Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 19. novembril

OPOLUKORD 19112022

Operatiivolukorras märkimisväärseid muutuseid ei ole. Vene väed jätkasid piiratud maapealseid rünnakuid Bahmuti ja Avdiivka lähedal ning Donetski oblasti lääneosas ning tugevdasid Luganski oblasti tagaalasid ja üritasid kaotatud positsioone tagasi saada. Ukraina väed jätkasid vastupealetungi Svatove-Kreminna liinil.  Vastane keskendub Ukraina kaitseväe tegevuse ohjeldamisele üksikutes suundades, juhtides samal ajal pealetungi Bahmutski, Avdiivi ja Novopavlivka suundades. Viimase ööpäeva jooksul on kaitseväe üksused tõrjunud Donetski oblasti Belogorivka, Zelenopillja, Klištšejevka, Pervomaiski, Vodjannõi ja Novomõhlivka piirkondades Vene okupantide rünnakuid. Viimase 24 tunni jooksul andis vaenlane 10 õhu- ja 10 raketirünnakut ning tulistas pataljoni tule reaktiivsüsteemidest 42 mürsku. Vastane jätkab rünnakuid kriitilise infrastruktuuri ja tsiviilelamute vastu, rikkudes rahvusvahelist humanitaarõigust, seadusi ja sõjapidamise tavasid. Raketilöögis said kannatada Zaporožje linna tsiviilinfrastruktuuri objektid.

Täpsematel andmetel toimetati 10.–16. novembrini Horlivka linnas Majorski suunast haiglatesse umbes 500 haavatud Vene okupatsioonivägede sõdurit, kellest suur osa mobiliseeriti hiljuti. Kinnitati tulemõju vastase fookuspiirkonnas Mihhailívka Skadovskogo rajooni asulas. Isikkoosseisu kaotused ulatusid 40 surnu ja 70 haavatuni. Nad viidi ajutiselt okupeeritud Krimmi territooriumil asuvatesse haiglaasutustesse.

Kaitseväe lennundus sooritas ööpäeva jooksul 7 lööki vastase isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika koondumise piirkondadele. Ukraina raketivägede ja suurtükiväe sõdurid tabasid viimase ööpäeva jooksul kontrollpunkti, enam kui 12 isikkoosseisu fookusala ning okupantide õhukaitsevahendeid.

ISW. Russistid tunnevad üha enam muret Ukraina järgnevate vasturünnakute pärast Lõuna-Ukrainas. Venemaa seisab silmitsi oma vägede seas jätkuvalt äärmiselt madala moraali ja kehva distsipliiniga, pidades silmas jätkuvat siseriiklikku vastureaktsiooni osalisele mobilisatsioonile. Ametnikud valmistuvad edasisteks varjatud mobilisatsioonialasteks jõupingutusteks isegi siis, kui on käimas sügisene ajateenistustsükkel, mis tõenäoliselt vähendab veelgi kvaliteetsete mobiliseeritud ja ajateenijate arengut.

Ukraina kaitsjad taganesid Donetski lähedalt Opytnest. Nad hoidsid asulat kaheksa aastat, alates Donetski lennujaama lahingust. Russistid saavutasid Pavlivka küla lõunaserval nõrga positsiooni. Twittery andmetel on russistid teatanud Optyne hõivamisest 13.10, 12.11, 15.11. ja 18.11.

UA hinnang ru kaotustele

_______________________________________________________________________________

 • Russistide propagandistid ähvardavad Eestit.

 • Väidetavalt on UA väed on tugevdanud järkjärgulisi edusamme ja loonud positsioonid 200 meetri kaugusel olulisest maanteest P-66. See vähendab tõhusalt varustusliini (LOCs), mis ühendab Svatove ja Kremenna linna RU vägesid.

 • Rootsi julgeolekuteenistus: Läänemerel kohapeal läbiviidud sündmuskoha uurimistes on detonatsioonidest tingitud ulatuslikud gaasitorude kahjustused põhjalikult dokumenteeritud. Konfiskeeritud on mitmeid, sealhulgas välismaiseid esemeid. Mitmel konfiskeeritud ja analüüsitud võõresemel tuvastati lõhkeainejääke.Täpsem analüüsitöö on veel pooleli – eesmärk on teha Nord Streami vahejuhtumite kohta täpsemaid järeldusi. Uurimine on ulatuslik ja keeruline ning näitab lõpuks, kas kedagi saab kahtlustada ja hiljem selle eest vastutusele võtta. Juurdlust viib läbi Rootsi julgeolekuteenistus ja seda juhib riikliku julgeoleku üksuse prokurör. Meie teenistust abistavad antud juhul mitmed asutused, sealhulgas Rootsi rannavalve, Rootsi relvajõud ja Rootsi politseiamet.

 • ORYX: Nüüd on visuaalselt kinnitatud, et Venemaa kaotas pärast 24. veebruari sissetungi Ukrainasse 8000 sõidukit ja rasketehnikat.

 • “Seal on erinevus isegi võrreldes Harkivi ja Kiievi piirkondadega… Ma pole kunagi näinud sellist ulatust,” rääkis Ukraina ombudsman Dmytro Lubinets piinamisest Hersoni piirkonnas. Venelased peksid inimesi metalltorudega, murdsid luid, said elektrilöögi ja tapsid nad.

 • Hollandi kaitseminister Kaisa Ollongren esindajatekojas – Hollandi sõjalise toetuse kogusumma Ukrainale on 800 miljonit eurot. Ollohren keeldus sõjalis-strateegilistel põhjustel kulutatud raha üksikasju avaldamast, kuid märkis, et saadikuid teavitatakse sellest salaja. Hollandi kaitseministeeriumi andmetel kulutati 800 miljonit eurot abi Ukrainale eelkõige soomushaubitsate, õhutõrjesüsteemide, laskemoona, tankitõrjerelvade ja õhutõrjerakettide ostmiseks. 800 miljoni euro suuruses summas on arvestatud Ukrainale tarnitava varustuse ostmise kuludega ning sisaldab ka 100 miljonit eurot , mis maksti Ukraina uude rahvusvahelisse sõjaliste hangete fondi. Hollandi kaitseminister usub, et Ukraina sõjaline toetus avaldab mõju: see võidab Venemaa armee, kes tõestas edukat pealetungi lõunas.
 • The New York Times: Venemaal ei ole rakettidest puudust ja hinnangud, et nende varud on ammendunud, on kahtluse all.  Vene Föderatsioon:
  • oskab teha rakette, sest juba enne sissetungi kogunes mikrokiipide ja muude ülitäpsete rakettide loomiseks vajalike tehnoloogiate varusid;
  • kasutab löökide sooritamiseks õhutõrjerakette S-300;
  • võis olla NATO-vastaseks sõjaks varus hoidnud teatud koguse relvi;
  • pöördub relvade saamiseks Iraani ja Põhja-Korea poole.

 • Täielik elektrikatkestus Ukrainas võib kesta 3 kuni 10 päeva, ütles energiauuringute keskuse direktor Aleksandr Hartšenko. Laialdase elektrikatkestuse korral hõlmab elektrikatkestusest väljumine mitut stsenaariumi: “Soodsa stsenaariumi järgi kulub süsteemi taastamiseks ja täielikuks tarbimiseks kolm päeva, negatiivse stsenaariumi korral 7-10 päeva.”
 • Presidendi õhtune kõne:Päeval töötasid energeetikud, et taastada normaalne tehniline elektrivarustuse võimalus. Tänu sellele on täna hädaseiskamisi palju vähem.Õhtu seisuga kehtisid enamikus piirkondades, kus elektrikatkestused jätkuvad, stabiliseerivad ilmastikugraafikud. Hädaseiskamisi kasutati suuremal määral Odessa piirkonnas ja Kiievis.Keeruline olukord energiavarustusega püsib 17 piirkonnas ja pealinnas. Kiievi piirkond ja Kiievis on väga raske – Odessa, aga ka Vinnitsa ja Ternopili piirkonnad …Hersonis avati täna erilised punktid – hävimatuse punktid. Esimesed kaks. Elektri taastamise ajal saavad inimesed telefoni laadida, end soojas hoida, teed juua ja abi saada. Nad rajasid seal ühenduse, seal on starlinkid …Teame, et inimestel on väga raske, sest sissetungijad hävitasid kõik enne põgenemist. Aga me ühendame kõik, me taastame kõik.
 • Snkt Peterburgi lähistel plahvatas üks vene kõrgsurve gaasijuhe.

 • President Zelensky kohtus Kiievis Ühendkuningriigi peaministri Rishi Sunakiga

 • M1224 MaxxPro MRAP sattus TT miinile. Pealt vaadates tundub, et meeskond jäi ellu.

 • Bahmuti lähedal üritab vaenlane jalaväega relvajõudude positsioone vallutada: kõik on kaetud vaenlase surnukehadega, ütles Svoboda pataljoni ohvitser Illenko. Pataljoni “Vabadus” ohvitser Andrii Illenko märkis, et talvekampaania Donetski oblastis tuleb palav. “Vaenlane üritab rünnakuid läbi viia päeval ja öösel. Bahmuti suunal jätkub võitlus peaaegu 24 tundi ööpäevas. Suhteline paus võib olla tund-kaks ja siis lahing jätkub. Ohvitseri sõnul ajab Vene Föderatsiooni sõjaväeline juhtkond mobiliseerituid ja süüdimõistetuid relvajõudude positsioonidele. “Kõik on täis vaenlase surnukehasid. Olukord on tõsine, käimas on ägedad lahingud. Bahmut on Ukraina kindlus, mis asus Harkivi oblasti vabastamise ajal, Hersoni oblasti vabastamise ajal ja püsib praegugi. Bahmuti roll on tohutu sõjas ootab ees palju lahinguid,» rõhutas Illenko.

 • Alates täiemahulise sõja algusest on Saksamaa tarninud Ukrainale 30 õhutõrjerelva Gepard (ACS). Gepardist on saanud tõhus relv Iraani droonide Shahed-136 vastu. See on kasutatakse Ukraina kriitilise infrastruktuuri kaitsmiseks.
 • Sissetungijad viisid lõunast Luganski oblastisse üle oma kogenud langevarjurite – Luganski OVA Gaidai juhi – jäänused. “Need, kes olid Hersoni suunas, on langevarjurid. Nad on kõige paremini ette valmistatud. Põhimõtteliselt võivad nad normaalselt kakelda. Kuid need on viimased sellised väed Venemaal,» ütles Gaidai. Luganski OVA juhi sõnul suudavad kohale paigutatud sissetungijad oma tegevusega vaid pidurdada Ukraina relvajõudude pealetungi. Samal ajal puudub neil võimalus vasturünnakut alustada.
 • Karupoeg pani vist lauba õhtu puhul kõvasti kärakat. Tuli välja Zelenski ja Ukraina suunas uute solvangutega.Seekord kutsus Medvedevi pahameele esile maailma reaktsioon Poola territooriumile langenud rakettidele kui mitmed maailma liidrid märkisid, et tragöödia eest vastutab igal juhul Venemaa. “Keegi, isegi mitte kõige tulihingelisemad russofoobid – poolakad, ei võtnud vastu kohmakaid katseid Poola mürskude ülekandmiseks meie riigile. Ja see on oluline sümptom. Kõik on Kiievi režiimist väga väsinud. Eriti neurootilisest Zelenskyist, kes kütab pidevalt kirgi, viriseb, kokutab ja nõuab aina uusi. raha ja relvade jagamine. Käitumine nagu arenguprobleemidega hüsteeriline laps,” nentis alkohoolik taas raevukalt. “USA, NATO ja Euroopa Liit ei taha lõplikku lahkuminekut Venemaaga, mis ähvardab Kolmandat maailmasõda. Siit püütakse Kiievit lühendada ja mõista, suruda seda läbirääkimised, on sagenenud. Zelenski ei vaja läbirääkimisi ilmselgetel varjatud põhjustel Pealegi on need tema jaoks väga ohtlikud, nagu me juba rääkisime. Lõppude lõpuks, kui te ei tunnista Ukraina lagunemise tegelikkust, on see mõttetu laua taha istuda. Ja kui sa seda teed, siis tapetakse sinu oma rahvuslased, kes on kontaktis armee tippudega. Ja keda ta kardab minestada. Zugzwang”
 • Nädala op ülevaade
 • Operatiivolukord Oleg Zhdanovi poolt.
 • Feigin Arestovich õhtune jututuba olukorrast sõjas.

 

 

 

 

Total Page Visits: 567 - Today Page Visits: 3
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • november 19, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *