Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 29. juulil.

Operatiiv- ja sõjaga seonduv informatsioon peamiselt Ukraina- ja sotsiaalmeediast. Täiendan …

OPOLUKORD 29072022

OP olukord suurte muutusteta. Agressoril on mõningane edu Donbassis, ohustatud on ukrainlaste kaitse Severskis. Oleg Zdanov oma ülevaates rääkis, et Vuhlehirska elektrijaama hõivasid wagnerlased. Tema hinnangul oli üheks põhjuseks see, et palgasõdurite väikeste üksuste taktika on see, mille vastu ukrainlastel on raske kaitset teostada. Ps! Tegemist russistide puhul on ilmselt kõige professionaalsemate sõduritega.  Russistide suurte kaotuste tõttu on rindele saabuvate täienduste sõjaline ettevalmistus pea olematu. Ohvitseride vabade ametikohtade täitmiseks on alanud nooremohvitseri massiline määramine ilma vastava kogemuse ja hariduseta seersantidest.

Mingite infokildude järgi oli russistide raketilöögid eile täpsemad ja mõned neist tabasid UA sõjalist infrastruktuuri. Põhjuseks võib olla eelmisel nädalal vene luure-diversioonirühmade saatmine „HIMARS-te“ jahile ja luure-droonide paremale kasutamisele.

 • Agressor püüab tõenäoliselt ära kasutada hiljutisi marginaalseid territoriaalseid edusamme Bahmuti ümbruses mis võivad jätta Severski vallutamise jõupingutused tähtsusetuks.
 • Russistid korraldasid piiratud maapealseid rünnakuid Slovjanskist loodes ning Bahmuti kirdes ja edelas. Bahmuti suunal tõrjusid UA sõdurid edukalt vaenlase pealetungi ja pealetungi Vershina ja Semigorje suunas.
 • Vaenlane üritab läbi viia pealetungioperatsioone Novolugansky ja Soledari piirkonnas, lahingud jätkuvad.
 • Agressor survestab Avdiivka ümbruses, et vähendada Ukraina rünnakuid Donetski linnas ja selle ümbruses. Vaenlane püüdis edasi liikuda Avdiivka, Krasnogorovka ja Velyka Novoselka suundadel. Ta kandis kaotusi ja taandus.
 • Agressor valmistub uueks pealetungioperatsioonideks Harkivi linna suunas. Vaenlase luure lahingus Vodyany ja Peski suundadel lõppes kaotuste ja taganemisega.
 • Hersoni piirkonnas üritab agressor piiratud maapealset pealetungi.Russistid üritavad säilitada ja taastada oma maapealseid sideliine üle Dneprp. Antonovski silla purustatud osa kaeti eile raudtee rööbastega millele paigutati plangud mis võimaldab silda kasutada kuni järgmise ukrainlaste tulelöögini.
 • Mustal merel on kolm Caliber tüüpi merel baseeruvate tiibrakettide kandjat valmis raketirelvade kasutamiseks.
 • Nova Kahovkas, Brilevkas oli kuulda jälle plahvatusi. Tõenäoliselt “kujundavad” ukrainlased lahinguruumi.

 • Ukraina relvajõudude kindral Serhiy Krivonos usub, et vaatamata peaaegu peatatud pealetungile ei jäta okupandid endiselt lootust püüda vallutada rohkem Ukraina linnu. Tema sõnul kavatseb Vene armee rünnata kahes suunas ja viib nüüd kõik ressursid sinna – Zaporožje ja Harkivi-Slovjanski suundadel.

_________________________________________________________________________________

 • Prantslaste VAB-e on märgatud rindel.

 • The Washington Post:  Venemaa pealetung peaaegu peatus ja Ukraina võib sõja käiku muuta. Sõjauuringute instituudi analüütiku Barrosi sõnul on Vene väed initsiatiivi kaotamas. “Kuid see [algatus] on ukrainlaste seas kas olemas või ilmumas. HIMARS on selle võti,” märkis ekspert. Samas märgitakse, et Venemaa poolt okupeeritud alade deokupeerimine ei sõltu mitte ainult Ameerika HIMARSidest, vaid ka Ukraina suutlikkusest täiendada isikkoosseisu, konventsionaalset suurtükiväge ja omada piisavat laskemoona.
 • President Zelensky õhtune kõne: Ainult selle päeva esimesel poolel ja ainult Kiievis oli õhuhäireid neli. Vene armee korraldas raketirünnakuid Kiievi oblastile, Kropivnõtskõile, tabas Mõkolaivit, jätkas strateegiliselt mõttetuid ja jõhkraid rünnakuid Donbassi vastu… Tänan kõiki, kes selle terrori tõrjuvad.Samuti tahan tänada Ameerika senaatoreid, kes kiitsid ühehäälselt heaks resolutsiooni, milles kutsutakse USA välisministeeriumi tunnustama Venemaad terrorismi riikliku sponsorina. Võite võtta Ukrainas suvalise päeva – täna või mis tahes muu pärast 24. veebruari –, et näha, et maailmas ei investeerita terrorismi rohkem kui Venemaa. See vajab tõesti ülemaailmset õiguslikku vastust. Ja pole ühtegi ratsionaalset põhjust, miks sellist reaktsiooni ei tohiks tekkida, eriti Ameerika Ühendriikides.
 • Telegrammi kaal “Politika Ukraine” levitab. Väidetavalt on fotol burjaadid kes saadeti Ukrainast koju. Afganistani sõjast mäletan, et sealt saadeti koju tinakirstudes kusjuures kirste ei lubatud omastel matustel avada.

 • Pole möödunud päevagi kui Krimmi sillast poleks räägitud. NSDC sekretär Oleksiy Danilov lubab, et Ukraina lööb Krimmi silda niipea, kui selleks on “vajadus, võimalus ja ülesanne”. “Vajadusel teevad selle otsuse sõjaväelased. Mis puudutab Krimmi silda või muud taristut, siis uskuge mind, kõik on tiheda kontrolli all. Niipea kui tekib vajadus, võimalus ja ülesanne – kõik tehakse ära ja mitte ainult selle objekti suhtes,“ ütles ta.
 • Russistid tõid Kaspia merelt Mustale merele oma ühe uusima piirivalvelaeva projekt 22460 “Rasul Gamzatov’i”. Kahtlustan, et tulenevalt viljaveost. Rahvusvahelise õiguse järgi annab piirivalvelaev võimaluse kontrollida meretransporti. Üritavad ehk kuigi see peaks olema välistatud leppe järgi.

 • CNN avaldas eile artikli Lõuna operatsioonipiirkonnast. Artiklis avaldasid ukraina sõjaväelased arvamust võimalikust vastupealetungist Hersoni piirkonnas. Mina olen siiani arvamusel, et olemasoleva relvastusega sellel maastikul pole selleks veel võimalust. Ukrainlased arvavad järgmist: – Vastupealetungi teeb keerulisemaks maastik: suur ala lagedat, künklikku põllumaad, kus kõik pealetungivad jõud on nähtaval. Venelastel oli mitu kuud aega kaitsepositsioonide kolme liini ehitamiseks kogu piirkonnas; – Rünnakujõudude arv on piiratud, nende üldine puudus; Oma õhujõudude puudumine kavandatava pealetungi katmiseks, Venemaa lennunduse kõrge aktiivsus; Venemaa positsioonide märkimisväärne tugevdamine tänu Krimmist saabuvatele abijõududele.
 • UA hinnang ru kaotustele.

 • Poolaasta tulemuste järgi kahanes Venemaa teleturg ühikutes 17%, 2,73 miljonile ja rahaliselt kasvas 12,9%, 94,1 miljardi rublani. Pealegi toimus tõsine jõudude ümberjaotus: Korea Samsungi ja LG osakaal, mis enne sõjategevuse algust oli 62%, on vähenenud peaaegu poole võrra. Kodumaised kaubamärgid Dexp, Novex, Hiina Xiaomi ja Haier hakkasid turgu haarama ning ilmuvad uued tegijad: M.Video-Eldorado leppis kokku Realme telerite eksklusiivse müügiga.
 • UA Peastaap: “Vene Föderatsiooni armee võttis teadlikult sihikule Olenivka koloonia, kus hoiti ka ukraina vange. Okupandid taotlesid seega oma kuritegelikke eesmärke – süüdistada Ukrainat “sõjakuritegude” toimepanemises, samuti varjata vangide piinamist ja hukkamised, mida nad seal okupatsiooniadministratsiooni ja Vene Föderatsiooni korraldusel Donetski oblasti ajutiselt okupeeritud territooriumil sooritasid.
 • Türgi vastas Putleri ettepanekule toota ühiselt Bayraktarit eitavalt. Türgi kaitsetööstuse direktoraat ei kaalu võimalikku koostööd Venemaaga droonide ühisel tootmisel. “Ma ei saa öelda, et see on võimalik. Meil ​​pole midagi, mis oleks päevakorras ja hakkaks tööle,” ütles kaitsetööstuse osakonna juhataja Ismail Demir.
 • USA Kongressi vanemnõunik Paul Massaro reageeris videole, kus venelased kastreerisid vangi võetud Ukraina sõduri. “Kastreerimine, mõrv, vägistamine, laste mõrv, linnade võrrand. Piiramatu kurjus. ATACMS Ukraina jaoks. Ja kaasaegsed lahingutankid. Andke neile kõik. Kõik, mida nad vajavad, et see inimsusevastane kuritegu lõpetada,” säutsus ta Twitteris, kutsudes USA-d üles relvastama meid kõigega, mida vajame Venemaa alistamiseks. Eilsele russistide julmustele vangi peal, kelle suguelundid nad ära lõikasid, oli veel video jätk. Seejärel lasti vang maha ja lohistati köiega seotuna mööda maad.
 • Geolokatsioon näitab kus asus sõdur kes väidetavalt vastutav Ukraina sõjavangi genitaalide lõikamises ja tapmises. Severodonetsk, Luganski oblast [48.937421, 38.459403]
 • Põhja-Makedoonia andis Ukrainale üle tankid T-72! “Makedoonia tankide kolonn suundus neljapäeval Ukraina poole,” tsiteerib RTS väljavõtet Makedoonia kaitseministeeriumi raportist.  kaitseministeerium ei teatanud Ukrainale üle antud tankide arvust, kuid teadaolevalt on Põhja-Makedoonia armee arsenalis 31 seda tüüpi tanki. Venemaa viis need tankid  Skopjesse 2000. aastal.
 • Operatiivolukord Oleg Zhdanovi poolt.
 • Russistid tulistasid eeluurimisvanglat, kus olid vangistatud Azovstali võitlejad: hukkus üle 50 inimese, 130 sai vigastada:
  • Okuandid väidavad, et HIMARS tabas kinnipidamiskeskust (tõendiks – roostes killud, millel poleks füüsiliselt aega roostetada) ning hukkunute seas on tabatud “Aasov”. Kõige kummalisem on see, et eeluurimisvangla töötajad viga ei saanud.
  • Ukraina relvajõudude peastaabi uues kokkuvõttes on kirjas, et Wagnerite sõjakuritegu Jelnovkas pandi toime Jevgeni Prigožini isiklikul korraldusel.
  • Arestovitši sõnul väidavad pürotehnikaeksperdid Jelenovka videot analüüsides, et pilt näeb pigem välja nagu kõrge põlemistemperatuuriga aine plahvatus hoone enda sees kui mürskude tulemus.
  • Aasovi liikumise juht Andrei Beletski reageeris russistide löögile okupeeritud Jelenovka kolooniale ja kuulutas välja jahi kõigile, kes veresaunas osalesid.
 • Feigin Arestovichõhtune jututuba kell 2200 päevasest olukorrast.

 

 

 

 

Total Page Visits: 117 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • juuli 29, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *