurehinnang räägib russistide kindralite vahetusest

 • Gostomeli lennujaama taastamine läheb maksma miljard dollarit. See on summa, mis on vajalik ainult lennujaama enda taastamiseks. See ei hõlma Vene vägede Gostomeli okupeerimise tagajärjel kahjustatud lennukipargi taastamise kulusid, ütles Jevgeni Gavrilov.
 • MBDA, Krauss-Maffei Wegmann (KMW) ja ESG Elektroniksystem- und Logistik-GmbH (ESG) on allkirjastanud vastastikuse mõistmise memorandumi koostöö kohta Bundeswehri tulevase pikamaa kaudtulesüsteemi jaoks. Koostöö eesmärgiks on Saksa relvajõudude ühendtuletoetusrakettide (JFS-M) kontseptsiooni edasine laiendamine ja rakendamine. Uut JFS-M juhitavat raketti kasutatakse koos KMW suurtükiväe raketisüsteemidega MARS II/MLRS-E Bundeswehri ja muudel platvormidel. Lisaks kasutatakse ESG suurtükiväe olemasolevat juhtimis- ja relvade paigutamise süsteemi ADLER III. Tulevikus võivad JFS-M-i kasutada ka liitlasväed. JFS-M raketil on kahesuunaline andmeside, automaatne sihtmärgi tuvastamine, täiendavad luurevõimalused. Turboreaktiivmootori ja väikese kütusevaru korral ei saa pikalt lennata ja piirkonnas sihtmärki otsida.

 • juunil 2022 allkirjastas USA president Joe Biden dokumendid järjekordse uue sõjalise abi paketi andmise kohta Ukrainale kogusummas 450 miljonit dollarit, mis sisaldab USA kaitseministeeriumi sõjavarustust. Seega ulatub alates 24. veebruaril Venemaa sõjalise erioperatsiooni algusest Ukrainas ametlikult Kiievile eraldatud USA sõjalise abi kogusumma nüüd 6,05 miljardi dollarini. USA kaitseministeeriumi ametliku teabe kohaselt sisaldab uus Ukraina sõjalise abi pakett: neli M142 HIMARS raketisüsteemi lahingumasinat (lisaks neljale varem eraldatud sõidukile); 36 000 105 mm kaliibriga suurtükipadrunit (105 mm L118/L119 järelveetavate relvade jaoks, mille Ühendkuningriik andis Ukrainale üle); 18 veoautot 155 mm M777 järelveetavatele haubitsatele; 1200 monteeritud jalaväetõrje automaatset granaadiheitjat Mk 19 kaliibriga 40 mm; 2000 kuulipildujat kaliibriga 12,7 mm; 18 väikest ranniku- ja jõepaati – kaks 35-jalast SURC (Small Unit Riverine Craft) jõepaati, kümme 34-jalast Sea Ark Dauntless väikest patrullpaati ja kuus 40-jalast väikest avamere patrullpaati; erinevad seadmed ja varuosad.
 • Pew Research. Putini ja Venemaa reiting on rekordmadal, – rahvusvaheline küsitlus.  90% vastanutest ei usalda Venemaa presidendi tegutsemist maailmaareenil. See on madalaim usaldus Putini vastu kõigi küsitluse aastate jooksul. Märgitakse ka, et Venemaa enda reiting on oluliselt langenud: näiteks poolakatest 97% ja rootslastest suhtub Venemaasse negatiivselt. Vastanute seas paistab silma vaid Malaisia ​​- see on ainuke riik, kus Venemaasse suhtutakse oluliselt positiivselt – Venemaa tegevuse “poolt” küsitletuid on umbes pooled. Kokku hõlmas uuring 18 riiki Euroopas, Aasias ja Ameerikas. Kogu tsiviliseeritud maailm pöördub Venemaast eemale. Seekord pead vastutama oma julmuste ja ebainimlikkuse eest!
 • Moldovas hindas Venemaa rünnaku võimalust. President Maia Sandu ütles, et tal puuduvad andmed, et Vene armee kavatseb riiki rünnata.” See informatsioon, mis meil on, annab meile teatud kindlustunde, kuid me ei tea, mis juhtub näiteks kuue kuu pärast,” ütles Moldova president.
 • Reporter külastab Ukraina võõrleegioni Donbassis. Segmendis on näha Peruu, Colombia, Taiwani, Inglismaa, Kanada ja Poola sõdureid. Kõik on pühendunud Vene armee lüüasaamisele. Ukraina on tänulik kogu rahvusvahelise abi eest!

 • UA hinnang ru kaotustele

 • Laiad lõuad ja liigne avalikustamine! Midagi toimub selle taganemisega Severodonetskist. Rahvuskaardi esindajad ka kisavad. Ukraina asekaitseminister Anna Maljar ütles, et Ukraina relvajõudude Severodonetskist väljaviimise ennatlike avaldamiste tõttu operatsioon ebaõnnestus. Ukraina kaitseministeeriumi ametniku sõnul ei võimaldanud need sotsiaalvõrgustikes tehtud avaldused vägedel Severodonetskis plaanitut lõpule viia. Tähelepanuväärne on, et Ukraina relvajõudude kontrolli kaotamist Severodonetski üle kinnitasid varem mitte ainult Ukraina propagandistid nagu Juri Butusov, vaid ka Ukraina kuberner Sergei Gaidai, aga ka USA kaitseministeerium. Huvitav on see, et just tänu Anna Maljari avaldatud väljamõeldistele Kiievi lähedal tegutsevatest Vene diversantidest SVO alguses korraldasid Ukraina sõjaväelased üksteise massilise hukkamise mille käigus osales umbes 100 kaitseväelast ja teadmata arv tsiviilisikuid.
 • Lõsitšansk on sisuliselt ümber piiratud. Linnast välja viib vaid üks tee, mis kulgeb osaliselt läbi põldude ja on pideva tule all. NABU (Ukraina Riiklik Korruptsioonivastane Büroo) vabakutseline agent Jevgeni Ševtšenko, kes asub Lõsitšanskis. “Linnas endas on olukord endiselt äärmiselt keeruline: inimeste puudus, tankide puudus, suurtükiväe ja lennunduse puudumine. Ja olukord kahjuks halveneb. Lahingud jätkuvad,” lisas Ševtšenko.
 • Analüütikud arutavad. Hirske-Zolote ümberpiiratud ala pidavat ikka liiga väike olema 2K ümberpiiratu jaoks. LNR rahvamiilitse teatab, et lahingud on Lõsõtchanskis sees. Hõivatud on üks kaevandus ja tehas.

 • Azovi võitleja rääkis, kuidas märtsis polnud keldrites istuvatel Mariupoli elanikel enam kohta, kust süüa saada, mistõttu sõjaväelased jagasid nendega kõike, mis neil oli. “Tol ajal toodi meile ikka süüa. Jätsime selle taldrikule ja kõik muu andsime tsiviilelanikele, kõik oma koogid, šokolaadid… Kui me neid ei oleks aidanud, siis ma ei saa aru miks ma seda vormi kannan,” ütles sõjaväelane. Ta ise sai vaenlase varitsusse sattudes raskelt haavata. Kohalikud tõid ta meie sõjaväepositsioonidele, mitte ei päästnud ta elu. Ja 31. märtsil evakueeriti haavatud sõdur Mariupolist helikopteriga.

 

 

 • Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi ütles, et Ameerika Ühendriikide tarnitud raketiheitjad M142 HIMARS “töötavad juba Ukraina kaitses”. “Ukraina relvajõudude suurtükiväelased tabasid osavalt meie Ukraina territooriumil asuvate vaenlase sõjaliste objektide teatud sihtmärke,” kirjutas Zalužnõi 25. juunil Facebookis ja avaldas video. 24. juunil teatas USA kaitseministeerium, et esimene neljast HIMARSist koosnev partii on juba Ukrainas, kuid ei täpsustanud, kus ja 23. juunil välja kuulutatud uus neljast HIMARSist koosnev partii tarnitakse “juuli keskpaigaks”.
 • Okupandid on Severodonetski täielikult vallutanud, ütles linnapea Aleksander Strjuk. Tema sõnul on “nende” komandant linnas juba määratud. Linnast saab lahkuda ainult okupantide kontrollitud territooriumile.
 • Gordon vestleb Mihhail Poltoraniniga. Ühed peamised sõja põhjused toob Poltoranin esile. Ressursid!
 • Batka-Putja kohtumine täna. Putini lubab Lukašenkole Iskander M kompleksid, mis võivad kasutada ballistilisi ja tiibrakette nii tava- kui ka tuumaversioonis. Putin ütles ka, et kõik liiduriigi küsimused on kokku lepitud. Liitriik on Venemaa ja Valgevene riigiülene moodustis, millel on ühtne poliitiline, majanduslik, sõjaline, tolli-, valuuta-, õigus-, humanitaar-, turu- ja kultuuriruum. Lukašenka ütles Putinile, et Kaliningradi isoleerimine Leedu poolt on tegelikult sõja kuulutamine. Samuti palus Batka oma isandat aidata NATO vastu reageerimisel tuumarelvadega Valgevene piiride lähedal. Punkri taat ütles sellele vastuseks, et vastust pole veel vaja peegeldada, kuid lubas, et Kreml annab raketisüsteemid Iskander M Valgevenele üle. Batka rääkis üldse palju. Lukašenka ütles, et Euroopas on ameeriklastel alliansi kuues liikmesriigis 200 taktikalist tuumalõhkepead. Nende kasutamiseks on ette valmistatud 257 lennukit. Lukašenka ütles ka, et lääs ei peaks nihutama vastutust teravilja tarneprobleemide eest Valgevenele ja Venemaale. Ja veel ütles Lukašenka Putinile, et Kaliningradi isoleerimine Leedu poolt on tegelikult sõja kuulutamine.

 • Sõja jumal – suurtükivägi. Järgnev klipp russistide suurtükisüsteemidest. Vatnike reaktiivsüsteem laetakse käsitsi nagu on kirjutatud. USA MLRS omasid laaduriga. Videost on näha, et 2S18 MST raua tõstmine käis ka käsitsi. Kuna tegemist on vatnike videoga siis katkist süsteemi ilmselt ei näidataks. Järelikult norm! Aga kõikide nende väikeste detailide tõttu tulebki efektiivsus!
 • Poola armeed suurendatakse praeguse 150 000 sõduri asemel 400 000 sõdurini. Uudisest teatas täna Toruńis Poola võimupartei juht Jarosław Kaczyński. Varasemate plaanide kohaselt kavatseti sõjaväge suurendada 300 000-ni.
 • Ukraina sõjatööstuskompleksi legendid, näeme Ovodi (hiljem ümbernimetatud Otamaniks) soomustransportööri, mis põhineb GAZ-66 šassiil ja mille on välja töötanud Zhytomyr Armor Plant’s. Kunagi loodi ainult üks näide ja seda kasutatakse nüüd eesliinil.

 • Valeri Solovei Putinist ja tema Darwini auhinnast? Mis juhtub tulevikus russistide võimuga? Valeri Dmitrijevitš Solovei on vene ajaloolane, õppejõud, poliitanalüütik ja publitsist. Ta oli kuni 2019. aastani Venemaa Välisministeeriumi Moskva Riikliku Rahvusvaheliste Suhete Instituudi reklaami ja suhtekorralduse kateedri professor ja juhataja.
 • Feigin ja vanamehed! Gudkov ja Piuontkovski. Tunnevad süsteemi, faktilist infot ei oma.
 • Ukraina armee kaevatud kaevikud on parema elatustasemega ja mugavamad kui väljaspool Moskvat ja Peterburi elavate keskmiste venelaste kodud.

 • Reuters: G7 juhid leppisid kokku Venemaa kulla impordi keelustamises. Reuters teatab, et USA rahandusministeerium keelab 28. juunil uue kulla impordi USA-sse. USA on seda algatust juhtinud koos oma lääneliitlastega ja G7 juhid järgivad, kirjutab Reuters.
 • Venemaa vajab 3-4 nädalat, et valmistada ette uus rünnak Ukraina vastu Valgevenest. Luure peadirektoraadi esindaja Vadim Skibitski sõnul viivad Venemaa Föderatsiooni erivägede eraldised üksused koos Valgevene erioperatsioonide üksustega Ukraina territooriumil läbi ühisõppusi koos aktsioonide väljatöötamisega. Kuid tema sõnul sõltub rünnak Ukrainale põhjast sellest, kuidas vaenlasel ida- ja lõunasuunal õnnestub. “Eriti idas, kui kiiresti suudab ta endale seatud ülesanded täita. Ja vaenlase järgmiseks ülesandeks on jõuda Luganski ja hiljem Donetski oblasti halduspiirideni,” ütles ta.

 

 

 

Total Page Visits: 148 - Today Page Visits: 1
SõdaUkraina

kolonelHans • juuni 25, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *