Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 18. novembril

OPOLUKORD 18112022

Olulisi muutuseid op olukorras ei ole. Agressor jätkab rünnakuid Bahmuti, Avdíívka ja Novopavlívski suundadel. Teostab pidevalt õhuluuret. UA kaitseväe üksused on viimase ööpäeva jooksul tõrjunud okupantide rünnakuid Luganski oblasti Novoselivske ja Stelmahhivka ning Donetsi oblasti Bílogorivka, Verhnyokamianske, Spírne, Opitne, Pervomaiskke, Vodyane ja Novomikhailivka piirkondades. Vaenlane jätkab meie vägede positsioonide ja asulate tulistamist kokkupõrkejoone lähedal. Vene väed korraldasid 17. novembril üle Ukraina järjekordse massilise raketirünnakute laine. Viimase 24 tunni jooksul sooritasid Vene sissetungijad 5 õhu- ja 27 raketirünnakut, sooritades enam kui 50 tulistamist MLRS süsteemidest. Möödunud ööpäeva jooksul said raketirünnakutes kannatada tsiviilinfrastruktuuri objektid Balaklia ja Izum Harkivi oblasti asulates; Vilniusk Zaporizhzhia piirkond; Dnipro ja Nikopol Dnipropetrovski oblastis; Ochakiv Nikolaivi piirkond ja Odesa

Seoses märkimisväärsete elavjõu kaotustega ja ebapiisava meditsiinitöötajate arvuga okupantide üksustes Ukrainas,  kohustati tervishoiuministeeriumi korraldusel okupeeritud Luganski oblasti territooriumil kirjutama med töötajad vabadele sõjaväe ametijohtadele.

UA õhutõrje hävitas eelmisel ööpäeval 4 tiibraketti, 2 raketti H-55 ja 5 UAVd “Shahed-136”. Vene väed Hersoni oblastis Dnepri idakaldal on jätkuvalt Ukraina raketi ja suurtükiväe tule all mis jätkas sõjaliste vahendite ja koondumisalade tulistamist Dnepri idakaldal ja Zaporižžja oblasti tagaaladel. Ukraina raketiväed ja suurtükiväeüksused tabasid 24 tunni jooksul 4 kontrollpunkti, 22 elavjõu, relvade ja sõjatehnika fookusala, 6 laskemoonaladu ja 4 muud olulist okupantide objekti. Venemaa allikad väitsid jätkuvalt, et Ukraina väed viivad Svatove-Kreminna liinil läbi vastupealetungi operatsioone.

Ps! Tekitab küsimusi? Ukraina brigaadikindral Olexiy Gromov teatas eile, et Ukraina väed on võtnud oma kontrolli alla Dnepri jõe idakalda teatud lõigud. Tõenäoliselt “tõlkes kaduma läinud” info on see, et kaardil näidatud alal punasega tähistatud asulad on Ukraina raket- ja suurtükiväe tulekontrolli all.

UA hinnang ru kaotustele

Kurjad keeled räägivad, et vene sõjaväelaste seas on sagenenud enesetapud. Putiniga seotud Venemaa polkovnik Vadim Boyko, kes osales sellel sügisesel mobilisatsioonil, on oma Vladivostoskis asuvas kontoris sooritanud enesetapu. Boyko olevat end oma teenistuspüstolist  tulistanud viis korda. Alam polkovnik Roman Malyk tappis end oktoobris.

_______________________________________________________________________________

 • The Economisti intervjuu Arestovichiga kus ta rääkis “kolmest strateegilisest stsenaariumist aastaks 2023”: “Ma luban teile kolmandat võimalust” …. “meie ühiskond ei lepi muu kui Venemaa lüüasaamisega, me peksame neid kivide, keppide, kadadega kuni lõpuni”.

 • Defense Express. Venelastel hakkavad raketid otsa saama!  “Ühele Vene X-55 rakettidest, mis tulistati alla eile Kiievi kohal, keerati kinni plokk, mis toimis tuumalõhkepea simulaatorina.” Venelased kasutasid oma “tuumaarsenalist” ühte X-55, “kruvisid” sellelt raketilt tuumalõhkepea ja panid selle asemele tühja “tooriku”.

 • Euroopa Parlament leppis kokku resolutsiooni tekstiga, millega tunnustatakse Venemaad terrorismi riikliku sponsorina (Ps! mitte terroririigiks), ütles europarlamendi liige Andrius Kubilius. “Pärast neli tundi kestnud läbirääkimisi Euroopa Parlamendi fraktsioonide vahel jõuti resolutsiooni teksti osas kokkuleppele: Euroopa Parlament tunnustab Venemaad terrorismi riikliku sponsorina ja terroristlikke vahendeid kasutava riigina,” ütles Kubilius. Otsust arutatakse ja hääletatakse 21.-24. novembril toimuval istungil.
 • Venemaal nimetati MH17 kohtuotsust “poliitilise korralduse” täitmiseks: süüdimõistetuid välja ei anta. Vene Föderatsiooni välisministeerium nimetas Haagi ringkonnakohtu otsust karistada eluaegse vangistusega Igor Girkinit, Serhi Dubinskyt ja Leonid Hartšenkot, keda süüdistatakse üle taeva alla tulistatud Boeing MH17 298 reisija mõrvas. Donbas 2014. aastal, “poliitiline tellimus”. Terroririigil pole kavatsust süüdimõistetuid välja anda. See on kirjas avalduses Vene Föderatsiooni välisministeerium. Seal öeldakse, et väidetavalt “oli kohus Hollandi poliitikute, prokuratuuri esindajate ja meedia enneolematu surve all”. “Meil on sügavalt kahju, et Haagi ringkonnakohus eiras praeguse poliitilise olukorra suhtes erapooletu õigluse põhimõtteid, põhjustades tõsise mainelöögi kogu Hollandi kohtusüsteemile,” teatas agressorriigi agentuur.
 • Tšaplinka võttis Tšornobajivkalt üle teatepulga. Viimast tulistasid ukrainlased korduvalt. Videos on näha, et okupantide laskemoonaladu Tšaplinka põleb ja plahvatab. Neljapäeva, 17. novembri õhtul kõlasid okupeeritud Tšaplinka külas Hersoni oblastis (Dnepri vasakul kaldal) plahvatused. Ukraina relvajõud tabasid tõenäoliselt Venemaa okupatsiooniarmee laskemoona ladu. Kaadril on näha eredaid sähvatusi taevas ja kuulda vaenlase laskemoona plahvatamise helisid. See kestis umbes kolm tundi.   Chaplinka
 • Viimastel päevadel hävitatud russistide laod ja hoidlad leiab kaardilt

 • Poola välisministeerium teatas, millal selguvad Przewodówis raketi kukkumise uurimise tulemused. Poola ei kavatse juhtunu uurimist edasi lükata. Ametivõimud loodavad tulemused saada lähipäevil. Poola välisministeeriumi pressiesindaja Lukasz Jasinale kinnitas, et tema riik viib kiiresti uurimise läbi. “Poola jätkab Przewodówi külas toimunud raketi kukkumisega juhtunu uurimist. Ametivõimud loodavad tulemused saada lähipäevil,” ütles Lukasz Jasina. Ta lisas, et juurdluse infole võimaldatakse ligipääs ka Ukraina ekspertidele, kuid märkis, et enne tuleb lahendada “mõned juriidilised korraldused”.
 • Ungari MA!!! Ungari välis- ja väliskaubandusminister Peter Szijarto kritiseeris Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioone Venemaa vastu Ukraina rünnaku tõttu ja kutsus nende algatajaid tagasi astuma. Tema arvates jõudis nende tõttu Euroopa majandus majanduslanguse lähedale. Ta oli kategooriliselt vastu uute Venemaa-vastaste sanktsioonide kohta, nimetades neid ebatõhusaks. “EL soovib uusi sanktsioone ainult selleks, et kuidagi õigustada oma vigaseid, kahju tekitavaid otsuseid. Sest tunnistada, et sanktsioonid on ummiktee, tähendaks nende eest vastutajate otsimist,” ütles välisministeeriumi juht. Ta märkis, et sanktsioonid ei tohiks ohustada Venemaalt gaasi ostva Ungari energiavarustust, sest ilma selleta on riigi gaasivarustuse küsimust füüsiliselt võimatu lahendada. Tema arvates tuleks igasuguse sanktsioonipaketi läbirääkimistel kaitsta Ungari huve. “Pärast sõja algust oli selge, et EL peab andma mingi vastuse, kuid sanktsioone kehtestades andis ta halvima vastuse. Brüssel lubas, et sanktsioonid suruvad Venemaa majanduse põlvili ja aitavad seeläbi kaasa sõja võimalikult kiirele lõpule. Praeguseks on aga selge, et jõhker sõda jätkub ja Euroopa majandus liigub languse suunas,” usub Peter Sijarto. Ta ütles, et sanktsioone toetanud liidrid peavad tunnistama, et just nende tõttu jõudis Euroopa majandus majanduslanguse lähedale ja astuvad tagasi. Tema hinnangul oleks see nende normaalne reaktsioon, kes Euroopale sanktsioonide kehtestamisega kahju tegid.
 • Briti luurehinnang: Pärast vägede väljaviimist Dnipro jõe lääneosast jätkavad Venemaa väed kaitse ettevalmistamist enamikus piirkondades. Briti luure teatab, et üksused ehitasid kaevikuid Krimmi piiri lähedale, samuti Siverski-Donetsi jõe lähedale (Donetski ja Luganski oblasti vahele). Tõenäoliselt püüab Venemaa osa vägedest ümber paigutada, et laiendada oma pealetungioperatsioone Bahmuti lähedal.

 • Lockheed Martini raketi- ja tulejuhtimise suuna asepresident strateegia ja äriarenduse alal Rita Flaherty teatas, et Poolaga käivad läbirääkimised veel umbes 200 raketisüsteemi M142 HIMARS müümiseks lisaks Poola poolt 2019. aastal tellitud juba 20-le (mille tarneid oodatakse 2023. aastal). Lepingu allkirjastamine on “võimalik lähikuudel, tõenäoliselt 2023. aasta alguses”. Poola pool kavatseb teise partii kompleksid paigutada Poola Jelczi auto šassiile ja varustada need Poola suurtükiväe automatiseeritud juhtimissüsteemiga TOPAZ, tulevikus on kavas lokaliseerida GMLRS-rakettide tootmine Poolas.

 • Valgevene on ärevil. Ukraina piirist enam üle ei saa.

 • Naisterahvas Mariupolist räägib kokkupuutest russistidega, filtratsiooni laagritest, jms

 • DW artiklis intervjuud mobikute lähedastega: Ametlikel andmetel on sõjaks Ukrainaga mobiliseeritud üle 300K venelase. Keegi võttis kutse hõlpsalt vastu, keegi eelistas mobilisatsioonist pääsemiseks sõjas osalemist. Kõigi motiivid on erinevad. Sugulased reageerisid omaste ja nende lähedaste kõnele erinevalt. DW vestles nendega, kes ei toeta sõda ja Venemaa agressiooni, kuid kelle omaksed läksid sõdima. Vaatamata teadlikkusele Ukraina venelaste süül aset leidnud õudusest ja tragöödiast, on DW vestluskaaslased valmis oma lähedasi õigustama ja toetama.
 • Üks vangivõtmine. Viimane russist kukkus tulistama.

 • Nancy Pelosi teatas, et astub USA Esindajatekoja juhi kohalt. Pelosist sai esimene naine, kes on saanud Esindajatekoja spiikri ametikoha. 82-aastane poliitik ütles, et ta ei taotle tagasivalimist Kongressi Demokraatliku Partei juhiks. Pelosi otsus tehti teatavaks pärast andmeid vabariiklaste võidu kohta Esindajatekoja valimistel. Pilossi asemel võiks vabariiklane Kevin McCarthy. Ja Demokraatide juhi kohta Esindajatekojas ennustatakse Hakeem Jeffriesile. “Ma poleks iial arvanud, et lähen ühel päeval koduperenaisest Esindajatekoja spiikrini ” ütles Pelosi. “On aeg, et uus põlvkond hakkab demokraate juhtima,” lisas ta.Esindajatekoja spiiker on USA tähtsuselt kolmas koht presidendi ja asepresidendi järel. Pelosi sai spiikriks 4. jaanuaril 2007 ja jäi ametisse 2011. aastani. Hiljem sai vabariiklastest Esindajatekojas juhtiv partei. 2019. aastal naasis ta pärast demokraatide võitu ametisse. Pelosi läheb ajalukku kui USA Kongressi üks tõhusamaid juhte. Ta esitas kord Donald Trumpile otse väljakutse kogu tema presidentuuri ajal, rebides tema selja taga katki koopia Kongressi poole pöördumisest. Pelosi julges augustis 2022 ka Taiwani külastada, mis sai peaaegu põhjuse Hiinale sõja kuulutamiseks.
 • Seitsmes Zuzana 2 suundus Slovakkiast Ukraina poole. Fotodelt olen näinud, et üks hävitati russistide poolt. ORYX’st saab kontrollida.

 • Roman Svitan. Poola. Selles piirkonnas asus elektrijaam mis ühendas Poola ja Ukraina elektrivarustus süsteemi.
 • Tagasilöögita  üheksakümnene SPG-9 ukrainlaste pagil.

 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast
 • Roman Svitan opolukorrast

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 394 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • november 18, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *