Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Stalin ei olegi surnud?

Mobilisatsioon venes saab olema huvitav. Mobilisatsiooni DNR’s ja LNR’s me oleme sots meediast näinud. Siloviki käivad mööda tänavat ja püüavad kinni kõik sobilikud karvajalad. Esimesed teated ütlevad, et Peterburgis on juba mobilisatsioonipunkt juba püsti pandud. Kas see venet aitab, on küsitav. Varustuse ja relvastuse nappus Ukraina rindel paistab välja LNR/DNR „võitlejate“ välimusest. Oleks nagu teisest ilmasõjast pärit. Nooremohvitseride kaod rindel on suured. Üheks russistide Harkivist põgenemise põhjuseks oli ka juhitamatus – allüksustel puudusid juhid. Väljaõpe venes polnud ka rahuajal suurem asi. Seega tundub see Putini otsus, sh NATO sõjaga ähvardamine, olevat „viimane vahend“. Referendumid okupeeritud aladel tähendavad vene pistrike silmis seda, et „vene territooriumi“ kaitseks saab kasutada kõiki vahendeid, sh tuumarelva. Tuumasõja oht kasvas järsult kuid tundub, et retoorikat on selles otsuses rohkem kui „jõudu“! Putin ja Shoigu võtsid ära ka igasuguste läbirääkimiste võimaluse. Lahendus jääb üksnes sõja otsustada, või siis russistide kliki kukutamine kui oleks kukutajaid.

Putin ise ilmselt saab aru, et ta tuli välja ebapopulaarse otsusega viidates Shoigu ja peastaabi ettepanekule osalise mobilisatsiooni läbiviimiseks. Kas selline ettepanek oli, on küsitav. Pigem valmistab Putin tulevasi süüdlaseid ette. Samuti ta rõhutab, et tegemist on „osalise“ mitte täielikuga. Mitte täna aga lähiajal. Putin ise Pugatchovi sõnul, ei ole otsustaja. Temalt mingit otsust kätte saada on pea võimatu. Seega paistab, et pistrikud Putini ümber on enamuses ja suutsid oma tahte maksma panna. Eilsed kuuldused, et mobilisatsioon tuleb, panid venelasi Google’s otsima võimalusi kuidas venest lahkuma. Osade vene politoloogide arvates võib see nii või teisiti esile kutsuda venelaste rahutusi. Kuid see Venemaalt pagemise teede otsing pigem ei toeta seda rahutuste juttu.

Koos otsusega pandi aga vene teenistusealiste meeste pagemine venest lukku. Veelgi enam, nad ei saa ka peituda teise oblastisse. Kahtlemata raputab see ka vene ühiskonda. Suuremates linnades korraldavad propagandistid saabuval nädalavahetusel kontserte, et võimalikku meelepaha rahustada. Kuid selleks, et sealt on hea kohe kedagi mobiliseerida. Fotol on kategooria neist kes peavad nüüd koduse oblasti ja riigi piirides istuma.

Vaatame kuidas asjad Venemaal sellel nädalal arenevad. Sots meedias käesoleval nädalal ilmuvatest uudistest nn mobilisatsiooni kohta, katsun siia alla mingi kokkuvõtte teha.

  • Hetkel on veel võimalus meestel Venemaalt lahkuda. Gruusia, Armeenia ja kõige lihtsam Valgevene suunas.
  • Mobiliseerimine ei ole põhjus hüpoteeklaenu mittemaksmiseks. Mehed, kes kutsutakse sõtta, peavad endiselt laenu maksma – alates “uuest palgapäevast”, ütles riigiduuma kaitsekomitee juht Andrei Kartapolov. Ja surma korral näib, et hüpoteek on võimalik üldse kinni panna – “kirstu” miljonite arvelt, mille eest ostetakse juba Ladasid.
  • Meeleavaldused Moskvas, Peterburgis, Jekaterinburgid, jne.Väidetavalt hukkus naine Moskvas Rosgvardia käe läbi.
Total Page Visits: 466 - Today Page Visits: 3
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • september 21, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *