Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 20. Septembril

OPOLUKORD 20092022

Ukraina ja Venemaa allikad tuvastasid 19. septembril kolm kineetilise aktiivsuse piirkonda: Hersoni linnast loodes, Ukraina Inhuletsi jõe sillapea lähedal ja Hersoni oblasti põhjaosas Olhine lähedal. Ukraina jätkuv vasturünnak tekitab paanikat russistide armee juhtkonnas ja mõningatel Kremli otsustajates ning alandab moraali ka russistide eliitüksustel. Vene väed keskenduvad jätkuvalt peamiselt Bakhmutile ja selle lähiümbrusele, kus neil on väike edu, kuid suured kaotused. Viimase 24 tunni jooksul on Vene okupandid andnud 10 raketi- ja 15 õhulööki, sooritanud Ukraina objektidele enam kui 56 MLRS rünnakut, rikkudes rahvusvahelise humanitaarõiguse norme, seadusi ja sõjapidamise tavasid. Kaudtule rünnakute tagajärjel on kannatada saanud enam kui 33 asula infrastruktuur. Eelkõige on see Slavgorod, Kramatorsk, Bahmut, Majorsk, Soledar, Novopil, Zaporožje, Nikolajev, Aleksander, Snígurívka, Uus-Odesa, Bilogirsk, Mirolyubivka ja Belõi Krõnõtsia. Ukraina kaitseväe üksused tõrjusid päevaga vaenlase rünnakud Mayorski, Vesele, Kurdjuumivka ja Novomükhaylivka piirkonnas.

Kinnitust on leidnud Novoajdari, Luganski oblasti asula piirkonnas UA edukas tulelöök 18. septembril. Likvideeriti ja lasti rööbastelt maha umbes 50 ühikut sõjatehnikat ning hävitati laskemoon. Lisaks andsid UA üksused asula Svatove piirkonnas tulelöögi koondumisalale kus teadaolevalt hukkus 70% nimetatud objektil asuvast personalilaost. Möödunud ööpäeva jooksul andis UA õhuvägi õhulöögi 24 vastase positsioonidele, 4 õhutõrjeraketikomplekside positsioonile ja ühele laskemoonalaole. Lisaks  hävitasid UA õhutõrjeüksused lennuki Su-25, raketi ja kolm UAVd. UA suurtükivägi on tuld andnud 16 vaenlase objektile. Sealhulgas 6 koondumisalale, 7 suurtükiväe positsioonile ja 3 laskemoonahoidlale.

 • Ukraina väed jätkavad piiratud ja lokaliseeritud pealetungioperatsioone üle Oskili jõe ja mööda Lyman-Yampil-Bilohorivka joont ning on tagasi võtnud Yarova. Hersoni oblastis jätkab UA vene sõjaväe-, transpordi- ja logistikaobjektide tulistamist Hersoni.
 • Ukraina armee ei kiirusta Oskili jõest edasi ründama. Praegu keskendub UA peamiselt äsja vabastatud ala kindlustamisele ja kindlustussüsteemi rajamisele, et tõrjuda võimalikku Venemaa rünnakuid.
 • Vene väed püüdsid tungida lähemale Vesela Dolynale, Zaitsevele ja püüdsid jõuda ka Bahmuti idapoolsesse serva. Kumbki katse ei olnud edukas. Siiski vallutasid nad Vesela Dolyna lähedal asuva elektrialajaama.
 • Ukraina väed vabastasid Svjatohirski lähedal asuva Jarova.
 • Ukraina armee ehitas Bohorodychne lähedale pontoonsilla, mis näitab, et piirkonnas on hästi turvatud vasak kallas.
 • Ukraina kindralstaabi värske raporti kohaselt lõid Ukraina väed Vene rünnaku Sosnove ümbruses tagasi. Piirkond märgiti vaidlustatuks.
 • Studenoki vabastamisest teatasid mitmed Venemaa ja Ukraina allikad. Kuna aga visuaalset tõendit veel pole, ei saa seda kinnitada ega ümber lükata.
 • Ukraina kindralstaabi teatel ründasid Vene väed Ukraina positsioone Pravdõne ümbruses. Tõenäoliselt tungisid Ukraina väed asulale lähemale, kuid puuduvad praegu visuaalsed tõendid. Pravdyne on esialgu märgitud vaidlustatuks.

UA hinnang ru kaotustele

_________________________________________________________________________________________

 • Snaipri ülesanded lahingus

 • Briti 105 millimeetrine L119 ei pidanud valule vastu.

Image

 • Mõni kuu tagasi rääkisid UA sotsmeedia “staarid” Feigin, Zhdanov, Gudkov, Arestovich, Piontkovski, jne, et üks vene tagasitõmbumise võimalustest on tunnistada NATO tugevust ja kaotamist NATO’le mitte Ukrainale. Ikka selleks, et kaotus poleks häbiväärne. Nüüd siis paistab, et olukord hakkab jõudma sinna, et otsitakse “abi” NATO tugevusest. Russistide propagandistid juba räägivad. Vaevalt, et nad ise selle välja mõtlesid?

 • PBS-i saade News Hour, intervjuu Türgi presidendiga. Ukraina ja Venemaa Föderatsioon suutsid vangide vahetamises kokkuleppele jõuda. Tema sõnul vahetatakse 200 inimest. “Usbekistanis kohtusin president Putiniga ja meil oli temaga väga ulatuslikud arutelud. Ta on valmis selle võimalikult kiiresti lõpule viima. 200 pantvangi vahetatakse pooltevahelise kokkuleppe alusel,” ütles Erdoğan.
 • 87% ukrainlastest usub, et valitsus ei tee Venemaaga kompromisse, selgus haridus- ja kultuuriministeeriumi küsitlusest. Rahvas on ühtsem kui kunagi varem. Valdav enamus on kindlad, et võimud ei “loovuta” Ukraina huve. Ja samas on oluline, et Ukraina ei teeks kompromisse. See näitab, et Ukraina poliitiline rahvas on lõpuks välja kujunenud ja seadnud prioriteedid.

 • Venemaa hakkas Ukraina vastu suunatud rünnakuteks sagedamini kasutama Kinžali rakette. Nendel rakettidel on meie õhutõrjekaitsest läbimurdmise tõenäosus suurim, nende jälgimine on äärmiselt problemaatiline. Lisaks pole harvaesineva rakenduse tõttu välja töötatud vastumeetmete algoritme. Septembri alguse seisuga oli “Kinzale” umbes 40 ühikut. Venemaal praegu rakette komponentide puudumise tõttu ei toodeta.
 • USA kaitseministeeriumi pressiesindaja ütles, et Ukraina vägede jaoks on tankid laual. Kuid Ukraina peab nende hankimiseks demonstreerima võimet teenindada kaasaegsemaid võimalusi. Lääneriigid on juba varustanud Ukrainale Nõukogude tanke, kirjutab Foreign Policy reporter Jack Detsch.
 • Venemaa tõmbas rünnakuohu tõttu allveelaevad Krimmist Krasnodari territooriumile välja – teatas Briti luure. “Väga tõenäoline, et selle põhjuseks on hiljutine kohaliku julgeolekuohu taseme muutus seoses Ukraina kauglöögivõime tugevnemisega. Viimase kahe kuu jooksul on laevastiku staap ja selle merelennuvälja rünnatud,” pärineb Briti luureraport.

 • Euroopa relvastub USA toodetega. Saksamaa on vist aru saanud, et saksa relvatööstus saab tugeva tagasilöögi ja on viimasel paaril kuul olnud oluliselt lahkem. Sõda sõjaks aga Ukrainas testitakse ikkagi ka erinevate riikide sõjatööstuse vahendeid. Prantslased võivad vist eriti tigedad olla kuna Euroopa lennupark tundub amerikaniseeruvat. 19. septembril 2022.a. allkirjastasid Bernis relvastuse tegevdirektor Martin Sonderegger ja projektijuht Darko Savic F-35A hankelepingu USA valitsusega. 36 F-35A tüüpi lahingulennuki ost kinnitati lepinguliselt pärast seda, kui Šveitsi parlament võttis 15. septembril vastu krediidi kohustuse summas 6,035 miljardit Šveitsi franki. Lennukite tarnimine, mis asendab senist lennukiparki F/A-18 Hornets ja F-5 Tigers, toimub aastatel 2027–2030. Šveitsi F-35A pannakse ilmselt kokku Itaalias.
 • Gazpromi: Plaaniliste tööde tõttu peatab Siberi jõud gaasitarned 22.-29. septembrini. Gaasitorustiku tehnilisi töid teostatakse kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. 2022. aastal toimusid need 29. märtsist 4. aprillini. „22. septembrist 29. septembrini teostatakse Power of Siberia gaasitoru plaanilisi hooldustöid. Selleks ajaks gaasivedu ajutiselt peatatakse,” seisis avalduses.
 • Interfax. Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov ütles Ukraina olukorra lahendamise võimalust poliitiliste ja diplomaatiliste vahenditega kommenteerides, et hetkel ei ole väljavaateid Ukraina olukorra poliitiliseks ja diplomaatiliseks lahendamiseks.
 • Karupoeg oli vist purjus jälle. Dmitri Medvedev rääkis, kui suur tähtsus on rahvahääletuste korraldamisel Donbassi vabariikides ajaloolise õigluse taastamisel. “Referendumid Donbassis on väga olulised mitte ainult LPR, DPR ja teiste vabastatud alade elanike süsteemseks kaitseks, vaid ka ajaloolise õigluse taastamiseks.”
 • NG: Surve Vladimir Putinile tugevneb. Seitse kuud kestnud sanktsioone ja läänepoolset välispoliitilist survet on lisandunud uued allikad ja tegijad. Nii oli Venemaa president Samarkandis SCO tippkohtumisel sunnitud tunnistama Hiina ja India juhtide ärevust sõjalise erioperatsiooni (SVO) küsimuses.
 • NG: Kasahstani president Kassym-Jomart Tokajev esineb 20. septembril New Yorgis ÜRO Peaassamblee 77. istungjärgu ülddebatil ning kohtub ka peasekretäri Antonio Guterrese, mitmete Euroopa Liidu riikide ja teiste riikide juhtidega, aga ka maailma suurimate korporatsioonide juhid. Ameerika ärimehed vaatavad juba praegu Kasahstani majandussektoritele investeeringute osas. Vestlust Kesk-Aasia riikide majanduspoliitikast jätkavad 22. septembril piirkonna välisministrid USA välisministri Anthony Blinkeniga.
 • NG: USA Kongressi Esindajatekoja delegatsioon eesotsas spiiker Nancy Pelosiga lõpetas oma visiidi Armeeniasse. Ameeriklasi asendas Jerevanis Venemaa delegatsioon eesotsas asepeaminister Aleksei Overtšukiga. Jerevanis toimub 9. Vene-Armeenia piirkondadevaheline foorum.
  „Saabusime esindusdelegatsiooniga Jerevani, et rõhutada ajaloolist lähedust Armeeniaga, arendada ja tugevdada sidemeid meie rahvaste ja majanduste vahel. See on juba 9. foorum, see toimub meie riikide jaoks raskel ajal. Meie ülesanne on leida praktiline lahendus Venemaa ja Armeenia ees seisvatele majandusprobleemidele.
 • Kummitusküla. Majad on katki, teed on täis tohutuid kraatreid ja vene sissetungijate asjad on kõikjal laiali. Nii näeb välja Donetski oblastis asuv Bogorodichne küla, mille Ukraina relvajõudude õhudessantväeüksused hiljuti vabastasid. Selle asula piirkonnas käisid pikka aega ägedad lahingud … aga meie väed vabastasid selle! Vene sissetungijad elasid kloostris pikka aega. Kirikuhooned said vastaste käest pihta pärast seda, kui Ukraina sõdurid võtsid küla kontrolli alla ja korraldasid puhastuse.
 • Putleril on täna midagi õelda avalikkusele. Hetkel räägib ta töösturitega ja tahab, et relvatööstus oleks 100%-lt vene juppidel tuginev.

 • UA luure: Venemaa Föderatsiooni üldmobilisatsiooni väljakuulutamine on suur löök Kremli autoriteedile Vene Föderatsioonis, kuna see tähendab “sõjalise erioperatsiooni” eesmärkide saavutamise ebaõnnestumise tunnistamist. Samal ajal on mobilisatsiooni toetavate Venemaa kodanike põhikategooriaks üle 50-aastased inimesed, sõdima saadetakse aga need, kes on 20-30-aastased, palju vähem kalduvad sõda jätkama. Igal juhul püüab Ukraina vaenlasele tuua maksimaalselt kaotusi, kuni ta mõistab, et sõja jätkumine tähendab tema enda kokkuvarisemist.
 • Politica intervjuu Zhdanoviga.
 • Ukraina Peastaap. Vene okupandid sooritasid tänase päeva jooksul 7 raketi- ja 20 õhulööki, ning üle 15 MLRS löögi Ukraina territooriumil asuvatele sõjalistele ja tsiviilobjektidele. Okupantide tulelöökidest sai kannatada enam kui 20 asula infrastruktuur. Nende hulgas on Slovjansk, Siversk, Soledar, Bahmut, Vuhledar, Stepne, Nikopol ja Ochakiv. Petšeni asulas üritasid okupandid Petšenihõ veehoidla tammi hävitada, kuid see ei õnnestunud.Bahmuti ja Avdiyivka suunal kannab vaenlane jätkuvalt olulisi kaotusi. Horlivka linna meditsiiniasutused on täis raskelt haavatud okupatsioonivägede sõjaväelasi. Lisaks viidi Hersoni oblasti territooriumilt ajutiselt okupeeritud Donetski oblasti territooriumile Venemaa Föderatsiooni Relvajõudude 1. armeekorpuse kaks suurt veoautot surnukehadega. Seoses varjatud mobilisatsioonimeetmete ebaõnnestumisega võttis Venemaa föderatsiooni sõjalis-poliitiline juhtkond vastu otsuse viia 217. langevarjurügemendi üksused Süüria Araabia Vabariigi territooriumilt välja ja neid edasi valmistada Ukraina territooriumile üleviimiseks. .Kaitseväe üksused tõrjusid vaenlase rünnakud Vesele, Kurdjuumivka, Mõkolaivka Druha, Zaitseve, Mayorski, Pervomayiske, Maryinka ja Novomykhayilivka asulate piirkonnas. UA õhuvägi sooritas 12 rünnakut vaenlase elavjõu ja sõjatehnika koondumisala ning ühel õhutõrje positsioonile. Õhutõrjeüksused hävitasid ühe vaenlase UAV-i. Raketiväed ja suurtükivägi tekitasid käesoleva päeva jooksul tulekahjustusi 30 vaenlase objektile. Eelkõige 17 personali, relvade ja sõjavarustuse koondumispiirkonnas, 10 suurtükiväe koondumispiirkonnas, samuti 3 laskemoonaladu.
 • OP olukord Oleg Zhdanovi poolt kell 1800
 • Putin pole veel rääkinud ja Venemaal on järsult sagenenud päringute arv Google’ile “kuidas riigist lahkuda” ja “armeeteenistusest pääseda.”
 • Vene kanalites ringleb info, et alates homsest on 18-65-aastastel meestel Venemaalt (või/ka okupeeritud aladelt) lahkumine keelatud. Ootame
 • Üldmobilisatsiooni Vene Föderatsioonis ei toimu, ütles riigikaitsekomisjoni esimees Andrei Kartapolov. “Üldmobilisatsiooni ei toimu. President on sellest rohkem kui korra rääkinud ja räägib otse oma pressisekretäri Dmitri Peskovi ja paljude teiste föderaaltasandi poliitikute kaudu.

 

 

 

Total Page Visits: 177 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • september 20, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *