Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud informatsioon 13. augustil

OPOLUKORD 13082022

Olukord muutusteta. Agressori põhirõhk on Bakhmuti ümbruses ja Pisky, kus vaenlasel on vähe edu. Viimaste päevade areng viitab sellele, et Vene armeel napib isikkoosseisu ja seetõttu kasutab põletatud maa strateegiat.

Bahmuti suunal:

 • Vene luureelement üritas Jakovlivkast lõuna pool Ukraina kaitsest läbi murda. Rünnak tõrjuti.
 • Vaenlane ründas Ukraina positsioone Bahmutskes ja jätkab pealetungi Soledari linnas.
 • Ukraina kaitsjad tõrjusid Venemaa rünnakud Vesela Dolyna, Zaitseve ja Kodema suunas.
 • Majast majja võitlust teatatakse Zaitsevest (Horlivka lähedalt). Vene väed on väidetavalt liikunud linna keskusele lähemale.
 • Vene väed on kasutanud maastikku oma huvides ja jätkavad Dacha – Hladosove – Travneve oru sees trügimist, jõudes Dacha asulasse.

Slovjanski suunal:

 • Vene väed ründasid Pasika suunalt Ukraina positsioone Bohorodychne lähedal, edutult.
 • Vaenlane püüdis hoogu juurde saada ja Dolyna poole edasi liikuda. Rünnak Tychotske suunalt löödi tagasi.
 • Vene väed püüdsid oma positsioone parandada Ivano-Darivka, Hrõhorivka ja Verhnokamjanske ümbruses. Kaitsjad nurjasid kõik katsed.
 • Vaenlane püüdis edasi liikuda Vyimka poole, võitlus jätkub.

Donetski suunal:

 • Vene väed tungisid edasi Pisky põhjaosas ja kontrollivad enam kui poolt asulast.
 • Ukraina kaitsjad jätkavad Vene rünnakute tõrjumist Marinka suunas.
 • Vene väed üritasid õhutoetuse abil Pavlivka ümbruses Ukraina liinidest läbi murda. Neil see ei õnnestunud ja nad taandusid.

Hersoni suunal:

 • Ukraina väed hävitasid Kahhovka hüdroelektrijaama lähedal viimase toimiva Dnepri silla mida Vene väed kasutasid sõjatehnika transportimiseks.
 • Vaenlane Lozovoe poole Inguletsi vasakkalda lähedal, kuid tõrjuti tagasi.

_______________________________________________________________________________

 • Väidetavalt kogus Trump salajast infot. FBI uurijad leidsid Trumpi kinnistust 11 mappi salastatud dokumentidega. Sh neli sildiga “täiesti salajane”, kolm – “salajane”, veel kolm – konfidentsiaalsed. Leitud hulgas on “Prantsusmaa presidendi” profiil. Samuti levib info, et seal oli tuumarelvadega seotud salastatud materjale. Ps! Tundub, et Trump enam ei kandideeri.
 • Bloomberg teatab, et esimesel poolaastal saavutas Türgi kaupade eksport Venemaale kaheksa aasta kõrgeima ta
 • seme. “See on hea uudis president Recep Tayyip Erdoğanile, kes soovib suurendada eksporti, mida ta nimetab “uueks majandusmudeliks”. See on aga masendav Türgi NATO liitlastele USA-s ja Euroopas, kes on püüdnud asuda ühisrindele, et isoleerida sanktsioonidega Venemaa majandus.
 • Karupoja tegemised

 • USA ei andnud Ukraina relvajõududele üle relvi, millega nad saaksid Krimmi sõjaväeobjekte tulistada. Sellise avaldusega on Pentagoni kõrge esindaja reedel erilisel telefonibriifingul tegutsenud. “USA ei andnud Ukrainale relvi, mis võiksid tabada Krimmis Saki lennuvälja,” tsiteerib Ameerika Hääle raadiojaama (Vene Föderatsioonis tunnustatud välismeediaagendina tunnustatud) korrespondent Jeff Seldin teda Twitteris. . Sõjaväeosakonna pressiesindaja sõnul “puuduvad USA valduses olevad tõendid”, mis viitaksid sellele, et seda objekti võidi rakettidega rünnata.
 • NG: Sisuliselt neofašistlike riikide teke Venemaa lähipiiridel Balti riikides on juba faktiks saanud, seal kultiveeritakse vihkamist kõige veneliku vastu. Nii seisab Vene välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova reedel levitatud kommentaarides. Zahharova juhtis tähelepanu asjaolule, et Balti riikides “neonatslik bakhhanaalia kogub jätkuvalt hoogu”, tuues selliste tegude kohta konkreetseid näiteid. “Fakt on Venemaa lähipiiride moodustumine, tegelikult ksenofoobia ideoloogiat ja vihkamist kõige veneliku vastu viljelevate neofašistlike riikide teke. Milliseid tagajärgi see kaasa toob, oleme Ukrainas juba näinud,” ütles diplomaat.
 • UA hinnang ru kaotustele

 • Oleg Zhdanov opolukorrast kella 1200 seisuga.ZuZana! Ma mäletan, et juba paar kuud tagasi oli neist haubitsatest juttu, et  on antud jms. Nüüd siis teatatakse, et kaks neljast Slovakkia ShKH Zuzana 2 155 mm iseliikuvast haubitsast tarniti hiljuti Ukraina armeele. Kokku tarnitakse kaheksa.
 • Kui nüüd see kõik tõele vastab siis Hersoni vabastamine on käega katsuda. Niipea kui russistide suurtükiliha paremkaldal on hävitatud.  oblasti kuberner Vitali Kimi sõnul evakueerub kogu Venemaa väejuhatus üle Dnipro jõe (paremkaldal asuvast Dniprost vasakkaldani). See tähendab Hersoni linnast lahkumist.
 • Briti luurehinnang

 • Slovakkia annab Ukrainale üle oma hävitajad MiG-29, teatab riiklik telekanal RTV viitega riigi kaitseministrile Jaroslav Nagyle. Samas pole täpsustatud, mitu lennukit võib Slovakkia õhujõududele üle anda. Kokku on Slovakkias mõnede teadete kohaselt seda tüüpi lennukeid 11.
 • SBU vastuluure takistas pealinna kaitseväe asukoha info lekkimist vaenlasele.  Ukraina julgeolekuteenistus pidas kinni 35-aastase Kiievi elaniku, kes tegutses agressorriigi huvides. Ukraina-vastase positsiooni omav naine kogus teavet Ukraina sõjaväeüksuste ja Kiievi kriitilise infrastruktuuri strateegiliselt oluliste objektide asukoha kohta. Ta levitas asjakohaseid foto- ja videomaterjale koos koordinaatidega spetsiaalselt loodud suletud Telegrami kanali kaudu. Vastuluureagendid pidasid teataja kinni, püüdes edastada regulaarset infot ühe linna sõjaväeosa sõjaväelaste lähetamise kohta.
 • Pentagon hindas Ukraina relvajõudude tõhusust 12 punktiga 10 võimalikust. “Skaalal 0-10 oleks Ukraina relvajõudude efektiivsus 12, lähtudes sellest, kui muljetavaldavad nad meile nii mitmeski mõttes on olnud. Nad leidsid viise, kuidas teha seda, mida meie arvates võimatuks pidasime,” Pentagoni ametnik. Kui nad iga kord, kui nad meile hinnangu annavad, relvad annavad, lõppeks sõda.
 • Kasahstan ja Gruusia on Putini järgmised sihtmärgid. Kasahstan ja Gruusia kardavad, et neist saavad Venemaa sissetungi järgmised sihtmärgid – Die Welt.  Pärast ebamõistliku ja sihitu sõja algust Ukraina vastu kardavad Venemaa naabrid seda nagu katku. Ju siis selgus, et Putin võib rahumeelse naabri vastu sõda alustada niisama, põhjuseta ja põhjuseta. Täna süüdistasid nad Ukrainat natsismis ja homme süüdistavad Gruusiat või Kasahstani, hullunud verisel režiimil pole vahet, keda järgmisena hävitada. Verd maitsnud venelased ei suuda enam peatuda. Lisaks kasutab Kreml kavalat strateegiat, mis peaks olema läänele hoiatuseks. Ekspresident Medvedev propageerib uut Nõukogude Liitu, Putin aga otsib veelgi kaugemale minevikku. Ja Venemaa nn poliitiline eliit vihjab juba agressiooni ulatuse laienemisele ja unistab NSV Liidu “taastamisest”. Eksperdid märgivad, et sellist sündmuste stsenaariumi tuleb võtta tõsiselt.
 • Igor Girkin-Strelkov üritas sõtta pääseda, kuid peeti Krimmis kinni. Sellest teatavad nii Vene Telegrami kanalid kui ka Girkini “kaasvõitlejad”, kes on nüüd Ukrainas lahingutsoonis. Terrorist Bezler täpsustab, et Girkin üritas Hersoni rindele pääseda kattepassi abil nimega “Sergei Runov”, mida ta kasutas eriteenistuses teenides. Nad avaldavad ka Girkin-Strelkovi foto (väidetavalt pärast Krimmis kinnipidamist) ilma peamise tunnusmärgita – vuntsid. “Strelkov on tohutu sõjalise kogemusega mees. Kogu tema elu räägib temast kui silmapaistvast patrioodist. See, et selline inimene rindele ei pääse, on suur poliitiline kuritegu,” kahetsevad terroristi ja Putini armastaja kaaslased. Kinnitamata andmetel suutis Strelkov-Girkin siiski kordonitest läbi murda.
 • Hiljuti näitavad SBU pealtkuulamised, et venelased on demoraliseerunud ja peavad Ukraina sõda tõeliseks põrguks. Mõnes neist domineerivad mõtted, kuidas kodust põgeneda. Ema jagab pojaga vanaisa “afgaani” retsepti, kuidas psüühikahäiret simuleerida: “Mine esmaabipunkti, ütle, et pea valutab väga, vajutab kõrvadele, mulle tundub, et keegi on minuga rääkides … lühidalt nii, et teie, nagu , kaasati ka Vasya.
 • President Zelensky uus pöördumine: Iga päev, mil Vene kontingendi viibib Zaporižžja tuumajaama territooriumil ja naaberaladel, suurendab kiirgusohtu Euroopale sedavõrd, et isegi külma sõja aegse vastasseisu tipphetkedel seda ei juhtunud. Ukraina diplomaadid ja partnerriikide esindajad teevad kõik selleks, et uued Venemaa-vastased sanktsioonid blokeeriksid tingimata Venemaa tuumatööstuse. Ja absoluutselt kõik terroririigi ametnikud ja ka need, kes neid selles tuumajaamaga väljapressimises aitavad, peavad vastama rahvusvahelises kohtus. Iga vene sõdur, kes laseb kas jaamas või tulistab jaama katte all, peab mõistma, et temast on saamas meie luure ja eriteenistuste, meie armee eriline sihtmärk.
 • Värske suurtükiliha mis pole veel lubatud tasu saanud!

 • 171 sõjapäev. Feigin Live ja Arestovich päevasest olukorrast. Pesky! 8 korda nadalas.

 

 

 

Total Page Visits: 192 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • august 13, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *