Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 02. augustil

OPOLUKORD 02082022

Operatiivolukorras muutuseid pole. Positsioonisõja moodi sõda. Agressor viib üksuseid idast lõunasse mis võib ukrainlastele anda kätte mingi võimaluse idas.

 • Vene väed viivad Slovjanski piirkonnast üle Ida sõjaväeringkonna elemente, et toetada kaitsepositsioone piki lõunatelge.
 • Vene väed ei sooritanud pealetungioperatsioone Slovjanskist põhja pool ega Siverski ümbruses.
 • Vene väed korraldasid edutult maapealseid rünnakuid Bahmuti lõuna- ja kagus asuvatele asundustele.
 • Vene väed sooritasid edutuid rünnakuid Avdiivkale ja Piskyle.
 • Vene okupatsiooniväed suurendavad tõenäoliselt jõupingutusi partisanide liikumise tõkestamiseks ja mahasurumiseks okupeeritud aladel, kuna jätkuvad partisanide rünnakud Vene ametnike ja Ukraina kollaborantide vastu.
 • Väidetavalt ei suuda Venemaa piirkondlikud ametnikud maksta Tšuvašia Vabariigi vabatahtlike pataljonile Atali lubatud tasusid.

159. sõjapäev visuaalselt

 • Arestovitš: Agressor kogus lõunasse umbes 30 pataljoni lahingugruppi selleks, et rünnata Krõvõi Rigi ja Nikolajevit. PLG-de kvaliteet madal. Russistidele tehti ülesandeks olla valmis 6. augusti pealetungiks.

 • UA Peastaabi hommikune kokkuvõte:
  • Ukraina relvajõud tõrjusid rünnakud Jakovlevka, Veršina, Kodema ja Maiskoje piirkonnas;
  • Severski suunas tulistas vaenlane Tšernihivi oblastis Mihhaltšõna Sloboda küla piirkonda.
  • Harkivi suunal alustas vaenlane Verhniy Saltovi lähedal õhurünnakut. Saatis Bayraki ja Dementievka asulate piirkonnas välja eraldi üksused, pärast kaotust ta taganes.
  • Slavjanski suunal registreeriti tulistamine Kurulka, Hruševaha, Tšepili, Karnauhhovka, Dolina ja Barvenkovõ lähedal ning õhulöök Dibrovnoje lähedal.
  • Donetski suunal on vastase jõupingutused suunatud pealetungi läbiviimisele Bahmuti ja Avdejevski suunal.
  • Kramatorski suunal tulistas vaenlane tankidest ja suurtükiväest Serebrjanka, Severski, Zvanovka ja Donetski piirkondi. Algatas õhurünnakuid Serebrjanka lähedal. Ta juhtis rünnakuid Ivano-Darjevka lähedal, ei saavutanud edu, taandus.
  • Bahmuti suunal alustas vaenlane õhulööke Soledari, Jakovlevka, Semigorje, Pokrovski ja Belogorovka lähedal.
  • Ukraina sõdurid tõrjusid rünnakud Jakovlevka, Veršina, Kodema ja Maisky piirkonnas. Lahingud jätkuvad Bahmuti ja Zaitsevo asulate piirkonnas.
  • Avdiivka suunal registreeriti mürske Avdiivka, Netaylovys ja New Yorgi lähedal. Vaenlane kasutas lennukeid Novobahmutovka, Avdeevka ja Krasnogorovka lähedal. Ta juhtis ründeoperatsioone Avdiivka piirkonnas, eduta, taganes. Lahingud Peski lähistel jätkuvad.
  • Novopavlovski ja Zaporižžja suunal püüdis vaenlane Novopilja lähedal luuregruppi edasi lükata. Taganes.
  • Južnobužski suunas viis vaenlane Trudolyubovka piirkonnas läbi rünnakuoperatsioone, mis ei õnnestunud, taganes.

_________________________________________________________________________________________

 • 1. augustil 2022 teatas USA kaitseministeerium järjekordse uue sõjalise abi paketi andmisest Ukrainale kogusummas 550 miljonit dollarit. Nii ulatub alates 24. veebruaril Venemaa sõjalise erioperatsiooni algusest Ukrainas ametlikult Kiievile eraldatud USA sõjalise abi kogusumma nüüd 8,1 miljardi dollarini. USA sõjalise abi kogusumma Ukrainale alates 2014. aastast on ületanud 10 miljardi dollari piiri. USA kaitseministeeriumi teatel eraldatakse uus sõjalise abi pakett Ukrainale USA presidendi korraldusel tema haldusvolituste raames ja see kujutab endast USA-lt vara operatiivset eraldamist. See pakett sisaldab täiendavalt 75 000 155 mm suurtükiväe mürsku Ukrainasse, aga ka nimetamata kogust GMLRS täppisjuhitavaid rakette HIMARS- ja MLRS-raketisüsteemide jaoks. Arvestades eeltoodut, ulatub USA poolt Ukrainale üle antud 155 mm suurtükimürskude koguarv 449 000-ni (sealhulgas 299 000 USA kaitseministeeriumilt ja 150 000 uut toodangut), millele lisandub tuhat selle kaliibriga juhitavat suurtükimürsku.
 • President Zelensky õhtune kõne: Täna lahkus Odessa sadamast esimene alus, mis vedas 26 000 tonni maisi. Praeguse seisuga pole veel aeg järeldusi teha ja tulevikusündmusi ennustada. Kuid sadam hakkas tööle, läks käima ka ekspordiliiklus ning seda võib nimetada esimeseks positiivseks signaaliks, et maailmas on võimalus toidukriisi areng peatada. 16 alust ootavad juba oma väljumiskorda ning oleme valmis andma korraliku panuse maailma toiduturu stabiliseerimisse. Sellest on palju kasu ka meie riigile. Ja küsimus pole ainult miljardites dollarites valuutatuludes. Umbes pool miljonit ukrainlast tegeleb eksporditavate põllukultuuride kasvatamisega ja kui lisada sellega seotud tööstusharud, on see pluss miljon töökohta. Sellest ka asjakohane riigi tähelepanu ekspordialgatuse elluviimisele. Meie inimesed vajavad seda väga.
 • Valge Maja: USA viis läbi eduka terrorismivastase operatsiooni,  Al-Qaeda juht Ayman al-Zawahiri tapeti Kabulis. Joe Biden kinnitas Al-Qaeda juhi Ayman al-Zawahiri kõrvaldamist. Al-Qaeda juht on olnud USA peamine sihtmärk aastakümneid ja tema pearaha on 25 miljonit dollarit. Al-Zawahiri oli teadaolevalt Bin Ladeni järglane ja aitas koordineerida 11. septembril 2001 USA-le suunatud rünnakuid. tuhandeid surmajuhtumeid.
 • “Aga muidu seltsimees Putin, on kõik hästi!”
 • Õeldakse, et lapsesuu ja purjus inimene ei valeta. Putin väljendas oma maailmavallutuslikke plaane üleeile vene mereväe doktriinis. Medvedev oli ilmselt tugevas joobes kui paljastas sotsmeedias vene tuleviku plaane. Tõsi, Medevedevi lapsehoidja ilmselt märkas ja koristas selle 10 minuti möödudes kuid foto oli tehtud ja kõik mis toimub internetis sinna ka jääb. Tegemist oli Mein Kampfi stiilis postitusega milles räägiti „võimsa ja sõbraliku NSVL“ taastamisest, Kasahstanist kui “tehisriigist” millest ta leidis “venevastast genotsiidi”, ähvardusest, et Venemaa läheb vallutama ja okupeerima uusi maid ning Gruusiast, mida polnud enne Vene impeeriumiga ühinemist üldse olemas.

 • UA hinnang ru kaotustele

 • BBC-l õnnestus avatud allikatele tuginedes tuvastada ligi 5000 Ukraina sõjas hukkunud Vene sõdurit. Viimase kahe nädala jooksul on kõrgemate ohvitseride seas hukkunute arv kasvanud. BBC Russian Service haldab Ukrainas hukkunute nimekirja Venemaa sõjaväelastest koos Mediazone vabatahtlike meeskonnaga. 22. juuli seisuga saime kinnitada andmeid 4940 hukkunud sõduri ja ohvitseri kohta. Ps! Kas tegemist on venelaste genotsiidiga VF vähemusrahvuste vastu. Põlissiberlased ja põhjakaukaaslased on Ukrainas hukkunud venelaste hulgas tohutult üleesindatud. Alex Kokcharov tegi väikese analüüsi ja ütleb, et iga hukkunud Moskva sõjaväelase kohta hukkub 87,5 dagestani, 275 burjaati või 350 tuvalast.

 • Tänane brittide luuresõnum

 • The Times teatab Guillain-Barré sündroomi tõttu Itaalia Sardiinias haiglasse sattunud Rosnano korporatsiooni endise juhi Anatoli Chubaisi seisundit kommenteerides, et Euroopa luure on hakanud endise venelase haigestumise vastu huvi tundma. Väljaande andmeil hakkas Tšubaisi käekäigu vastu huvi tundma ühe Euroopa riigi luureagentuur – väidetavalt võis riigist lahkunud eksametnik sattuda väidetavalt Venemaa eriteenistuste mürgistuse ohvriks. Selle oletuse põhjuseks arvatakse olevat Tšubaisi väidetav mittenõustumine sõjalise erioperatsiooni läbiviimisega Ukrainas.
 • Iževskis asuva Lada tehase töötajad, kus nad Vesta autode perekonda kokku panid, kaebasid Vladimir Putinile tehase pika seisaku ja ettevõtmise väheste väljavaadete üle. Töötajad pole autosid tootnud juba viis kuud ja neid ootavad ulatuslikud koondamised, teatas tehase ametiühing Gazeta.Ru-le. Vesta autode montaaži kolimine Togliattisse võib aga olla paratamatu otsus, on eksperdid kindlad.
 • Tõehetk on lähedal, mida teeb Hiina. Pelosi peaks maanduma Taipeis kell 1620. Ühes Taipei hotellis on 48 tuba broneeritud. Hiina on Fejuni provintsi aga toonud ballistilised raketid DF-16 laskekaugusega 1000km. On ka videoklipp rannas kulgevatest iseliikuvatest. Mingid Nona tüüpi riistapuud. Mis saavad olla üksnes Pelosi tulistamiseks juhuks, kui ta üritab Hiinasse ujuda ja on jõudnud 10-15km kaugusele rannast. Informeeritud allikate sõnul Taiwani võimud üritasid Pelosi ümber veenda ja kutset tagasi võtta, kuid “kangelaslik” naine otsustas Taiwani meedia teatel siiski lennata, et teha midagi ajaloolist.

Kaadrid Taiwanile lähimast Fujiani provintsi Xiameni sadamalinnast. Olukord kuumeneb maksimumpiirini. Vahepeal on Hiina ja Taiwan oma hävitajad õhku tõstnud. Taiwan saadab 8 lennukit Pelosi lennukit eskortima.

 • Täna on Kolmanda maailmasõja alguse oht väga suur, olukord Hiina ja USA vahel on viimse piirini pingeline.
  • “Hiina hoiatab Bidenit – kui Pelosi lendab Taiwani, sekkub armee” – Global Times.
  • Vahepeal toimuvad Taiwanis protestid Nancy Pelosi visiidi vastu.
  • Hiina veab Taiwanile enneolematul hulgal sõjavarustust ja viib läbi õppusi.
  • Taiwanist üle väina asuva Hiina Fujiani provintsi randades nähti soomusmasinaid. Kaks Hiina armee aktiivset lennukikandjat läksid merele.
  • Taiwan valmistab ette oma pommivarjendeid seoses kasvavate pingetega Hiinaga.
  • Hiina võimud on peatanud mitmete toiduainete impordi Taiwanist.
 • Kui mõni aeg tagasi nähti liikumas Hiina rakette DF-16 siis nüüd on jäänud klipile, et kuhugi veetakse Hiina mandritevahelisi rakette DF5b. DF5b hinnanguline lennukaugus on 12 000–15 000 km ja see  võib kanda 3–8 vesiniklõhkepead.
 • Aegadel hämaratel, kusagil eelmise sajandi lõpus, tegi väliseestlasest USA kaitseatashee Eestis kommodoor Peter Henrik Hendrikson, Antsule ettepaneku. Hankige lennukid. Pakkumine oli turbopropid. Kui ma õieti mäletan siis neid eeliseid jettidega võrreldes loeti ette mitmeid. Millegipärast jäi tehing tegemata, ei mäletagi miks. Kuid USA erioperatsioonide väejuhatus on taolisi lennuvahendeid nüüd hankimas. 1. augustil 2022 teatas Ameerika korporatsioon L3 Harris, et Ameerika Ühendriikide erioperatsioonide väejuhatus (USSOCOM) hangib oma relvastatud Overwatch programmi osana L3Harrise ja Air Tractori ühiselt esitletud turbopropellerluure- ja ründelennuki AT-802U Sky Warden. USSOCOMi Armed Overwatch programmi raames on kavas osta 75 mehitatud luure- ja ründelennukit. Sõlmiti 3 miljardi dollari suurune USSOCOMi raamleping formaalselt määratlemata arvule AT-802U Sky Warden lennukitele. Sealhulgas sõlmiti 170 miljoni dollari suurune kindel leping kuue lennuki tarnimiseks. L3Harris ja Air Tractor esitlesid 2021. aasta mais turbopropeller lennukit  AT-802U Sky Warden, mis on tuntud ründelennuki Air Tractor AT-802U uus versioon. AT-802U Sky Warden on mõeldud spetsiaalselt USSOCOM Armed Overwatch programmis osalemiseks. L3Harris andis õhusõiduki opto-elektroonilised seadmed ja sidesüsteemid ning vastutab üldise integratsiooni eest.

 • Kiievi oblastis peeti kinni 6 Vene sõdurit, kes elasid mitu kuud mahajäetud majas. Kiievi oblastis Brovarski rajoonis leiti ja tabati 6 Vene sõdurit: pärast piirkonna vabastamist varjasid nad mitu kuud tühjas majas. Sellest teatas sõjaline vaatleja, teabevastupanu rühma koordinaator, Ukraina relvajõudude kolonel Konstantin Mašovets. Tema sõnul juhtus juhtum Kiievi oblastis Brovarski rajooni Dernovka külas.
 • Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Zhao Lijiani ametlik avaldus: “Pelosi Taiwani visiit on jäme sekkumine Hiina siseasjadesse ning toob kaasa väga tõsised sündmused ja kohutavad tagajärjed. Hiina pool hoiatab veel kord Ameerika poolt, et Hiina RV on kõrgendatud valmisolekus, Hiina armee ei jää mingil juhul ükskõikseks vaatlejaks ning võtab kindlasti otsustavaid ja tõhusaid vastumeetmeid suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse kaitsmiseks.
 • Hiina armee lahinguväejuhatuse idatsoon teatas, et täna õhtul toimuvad Taiwanist ida pool asuvas meres mittetuumarakettide stardid.
 • Oleg Zdanov – tänane operatiivolukord muutusteta.
 • Latõnina TV Zdanoviga. Olukord, Herson, Vangilaager, Taiwan, Eshelon.
 • Kirill Budanov räägib kollektiivsest Putinist. Teisikud ja kas päris Putin üldse praegu elus on?
 • Eile õhtune Feigin Live ja Arestovich
 • Vladimir Zelenski õhtune pöördumine: Sõna “HIMARS” on meie riigi jaoks muutunud peaaegu sünonüümiks sõnale “õiglus” ning Ukraina kaitsejõud teevad kõik, et okupandid kogeksid tänu nendele väga tõhusatele süsteemidele iga nädal üha valusamaid kaotusi. Jah, tõepoolest, me ei saa ikka veel täielikult murda Vene armee eeliseid suurtükiväes ja tööjõus ning seda on lahingutes väga tunda, eriti Donbasis – Piskys, Avdiyivkas, muudes suundades. See on lihtsalt põrgu. Seda ei saa isegi sõnadega kirjeldada. Ja iga ukrainlane peaks alati olema tänulik meie sõduritele, kes kaitsevad seal Ukraina positsioone vaatamata terroristide olulisele  tuleülekaalule. Kuid iga päev teevad meie diplomaadid ja kõik teised meie riigi esindajad kõik võimaliku ja võimatu, et hankida Ukrainale relvad, mis lõpuks selle hordi peatada aitaksid, ja veenda kõiki, kes tarnimises veel kahtlevad.

 

Total Page Visits: 192 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • august 2, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *