Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 21. Septembril

OPOLUKORD 21092022

Operatiivolukorras märkimisväärseid muutuseid ei olnud. Agressori põhirõhk oli jätkuvalt Donetski oblastis. Viimase ööpäeva jooksul sooritas vaenlane 8 raketi- ja 35 õhulööki, tulistas Ukraina territooriumil reaktiivsüsteemidest üle 120 mürsu, rikkudes sellega rahvusvahelise humanitaarõiguse reegleid, seadusi ja sõjapidamise tavasid. Vene vägede mürskude tagajärjel on viimase 24 tunni jooksul kannatada saanud enam kui 50 asulat. Nende hulgas Oskil, Slovjansk, Siversk, Oleksandrívka, Soledar, Bahmut, Vuhledar, Zaporožje ja Nikopol. Nikolaevka linna tulistanud vaenlane püüdis tabada SEJ. Ukraina üksused tõrjusid vaenlase rünnakud Vesele, Kurdjuumivka, Mõkolaivka Teise, Bahmutske, Zaitseve, Majorski, Pervomaiski, Maryinka ja Novomõkhaylivka piirkondades.

Ukraina põhirõhk idas on Lymani hõivamisele mis tagaks operatiivvabaduse. Hersoni piirkonnas on põhirõhk paremkaldal paiknevate okupatsioonivägede varustusteed ja logistika hävitamine. Möödunud ööpäeva jooksul andis UA õhuvägi vaenlase positsioonidele üle 20 löögi. Tabati 19 vaenlase elavjõu ja sõjavarustuse positsioonidele ning kahele õhutõrjeraketikompleksi positsioonile. Lisaks hävitasid õhutõrjeüksused ühe SU-25 ja neli raketti. UA suurtükivägi on tabanud 40 vaenlase objekti. Eelkõige 20 isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika koondumisala, 13 suurtükiväe positsiooni ja 7 laskemoonaladu.

Ukraina operatiivjuhatus “Lõuna” teatas, et Ukraina väed hävitasid ka seitse tanki, 19 soomus- ja sõjaväemasinat, neli haubitsat Msta-S ja Msta-B ning muud tehnikat.

ISW: Venemaa poolt ametisse nimetatud okupatsiooniametnikud Luganski, Donetski, Hersoni ja Zaporižžja oblastis teatasid 20. septembril, et korraldavad Venemaaga ühinemise küsimuses “referendumi”, mille hääletus toimub 23.–27. septembril. Kreml kasutab nende võltsreferendumite võltsitud tulemusi kõigi Venemaa poolt okupeeritud Ukraina osade ebaseaduslikuks annekteerimiseks ning tõenäoliselt kuulutab Venemaa osaks ka Donetski, Hersoni ja Zaporižje oblasti okupeerimata osad.

Putin ja tema nõustajad on ilmselt mõistnud, et praegustest Vene vägedest ei piisa Ukraina vallutamiseks ja et pingutused vabatahtliku mobilisatsiooni abil kiiresti suuri vägesid üles ehitada ei vasta Venemaa sõjaväe vajadustele.

 • UA hinnang ru kaotustele

_________________________________________________________________________________________

 • Minu arvamus Saksamaast paraneb iga päevaga. Makaronil hakkab ka krõks vist lähenema. Saksamaa kantsler Olaf Scholz süüdistas teisipäeval, 20. septembril New Yorgis ÜRO Peaassambleel esinedes Venemaa presidenti Vladimir Putinit imperialistlikes püüdlustes.Scholzi sõnul ei ole “Venemaa vallutussõda Ukraina vastu kuidagi õigustatud.  President Putin peab seda ainsa eesmärgiga Ukraina enda valdusesse võtta”, hoolimata sellistest väärtustest nagu “enesemääramisõigus ja poliitiline iseseisvus”. “Selle kohta on ainult üks sõna: varjamatu imperialism,” rõhutas kantsler. Scholz märkis, et ÜRO liikmesriigid ei saa endale lubada “käed rüpes istumist, kui tugevalt relvastatud tuumariik – mis lisaks on ka ÜRO asutajate seas – tahab nihutada vägivalla piire”. Ta kutsus rahvusvahelist üldsust üles seisma ÜRO põhikirja eesmärkide ja põhisätete eest.
 • Zhdanov ütles eile, et vene börs kukkus kokku. Uurisin selle peale natuke MOEX’i eile õhtul. Selline ühtlane trend allamäge on suvest alates. Eile tegi järsu languse kuid krahhi sealt veel ei paistnud. TASS kirjutab, et langus tuli lääne meedia uudiste survest. Zhdanov rääkis, et kõige suurema languse tegi GAZPROM. Ilmselt päeva peale lisandub rohkem infot.

Image

 • Kirik Harkivi oblastis. Nii näeb see välja peale seda kui õigeusklikud russistid on selles mõnda aeg pesitsenud ja ukrainlaste tulelöökide eest varjanud. Avaldati see Gerashenko kanalil. Russistide propagandistid kasutasid seda videot aga rääkides, et seal viibisid ukrainlased. Kuigi videol on Gerashenko nimi ja videos räägitakse orkide “kangelastegudest”.

 • Volodõmõr Zelenski ööpöördumine.«Täna on Venemaalt üsna lärmakas uudis. Ja selle kohta on palju küsimusi. Aga mis tegelikult juhtus? Mis kõlas sellest, mis varem ei kõlanud?
  Meie seisukohad on selged ja hästi teada. See on ainus asi, mis peaks meid huvitama. Mitte see, mis kuskil kõlab, vaid see, mis on meie ülesanne.
  Suurem toetus Ukraina relvajõududele, suurem toetus luurele, suurem toetus erioperatsioonide vägedele, suurem toetus SBU-le, rahvuskaardile, politseile, piirivalvele – kõigile, kes meie territoriaalset terviklikkust tasapisi taastavad.
  Meie seisukohad ei muutu mürast ega mingitest teadetest kuskilt. Ja meil on selles oma partnerite täielik toetus.
  Nii et me hoiame survet peal. Hoiame ühtsust. Me kaitseme Ukrainat. Vabastame oma maa. Me ei näita nõrkust.”
 • Ameeriklastel on võhma rohkemaks kui Ukraina samas võiks ka Ukrainale selle abi anda. Ameerika Ühendriigid võivad võõrandada Taškendile ja Dušanbele endised “Afgaani” lennuvahendid. Kuni viiskümmend ühikut endist “Afgaani” sõjaväelennukit ja helikopterit vastutasuks abi eest võitluses terroristidega Afganistanis. Vastutasuks mitteametliku kokkuleppe eest süvendada meie julgeolekusuhteid piirikaitse ja terrorismivastase võitluse vallas. Ilmselt on põhjuseks ka see, et need lennuvahendid on juba usbekkide ja tadžikkide käes sest nendega põgenesid afgaani piloodid Talibani eest.
 • UK uus peaminister Liz Truss teatab, et järgmisel aastal annab Ühendkuningriik Ukrainale samal tasemel sõjalist toetust või isegi rohkem kui aastal 2022.a. UK on sel aastal eraldanud Kiievile 2,3 miljardit naela, saades “suuruselt teiseks Ukrainale sõjalise abi doonoriks”. Ühendkuningriigi sõjalise toetuse täpne olemus 2023. aastal määratakse Ukraina relvajõudude vajaduste põhjal. Siiski eeldatakse, et see hõlmab selliseid seadmeid nagu MLRS.
 • Putler kuulutas välja osalise mobilisatsiooni mis algab kohe. Venemaa sõjatööstus saikätte juhised juba eile. Täna õnnestus Putleril ka ähvardada maailma kõikide russistide käsutuses olevate sõjaliste vahenditega. Venemaa president Vladimir Putin pöördus venelaste, samuti Ukraina DPR, LPR, Hersoni ja Zaporožje piirkondade elanike poole. Selles kuulutas president välja osalise mobilisatsiooni Venemaal. Üleskutsele võivad kuuluda ainult reservist pärit ja sõjaväeteenistuse läbinud kodanikud. Enne saatmist läbivad nad täiendava koolituse. Sellekohane dekreet allkirjastati ja avaldati Kremli veebisaidil. „Ajateenistusse lähevad ainult praegu reservis olevad kodanikud ja eelkõige kaitseväes teeninud, teatud sõjaväelise eriala ja vastava kogemusega kodanikud. Ajateenistusse kutsutud läbivad enne üksustesse suunamist tõrgeteta sõjalise erioperatsiooni kogemust arvestades täiendava sõjalise väljaõppe,” ütles ta.

 • Šoigu: me ei sõdi täna mitte niivõrd Ukrainaga, kuivõrd läänega, eelkõige NATOga. Kõik relvaliigid, sealhulgas tuumajõud, täidavad oma ülesandeid. Osalise mobilisatsiooni käigus kutsutakse 300 tuhat reservväelast.

Shoigu täis intervjuu

 • Putleri pöördumine venelaste poole:
  • Täna kuulutati Venemaal välja osaline mobilisatsioon.
  • Teenistusse lähevad vaid reservis olevad ja eelkõige kaitseväeteenistuses olnud kodanikud, kellel on teatud sõjaväelised erialad ja vastavad kogemused.
  • Enne üksustesse saatmist teenistusse kutsutud läbivad kindlasti täiendava sõjalise väljaõppe.
  • Kõik kaitseettevõtete materiaalse, ressursi ja rahalise toetuse küsimused tuleb valitsusel koheselt lahendada.
  • Venemaalt paluti referendumeid toetada. Lubage mul rõhutada, et teeme kõik, et tagada referendumite ohutu läbiviimine.
  • Kõige karmimalt tugevdati repressioonide režiimi kogu Ukrainas. Hirmutamise, terrori ja vägivalla poliitika võtab üha kohutavamaid barbaarseid vorme.
  • Meil ei ole moraalset õigust anda oma lähedasi timuka poolt tükkideks rebida, me ei saa jätta vastamata nende soovile ise oma tulevikku määrata.
  • Lääne eesmärk on meie riiki nõrgestada, lõhestada ja hävitada. Nad ütlevad otse, et 1991. aastal suutsid nad NSV Liidu lõhestada ja nüüd on Vene Föderatsiooni enda jaoks aeg, et see peaks lagunema paljudeks sõdivateks piirkondadeks.
  • Uus järgmine, nagu kaks korda varem juhtus, polnud vältimatu ulatuslik pealetung Donbassis ja seejärel rünnak Krimmi vastu. Ja otsus ennetava operatsiooni kohta oli vajalik.
  • “LPR” on neonatsidest peaaegu täielikult puhastatud. Võitlejad Donetski Vabariigis jätkuvad. Siin lõi Kiievi režiim sügava kindlustuste rea.
  • Olen juba andnud valitsusele, kaitseministeeriumile täielikud ja võimalikult lühikese aja jooksul juhised “LPR” ja “DPR” vabatahtlike ja võitlejate õigusliku staatuse kindlaksmääramiseks. See peaks olema sama, mis tavaväel, sealhulgas arstiabi, sotsiaalsed garantiid.
 • Russistid on nüüd valmis muutma ka kriminaalkoodeksit mobilisatsiooni ja sõjaseaduste osas. Duumale esitati kontseptsioon.

 • Üsna pea saavad russistide kalmistudolema üsna värvikiremad kui see mis on fotol.

Image

 • Feigin Putleri avaldusest.
 • Joe Biden ütles ÜRO Peaassambleel, et Venemaa rikkus ÜRO põhikirja aluspõhimõtteid. Tema sõnul tegi Putin hoolimatuid tuumaähvardusi. Keegi ei ähvardanud Venemaad ja keegi peale Venemaa ei otsinud konflikti, rõhutas USA president. Kõik peaksid Putinile sõja peatamiseks maksimaalset survet avaldama. Ta lisas, et USA soovib, et sõda Ukrainas lõppeks õiglastel tingimustel. Bideni sõnul on Putini otsus mobiliseerida viga ja halb uudis vene rahvale
 • Zelensky Venemaa osalise mobilisatsiooni ja referendumite kohta:
  • Putini kõnet ma ei näinud, see pöördumine polnud “mu lemmikvideo”, kõnes polnud “minu jaoks midagi uut”.
  • Putin on juba osalise mobilisatsiooni läbi viinud. Seda ütlesid meie eriteenistused ja liitlased. Ta on mobiliseerinud viimast kuud.
  • Osaline mobilisatsioon Vene Föderatsioonis on märk sellest, et Venemaal on probleeme ohvitseride ja teiste sõjaväelastega. Mobiliseeritud kadette oli palju, nad tulid meie juurde ja surid.
  • Putin näeb, et tema üksused lihtsalt põgenevad. Ta vajab miljonilist armeed, et meie juurde tulla.
  • Putin tahab Ukrainat verre, aga ka omaenda sõdurite verre uputada.
  • Venemaa poolt okupeeritud alade tagasivallutamist ei plaani piirata. “Me jätkame oma plaanide järgi samm-sammult. Olen kindel, et vabastame oma territooriumi.” Ta märkis, et need referendumid olid “fiktiivsed, 90% riikidest ei tunnusta neid”.
  • Seoses Putini tuumarelva kasutamisega: “Ma ei usu, et ta neid kasutama hakkab. Ma ei usu, et maailm lubab tal neid relvi kasutada.” Zelenski ei välista aga tuumalööki: “Me ei saa sellele inimesele pähe vaadata, seal on riskid.”
  • Putini ähvardustele ei saa järele anda. “Homme saab Putin öelda: tahame lisaks Ukrainale ka osa Poolast, muidu kasutame tuumarelvi. Selliseid kompromisse me teha ei saa.”
 • UA Peastaap.

Päeva jooksul tulistas vaenlane 5 raketi- ja 11 õhulööki, sooritas MLRS-ist 17 lasku Ukraina territooriumil asuvate sõjaliste ja tsiviilobjektide pihta. Vene vägede rünnakute tagajärjel sai kannatada enam kui 30 asula infrastruktuur. Nende hulgas on Harkiv, Slovjansk, Petšeniõ, Pokrovsk, Poltavka, Bilohorivka, Nevelske, Maryinka, Myrolyubivka ja Võsokopilja.

Päeval tõrjusid meie vägede üksused vaenlase rünnakud Kupjanski, Vesele, Zaitseve, Kurdjuumivka ja Bahmutske asulate piirkonnas. Maaväe rünnakute toetamiseks andis kaitseväe õhuvägi vaenlase positsioonidele 32 lööki. Kinnitati, et kannatada said 17 vaenlase elavjõu ja sõjatehnika koondamisala, 4 tugipunkti, 10 õhutõrjeraketisüsteemide positsiooni ja üks laskemoonaga ladu. Lisaks hävitasid õhutõrjeüksused ühe tiibraketti ja 3 vaenlase UAV-d. Raketiväed ja suurtükivägi tekitasid tulekahjustusi 22 vaenlase rajatisele – eelkõige 7 erineva tasemega juhtimispunkti ja 13 personali, relvade ja sõjavarustuse koondumisala. Kahjustatud alale langesid okupantide laskemoonalaod, õhutõrjerajatised ja pontoonülesõidukohad.

 • Oleg Zhdanov op olukord kalle 1700. Sõjaliselt stabiilne, poliitiliselt mitte.
 • Arestovitch Larõnina TV-s
 • Arbat, Moskva.

 • Feigin ja Arestovich õhtune jututuba päevastest sündmustest.

 

 

 

Total Page Visits: 386 - Today Page Visits: 2
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • september 21, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *