Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 07. Oktoobril

OPOLUKORD 07102022

Ukraina väed jätkasid 6. oktoobril vastupealetungi operatsioone Harkivi oblasti kirdeosas Kupjanski lähedal ja operatsioone Venemaa positsioonide ohustamiseks Kreminna-Svatove maantee ääres Lääne-Luganski oblastis. Vene väed rajavad tõenäoliselt uusi kaitsepositsioonid Hersoni oblastis pärast Venemaa kaitseliini kokkuvarisemist Kirde-Hersonis. Vene väed jätkasid 6. oktoobril maapealseid rünnakuid Donetski oblastis ja saavutasid tõenäoliselt edu Bahmuti ümbruses.

Möödunud ööpäeva jooksul andsid okupandid 8 raketi- ja 15 õhulööki, sooritasid üle 70 MLRS-rünnaku. Kolm vaenlase tiibraketti X-22 ei jõudnud sihtmärgini.

Vaenlase tules said kannatada enam kui 25 asula objektid ja tsiviilelanikkond. Teiste hulgas – Novomykhailivka, Zaliznychne, Spirne, Davydiv Brid, Blahodativka ja Myrne. Löögid Harkivile, Zaporižžile, Mõkolaivile ja Nikopolile viidi läbi üksnes eesmärgiga hävitada linnade tsiviilelamud ja elutähtis infrastruktuur.

Möödunud ööpäeva jooksul tõrjusid Ukraina kaitseväe üksused Venemaa rünnakud Vyimka, Krasne, Bahmuti, Mayorski, Vesele, Pobyeda, Nevelske, Kamianka ja Ternovõ Podõ asulate piirkonnas.

UA õhuvägi andis möödunud ööpäeva jooksul 23 lööki. Kinnitust on saanud vaenlase tugipunkti, 15 relvade ja sõjatehnika koondumisala ning 7 õhutõrjeraketisüsteemi tabamine. Lisaks tulistasid meie õhutõrjeüksused erinevates suundades alla rohkem kui 20 vaenlase UAV-d. Nende hulgas – 5 Orlan-10, 15 Shahed-136 ja 1 Mohajer-6. Möödunud ööpäeva jooksul tabasid UA raketi- ja suurtükivägi 5 elavjõu, relvastuse ja sõjatenika koondpiirkonda, 5 õhutõrjepositsiooni, 2 suurtükki, laskemoonaladu ja ülekäik.

Izjumi suunal on UA võtnud oma kontrolli alla Hluškivka asula Oskili jõe idakaldal.

Bahmuti suunal on 🇷🇺 vallutanud Mykolaivka ja tunginud edasi Zaitsevest põhja poole.

Hersoni suunal kinnitatakse, et Tryfonivka on nüüd taas UA kontrolli all.

UA hinnang ru kaotustele

_________________________________________________________________________________________

 • Ukraina edukas vastupealetung läheb ilmselt ülemaailmsetesse sõjalise taktika ja strateegia uuringutesse ning õpingutesse.

 • Kaarti vaadates on peale Hersonit ainuvõimalikuks strateegiliseks eesmärgiks Melitopol. Nii nagu venelaste jaoks on see ka võtme asukoht.

 • Zelensky õhtune pöördumine
  • Venemaa praeguse juhi igasugused otsused Zaporožje elektrijaama osas ja Venemaa katsed anda jaam väidetavalt enda omandisse on tähtsusetud ja ausalt öeldes mõttetud.
  • Ainult Ukraina spetsialistid saavad garanteerida, et Zaporožje jaamas kiirgusjuhtumeid ei toimu. Rahvusvaheline üldsus võtab Ukrainaga ühendust ainult ZNPP osas, kuna see on Ukraina omand. Oli, on ja jääb.
  • Nüüd on jaamas umbes viissada sissetungijat. Ja see pole midagi muud kui viissada katastroofiriski.
  • Maailm mõistab seda. Ja ma tänan toetuse eest kõiki neid, kes võitlevad jaama üle täieliku Ukraina kontrolli tagastamise ja selle täieliku demilitariseerimise eest.
 • Poola peaminister Mateusz Morawiecki süüdistas Saksamaad EL-i turupõhimõtete rikkumises. Ta ei olnud rahul Saksamaa otsusega eraldada 200 miljardit eurot oma majanduse toetamiseks, samuti külmutada gaasihinnad riigis.
 • Osaline mobilisatsioon piirkondades on lõppemas. Hetkel on kohalike võimude avalduste kohaselt plaani elluviimisest teatanud 22 piirkonda, teatab TASS. Need Vene Föderatsiooni subjektid asuvad kõigis föderaalpiirkondades.
 • Kaubanduskeskuse Zimnyaya Cherry endine peadirektor ja selle kaasomanik Vjatšeslav Višnevski mõisteti järelevalveasutustele altkäemaksu andmise eest 8 aastaks vangi, vahendab TASS. “Kohus otsustas, et Višnevski tunnistati süüdi kuriteos <…> ja karistas teda kaheksa-aastase vangistusega range režiimiga koloonias <…> rahatrahviga 21 miljonit rubla,” ütles Kesklinna ringkonnakohtu kohtunik Aleksandr Vjalov. Kemerovo luges kohtuotsuse ette.
 • Rohkem kui kaks kolmandikku Venemaa tarbijatest on viimase kolme kuu jooksul täheldanud kaupluste sortimendi kahanemist, eriti toiduks mittekasutatavate toodete, kodumasinate ja elektroonika osas, teatas valdus Romir. Nagu riiklik finantsuuringute agentuur (NAFI) selgitas, on venelaste lojaalsus kodumaistele mittetoidukaupadele põhimõtteliselt madalam kui toidukaupadele. Tarnijaid on muidugi sõbralikest riikidest. Kaubandusettevõtete ja Elektriliste kodu- ja arvutiseadmete tootjate liit (RATEK) rääkis kaubamärkide asendumisest uute sarnaste omadustega kaupa pakkuvate tegijatega. Kuid iga teine ​​tarbija tahaks endiselt tagastada kaubamärke, millega on harjunud, olgu selleks siis hügieenitooted või seadmed.
 • 60 mobikut on teadmata kadunud. Teisel päeval peale rindele jõudmist.
 • Hommikune multikas:
 • Mehhaanikutel ja lukkseppadel on Ukrainas tööd 24/7.

 • Mobikud tapavad endid ise enne rindele jõudmist. Väidetavalt oli järgmine juba 11. Juhtum. 28-aastane Peterburi elanik tulistas end kuulipildujast. Toimus see Leningradi oblastis mingis väeosas.
 • See lugu näitab ilusasti ära, et NATO pole tegelikult valmis Artikkel 5 artikli käivitamiseks. Loodame, et LL siiski jõuab NATO otsustajateni ja vajalikud muudatused tehakse. Slovakkia on tegelikult soomustehnikat remontinud väga pikalt. Meilegi pakuti kunagi Slovakkia kap remondiläbinud CV90 esimesi mudeleid hinnaga 1.5 milj.Saksa ja Hollandi kingitud PzH 2000 on jama majas. Sisuliselt iga kolmas vajab praegu remonti. Saksamaa ja KMW soovivad luua hoolduskeskuse PzH 2000 suurtükiväetükkide jaoks Poola aga poolakad aga blokeerivad välja arvatud juhul, kui PGZ juhib remonti (nõuab ärisaladustele ligipääsu). Praegu sõidutatakse haubitsad Leetu kus remonditakse aga transport on kulukas. Nüüd peavad KMW ja föderaalne kaitseministeerium Slovakkiaga läbirääkimisi. Müncheni firma loodab seal paremaid tingimusi. Teiste tootjate relvasüsteeme nagu Diehl, FFG või Prantsuse relvakontsern Nexter, mis tarnib ka Ukrainale iseliikuvat haubitsat, saaks hiljem Slovakkias hooldada. Keskus plaanitakse tööd alustada aasta lõpuks.
 • Näide ukrainlaste kiiretest ja väikestest soomusrusikatest mis on viimase kahe kuu jooksul kuulsust kogunud.

 • Briti luurehinnang

 • Dmitri Gordon õnnitleb Putlerit. Ühinen!
 • Oleg Zhdanov op olukorrast. Zdanoviltülevaade koha kaotanud vene kindralitest ja väejuhtidest.
 • Kas Venemaa eliidis on lõhe? Washington Posti andmetel, viidates Ameerika luurele, hakkasid Putini lähiringi esindajad temaga vesteldes otseselt kritiseerima Ukraina sõja käiku. Teatavasti väljendas vähemalt üks punkri lähedane muret sõjaliste operatsioonide ebatõhusa juhtimise ja Vene sõjaväe juhtkonna tehtud vigade pärast. Seda teavet peetakse piisavalt oluliseks ja see sisaldub Bideni igapäevases luurebriifingul ning edastatakse teistele USA ametnikele.
 • Ukraina sõjavägi teatab Starlinki elektrikatkestusest rindel, mis takistab püüdlusi territooriumi vabastamiseks – Financial Times. Teatatakse, et osa Elon Muski Starlinki terminale lakkas töötamast pärast seda, kui Ukraina relvajõud vabastasid oma territooriumi Venemaalt ja ületasid rindejoone. Jutt on territooriumist Lõuna-Ukrainas Hersoni ja Zaporožje oblasti ümbruses, samuti rindejoonel Harkovi, Donetski ja Luganski lähistel. Allikate sõnul on katkestused viimastel nädalatel kaasa toonud “katastroofilise” side katkemise. Financial Timesi allikad ütlevad, et probleem võis tekkida sellest, et SpaceX püüdis ära hoida selle kuritarvitamist Vene vägede poolt.
 • Volodõmõr Zelenski ja Putin leppisid kokku tulla G20 tippkohtumisele novembris Indoneesias, teatab The National, viidates Indoneesia suursaadikule Araabia Ühendemiraatides Husin Bagisele. Kui Zelenski ja Putin tulevad Bali tippkohtumisele, on see nende esimene esinemine samas kohas pärast konflikti algust.“Mõlemad nõustusid kohal olema. Olukord ei ole lihtne Ukraina-Vene sõja tõttu,” ütles diplomaat. Riikide juhid pannakse erinevatesse hotellidesse, et vältida asjatuid pingeid. “Me otsustame, millistesse hotellidesse need paigutada – ühte Putini ja teise Zelenskysse,” ütleb suursaadik.
 • Riigiduuma hakkas pärast Ukrainas toimunud ebaõnnestumisi arutama peastaabi juhi Gerasimovi vahetamise võimalust. Tore on näha, et nad kõik üksteise vastu pööravad.
 • Presidendi õhtukõneUkraina kinnitas taas austust Jaapani suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse vastu, sealhulgas selle põhjaalade vastu, mis on endiselt Venemaa okupatsiooni all. Täna kirjutasin alla vastavale dekreedile. On olemas Ukraina Ülemraada avaldus. Ja kutsume kõiki maailmas sarnaseid otsuseid tegema.Selle sõjaga Ukraina ja rahvusvahelise õiguskorra vastu on Venemaa seadnud end olukordadesse, kus nüüd on vaid aja küsimus, millal kõik kunagi vallutatud ja Kremli kontrolli all olev reaalselt vabastatakse.Agressor peab kaotama. Nii see saab olema. Et sellised sõjad ei korduks ja rahu oleks tõeliselt pikaajaline. Miski ei tohiks jääda sissetungijaks. Usun, et õiglus taastub ka meie partnerite jaoks.
 • Feigin Arestovich õhtune jututuba
 • Vene allikas: Venemaa relvajõudude peapolitruki, kindralpolkovnik Viktor Goremõkini, sõnul ei ole vaja uusaastapühade üritusi ära jätta, et säästetud vahendeid kasutada sõjaväelaste tarbeks. Goremõkin usub, et armeel on kogu vajalik varustus kõigi üksuste ja iga kaitseväelase täielikuks varustamiseks nii operatsiooni aladel kui ka mobiliseeritute väljaõppekohtades, seetõttu kaalub ta vahendite ümberjagamist. Puhkused sõjaväelastele on ennatlikud ja mittevajalikud. Ilmselt ei jõudnud riigiduuma kaitsekomisjoni juhi Andrei Kartapolovi üleskutsed “lõpetada valetamine” kaitseministeeriumis õigetesse kõrvu. Ministeerium jätkab oma lemmiktaktikaga, täielik isoleerimine ja ilmselgete asjade eitamine. Sisepoliitiline võitlus ja katsed luua välist läiget on asetatud kõrgemale mobiliseeritud inimeste eludest.

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • oktoober 7, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *