Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 17. novembril

OPOLUKORD 17112022

Operatiivolukorras märkimisväärseid muutuseid ei ole. Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid Bahmuti ja Avdiivka lähedal ning Donetski oblasti lääneosas. Ukraina kaitseväe üksused on viimase ööpäeva jooksul tõrjunud okupantide rünnakuid Stelmahívka ja Bílogorívka asulates Luganski oblastis ning Donetski oblasti Verhnyokamânske, Soledar, Nevelske, Marínka ja Pervomajske asulates. Vaenlane jätkab meie vägede positsioonide ja asulate tulistamist piki kokkupõrkejoont. Vene okupandid andsid 4 õhulööki ja sooritasid 6 raketirünnakut, tulistasid reaktiivsüsteemidest üle 40 mürsu. Samuti on viimase ööpäeva jooksul saanud raketilöögi Zaporožje linna tsiviilinfrastruktuuri objektid.

Venemaa agressor kannatab jätkuvalt kaotusi. Täpsematel andmetel hävitasid meie sõdurid 15. novembril Melitopolis ühe vaenlase üksuse peakorteri. Vaenlase kaotused olid umbes 100 hukkunut ja haavatut. Kahhovski rajoonis tõhustas vaenlane filtreerimismeetmeid pärast kaitseväe tulerünnakut tema positsioonidele. Kahhovkas endas kahjustavad venelased taristuobjekte ja lõhuvad elektriühenduse torne. Vene sissetungijad propageeriva vene maailma, et  hävitada Ukraina kultuur ajutiselt okupeeritud Ukraina territooriumil. Olemasolevatel andmetel viidi Zaporižži oblastis Energodari linnast kõik Ukraina ajalooõpikud nende edasiseks hävitamiseks ära. Okupeeritud Donetski oblasti territooriumi võimude avaldusega anti Venemaa Föderatsiooni presidendi dekreetidega Gorlivka ja Mariupoli linnadele nn aunimetused. Venemaa ametnikud jätkasid jõupingutusi okupeeritud alade volitatud ametnike asendamiseks Venemaa ametnikega, elanike sunniviisiliseks ümberpaigutamiseks ja okupeeritud alade integreerimiseks Venemaaga.

Ukraina kaitseväe õhuvägi on viimase ööpäeva jooksul tabanud 2 õhutõrjeraketikompleksi positsiooni. Kaitseväe raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid möödunud ööpäeva jooksul 2 juhtimispunkti, 6 päästeväe fookusala, relvi ja sõjatehnikat, 3 laskemoonaladu ja 3 muud olulist okupantide objekti. Ukraina väed jätkasid Venemaa vägede ja logistikasõlmede tulistamist Lõuna-Ukrainas. Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnakut Svatove ja Kreminna suundadel.

UA hinnang ru kaotustele

_______________________________________________________________________________

 • Venelased kindlustuvad Krimmi suunal. Vene väed on ehitanud rohkem kaitsepositsioone Hersoni oblastis Dnipro jõest lõuna pool, Chkalove linna lähedal. Need positsioonid on umbes 55 kilomeetri kaugusel Lõuna-Ukraina rindejoonest.

 • Zaporožje oblastis asus Venemaa pealetungile,” ütles Arestovitš. «Üksikasjad pole veel teada, kuid see võib üsna ebameeldiv olla,» sõnas ta. Vene väejuhatuse idee on rünnak Vasilkovole ja Pavlogradile Dnepropetrovski oblastis Donetski oblasti näppimiseks. Sellega seoses pole välistatud uus katse rünnata Pavlogradi Harkovi oblastist. Ps! 2 päeva tagasi oli Roman Svitan eetris väga vihane. Põhjus tõenäoliselt sellest, et venelastel lubati läänekaldalt “puhtalt” lahkuda. Ja see polnud Ukraina sõjaväelaste otsus.
 • Kiievi piirkonnas on olukord elektrivarustusega jätkuvalt keeruline.Vastavalt “Ukrenergo” otsusele rakendatakse piirkonnas elektrienergia hädaseiskamist. Hädaolukorra väljalülitused on sundseiskamised. Neid ei saa ennustada ega joonistada. Hommikul saavad eksperdid anda prognoosi, millal saame graafiku alusel välja lülitada. Nädal tuleb aga raske. Tahaksin märkida, et kriitilise tähtsusega infrastruktuuri rajatised on varustatud generaatorite ja alternatiivse toiteallikaga. Samuti käib eilse pommitamise tagajärgede likvideerimine. Ma palun teil mõista keerulist olukorda. Energeetikainsenerid tegelevad süsteemi taastamise ja stabiliseerimisega.
 • Iraani “shahedidest” leiti enam kui 30 Euroopa ja Ameerika ettevõtte komponente. Iraani kamikaze-droonide detailid, millega Venemaa ründab Ukrainat, Shahed-136, välja arvatud Iraani mootor, koosneb täielikult välisfirmade komponentidest. Leiti enam kui 30 Euroopa ja Ameerika ettevõtte komponente. Enamus osadest on Ameerikas toodetud. Pealegi on Iraani droonides ka mitu Ukraina osa. Näiteks on vooluülekande elektrireleed, mida toodetakse Harkovis ettevõttes “Radio Rele”
 • 15. novembril 2022 allkirjastas Slovakkia kaitseministeerium lepingud Saksa kaitseministeeriumi ja Saksa Rheinmetall grupiga 15 Leopard 2A4 tanki vastuvõtmiseks. Varustuse annab Saksa pool tasuta üle kompensatsiooniks 30 jalaväe lahingumasina BMP-1 eest, mille Slovakkia annab Ukraina kohalolekust üle “lähinädalatel”. Kõik selle järgmise tehinguga seotud kulud Saksamaa Ringtauschi (Ring Exchange) programmi raames Saksa sõjavarustuse üleandmiseks Ida-Euroopa riikidesse kompensatsioonina Nõukogude tüüpi sõjavarustuse üleandmise eest nende riikide poolt Ukrainale katab täielikult Saksamaa valitsus. .Slovakkiasse viidud tankid Leopard 2A4 kuulusid varem “erinevatele tegutsevatele riikidele” ja pärast nende dekomisjoneerimist ostis need Rheinmetali kontsern, kes hakkab neid nüüd uuesti koitama, parandama ja osaliselt moderniseerima. Tankide tarned Slovakkiasse toimuvad 2022. aasta detsembrist kuni 2023. aasta lõpuni. Tarne hõlmab ka laskemoona, meeskonna- ja hoolduskoolitust, samuti varuosi ja logistilist tuge. Tankijuhtide koolitus algab Saksamaal “lähinädalatel”.Varem oktoobris sõlmis samalaadse lepingu Saksamaa kaitseministeeriumi ja kontserniga Rheinmetall Tšehhi kaitseministeerium, kes saab hüvitiseks 14 tanki Leopard 2A4 ja ühe samal tankil põhineva soomusauto BPz 3 Büffel. samadel tingimustel ja sama aja jooksul T-72M1 tankide jaoks, mille Tšehhi Vabariik varem laost Ukrainasse üle andis.

 • Juri Ignat: Rakettide kukkumise kohas viiakse läbi üksikasjalik uurimine ja alles selle tulemuste põhjal öeldakse, mis tüüpi rakett see oli. Iga raketi saab ju tuvastada, see pole probleem. Ukrainas tehakse seda kogu aeg. Aga minu jaoks on kummaline, et nad ründasid kogu Ukraina territooriumi ja kõik pöörasid Poola intsidendile tähelepanu, sest tegemist on NATO riigiga. Need on Venemaa Ukraina-vastase sõja tagajärjed. Ei ole mingit garantiid, et teisi riike see ei mõjuta. Meenutagem, kuidas Moldovas kaks nädalat tagasi rakett alla kukkus. Seejärel lendas läbi Moldova õhuruumi Vene rakett, mille Ukraina õhutõrje tulistas alla Ukraina territooriumi kohal. Raketikillud langesid Moldova territooriumile. Poolas tuleb veel kindlaks teha, mis see oli. Seetõttu peame ootama uurimise tulemusi. Ukraina õhuvägi annab omalt poolt juurdepääsu kogu teabele.
 • SBU pidas kinni Vene sõjaväeluure agendi, kes “suunas” Vene rakette Vinnõtsja energiarajatiste poole. Julgeolekuteenistuse vastuluure paljastas Vinnõtsja oblastis mitmeetapilise erioperatsiooni käigus Vene Föderatsiooni peastaabi peadirektoraadi (tuntud kui Gru) “uinuva” agendi. Ründaja kogus varjatult infot kaitseväe asukohtade ja liikumise kohta piirkonnas. Lisaks edastas ta agressorile kriitilise infrastruktuuri strateegiliselt oluliste objektide ja elutagamis süsteemi rajatiste täpsed koordinaadid. Just tema “vihjete alusel” kavatsesid okupandid teha rea ​​sihipäraseid raketirünnakuid piirkonna energiat tootvatele ettevõtetele. Uurimis- ja operatiivtegevuse tulemusena leidsid SBU ohvitserid vaenlase agendi ja pidasid selle kinni, hoides sellega ära katse viia Ukraina energiarajatise koordinaadid üle Venemaa Föderatsioonile. Kinnipeetuks osutus endine Nõukogude sõjaväelane, kes läks 1990. aastate alguses sõjaväest pensionile. Pärast seda elas ta Vinnõtsas.

 • Ukrainas pole enam korruptsiooni. Kõik korrumpeerunud ametnikud on riigist lahkunud ja me teeme kõik, et hoida neid seal, kus nad praegu on – Zelensky uue majanduse foorumil. President märkis ka, et:
  • Ukraina võib sõjavangide vahetamise “kõik kõigi eest” korral jätkata Vene ammoniaagi transiiti.
  • Kui Venemaa viib oma väed välja ja tunnistab, et tema tehtu on tragöödia, oleme valmis nendega läbi rääkima.
  • Ps! Peskov ütles, et raketilöögiga tahtsid russistid Ukrainat läbirääkimistele sundida.
 • Ukrhüdrometeoroloogiakeskus: pärast lumesadu saabuvad Ukrainasse tugevad külmad. Prognoosid ennustavad, et nädala lõpuks lisanduvad riigis “miinused”. 17.-18.novembril langeb temperatuur 1-6 miinuskraadini. Nädalavahetusel, 19.-20.novembril läheb veelgi külmemaks – kohati kuni 8-10 miinuskraadi. On aeg oma talveriided välja võtta.
 • Iisrael lubas NATO liikmetel varustada Ukrainat Iisraeli komponente sisaldavate relvadega – ajakirjanik Avi Sharf”. Iisrael andis NATO liikmesriikidele, eelkõige Ühendkuningriigile loa varustada Ukrainat relvasüsteemidega, eelkõige tulejuhtimissüsteemide ja elektrooptiliste süsteemidega, mis sisaldavad Iisraeli komponente. Samuti leppisid nad kokku ostma “strateegilisi materjale” Ukraina relvajõududele. “ kirjutas ajakirjanik.Ostetud varustus toimetatakse Ukrainale relvi tarniva NATO riigi kaudu ja on praegu ühekordne aktsioon. Otsuse selle abistamise jätkamise kohta teeb võimule astuv uus valitsus. Ameerika allikate sõnul aitab Iisrael salaja Ukrainat luurevaldkonnas.
 • Poolakad katsetavad Borsuk IFV-d.
 • Redback IFV katsetused Poolas.
 • Podoljak selgitab Zelensky positsiooni läbirääkimiste võimaluste kohta.
 • Berlusconi usub, et suudab Moskva ja Kiievi tuua läbirääkimiste laua taha, kus ta ise on vahendajaks, kirjutab Spectator. “Ta on kindel, et kui ta saab tõesti hakkama ilma NATO positsioone õõnestamata, läheb ta ajalooraamatutesse maailma kangelasena,” ütles Itaalia asekultuuriminister Sgarbi, keda peetakse Berlusconi usaldusisikuks.
 • 16. novembril teatas Rootsi kaitsehangete agentuur FMV umbes 900 miljoni Rootsi krooni (85 miljoni dollari) suuruse lisalepingu sõlmimisest BAE Systemsi Rootsi filiaaliga kahe uue erisoomukivariandi tootmiseks ja tarnimiseks. Jalaväe lahingumasin Strf 90A (CV90) – Rootsi armeele – soomustehnika toetusmasin DSpbv 90D ja lahingumasin Pipbv 90D (fotol). Need kuuluvad lisaks kuuele esialgsele valikule (BMP, ZSU, KShM, BRM, ARV ja SM) ka CV90 perekonna Rootsi moderniseerimisprogrammi. Tarned on kavandatud ajavahemikuks 2023-2027.

 • 49-aastane Angela veetis 31 päeva okupantide piinakambris ja nägi oma silmaga pärast ülekuulamisi kilekottidesse pakitud inimeste surnukehi ning kuulis piinatavate ukrainlaste karjeid. Tema abikaasa oli kogu selle aja teises kongis. “Kord tuli üks tüüp tagasi musta keelega. See oli nii paistes, et ei mahtunud suhu. Minu teine ​​naaber sai nii kõvasti peksa, et oli pealaest jalatallani sinine – üks terve hematoom. Ta suutis tõuse jalule vaid kaheksa päevaga,“ ütles Oleksandr.
 • Tšehhi armee katsetab oma uut jalaväesõidukit TITUS 6×6. Tšehhi armee omandab 62 sellist sõidukit. TITUS pakub erakordset mobiilsust tänu Tatra 6×6 šassiile, mis on kombineeritud 500 hj Cumminsi mootori ja automaatkäigukastiga.

 • Soome president valitsuse ettepaneku alusel kiitis heaks uue sõjalise abi paketi Ukrainale. See on kümnes Soome poolt Ukrainale eraldatud sõjalise abi pakett, mille väärtus on 55,6 miljonit eurot. Kõigi varasemate Soome poolt Ukrainale antud sõjalise abi pakettide koguväärtus on 160,4 miljonit eurot. “Kaitsevarustuse komplekt, mis tuleks praegu saata, on mahult suurim, milles oleme seni kokku leppinud,” ütles Soome kaitseminister Antti Kaikkonen. Soome valitsus teatas, et “operatiivsetel põhjustel ja abi ohutu kohaletoimetamise tagamiseks abi sisu, kohaletoimetamise viisi ega ajakava täpsemalt ei avalikustata.”
 • Feigin Arestovich õhtune jutusaade olukorrast.

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 363 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • november 17, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *