Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 20. novembril

OPOLUKORD 20112022

Esimene lumi on maha sadanud ja algamas on uus sõjafaas.

Vaenlane teeb jõupingutusi UA kaitseväe tegevuse ohjeldamisele, tugevdab kontaktliini insenertehniliste rajatistega. Vaatamata teadetele suurtest kaotustest Bahmuti ümbruses jätkasid Vene väed oma pealetungioperatsioone Bahmuti, Avdiivka ja Donetski linnast läänes.

Väidetavalt on Vene väed hakanud tugevdama oma positsioone okupeeritud Luganski, Donetski ja Ida-Zaporižžja oblastites Hersoni oblasti isikkoosseisu ja mobiliseeritud sõjaväelastega.

Viimase ööpäeva jooksul on UA kaitseväe üksused tõrjunud Vene okupantide rünnakuid Luganski oblastis Bilohorivka ning Donetski oblasti Spirne, Jakovlivka, Bahmutske, Bahmuti, Opytne ja Klištšiivka asulate piirkonnas. Ukraina väed jätkasid vastupealetungi Svatove-Kreminna liinil.

Vaenlane sooritas ühe õhu- ja 4 raketilöögi, tegi 59 MLRS-rünnakut. Sooritas Svjatohirski ja Kramatorski linnade tsiviilinfrastruktuuri objektidele raketirünnakuid.

Olemasolevatel andmetel kavatseb Venemaa okupatsioonivägede väejuhatus koondada Hersoni oblastis Dnipro paremkaldalt viidud üksused Donetski ja Luganski oblastis. Mobiliseeritud isikud, kellest enamik need koosseisud moodustavad, on nimetatud plaanide elluviimise väljavaadete üle väga nördinud.

Luganski oblastis rajavad Vene okupandid desertööride tuvastamiseks ja kinnipidamiseks täiendavaid kontrollpunkte.

 1. novembril kinnitati Zaporižžja oblasti ajutiselt okupeeritud territooriumi asulates Vasylivka, Novobohdanivka, Mykhailivka (Vasylivsky rajoon) ja Komõš-Zorja asulates kaitseväe üksuste tulekahjustuste tulemused. Haavata sai üle 160 inimese. Hävis umbes 10 ühikut erinevat tüüpi sõjatehnikat ja laskemoona ladu. Info hukkunute kohta on selgitamisel.

Möödunud ööpäeva jooksul tulistasid meie sõdurid alla UAV Orlan-10 ning tabasid vastase kontrollposti ja laskemoonaladu.

Vene väed jätkasid jõupingutusi Lõuna-Ukraina maapealsete sideliinide ümber asuvate alade kindlustamiseks, samal ajal võideldes Kertši väina silla kasutamise osalise kaotamisega. Venemaa võimud töötavad selle nimel, et kehtestada kontroll inforuumi üle okupeeritud aladel ja tuvastada Ukraina partisanid.

Svatove suunal:

 • Ukraina väed tõrjusid Venemaa rünnaku Stelmahivka suunas.
 • Novoselivske asundus on tõenäoliselt tagasi Ukraina kontrolli all.

Bahmuti suunal jätkuvad lahingud Soledaris, Bakhmutskes ja Bahmuti piirkonnas. Olukord eeskätt Bahmuti lähedal ei paista hea, vähemalt kohapeal viibivate Ukraina sõdurite hinnangul.

Lysychanski suunal üritas vaenlane edasi liikuda ja hõivata uusi positsioone Bilohorivka, Verhnokamjanske ja Spirne lähedal. Kõik rünnakud tõrjuti edukalt.

Avdiivka suunal:

 • Kõik viitab sellele, et vaenlasel õnnestus Opytne asula üle täielik kontroll saavutada.
 • Vene väed ründasid Ukraina positsioone Vodyane piirkonnas, kuid edutult.
 • Vene väed suruvad Pervomaiskes tugevalt Ukraina kaitsjatele peale. Vene suurtükituli on küla peaaegu tasaseks teinud, sundides Ukraina vägesid kaguosas mõned positsioonid maha jätma.
 • Vaenlane jõudis Nevelskele lähemale ja vallutas Ukraina positsioonid läheduses.

Donetski suunal:

 • Võitlus Marinkas jätkub, kuid kummalgi poolel pole olulisi muutusi.
 • Ukraina kaitsjad tõrjusid Venemaa rünnaku Novomõhhailivka suunas ja Pavlivka piirkonnas.

UA hinnang ru kaotustele

_______________________________________________________________________________

 • Humanitaarabi oote järjekord Hersonis
 • Türgi sooritas üle pika aja oma suurima õhurünnaku Süüriale ja Iraagile. Kobane ja mitmed teised kohad on tabatud. Ankara sõnul maksis Türgi 13. novembril Istanbuli pommirünnaku eest kätte Süürias asuv YPG’le. Assad ja SDF-i on saanud löögi. On teatatud, et viimaste tundide jooksul on Iraani sõjaväelased sisenenud Loode-Iraani Mahabadi linna, raskerelvade kasutamist on kuulda kogu linnas ja on hakanud tulema palju häirivaid väiteid, sealhulgas tapatalgud. Ps! Assad ju vene liitlane?
 • ORYX tutvustab maailma inetuimat APCd! Kreeka, teil õnnestus kujundada kogu maailma inetuim APC. Kreeka kaitsefirma Soukos Robots esitleb Minotaur Armored Anti Drone süsteemi. Süsteem võib olla nii mehitatud kui ka mehitamata, suudab oma lasersüsteemi kaudu sidet häirida ja droone läbi küpsetada. Sõiduk on värvitud spetsiaalse termokaitsekattega. Baasikas on Nõukogude Liidus toodetud BTR-60PU-12.

 • Mobik keeldus sõdimast.

 • Talv on saabunud.

 • Prantsusmaa kaitseminister Sebastien Lecornu ütles intervjuus ajalehele Le Journal du Dimanche, et kuigi Prantsusmaa abi seostatakse enim Caesari iseliikuvate suurtükiväeseadmetega, millest 18 on juba Vene sissetungi algusest saadik üle antud, on relvasüsteemide nimekiri palju laiem: sinna kuuluvad ka Milan ja Mistrali raketid, umbes 60 VAB soomustransportööri, HDP-2A2 tankitõrjemiinid, kaitsevarustus tuuma-, bioloogiliste või keemiarelvade vastase kasutamise korral ning viimase põlvkonna öövaatlusseadmed. Prantsusmaa osaleb koos teiste läänepartneritega Ukraina sõjatehnika teeninduskeskuse loomisel Slovakkias, mille tööd hakkab koordineerima Prantsusmaa ja Saksamaa kaitsetööstuse esindajate ühendus KNDS. Seal on muuhulgas kavas haubitsate PzH 2000, iseliikuvate relvade Caesar, õhutõrjekahurite Gepard, õhutõrjekahurite Mars II ja soomustransportööride Dingo hooldus ja remont. Ukraina sai hiljuti Prantsusmaalt järjekordse partii sõjalist abi, mis sisaldas kahte Crotale õhutõrjeraketisüsteemide patareid ja kahte raketiheitjat. Prantsusmaa sai Kiievist taotluse radarijaamade võimaldamiseks ja uurib praegu seda võimalust.

 • Scholz pöördus Putini poole. “Peatage see sõda, viige oma väed välja ja vabastage tee rahuläbirääkimisteks, mida Venemaa ei saa Ukraina suhtes dikteerida. Kellelgi pole õigust võõrandada kellegi teise territooriumi,” ütles ta Saksamaa Sotsiaaldemokraatliku Partei parteikonverentsil.
 • Inguššiast pärit mobikud rääkisid, kuidas nad võitlesid soomusvestide pärast ja varastasid teistelt sõduritelt granaate ning neile anti padruniteta automaadid. Inguššia Vabariigist mobiliseeritud venelased, kes saadeti sõtta Ukraina vastu, kaebasid kehva varustuse üle  seadmete ja öövaatlusseadmete puudumine. Vene Föderatsiooni sõjaväelastele kingiti kuulipilduja, mis pärast mitut lasku purunes, kuid kuulipildujatele padruneid ei antud. Saada meile vähemalt kiivrid ja soomusvestid, et me nende mürsukildudega pihta ei saaks. Me ei saa kogu aeg kaevikus istuda. Kaks meist on soomusvestide puudumise tõttu juba haiglasse sattunud, üks haavatud jalga, teine ​​pähe.
 • Esimesed poed hakkasid avama Vene okupantidest vabastatud Hersonis. Kohalikud elanikud tulevad sinna pisarsilmi. Inimesed ei käi mitte ainult ostmas, vaid ka oma telefone laadimas, kuna linnas on ikka veel eleker puudu. Kaadrid näitavad, et sinna on kogunenud peaaegu terve linn, inimesed tunglevad ja rõõmustavad, et tsivilisatsioon on nende juurde taas tagasi pöördumas.
 • Mõni kuu tagasi räägiti, et Bayraktar Kizilelma lennukatsetused toimuvad 2023.a. Nüüd toimusid tootmise mehitamata lahingulennuki Bayraktar Kizilelma maapealsed katsetused ja on edukalt lõpule viidud. Bayraktar Kizilelma tehnilised näitajad on;
  • kandevõime – 1500 kg;
  • maksimaalne kiirus – 900 km/h;
  • reisikiirus – 740 km/h;
  • lahinguulatus – 930 km;
  • lennuaeg – kuni 5 tundi;
  • maksimaalne kõrgus – 12 000 m;
  • töökõrgus – 10 668 m;

 • Väidetavalt Armata polügonil. Kuidagi visuaalselt ei meenuta neid kaste mida paraadil võis näha.
 • Lockheed Martin teatas, et Norra õhujõud on otsustanud omandada uue maapealse radari AN / TPY-4 kui peamist paljulubavat varajase hoiatamise ja lennujuhtimisradari. Norrast saab AN / TPY-4 esimene välisklient, varem märtsis teatasid USA õhujõud selle jaama valimisest kolmemõõtmelise pikamaaradari programmi raames. Norralaste valik on üsna loomulik, kuna selle jaama PAA elementide valmistamisel tegutseb alltöövõtjana Norra kontsern Kongsberg.

 • The Insider venekeelne väljaanne: Venemaal hakati valmistuma võimalikuks riigipöördeks. Juba 26. oktoobril ilmus Moskva kesklinna sõjatehnika ja relvastatud mehed, mida Föderaalne Julgeolekuteenistus selgitas nn plaaniliste taktikaõppuste läbiviimisega terroriohtude neutraliseerimiseks ja kõrgemate võimude objektide kaitseks. Dokumendile juurdepääsu saanud The Insideri venekeelse väljaande andmetel valmistuvad Putini valvurid lihtsalt diktaatorit riigipöörde eest kaitsma ja need taktikalised õppused on väike osa erimeetmetest juhuks, kui FSO peaks sekkuma. sõjaaja režiim. Vene Föderatsioonis kardetakse, et Kremli võimude vastu hakatakse kasutama meediat, sotsiaalvõrgustikke, usuorganisatsioone ja isegi hüpnoosi.
 • Türgi kaitseministeeriumi teatel hävitati Põhja-Iraagis ja Süürias kurdi võitlejate baasidele korraldatud õhurünnakutes 89 sihtmärki, sealhulgas varjendeid ja laskemoonalaod. RIA Novosti teatab kohalikule allikale viidates, et Türgi õhurünnakutes Hasakah provintsis hukkus kolm Süüria sõdurit. Süüria riigiagentuur SANA teatab mitmest hukkunud sõdurist Aleppo ja Hašeki provintsis.
 • Ukraina presidendi kantselei juht Andriy Yermak ütles, et on kindel, et kampaania Krimmi tagastamiseks Ukraina kontrolli alla leiab aset ka tulevikus. Ta selgitas ka, et Venemaa ei pakkunud Ukrainale ametlikult lühikest vaherahu, millest Ukraina president Volodõmõr Zelenski varem rääkis. Venemaa Julgeolekunõukogu aseesimees Dmitri Medvedev ütles vastuseks, et Kiiev “on lihtsalt Venemaa linn, kus nad alati mõtlesid ja räägivad vene keelt.”
 • Operatiivolukord Oleg Zhdanovi poolt
 • Roman Svitan operatiivolukorrast, venelaste mob süsteemist. Talvest. Venelased pole talviseks sõjaks valmistunud. Ukrainlased teevad talveks ettevalmistusi juba kevadest. Talv loob uued tingimused sõja pidamiseks. Talv sunnib venelased Ukraina mandriosast lahkuma kuid mitte Krimmist.
 • Okupandid kaotasid Zaporižžja oblasti Pology, Kamyanka, Mykhailivka (Vasylivi rajoon) ja Energodari asulates haavatuna üle 100 inimese. Samuti likvideeriti umbes 20 ühikut erinevat tüüpi sõjatehnikat ja 2 laskemoonaladu.
 • Ukraina relvajõudude polkovnik Vladislav Seleznev Dmitri Gordoni kanalil. Venemaal on jäänud maksimaalselt ühe või kahe massirünnaku tarbeks ülitäpseid rakette. Kuidas Moskva siis võitleb? Jah, ja kelle poolt? Enam-vähem väljaõppinud sõdurid on juba hukkunud. Nüüd on Vene ohvitseride juhtimisel plahvatusohtlik segu kadõrovlastest, “mobikutest”, vangidest ja rosgvardiast. Samal ajal õpivad Ukraina relvajõudude võitlejad juba uut superrelva käsitlema, mis on palju lahedam kui legendaarne HIMARS.Vladislav Seleznev rääkis ka, kuidas vanglakontseptsioonid tungisid Vene armeesse, kuhu Valgevene võiks löögi anda, millised uudised tulevad Sevastopoli partisanidelt, Vladislav Seleznev rääkis
 • Zelensky. See päev hakkab läbi saama – juba 270. päev täiemahulisest sõjast.Esiteks. Kõige ägedamad lahingud on nagu varemgi Donetski oblastis.
  Luganski oblast – vähehaaval ja liigume lahingutega.
  Praeguse seisuga on päeva algusest saadik olnud idas ligi 400 mürsku.
  Lõuna – hoiame kaitset ja hävitame järjekindlalt, väga kalkuleeritult okupantide potentsiaali.
  Teiseks on energia. Võrkude ja tehniliste varustusvõimaluste taastamine, elektriliinide demineerimine, remont – kõik käib ööpäevaringselt.
  Ja ma tänan kõiki energeetikatöötajaid, kommunaalteenuste töötajaid, piirkondlikke haldusasutusi – kõiki, kes töötavad ukrainlaste heaks.
  Kolmandaks on välispoliitika.
  Ukraina rahuvalemit tajutakse maailmas ülimalt positiivselt. See on üsna konstruktiivne ja realistlik – vastupidiselt tühjale ja valelikule vene retoorikale nende väidetava läbirääkimisvalmiduse kohta.
  Teeme kõik, et maailm aktsepteeriks Ukraina rahuvalemit. Au kõigile, kes võitlevad Ukraina eest! Kiitus kõigile, kes töötavad ja aitavad!

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • november 20, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *