Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 22. novembril

OPOLUKORD 22112022

Operatiivolukorras olulisi muutuseid ei ole. Vene väed jätkasid maapealseid rünnakuid Bahmuti ja Avdiivka lähedal. Vene vägedel õnnestus Bahmutist lõuna poole tungida ja piirkonna kaitsjatele jätkuvalt survet avaldada. Teised rinded on taktikaliste muutusteta.  Viimase ööpäeva jooksul on Ukraina kaitsejõudude üksused tõrjunud okupantide rünnakuid asulates: Stelmahívka Luganski oblastis ja Spirne, Bílogorívka, Jakovlivka, Soledar, Bakhmut, Kamianka, Opitne, Merry, Pervomaiskke, Krasnogorivka Donetski oblastis.

Vaenlane jätkab asulate ja UA vägede positsioonide tulistamast kokkupõrkejoonel. Tulistamise mõju kriitilisele infrastruktuurile ja tsiviilstruktuurile jätkub. Viimase 24 tunni jooksul andis vaenlane 9 õhulööki, sooritas 7 raketirünnakut ja tulistas reaktiivsüsteemidest rohkem kui 50 mürsku. Kannatada said Komõšuvakha ja Novotroitske Zaporižži oblasti asulate tsiviilinfrastruktuuri objektid.

Ukraina õhuvägi tabas eelmisel päeval vaenlase isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika koondumispiirkonda. Viimasel 24 tunni jooksul on Ukraina kaitseväe raketi- ja suurtükiväe üksused tabanud okupantide juhtimispunkti, kütuse- ja määrdeainete ladu, personalilao, relvade ja sõjatehnika fookuspiirkonda ning Venemaa raadioelektroonilist jaama.

Ukraina väed jätkasid ilmastikuolude halvenemise tõttu vastupealetungi Ida-Ukrainas. Ukraina ametnik tunnistas, et Ukraina väed viivad läbi sõjalist operatsiooni Mõkolaivi oblastis Kinburni sääl. Vene väed jätkasid kindlustuste rajamist Hersoni oblastis Dnipro jõest lõuna pool, samal ajal kui Ukraina väed jätkasid Venemaa vägede ründamist Lõuna-Ukrainas.

Bahmuti suunal:

 • Ukraina väed tõrjusid Venemaa rünnaku Jakovlivka suunas.
 • Lahingud jätkuvad Soledaris, Bakhmutskes ja Bahmuti ümbruses.
 • Vene vägedel õnnestus Bakhmutist lõuna pool asuvale Klischivkale lähemale tungida.

Lõsõtchanski suunal:

 • Vaenlane ründas Ukraina positsioone Bilohorivka piirkonnas (Luganski oblastis), kuid see ei õnnestunud.
 • Vene väed üritasid edasi liikuda Spirne ja Bilohorivka (Donetski oblast) ümbruses. Kõik katsed tõrjuti.

Avdiivka suunal jätkuvad lahingud Vodyane ja Pervomaiske asulate piirkonnas.

Donetski suunal tõrjusid UA üksused Venemaa rünnaku Novomõhhailivka ümbruses.

 • UA hinnang ru kaotustele

_______________________________________________________________________________

 • Iisraeli telekanal Kanal-11: Iisrael hoiatas Venemaad, et Ukraina võib saada Iisraeli ülitäpseid ballistilisi rakette kui Venemaa jätkab Iraani ballistiliste rakettide hankimist. Kanal-11 ei teata, millist tüüpi ballistilisi rakette saab Ukrainale tarnida, kuid enamik analüütikuid ja eksperte eeldavad, et tegemist on Iisraeli toodetud rakettidega. Tõenäoliselt Iisraeli armee Lora SRBM süsteem.

Israel may supply high precision ballistic missiles to Ukraine if Russia gets Iranian ones – media

 • Ukraina julgeoleku- ja luureagentuur SBU sisenes täna hommikul Kiievi Petšerski kloostrisse mida peetakse Ukraina üheks pühamaks paigaks. See on ka Ukraina õigeusu kiriku (Moskva patriarhaadi) asukoht. Täna õhtuses striimis rääkis Oleg Zhdanov milles oli teema. Sõja esimesel päeval ründas Kiievi admin hooneid erariietes spetsnaz. Mäletan, et mingitest tulistamistest Kiievis oli juttu aga keegi ei rääkinud siis speznaz üksustest Kiievis. Ukrainlased peksid nad tagasi ja algatasid krim asja selle kohta. Uurimise käigus jõuti selleni, et spetsnaz koos relvadega olid peitunud kloostri all olevates katakombides ning oodanud oma aega. Jäänused olevat ka seal peitunud. Nüüd siis SBU vaatab mida nad sealt veel leiavad. Ps! See, et venes on kirik täis luurajaid ja ohvitsere, oleme näinud varasemalt erinevates artiklites ja viidetes. Eestis on ka Eesti õigeusu ja vene õigeusu kirikud. Üks lausa Riigikogu ja Valitsuse „ringkondades“ Toompeal! Mida sellest arvata?

Image

 • Huvitav sõda? Järgmisest aastast plaanib Ukraina tõsta Venemaa nafta transiidi maksumust läbi Družba torujuhtme. Bloombergi andmetel tõuseb 2023. aasta 1. jaanuarist nafta transportimise hind Venemaalt Ungarisse ja Slovakkiasse 11,5 eurolt 13,6 eurole toormetonni kohta. Raporti kohaselt selgitavad Ukraina võimud seda otsust Venemaa massilise raketirünnakuga tema territooriumile, mis tõi kaasa kütusepuuduse, olulise elektripuuduse ja selle maksumuse suurenemise. Lisaks märgitakse ameti viidatud kirjas, et hüppeliselt on kasvanud kulud ettevõtte objektide kaitse korraldamiseks ja personalile ohutute töötingimuste tagamisel.
 • Valgevene siseministeerium otsustas “tugevdada” Valgevene positsioone Ukraina piiril. Valgevene siseministeeriumi juht Ivan Kubrakov kinnitas, et ta teab, kust Valgevenes “terroriakti” oodata ning ähvardades kõiki, kes midagi ette võtavad. Ukraina sõjalised eksperdid on rääkinud, et ukrainlastel on piki VV piiri 2 km laiune kindlustatud tsoon.

 • Arestovich. Vene Föderatsiooni väejuhatuse plaanid hõlmavad võimalikku pealetungi Valgevenest Ukraina territooriumile.  Üks variant on Kiievisse, teine ​​variant suhteliselt Volõnisse. Nad kaaluvad tõsiselt, kaaluvad seda võimalust. Ps! Paar päeva tagasi rääkis üks Ukraina polkovnik sama juttu kuid ta oli kindel, et üritatakse läbi Volõõnia välisabile tee kinni panna. Arestovichi jutuga on nii nagu on. Nädal kaks tagasi rääkis, et venelased mobiliseerisid 328K. Eile rääkis, et 248K?
 • Türgi on väidetavalt varustanud Ukrainat TRLG-230 MLRS-iga Türgi kaitsegigandilt Roketsan. Analoogne HIMARS-GMLRS М30. Kaliiber – 230 mm. Kõrgtäpse raketi laskeulatus on 70 km.
 • ISW. Kinburni sääre vabastamine võimaldab Ukrainal oluliselt tugevdada mereväe tegevust.
  • kontrollida väljapääsu Dneprisse, Lõuna-Bugi, Nikolajevi ja Hersoni sadamatesse;
  • luua Ukraina relvajõudude ületuskoht Dnepri vasakkaldale;
  • planeerida operatsioone Hersoni piirkonna vasakkalda ründamiseks;
  • jääb väljaspool Vene armee 152-mm suurtükiväe tegevusraadiust.

  Kinburni säärel on jäänud 3 asulat, et pidada Nikolajevi piirkonda täielikult vabastatuks.

 • Krimm väljub Vene Föderatsioonist. Armjanskis evakueeritakse juba naisi ja lapsi. Esialgsetel andmetel viidi linnast välja 4 kolonni inimesi. Krimmi võimud seda infot ei kinnita ja rahustavad inimesi, et evakueerimispaanikat ei ole. Ja Venemaa sõjaväekorrespondendid väidavad jätkuvalt vastupidist. See hüsteeria sai alguse pärast seda, kui sissetungijad said aru, et Armjansk asub HIMARSi tuletsoonis.
 • Läbi terve Ukraina sõja tõuseb päevakorrale russistide rakettide hulk mis järgi. Ukraina sõjalised eksperdid käivad iga nädal välja erinevaid numbreid. Eilegi vist oli keegi õhujõududest kes ütles, et venelastel on täpseid rakette veel üheks-kaheks korraks. Ilmselt selles on kõik nõus, et S-300 jätkub veel pikaks ajaks kuna neid on aastaid toodetud. Ja teine, milles kõik ühel meelel on, on Iskanderite arv. Neid pole ka pikka aega Ukrainas fikseeritud. Täna siis tuli Ukraina kaitseminister välja mingite numbritega russistide rakettide arvu kohta. Taasesitatavas vormis pole keegi vist seda ennem teinud. 100%-se tõena seda ka väga ei tahaks võtta. Esiteks kust ukrainlased vene seisu teavad. Ja teiseks, et ukrainlastel on kasulik näidata suurt rakettide arvu. See võib kaasa tuua ka suurema õhutõrje alase abi

 • Pesuehtsad russistid
 • Julia Latõnina ja Vladimir Osetchkin, Gulagu.net juht wagnerlastest, vangide vahetusest, jms.
 • Intervjuu Roman Svitaniga. Välisabist, venelaste koondumisest Zaporozje piirkonda, Valgevenest ja vene mobilisatsioonist.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast.

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • november 22, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *