Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 05. Oktoobril

OPOLUKORD 05102022

Vene väed jätkasid 4. oktoobril maapealseid rünnakuid Donetski oblastis. Möödunud ööpäeva jooksul andsid okupandid 9 raketi- ja 6 õhulööki, tulistasid üle 56 mürsku reaktiivsüsteemidest. Rünnakute tõttu said kannatada enam kui 27 asulas. Eelkõige Harkiv, Šipuvate, Kramatorsk, Bahmut, Majorsk, Gulâjpole, Zalíznične, Andriívka, Bílogirka, Voznesensʹk, Pridníprovske.

Ukraina kaitseväe üksused on viimase ööpäeva jooksul tõrjunud okupantide rünnakuid Strelecha, Zelene, Majorski, Spirne, Zaitseve, Bahmutske, Bahmuti, Kurdjuumivka, Novomõhlivka ja Vugledari piirkonnas.

Hersoni oblastis okupant mineerib infrastruktuuriab koja tõkestab elanike igasuguse liikumise. Mobilisatsiooniga kaasnesis probleemid majutamise, varustamise ja toitlustamisega mistõttu on mitmes pool mobiliseeritud tagasi saadetud. Okupeeritud aladel üritab agressor mobiliseerida kõik mehed..

UA õhuvägi andis ööpäeva jooksul 17 õhulööki sh 4 positsioonile, 11 relva ja sõjavarustuse alale ning 2 vaenlase õhutõrjeraketikompleksile. Lisaks tulistasid meie õhutõrjeüksused eri suundades alla ühe helikopteri ja 2 UAVd. Raketi- ja suurtükivägi tabasid 2 juhtimispunkti, 4 elavjõu koondumisala, relvade ja sõjatehnika ala, ühte õhutõrjeraketikompleksi, samuti vaenlase pontoon-ülepääsu.

Ukraina väed jätkasid märkimisväärseid edusamme Hersoni oblastis, jätkates samal ajal edusamme Harkivi ja Luganski oblastis.

Kupjanski suunal: UA Edenes mööda Oskilt põhja poole, võttes tagasi kontrolli Novopltonivka, Bohuslavka ja Borivska Andriivka üle. Kivsharivka vabastamist kinnitas Krakeni eriüksus. UA on nüüd lähedal ühenduse loomisele üle jõe kulgeva Kupjanski sillapeaga, kuna 🇷🇺 peamine kaitseliin on taandunud Svatove suunas.

Hersoni suunal: UA on Hersoni põhjaosas kiiresti edasi arenenud ja kinnitatakse, et nad on vabastanud Davdyiv Bridi, Mala Oleksandrivka, Velyka Oleksandrivka, Starosillya, Novopetrivka, Petropavilvka, Ukrainka ja Dudtšõni asulad. Vene väed koonduvad väidetavalt Mylove’i juurde.

  • UA hinnang ru kaotustele

_________________________________________________________________________________________

  • Paar päeva tagasi jutustasid vene allikad, et ukrainlased suudavad koordineeritud taktikat ja rünnakuid korraldada kuna neil arvatavalt on kasutada USA Battlefield Management System kuni roodu tasemele välja. Täna hommikul Terevisioonis ka meie tegelast rääkisid, et nad ehitavad analoogset süsteemi ja on korra käinud Ukrainas uurimas. Palju nad sealt päris infot said, on küsitav. Seega ukrainlastel võib olla ja võib ka mitte olla.Venelastel seevastu peaks juba 2020. aastast alates olemas olema 40 brigaadikomplekti brigaadi taktikalise juhtimise süsteemi. Vene markeering ЕСУ ТЗ ning selle hankimiseks eraldati (või lubati) 300 miljardi rubla. ЕСУ ТЗ – „Sozvezdie“ kontserni tehnoloogiliselt välja töötatud ühtne taktikalise taseme juhtimissüsteem “võrgukeskse sõja” kontseptsiooni rakendamiseks. Fakt aga on, et russistide sõda on koordineerimata, kindralid käivad kohapeal roodu rünnakut juhtimas, jms. Isegi nende salajane side sõja alguses muutus avalikuks kui ukrainlased mobiilside 4G välja lülitasid ja kasutada oli üksnes 2G. Igaltahel on russistid valmis saanud pildi nende Bde BMS kontseptsioonist. Sellele võis kuluda 300 miljardit. Aga pildi võis ka saada odavamalt kui teha plagiaat näiteks mõnest NATO riigi JBMS pildist milliseid selle sajandi esimesel kümnendil liikus päris palju.

  • Rühm Dnipro insenere, kes toodavad relvajõududele kaasaegseid Ukraina droone nimega Dovbush, lammutasid Iraani UAV Shahid ja leidsid keskprotsessorilt Ameerikas toodetud ALTERA / INTEL kiibi, kuigi USA kehtestas Iraanile kaubandusembargo, eriti uusimate tehnoloogiate vallas. „Meie insenerid osalesid “Shahidi” sisemuse uurimisel. Fotol on digitaalne raadiosideseade. Mitu huvitavat leidu. Esiteks on Iraani kõrgtehnoloogiliste komponentide tarnimise embargol suured “augud” – kuigi keskprotsessori märgistus on kustutatud, näitavad teatud märgid, et tegemist on ALTERA / INTELi toodetud võimsa kiibiga. Teiseks disainisid seadme USA-s koolitatud spetsialistid. Igal elektroonikaseadmete disaini maailmakeskusel on oma käekiri ja stiil (nagu kunstnikud). Iraani tudengid USA-s piloodiks õppida, kuid raadioelektroonika vallas on lihtne liituda uusimate tehnoloogiatega. Nüüd on Ukraina firmal inspiratsiooni ja andeid oma DOVBUSHi paremaks muutmiseks.” kirjutas Volodõmõr Jatšenko.
  • Russistide nn viienda põlve allveelaeva Belgorod, mida hakati ehitama 1992. aastal, nähti rahvusvahelistes vetes, Barentsi meres. Allveelaeva relvastuses on Status-6 Ookeani Mitmeotstarbeline süsteem „Poseidon“. Sisuliselt on Poseidoni puhul tegemist autonoomse tuumareaktoriga allveelaevaga mis kannab tuumalõhkepead (või rohkem). Esmakatsetus 2016. 2019 teatas vene merevägi, et hangib neid 30 tk. Ja nende kandmiseks kohandatakse/ehitatakse 6 allveelaeva.Poseidon on torpeedokujuline robot-miniallveelaev, mis suudab liikuda kiirusega 185 km/h. Värskeim teave viitab tippkiiruseks 100 km/h, tegevusraadius 10 000 km ja maksimaalse sügavus 1km. Läbimõõt on 1,6–2 meetrit ja pikkus 24 meetrit. Lekkinud joonisel kujutatud lõhkepea on 1,5-meetrise läbimõõduga ja 4 meetri pikku silinder, mille maht on 7 m3. Võrreldes seda teiste suurte termotuumapommide mahtudega, näiteks 1961. aasta nõukogudeaegne Tsar Bomba mille pikkus oli 8 meetrit ja läbimõõt 2,1 meetrit, võib arvata, et Poseidoni võimsus on vähemalt mitukümmend megatonni. Varasemalt on liikunud info 100 megatonnist.

  • Mobilisatsioon.

  • Hersoni piirkond. Luureraportid näitavad, et RU üksusi paigutatakse Mylove’ist loodes uue kaitseliini rajamiseks. Esialgsete aruannete kohaselt on RU väed Snihurivkast välja viinud peakorteri ning juhtimis-, kontrolli- ja side (C3).
  • Oleg Zhdanov opolukorrast
  • Latõnina TV Roman Svitaniga. Operatiivolukorrast viimasel ajal.
  • Maailma “teises armees” on kirsa ja bartjanka jälle moes!!!

Image

  • Feigin Arestovich õhtune jutusaade

 

 

 

 

Total Page Visits: 208 - Today Page Visits: 2
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • oktoober 5, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *