Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 22. Septembril

OPOLUKORD 22092022

Olukord Ukrainas jääb muutumatuks. Venemaa on jätkuvalt keskendunud Bahmutile ja suutis ka tagasi tõrjuda Ukraina rünnaku Hersoni oblastis. Venemaa kuulutas 21. septembril välja osalise mobilisatsiooni, andes märku, et invasioon ei kulge plaanipäraselt ja vaja on rohkem elavjõudu. 21. septembril toimus ka suur vangide vahetus. Kokku naasis koju 215 Ukraina sõjaväelast, sealhulgas Aasovi rügemendi ülem ja ülema asetäitja.

Viimase ööpäeva jooksul on vaenlane sooritanud 8 raketi- ja 16 õhulööki, tulistanud 115 raketti Ukraina territooriumil asuvate sõjaliste ja tsiviilobjektide pihta. Vene vägede rünnakute tagajärjel sai kannatada enam kui 40 asula infrastruktuur. Eelkõige Siversk, Maryinka, Vesele, Neskuchne, Yehorivka, Bezymenne, Bilohirka, Myrolyubivka ja Visokopillya. Möödunud ööpäeva jooksul tõrjusid meie vägede üksused vaenlase rünnakud Zaitseve, Odradivka ja Novomõkhailivka asulate piirkonnas.

Maaväe tegevuse toetamiseks andis UA õhuvägi vastase positsioonidele 41 lööki. Kinnitati, et hävitati 21 vaenlase tööjõu ja sõjavarustuse koondamisala, 4 tugipunkti ja 15 õhutõrjeraketisüsteemide positsiooni. Möödunud ööpäeva jooksul tekitasid raketiväed ja suurtükivägi tulekahjustusi 24 vaenlase objektile. Eelkõige 4 erineva tasemega juhtimispunkti, 4 personali, relvade ja sõjavarustuse koondamisala, 7 laskemoona ning kütuse- ja naftamaterjali ladu, laod, 4 õhutõrjerajatist ja suurtükivägi.

Ida suunal:

 • Tõenäoliselt jätkasid Ukraina väed Lymani ümbruses pealetungioperatsioone. Drobysheve on nüüd vaidlustatud.
 • Vene väed ründasid Ukraina positsioone Mõkolaivka Druha ja Kurdjuumivka suunas. Mõlemad rünnakud tõrjuti.
 • Vaenlane püüdis edasi liikuda ja uusi positsioone hõivata Zaitseve ja Mayorski piirkonnas, kuid edutult.

Lõuna suunal:

 • Ukraina väed korraldasid Hersoni linnast põhja- ja ida pool lööke Venemaa logistika-, sõjaväe- ja transpordivahendite vastu Hersoni oblastis. Ukraina ja Venemaa allikad tuvastasid 21. septembril kolm kineetilise aktiivsuse piirkonda: Hersoni linnast loodes, Ukraina Inhuletsi jõe sillapea lähedal ja Hersoni-Dnipropetrovski oblasti piirist lõunas Võssokopillja ümbruses.
 • Avaldatud kaadrite põhjal ründasid Ukraina 28. mehhaniseeritud brigaadi elemendid Vene kontrolli all olevat Pravdynet ja jõudsid äärelinna. Vene vägede vasturünnaku käigus aga suruti ukrainlased tagasi ja kaotasid mitu sõidukit.

UA hinnang ru kaotustele

_________________________________________________________________________________________

 • Kõige suurem ja üllatavam uudis oli Azovi kaitsjate vabanemine. Vene lubas ju nende üle kohut pidada, jms? Vene vangistusest vabastati 215 Ukraina kaitsjat. Nende hulgas on 108 AZOV’i rügemendi võitlejat ja ohvitserid sealhulgas Azovi rügemendi pealik Denys Prokopenko, komandöri asetäitja Svjatoslav Palamar ja mereväekomandör Serhi Volõnski. Vabastati ka kolm rasedat kaitseväelast ja mõned välismaalased. USA välisminister Blinken tervitab vangide vahetust UA ja RU vahel. Vabastatute hulgas on 2 ameeriklast. USA hindab Ukrainat et läbirääkimised hõlmasid kõiki sõjavange sõltumata nende rahvusest.
  Kas Izjumis said ukrainlased “vahetusfondi” midagi väärtuslikku või siis on selles mingi “hea tahte avaldus” et saada ukrainlased läbi rääkima, näitab ilmselt tulevik. Lõppude lõpuks võis põhjus olla ka pragmaatiline – vene majanduse ja elavjõu olukord ei võimalda suurt hulka vange ülal pidada. Ning kinnipidamiskohtades tuleb teha ruumi sõja vastu protestivatele venelastele.

 • Eile õhtul algasid protestid sõjalise mobilisatsiooni vastu Peterburis, Moskvas, Jekaterinburgis ja paljudes teistes Venemaa linnades.

 • Kommersant: 2022. aasta lõpus näitab liisinguturg olulist näitajate langust, isegi hoolimata selle osalisest taastumisest aasta teises pooles. Uue äritegevuse mahtu saab vähendada 30% ja üle antud liisinguobjektide arvu 60%. Paljud Venemaa suurimad turuosalised võivad aga infrastruktuuriprojektide arendamiseks vajalike seadmete nõudluse taustal loota ärikasvule. Samal ajal väheneb ebasõbralike riikide liisingufirmade osakaal.
 • Põhja Korea eitas teavet, et riik varustab Venemaad relvadega. KCNA avaldas ühe nimetu kõrge sõjaväeametniku avalduse, kes väidab, et riik ei kavatsenud kunagi Venemaale relvi importida.
 • Suured autode järjekorrad piiripunktides Mongoolia ja Gruusia suunas.
 • Moskvas kinnipeetud meestele väljastati mob kutse – Vene Telegrami kanaleid. “Minu abikaasa peeti Arbatil kinni, viidi Sokolina Gora politseiosakonda ja väljastas homseks kutse sõjaväelise registreerimise ja värbamise büroosse. Ta kirjutas sellele alla. Seal on sõjaväekomissar,” rääkis tema naine Valeria Mediazone’ile. Tema sõnul helistas tema abikaasa kellegi teise numbrilt ja tal polnud aega rohkem midagi öelda. Vene Föderatsiooni riigiteenistuses hakkas meilidest keeldumise funktsioon tõrkuma ja vähesed inimesed said keelduda kutse otse digitaalsel kujul vastu võtmast. Kolm Saksa Liidupäeva fraktsiooni kaitset venelastele, kes kavatsevad mobilisatsiooni vältida. Sellest teatab Die Zeit.
 • Presidendi pöördumine. «Toome oma inimesed koju. Vahetus just lõppenud. Täna on meil 215 head uudist. 215! See on selgelt meie riigi, kogu meie ühiskonna võit. Ja mis kõige tähtsam, 215 perele, kes saavad oma lähedasi turvaliselt näha. Ukraina kangelane Jevgeni Bova. Ukraina kangelane Lev Paško. Ukraina kangelane Denys Prokopenko. Ja kokku 108 “Azovi” võitlejat, kokku 188 “Azovstali” ja Mariupoli kangelast. Venemaa terrorirünnakus Olenivkas sai viga kaheksa. Kokku 215 kangelast! Need on rahvuskaardi, meie armee, mereväe, piirivalvurid, politseinikud, turvamehed, SBU töötajad jt sõdurid. Aitäh veel kord kõigile, kes selle Ukraina võidu realiseerisid! Õnnitleme kõiki meie kaitsjaid, kes naasevad koju! Mälestame igaüht! Au Ukrainale!” Volodõmõr Zelenski teatas 215 Ukraina kaitsja vabastamisest Venemaa vangistusest.
 • Russistide peapropagandisti arvamus vangide vahetusest:    vangid
 • Tšetšeenias kasvab pahameel ja kriitika Kadõrovi suhtes. Tšetšeenia moslemite mufti ja vaimne juht Salah-hadji Mežijev reageeris mobilisatsioonile karmilt. Sellel ametikohal oli kunagi Ramzan Kadõrovi isa Akhmat Kadõrov “Te kutsute inimesi paradiisi minema, aga ise te ei lähe sinna. Sa ei taha surra. Tahad soojalt lamada, maitsvat toitu süüa ja rasvaseid vestlusi pidada,” rääkis Salah Mežijev.
 • Iraanis ka suured rahutused. Vist juba kolmandat päeva kui klipid liiguvad.

 • Briti luurehinnang.

 • Suurtükiliha läheb sõtta

 • Põgenemine Venemaalt

 • Venemaa esijoodik Medvedev tegi mitmeid “olulisi” avaldusi.
  • Korraldatakse rahvahääletus ning Donbassi vabariigid ja muud territooriumid võetakse Venemaa koosseisu.
  • Kõigi liitunud territooriumide kaitset tugevdavad oluliselt Venemaa relvajõud.
  • Venemaa on teatanud, et selliseks kaitseks saab kasutada mitte ainult mobilisatsioonivõimeid, vaid ka kõiki Venemaa relvi, sealhulgas strateegilisi tuumarelvi ja uutel põhimõtetel põhinevaid relvi.
  • “Seetõttu ei pea erinevad kindralitriibuga pensionil idioodid meid hirmutama NATO löögist Krimmi vastu. Hüperheli suudab Euroopas ja USA-s eesmärke saavutada palju kiiremini.
  • Kuid üldiselt peavad lääne võimud, kõik NATO riikide kodanikud, mõistma, et Venemaa on valinud oma tee. Tagasiteed pole,» sõnas ta.
 • Välisülikoolide meesüliõpilaste lahkumine sõjaseisukorra ajal välismaale ei ole enam võimalik – riigipiiriteenistuse esindaja Andri Demchenko. Tema sõnul on kõrgeim sõjaväeline juhtkond alates 14. septembrist tühistanud meesüliõpilaste võimalused ületada Ukraina piiri massilise dokumentide võltsimise tõttu. Ta lisab, et vastavalt valitsuse määrusele, mis reguleerib Ukraina kodanike riigipiiri ületamise eeskirja, ei kuulu välisriigi õppeasutuste meesõpilased piiriületuse erandite hulka.
 • Belovo linna sõjaväelise registreerimise ja värbamise büroodes deklareerivad töötajad avalikult, et mobilisatsioonikavasid jagatakse nii kodus kui ka tööl. Kui pärast seda need vastu võtnud inimesed telefonile ei vasta, algatatakse nende suhtes kriminaalasi. Samas “lohutab” mobiliseerituid see, et nende surma korral maksab riik nende eest laenu ja lesknaistele igaühele 16 miljonit rubla.
 • Ukraina relvajõudude operatiivjuhatus “Lõuna” teatab, et täna hommikul hävitasid Vene Föderatsiooni relvajõud Mõkolaivi oblastis Ochakovos sadamapuksiirlaeva, kasutades UAV-d Shahed-136 kamikaze (ristitud nimi – “Geran-2”). Samuti tabasid samad droonid Krivoy Rogi kahekorruselist hoonet. Seega võib julgelt öelda Iraani kamikaze UAV-de üha aktiivsema osalemise kohta konfliktis.
 • Nad võitlevad kõigega, mida suudavad: “teine ​​armee” saab tankid 1950-60ndate ladudest. Rashiste kolossaalsed kaotused sunnivad neid kokku tõmbama vanu kasutusest kõrvaldatud seadmeid. Minimõrva “tugevdamiseks” saadeti Ukrainasse 50-60ndate tankid, millel pole kaitset mitte ainult Javelinide, vaid isegi RPG-de eest. Millega võitlevad siis 300 000 mobiliseeritut, kui isegi praegu pole piisavalt relvi ja varustust?
 • Mobiliseeritud suitsupausil (https://t.me/c/1736151536/11972)
 • Eilne Latõnina Arestovich vestlus uuenenud olukorrast.
 • Belgia armee haubitsad, mida Belgia valitsus tahtis Ukrainasse saata, jõuavad lõpuks sihtkohta, kuid tänu Briti valitsusele. Belgia armee müüs 2015. aastal kahele eraettevõttele kasutatud ja täiustatud 28 raskehaubitsat M109 15 000 euro eest, kuid avastas siis, et süsteemide tagasiostmine võib maksta 150 000 eurot, mistõttu nad tühistasid tagasiostu. Suurbritannia valitsusel selliseid kahtlusi ei olnud ja ta ostis haubitsad turuhinnaga. Nende relvade tarnimine kokku võib maksta 5 miljonit eurot. Ekspertide hinnangul oli hind mõõdukas, kuna haubitsad moderniseeriti ja varustati poolautomaatsete laadimissüsteemidega. Nüüd siis jõuavad need lõpuks Ukrainasse. Vist mingi 4-5 kuu pikkune lugu.
 • Feigin ja Arestovich mobilisatsionist. Feigin ja Zhdanov räägivad mobilisatsioonist ja olukorrast tasub kuulata. Sots meedias levivad klipid näitavad, et ega mingit vastupanu mobilisatsioonile ei ole. Bussides üpris rahulolevad näod. Esimeses laine on ca 100K vanuses 40+/-, mis Zhdanovi sõnul näitab, et tegelikult toimub üldmobilisatsioon mitte osaline. Kutsed on varem välja saadetud ja need mobikud on saanud 2-3 nädalat väljaõpet. Need lähevad otse rindele aukude täiteks ja suurtükilihaks. Vanad olijad saadavad uustulnukad nagunii ette, et nood ennast näitaksid. Kes ellu jäävad, neist saavad sõjaväelased.
 • Soome arreteerib Vene ärimeeste Arkadi Voloži, gaasimagnaatide Borissi ja Arkadi Rotenbergi varad. Helsingin Sanomat teatas, et võimud arreteerisid Venemaa tehnoloogiaettevõtte Yandexi osaluse pärast seda, kui EL lisas ettevõtte tegevjuhi Arkadi Voloži oma sanktsioonide nimekirja.
 • Töö on hoogustunud nn “referendumi” ettevalmistamisel ja läbiviimisel ajutiselt okupeeritud Ukraina aladel – peaasi peastaabi kokkuvõttest 22. septembril:
  • Vaenlane koondab oma jõupingutused Donetski oblasti täieliku okupeerimise ja okupeeritud alade säilitamise katsetele, samuti kaitsejõudude aktiivse tegevuse häirimisele teatud piirkondades.
  • Vaenlane sooritas päeva jooksul 4 raketi- ja 17 õhulööki, korraldas MLRS-iga üle 24 rünnaku Ukraina territooriumil sõjalistele ja tsiviilobjektidele, rikkudes rahvusvahelise humanitaarõiguse norme, sõjapidamise seadusi ja tavasid.
  • Vaenlane püüab olukorda ajutiselt okupeeritud aladel enda kontrolli all hoida. Hersonis tugevdatakse haldus-politseirežiimi, kontrollitakse eluasemeid ja avaldatakse kohalikele elanikele psühholoogilist survet.
  • Luganski oblastis Starobelski linnas keelasid okupatsioonivõimud 23.-27.septembril kohalikel elanikel linnast lahkumise. Olemasolevatel andmetel loovad okupandid relvastatud rühmitusi, et eluruumidest mööda minna ja sundida inimesi nn rahvahääletusel osalema. Käimas on ettevalmistused propagandameedia poolt lugude filmimiseks “kohalike elanike aktiivsest osalemisest hääletusel”.
  • Tänasel päeval tõrjusid kaitseväe üksused vastase rünnakuid Kupjanski, Zaitsevo ja Novomihhailovka asulate piirkonnas.
  • Päeva jooksul tabasid kaitseväe lennukid kümmet vaenlase tööjõu ja sõjatehnika koondumisala ning kahte õhutõrjeraketisüsteemide positsiooni.
  • Raketiväed ja suurtükivägi on tänase päeva jooksul saanud tulise kaotuse eelkõige neljas komandopunktis, kahes isikkoosseisu ja sõjatehnika koondumispiirkonnas, kolmes õhutõrjepositsioonis, suurtükiväepositsioonis ning kolmes laskemoonalaos.
 • Valgevene välisministeeriumi juht Volodymyr Makei ütles, et Minsk on huvitatud osalemisest Venemaa ja Ukraina läbirääkimistel “strateegilise rahumeelse lahenduse üle ning on valmis looma kõik vajalikud tingimused nende jätkamiseks, sh. Valgevene pinnal.” Uuups! Valgene on viimane koht kus läbirääkimisi peetakse. Kui siis üksnes Valgevena kapituleerumise läbirääkimised.
 • Ukraina luure usub, et Venemaa diktaator Vladimir Putin kaalub tõsiselt tuumasõja võimalust.
 • Feigini ja Arestovichi õhtune jututuba
 • Zelensky uus üleskutseSelgitan venelastele vene keeles, mis toimub. Selles sõjas sai kuue kuu jooksul surma 55 tuhat Vene sõdurit. Kümned tuhanded on haavatud ja sandistatud. Tahad rohkem? Ei? Siis protesti. Võitle vastu. jookse minema Või alistuda Ukraina vangistusse. Need on võimalused ellujäämiseks. Venemaa otsus mobiliseerida on avameelne tunnistamine, et nende kaadriarmee, mis oli aastakümneid valmis võõrriiki tungima, ei pidanud sellele vastu ja lagunes. Ja nüüd, mobilisatsiooni tõttu, ei ole Venemaa sõda Ukraina vastu enamiku Venemaa kodanike jaoks midagi teles või Internetis, vaid see, mis on sisenenud igasse Venemaa koju. Just Ukraina tugevuse tõsiasjale reageerib Venemaa juhtkond, kes muudab oma taktikat ja püüab meelitada sõtta veelgi rohkem Venemaa kodanikke ja ressursse. Tänan kõiki, kes võitlevad ja töötavad meie võidu nimel.
 • Vene Föderatsiooni peastaap teatas, et sügisese ajateenistuse raames kutsutakse 120 000 ajateenijat. Lubatakse, et ei saada neid Ukraina sõtta, kuid see pole kindel. Uups! vene väljaõppekeskuste mahutavus pidi olema alla 100K. Ilmselt lähevad ülejäänud LNR, DNR ja Krimmi keskustesse.
 • Girkin arvab, et Azovi Bn juhtide tagastamine on reetmine.

Image

 • Budanovi sõnul on vabastatud Mariupoli kaitsjatest osa füüsiliselt enam-vähem normaalses seisus, kui krooniline alatoitumus välja arvata. Siiski on ka neid, keda okupandid piinasid. Ja selliste inimeste protsent on suur. Mariupoli kaitsjaid ei hoidnud okupandid kinni mitte ainult Olenivkas, nagu varem plaanitud. Vabastatud vangid viibisid erinevates kohtades okupeeritud Ukraina ja Venemaa territooriumil.

  Kogetu oli üsna karm. Esiteks intervjueerivad neid kindlasti Ukraina uurijad, kes toime pandud kuriteod jäädvustavad ja ma arvan, et samal ajal saab Ukraina avalikkus neist ka kuulda. Osa vangistusest vabanenuid on juba kohtunud oma sugulastega ja osa kohtub oma sugulastega juba Kiievis. Osa sõjaväelastest viibib praegu Tšernihivi haiglas. Kõik vajavad meditsiinilist ja psühholoogilist taastusravi. Seetõttu toimub 23. septembril nõupidamine rehabilitatsioonimeetmete ja vangistusest naasnute abistamise teemal. 5 ülemat, eriti “Radis”, “Volyn” ja “Kalyna” on suhteliselt rahuldavas füüsilises seisundis, kuid on palju kaalust alla võtnud. Mõnda aega elavad nad Türgis Recep Erdogani kaitse all eramajas.

 

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 128 - Today Page Visits: 4
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • september 22, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *