Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 01. augustil

OPOLUKORD 01082022

Ukraina väed ei suuda Bahmuti suunal Vene vägesid tagasi hoida. Vaenlane liigub aeglaselt lõuna- ja ida suunast Bahmuti poole. Vene armee jätkab ka rünnakukatseid Donetski piirkonnas, kuid Ukraina kaitsjad suudavad need rünnakud tõrjuda.

Harkivi suunal:

 • Vene luurerühm püüdis Husarivka ümbruses leida ukrainlaste positsioone.

Bahmuti suunal:

 • Vene väed ründasid Ukraina positsioone Jakovlivkas, rünnak tõrjuti.
 • Vaenlane liigub aeglaselt, kuid kindlalt Stryapivka suunast Soledari poole. Vene armeel on selles piirkonnas õhu- ja tööjõu ülekaal.
 • Vene väed vallutasid pärast kaitsjate ägedat vastupanu Pokrovske. Ukraina väed jäävad linna lähedusse.
 • Vene väed kasutasid äsja omandatud positsioone Pokrovskes Bahmuti poole liikumiseks. Katse lükati tagasi.
 • Vaenlane ründas Ukraina vägesid Zaitseve ümbruses (Veršõna lähedal), kuid edutult ja taganes.
 • Vene väed ründasid Semyhirjat kolmest küljest ja kehtestasid kontrolli asula idapoolsete äärealade üle.
 • Ukraina väed tõrjusid Dolomiidi suunalt Vene rünnaku Travnate suunas.

Slovjanski suunal:

 • Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid Slovjanskist loodes, Siverskist kirdes.
 • Ukraina kaitsjad tõrjusid Venemaa rünnakud Dmõtrivka ja Braživka piirkonnas.
 • Dolyna lähedusest avastati Vene luureelement. Pärast lühikest kokkupõrget vaenlane taganes.

Donetski oblast:

 • Ukraina väed peatasid Venemaa edasitung Novoselivka Druhast Krasnohorivka poole. Vaenlane sai aga uue koha kohaliku maantee ääres.
 • Vene väed jätkavad rünnakut Avdiivka suunas, saavutasid marginaalset edu ja väidetavalt vallutasid Butovka kaevanduse Spartakist põhja pool.
 • Ukraina väed tõrjusid mitmeid rünnakuid Krasnohorivkale ja Marinkale.
 • Vene väed alustasid pealetungi Marinka ja Pavlivka suunas.

 • Agressor tugevdab vägede rühmitamist Krõvõi Rigi suunas. Musta mere piirkonnas on agressori lennuvahendite tegevus aktiviseerunud.

_________________________________________________________________________________________

 • Serbia ja Kosovo:
  • Russistide välisministeerium teatas, et Kosovo “rikub serblaste õigusi ja provotseerib vaenutegevust”, ning kutsus USA-d ja EL-i üles avaldama Kosovole survet oma otsuste tühistamiseks.
  • Samal ajal kirjutab Kremli kontrolli all olev Vene meedia, et “Venemaa ametlik seisukoht olukorra kohta Kosovos formuleeriti seitse aastat tagasi,” kirjutab Vene meedia.
  • Vene Föderatsiooni välisministeeriumi pressinägu Zahharova kutsus Prištinat ja “selle taga seisvaid Ühendriike ja EL-i” üles lõpetama provokatsioonid ja austama serblaste õigusi Kosovos.
  • Tema sõnul liigub kõik Serbia elanikkonna “väljasaatmise” ja “jõustsenaariumi” poole.
  • Vahepeal kutsus Euroopa Komisjon üles lõpetama pinged Serbia-Kosovo piiril ja naasma läbirääkimiste laua taha, vahendab Politico.
  • Hispaania peaminister lahkus kiiresti Belgradist (Serbia pealinn), kuigi ta pidi välja lendama alles homme.
 • Serbia presidendi Vučići täielik avaldus olukorra kohta Kosovos: „Eile oli meil kõnelused Serbia rahva esindajatega Kosovost ja Metohijast. Proovime iga hinna eest rahu säilitada. Proovime uuesti kõigilt küsida. Palun albaanlastel mõistmist, serblastel palun mitte anda järele provokatsioonidele ja mitte teha midagi, mis võiks viia konfliktini. Aga ma palun ka Kosovo iseseisvust tunnustanud võimsate ja suurte riikide esindajatel natukenegi hoolt kanda rahvusvahelise õiguse eest, olla reaalsusega ettevaatlikum ja mitte lasta tänastel hoolealustel konflikti tekitada – see on minu palve, see on minu suur nõuda. Ja kõik, mida ma võin öelda, on see, et me palvetame rahu eest ja otsime rahu. Kuid ma ütlen teile kohe, alistumist ei toimu ja Serbia võidab. Kui nad üritavad hakata serblasi taga kiusama, kuritarvitama serblasi, tapma serblasi, võidab Serbia. See on kõik, mida ma öelda tahan.”
 • President Zelensky uus pöördumine: Täna tahan tänada iga Mykolaivi elanikku alistamatuse, linna ja piirkonna kaitsmise eest. Samuti tänan Nikopolit, Harkivi, Krõvõjat ja kogu Dnipropetrovski oblastit, Zaporožje ja piirkonna tugevaid inimesi, kõiki Hersoni oblasti ukrainlasi, kõiki, kes kaitsevad lähenemisi Odessale ja piirkonnale… Tänan teid julguse eest! Strateegiliselt pole Venemaal mingit võimalust seda sõda võita. Ja tuleb kinni hoida, et isegi taktikalisel tasandil tunneks terroririik oma lüüasaamist. Tuleb kinni hoida – lõunas, idas ja igal pool. Hoidke kinni kaitsest, diplomaatiast ja poliitikast. Säilitada meie ühtsust – ja mitte ainult enne võitu, vaid ka pärast seda, et kvalitatiivselt taastada kõik okupantide poolt hävitatu. Usun, et me teeme seda kõike.
 • New York Times: Vahetult pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse Kremli tippnõuniku ametist lahkunud Anatoli Tšubais viidi pühapäeval ühes Lääne-Euroopa riigis haruldase neuroloogilise häire sümptomitega kriitilises seisundis haiglasse. Härra Tšubaisi käed ja jalad olid järsku tuimaks muutunud, ütles tema naine Avodtja Smirnova Vene ajakirjanikule Ksenia Sobtšakile. 67-aastane hr Chubais rääkis pr Sobtšakile endale, et tal on diagnoositud haruldane Guillain-Barré sündroom, mille puhul keha immuunsüsteem ründab närve. Proua Sobtšaki uudistekanali teatel uurisid “keemiakaitseülikondade” spetsialistid ruumi, kus ta ootamatult haigestus.
 • Kommersant: Venemaa kohtud on asunud tühistama otsuseid Ukraina kodanike Venemaa Föderatsioonist väljasaatmise kohta “nende väljasaatmise tegeliku võimaluse puudumise tõttu”. Jutt on inimestest, kes viibivad välisriikide kodanike ajutistes kinnipidamiskeskustes (TsVSIG) – peamiselt rändeseaduste rikkumiste tõttu. Pärast “sõjalise operatsiooni” algust muutus nende väljasaatmine Ukraina territooriumile füüsiliselt võimatuks ning üle saja inimese jäi Kesksõjaväeringkonda kinni.
 • Alkoholituru osaliste pessimistlikud prognoosid kriisist tingitud impordi järsu languse kohta seoses Vene Föderatsiooni sõjalise operatsiooniga Ukrainas on õigustatud. Esimese poolaasta tulemuste kohaselt vähenes kõigi kangete alkohoolsete jookide import Venemaa Föderatsiooni ligi 35%, 32,65 miljoni liitrini ja viski – ligi 50%, 11,8 miljoni liitrini. Peamine põhjus on sanktsioonid ja suurimate tootjate tarnimisest keeldumine. Nüüd täieneb sortiment uute Vene jookidega, aga ka rummi import, mille importi kriis peaaegu ei mõjutanud.
 • Lääs on lükanud kõrvale plaani keelustada Vene naftat vedavate laevade kindlustus, vahendas Financial Times. Nagu märkis Briti ajaleht, leppisid Euroopa Liit ja Suurbritannia juuni alguses kokku, et keelavad ühiselt oma ettevõtetel laevade kindlustamise Vene naftaga. Ja kui Brüssel on juba kehtestanud piirangud, siis Londonis, kus asub suurim kindlustusturg Lloyd’s of London, on seni keelatud kindlustada vaid kuningriiki sõitvaid laevu.
 • Putler kuulutas eile välja russistide uue mereväe doktriini. Ambitsioonid kasvavad! Kõiki, kes takistavad, ähvardatakse Zircon tiibraketiga.
 • UA hinnang ru kaotustele

 • “Lõuna” operatiivjuhtkond kinnitas, et Hersoni oblastis Brilivka raudteejaama lähedal sai tabamuse Vene tehnika ja vägede ešelon. 29. juulil teatas Hersoni OVA juhi nõunik Serhi Khlan rünnakust Brylivka küla raudteejaamale. «Piirkonnas hävis üks okupandi olulisi logistikakeskusi – raudteejaam Brylivkas. Venelased tõid sinna lihtsalt varustust ja laskemoona – kõik põles maha. Mõnel polnud aega isegi maha laadida. Inimesed teatavad valjudest plahvatustest. Tõenäoliselt sai pihta ka naftabaas.Samuti teatas „Lõuna“ väejuhatus vastase kinnitatud kaotustest ööpäeva jooksul – 52 sõdurit, neli tanki, kaks Nona-S iseliikuvat suurtüki- ja miinipildujat, iseliikuv suurtükiväeseade, 8 ühikut soomusmasinaid ja -sõidukeid ning nelja laskemoona laohoonena Berislavski ja Baštanski rajoonis. «Meie lennukid tabasid kahte vaenlase tugipunkti Oleksandrivka ja Blagodatnõi rajoonis ning raketi- ja suurtükiväeüksused vaenlase raadioelektroonilisi jaamu Biljajevka rajoonis. Samuti saadi kinnitus sõjavarustuse, laskemoona ja personaliga ešeloni tabamisest Brylivka raudteejaama piirkonnas. Kahjusid uuritaks.
 • Briti kuninglik merevägi teatas, et 29. juulil 2022 toimus Portsmouthis ristimistseremoonia ja uue katselaeva X 01 Patrick Blackett üleandmine. Laev on spetsiaalselt ehitatud Briti mereväe uusimate tehnoloogiate ning autonoomsete ja mehitamata süsteemide testimiseks.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast täna kella 1300 seisuga
 • Veel juuli alguses koostas Putini administratsioon käsiraamatud riigimeediale, süsteemipoliitikutele ja valitsusmeelsetele blogijatele. Kreml käskis propagandistidel võrrelda Ukraina sõda Neeva lahingu ja Venemaa ristimisega. Juhendis on kõik klassikaline: neetud kollektiivne Lääs üritab Venemaad lõhestada, rünnates seda ressursside haaramiseks ja õhutades riigi vastu “selle piiride lähedal elavaid inimesi”.
  • Lääs üritab väidetavalt hävitada ka õigeusku, seetõttu paneb Ukraina sõda sarnaselt Venemaa ristimisega “aluse Venemaa arengule järgnevateks sajanditeks”.
  • Lisaks nimetas Kreml “võitlust ateistide vastu” üheks Ukraina sõja eesmärgiks. Nende all mõeldakse Ukraina sõjaväelasi, kes väidetavalt “panevad toime rituaalmõrvu”.
 • Prantsusmaa president Macron vestles telefoni teel Volodymyr Zelenskyga. Presidendid arutasid hetkeolukorda Ukrainas, Vene armee julmusi meie riigi territooriumil, sealhulgas Jelenovkas, kus tapeti vangi võetud Ukraina sõdureid. Riikide juhid arutasid ka Ukraina teravilja vedu ning ekspordi suurendamise praktilisi aspekte teistel logistilistel marsruutidel.
 • Taiwani relvajõud on kõrgendatud valmisolekus, kirjutab Sleek Gist.Taiwani kaitseministeerium on hiljutiste sündmuste tõttu tühistanud mõnede ohvitseride ja sõdurite puhkused ning mobiliseerinud õhukaitsejõud, et “valmistuda sõjaks”. Samuti on teatatud, et Hiina mereväe lennukikandja “Shandong” (CV-17) lahkus oma sõjaväedokist Hainanis ja sõitis teadmata suunas.
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • august 1, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *