Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 19. Septembril

OPOLUKORD 19092022

Viimase 24 tunni jooksul andis vaenlane Ukraina infrastruktuurile 3 raketi- ja 22 õhulööki, tulistas üle 90 lasu reaktiivsüsteemidest. Täna öösel andis vaenlane veel kolm raketilööki. Viimase ööpäeva jooksul on kaitseväe üksused tõrjunud vaenlase rünnakuid Mõkolaivka, Dolina Schastie ja Bahmuti piirkonnas. Okupantidel on oluline inim- ja materiaalsete ressursside nappus.

Putin näib üha enam lootvat ebaregulaarsetele, halvasti koolitatud ad hoc vabatahtlikele ja volitatud üksustele, selle asemel, et üritada taastada kahjustatud või hävitatud tavapäraseid Venemaa maavägede üksusi. Tambovist saadeti 400  kriminaalkuritegude eest karistatut. Krasnodari oblastis said “Afganistani sõdalaste” avalik-õiguslikud organisatsioonid ülesandeks koguda kohalikelt elanikelt raha piirkondlikule vabatahtlike pataljonile soojade esemete ostmiseks.

UA õhuvägi andis ööpäeva jooksul 21 õhulööki – kinnitatud on 16 vastase elavjõudude koondumusala ja positsiooni ning 5 õhutõrjeraketikomplekside positsiooni. UA suurtükivägi on tekitanud kahju enam kui 14 vaenlase positsioonile. Kokku 6 kontrollpunkti, 3 tugipunkti ning personali ja sõjavarustuse koondumisalad. Kahjustatud on õhutõrje positsioonid, raadioelektroonika objektid ja 3 laskemoonaladu. Ukraina väed jätkavad positsioonide kindlustamist Oskili jõe idakaldal Harkivi oblastis.

UA on võtnud oma kontrolli alla Oskil’i Yatskivka ja Bilohorivka kontrolli alla. RU ei oma enam kahe ja poole kuu eest hõivatud Luganski oblasti üle enam täielikku kontrolli.

Donetski oblastis Jarovjas lehvib Ukraina lipp.

 

UA on edenenud Hersoni põhjaosas ja praegu käib võitlus Biljaivka asula ümber.

 • UA hinnang ru kaotustele

_________________________________________________________________________________________

 • Kaks tundi varem oli siin russistide tagala paiknemisala. Oli vist kiire lahkumine.

 • Russistide UAZd on väga toyotalikud. Kas jaapanlastel oli koostöö ja venelased ostsid litsentsi?  Muu tehnika tundub nõukaaegne olevat. Esimesed KAMAzid ja ZIL 131.

 • Nei Hauer: Kauaaegne allikas Ukraina võõrleegionist ütleb mulle, et Lüsõtšansk on täielikult Ukraina kontrolli all. “Jõgi on ületatud, linn on meie oma – Severodonetsk varsti.”
 • Russistide propagandistid jätkavad vanas vaimus – tuumaähvardused Saksamaa ja Suurbritannia vastu, NATO hoiatamine Ukrainasse mineku eest. See läheb otseselt vastuollu nende valedega, mida riigitelevisioon pidevalt pajatab, et Venemaa sõdib juba NATO-ga ja Ukrainas on “uniformeeritud NATO väed”.

 • Hersoni oblastis valmistuvad Vene väed taganema ja on võimalus, et nad kaotavad ka Donetski oblasti, – ISW. Analüütikud usuvad, et Ukraina sõjavägi suudab lähinädalatel tagasi vallutada suurema osa, kui mitte kogu Hersoni piirkonna lääneosast, kui nad jätkavad Venemaa maaliinide blokeerimist ja edasiliikumist.
 • Zelenski avaldas video saabumisest läbi Lõuna-Ukraina tuumajaama territooriumi Mõkolaivi oblastis. Lööklaine mürskude tagajärjel sai kannatada jaamahoone, purunes üle 100 akna. Pärast pommitamist lülitati Lõuna-Ukraina energiakompleksi kuuluva Aleksandrovskaja hüdroelektrijaama üks hüdroelektrijaamadest välja. Välja lülitati ka kolm kõrgepingeliini. Nüüd töötavad Lõuna-Ukraina TEJ kõik kolm jõuplokki normaalselt. Ohvreid jaama töötajate hulgas ei olnud.
 • Biden ütles, et kui Hiina toetab Venemaad, võivad “Ameerika ja muud” investeeringud Hiinasse lõppeda. “Helistasin president Xile ja ütlesin: “Kui te arvate, et ameeriklased ja teised jätkavad Hiina majandusse investeerimist Venemaa-vastaste sanktsioonide vastu, siis teete suure vea.”
 • Pool aastat sõda ja Ukrainale tekitatud kahju läheb Venemaale maksma juba 340 miljardit dollarit. Diagrammil on näha, kelle arvelt hüvitist makstakse. Venelased peavad püksirihma pingutama mitte ainult sanktsioonide ja majanduslanguse tõttu. Reparatsioonide maksmine vähendab oluliselt tavainimeste elatustaset. Kui keegi venelastest Ukraina elektrikatkestuse üle hõiskab, tuleb see infograafik kasuks

 • Venelastel on Balti riikidesse sissesõidukeeld. Lühiajalise Schengeni viisaga Venemaa Föderatsiooni kodanikud ei saa Balti riikides ületada EL-i välispiiri. Selline marsruut oli transiitreisijate seas populaarne. Venemaa turismiturul osalejad peavad voolu ümberjaotama alternatiivsetesse sihtkohtadesse – eelkõige Istanbuli, Jerevani ja Dubaisse.
 • Venelastel on vähem võimalusi välismaal maksta. USA riigikassa lisas SDN-i nimekirja riikliku maksekaardisüsteemi (NSPK) juhi Vladimir Komlevi. NSPK ise ja selle operaatorina opereeriv maksesüsteem Mir pole veel musta nimekirja kantud. Sellest hoolimata on USA võimud ametlikult hoiatanud kolmandate riikide finantsorganisatsioone maksesüsteemiga koostöö laiendamise eest. Eksperdid usuvad, et see võib oluliselt pidurdada Mir-kaartide vastuvõtmise geograafia laienemist, samuti kahjustada koostööd riikidega, kus neid juba aktsepteeritakse.
 • NG: Surve Vladimir Putinile tugevneb. Seitse kuud kestnud sanktsioone ja läänepoolset välispoliitilist survet on lisandunud uued allikad ja tegijad. Nii oli Venemaa president Samarkandis SCO tippkohtumisel sunnitud tunnistama Hiina ja India juhtide ärevust sõjalise erioperatsiooni (SVO) küsimuses. Kui Xi Jinping hoidus oma “mure” avalikult välja ütlemast, siis India peaminister Modi teatas, et “tänane ajastu ei ole sõdade ajastu”. Putin tunnistas vastuseks, et arutas Modiga Ukraina asjade seisu. “Ma tean teie seisukohta Ukraina konflikti kohta, teie muret, mida te pidevalt väljendate. Teeme kõik, et see kõik võimalikult kiiresti lõppeks. Ainult kahjuks teatas vastaspool, Ukraina juhtkond, et keeldub läbirääkimisprotsessist, teatas, et soovib oma eesmärke saavutada sõjaliste vahenditega, nagu öeldakse, “lahinguväljal”. Sellegipoolest hoiame teid seal toimuvaga alati kursis.”
 • NG: Ukraina positsioonilahingute taustal jätkab Vene armee manöövreid lääne strateegilisel suunal Euroopas. Venemaa kaitseministeeriumi teatel jätkuvad “täiendavate strateegiliste heidutusmeetmete rakendamise osana” Kaliningradi oblastis õppused Kinzhal hüperhelirakettidega varustatud MiG-31 lennukite osavõtul. Vene Föderatsiooni strateegiliste raketivägede osad viisid Sverdlovski oblastis läbi õppuse mandritevaheliste ballistiliste rakettide Yars mobiilseadmetega ning Põhjalaevastik töötas välja ülesandeid S-400 õhutõrjeraketisüsteemidega varustatud õhutõrjerügemendiga. Samal ajal arutasid Põhja-Atlandi alliansi relvajõudude juhatajad 16.-18. septembril Tallinnas Ukraina toetamist, aga ka “NATO idatiiva kaitse tõhususe suurendamist”.
 • NG: Briti peaministri Elizabeth Trussi ja USA presidendi Joseph Bideni nädalavahetuseks kavandatud kohtumine on muudetud kolmapäevale, kus mõlemad poliitikud osalevad ÜRO Peaassamblee istungil, kirjutab Briti meedia. Nende vestlus ei saa olema lihtne, arvestades Põhja-Iirimaa Brexiti protokolli jätkuvat asjakohasust. Samal ajal näitab Trussi prioriteetne suhtlus Poola, Kanada, Austraalia ja Uus-Meremaa juhtidega selgelt, et ta keskendub riikidele, mis on kõige lojaalsemad USA-le ja inglise keelt kõnelevatele liitlastele.
 • NG: Venelased kurdavad. Alates sõjalise erioperatsiooni algusest Ukrainas, nagu hiljem selgus, näis kogu Venemaa ümbritsev maailm olevat uuestisündinud. Need, kes alles eile rääkisid oma sõprusest ja koostöö tähtsusest Moskvaga, said ühtäkki selle vannutatud vaenlasteks. Need, kes teenisid suhetest Venemaaga palju raha, hülgasid nad “äkki” ja hakkasid endale kolossaalset kahju tekitama, arvates naiivselt, et karistavad vastaspoolt. Euroopa riigid, mitmed Venemaa naabrid postsovetlikus ruumis, Atlandi-ülesed ja muud ülemere “auväärsed partnerid” teevad kõik endast oleneva, et Venemaal oleks igal võimalusel halb enesetunne.
 • UA Kaitseministeeriumi luure peadirektoraat teatab: Okupatsioonivägede juhid laiendavad “blokeerimissalkade” tegevust mis takistavad sõduritel surmhirmus põgeneda. Stalini ajal kasutas NSVL armee kuulipildujaga politrukid taganejate peatamiseks. Vene väed püüdsid korraldada “vasturünnakut” Bahmuti rajoonis paiknenud Ukraina positsioonidele. Löögi andsid Vene Föderatsiooni Relvajõudude 2. Armeekorpuse (“LPR”) 4. Üksik motolaskurbrigaadi suurtükiväe üksused. Pärast Ukraina vasturünnakut hakkasid aga okupantide üksused oma tulepositsioonidelt taganema. Põgenemise peatamiseks olid üksuste ülemad sunnitud oma alluvatele meelde tuletama oma positsioonidelt omavolilise lahkumise keeldu, samuti võimalikku tule avamist nende pihta “blokeerimissalkade” poolt.
 • Briti luurehinnang

Image

 • Karpaatides sadas kuni 40 sentimeetrit lund. Karpaatide Black Mountaini ahelikus asuval Popivani mäel sajab lund jätkuvalt. Õhutemperatuur on -3°C.

 • Lõuna kaitsejõud tõrjuvad Hersoni oblastis Pravdõno piirkonnas Vene vägede rünnakuid ja tugevdavad oma taktikalist positsiooni teistes rinde piirkondades, ütles OC “Lõuna” pressiesindaja Vladyslav Nazarov.
 • Vene Föderatsiooni sõjaväelased keelduvad massiliselt võitlemast. Meie sõdurid avastasid ühelt mahajäetud orkide positsioonilt hunniku loobumisest teateid. See ootab Vene Föderatsiooni sõjaväge üldise sundmobilisatsiooni väljakuulutamise korral. Nad saavad selle peatada ainult veriste repressioonidega. Seetõttu on nende viimane lootus süüdimõistetud ja PMK, keda võidakse ilma kohtu ja uurimiseta maha lasta.
 • 2021. aastal valminud gaasitoru Nord Stream 2 ei võeta kunagi tööle ega tarnita kunagi Venemaa gaasi Saksamaale, on Saksamaa Alam-Saksi liidumaa peaminister Stephan Weil kindel. Seda ei juhtu ka pärast Venemaa presidendi Vladimir Putini ajastu lõppu, rõhutas ta esmaspäeval, 19. septembril intervjuus Saksa agentuurile dpa. “Usalduse kaotus on nii fundamentaalne, et enam kunagi ei teki olukorda, kus Saksamaa valitsus võiks loota Venemaa energiakandjatele,” selgitas Weill. Energiapartnerlust Venemaaga tulevikus ei teki, on Saksamaa ühe suurima liidumaa peaminister kindel. “Venelased põletasid juba ammu kõik sillad, hävitades partnerluse kõige olulisema vara – usalduse,” lisas ta.
 • “Ukraina relvajõud vabastasid Bilogorivka Luganski oblastis,” ütles Luganski OV juht Serhi Gaidai. Ta märkis, et asula on tänaseks täielikult puhastatud ja läinud kaitsejõudude kontrolli alla.

 • Hersoni oblastis on okupandid lõksus Ukraina relvajõudude ja paremkalda vahele, kuna ülekäigukohtadel ja teedel on pidev tulekontroll, mistõttu pakuti neile alistumist – OK ühise pressikeskuse juht Nataliya Gumenyuk “Lõuna”
 • Ukraina Peastaap: Päeva jooksul andis okupant 4 raketi- ja 9 õhulööki, sooritas üle 11 tulistamise reaktiivsüsteemidest Ukraina sõjalistele ja tsiviilobjektidele, rikkudes rahvusvahelise humanitaarõiguse norme, sõjaseaduseid ja tavasid. Kaitseväe üksused on praeguse 24 tunni jooksul tõrjunud vaenlase rünnakuid Mõkolaivka, Druga, Kurdõumivka ja Zaitsevi piirkondades.Vaenlane jätkab radikaalsete meetmete rakendamist olukorra kontrolli all hoidmiseks. Vene okupatsioonivägede 58. kindralarmee juhatus peab oluliseks okupeeritud positsioonide säilitamise ja kaitseväe sügavale okupeeritud territooriumile tungimise vältimisele. Ajutiselt okupeeritud Luganski oblasti territooriumil lahkuvad Vene Föderatsiooni territooriumile kollaborandid ja okupantidele lojaalsed Belokurakinski ja Kolmainu rajooni kohalikud elanikud, kes tegid aktiivset koostööd okupatsioonivõimudega.UA õhuvägi andis ööpäeva jooksul löögi 11 vastase koondumisalale, ühele õhutõrjeraketikompleksi positsioonile ja ühele laskemoonalaole. Lisaks hävitasid meie õhutõrjeüksused eri suundades lennuki Su-25, juhitava raketi ja kolm UAVd. Raketiväed ja suurtükivägi tulistas 5 positsiooni ja isikkoosseisu ning sõjatehnika koondumisalasid, samuti 3 okupantide laskemoonaladu. 18. septembril Zaporižje suunal hävitati 10 suurtükiväesüsteemi, 5 ühikut sõjatehnikat ja vaenlase ladu. Olemasolevatel andmetel ulatusid haavatute arv üle saja.
 • latynina TV Gulagu.NET juhiga Vladimir Osetchiniga. Osetchkin räägib alati jõustruktuurides toimuvast. mees elab Prantsusmaal ja teda taheti nädal tagasi tappa. On Kremlile kõvasti varvastele astunud. Hristo Grozev hoiatas teda. Pääses juhuse läbi.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukord kell 1600. Iraani droonidega on hävitatud 6 ühikut ukraina tehnikat. Veerand kaalust võib olla lõhkeaine, kuni 50kg. Lennukaugus mõni km, kiirus kuni 180km.
 • Ukraina presidendi õhtune kõne. Harkivi piirkond – stabiliseerime olukorda, hoiame positsioone. Vastupidav. Nii kindlalt, et okupandid satuvad tuntavalt paanikasse. Nüüd on kindlustunne, et Ukraina pinnal ei ole okupantidel mingit tuge. Nüüd on see väga oluline – see on tempo. Stabiliseerumise määr vabanenud aladel. Meie vägede liikumise tempo. Normaalse elu taastamise kiirus vabastatud territooriumil. Hiljuti toimus Londonis kuninganna Elizabeth II hüvastijättseremoonia. Ukraina austas tema mälestust kõrgel tasemel – kohal olid Ukraina peaminister ja presidendiproua. Miljonite inimeste seas, kes tulid Tema Majesteediga hüvasti jätma, oli palju ukrainlasi. Tänan kõiki Ühendkuningriigi ukrainlasi, kes näitasid meie Briti sõpradele sel kurval hetkel, et Ukraina on nendega.
 • Sloveenia tarnib Ukrainale 28 tanki M55S ja saab vastutasuks 40 Saksamaal toodetud transpordivahendit. Millist, pole veel avaldatud. Peaminister Robert Golob ja Saksamaa kantsler Olaf Scholz jõudsid esmaspäeval selles kokkuleppele. Tegemist on T-55 modifikatsiooniga, keskmine tank. Sloveenia on uuendanud oma T-55 MBT-d M-55 S standardile uue soomuse ja 105 mm relvaga. Tank M-55 S-i iseloomustavad reaktiivsoomus ja võimas relvastus, mis on mõeldud hävitama vastase elavjõudu, soomus- ja muid lahingumasinaid, suurtükiväe, tankitõrjerakette, punkreid, kindlustatud rajatisi, takistusi ja muid kindlustusrajatisi.
 • Feigin Live ja Arestovich õhtune jututuba.
 • Türgi suurim pank “İşbank” keeldus töötamast Venemaa maksesüsteemiga “Mir”, ütles Bloomberg. Pank teatas, et tegid sellise otsuse seetõttu, et varem septembris ähvardas USA rahandusamet sanktsioonidega ettevõtteid, kes aitavad Vene võimudel kasutada Mir-kaarte väljaspool Venemaa Föderatsiooni.
 • Vene armee kaotas veel ühe väärtusliku vara – Ukraina väed vallutasid väga kaasaegse 1V198 suurtükiväe automatiseeritud tulejuhtimissüsteemi juhtimis- ja vaatlusmasina 1V1003.

 • Õhtune õudusfilm enne magamaminekut:       peletised

 

 

 

 

Total Page Visits: 186 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • september 19, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *