Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 23. novembril

OPOLUKORD 23112022

Lumi on katnud suurema osa Ukrainast, põllud ja pinnasteed on muutunud mudaseks ja see takistab suuremat sõjalist operatsiooni. Bakhmuti ümbrus on endiselt kuumim punkt, kuid Vene väed ei suuda Bahmutis ega ka kusagil mujal liikuma saada.

Viimase ööpäeva jooksul on kaitseväe üksused tõrjunud okupantide rünnakuid Belogorivka asulas Luganski oblastis ning Spirne, Berestove, Bahmuti, Kurdjuumivka, Põhja, Novobahmutivka, Krasnogorivka, Pervomaiski, Nevelske ja Nevelske Maryin Donetski oblasti asulate piirkonnas.

Viimase 24 tunni jooksul sooritas vastane 5 raketirünnakut Harkivi ja Donetski oblasti asulate pihta, tulistas umbes 45 mürsku UA vägede ning tsiviilstruktuuri pihta.

Sevastopoli linnas on ühe õppeasutuse baasil käimas nii Venemaa kui ka Iraani UAV-de operaatorite ettevalmistamine. Nende spetsialistide väljaõppe pikkus on kuni kolm nädalat. Praegu on väljaõppel umbes 30 sõdurit.

Okupatsiooniväed kannavad jätkuvalt kaotusi. Hersoni oblastis Kalantšaki asulas ei ole kohalikul haiglal piisavalt voodeid haavatud okupantide majutamiseks. Ja Great Kopaní asulasse saadeti eelmisel päeval umbes 40 haavatud sissetungijat.

Täpsematel andmetel hävitati tänavu 21. novembril Zaporižžja oblastis Pologi asula piirkonnas vaenlase õhutõrjeraketikompleks S-300 ja 5 erinevat tüüpi sõjatehnika ühikut, lisaks 40 russisti on vigastada saanud. Zaporižži piirkonna lähedal hävitati okupantide teetõke, 15 sõdurit sai erineva raskusastmega vigastada. Melitopolis oli vastase kaotus kuni 30 vigastatut.

Ukraina õhuvägi on viimase ööpäeva jooksul andnud 3 rünnakut okupantide isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika koondumispiirkondades ning raketi- ja suurtükiväe sõdurid tabasid vastase kontrollpunkti.

Vene väed tugevdavad tõenäoliselt positsioone Zaporižžja idaosas ja Donetski oblastite lääneosas.

Svatove suunal sooritas agressor luuret lahinguga Stelmakhivka asula lähedal.

Bahmuti suunal:

 • Ukraina kaitsjad tõrjusid Venemaa rünnaku Jakovlivka suunas.
 • Vene väed ründasid Ukraina positsioone Pidhorne’i lähedal, püüdes Bahmutit kirdest ümber piirata. Kaitsjad tõrjusid rünnaku.
 • Lahingud jätkuvad Soledari ja Bakhmuti ümbruses.
 • Vaenlane üritas läbi murda Ukraina liinidest Opytne ja Kurdjuumivka lähedal, mõlemad katsed neutraliseeriti.

Siversky suunal:

 • Vene väed püüdsid Bilohorivka (Donetski oblast) lähedal uusi positsioone hõivata, kuid see ei õnnestunud.
 • Ukraina kaitsjad suutsid tõrjuda järjekordse rünnaku Spirne asula suunas.

Avdiivka suunal:

 • Vene väed üritasid läbi murda Ukraina liinidest Krasnohorivka, Vesele ja Kamjanka ümbruses. Kumbki katse ei olnud edukas.
 • Pervomaiske ümbruses jätkuvad kokkupõrked, vaenlane püüab tungida asulasse sügavamale.

Donetski suunal:

 • Marinkalt teatatakse rasketest kokkupõrgetest. Vene vägedel õnnestus mõne meetri võrra keskuse suunas edasi liikuda.
 • Ukraina väed tõrjusid Venemaa rünnaku Novomõhhailivka ümbruses.

UA hinnang ru kaotustele

_______________________________________________________________________________

 • Zelensky teatas “võitmatuse punktide” loomisest. Ukraina presidendi sõnul on selliseid punkte ette valmistatud juba üle nelja tuhande ning neid on kavas kasutusele võtta rohkem. “Võitmatuse punktide” töö algab tingimusel, et Venemaa massilised löögid korduvad ja kui on arusaam, et elektrivarustust tundide jooksul ei taastu. Nendesse punktidesse tuleb elekter, mobiilside ja internet, soojus, vesi ja esmaabikomplekt.Samuti käivitame oma uue projekti inimeste toetamiseks – “Võitmatuse punktid” üle kogu riigi. Selle päeva tulemuste järgi on selliseid punkte koostatud juba üle nelja tuhande. Plaanis on rohkem.Kui Venemaa massilised löögid taas aset leiavad ja kui tekib arusaam, et elektrivarustust ei suudeta tundide jooksul taastada, aktiveerub “Võitmatuse punktide” töö. Olemas on kõik põhiteenused: elekter, mobiilside ja internet, soojus, vesi, esmaabikomplekt. Täiesti tasuta ja ööpäevaringselt.Punktid töötavad tingimata – kõigis piirkondlikes ja piirkondlikes haldusasutustes, samuti koolides, riikliku hädaabiteenistuse hoonetes jne.Juba töötab spetsiaalne sait – nezlamnist.gov.ua, millel on selliste punktide kaart üle kogu riigi. Seda uuendatakse pidevalt.Me kõik peame olema valmis igaks stsenaariumiks, arvestades, mida terroristid meie rahva vastu võitlevad ja mida nad üritavad teha.
  Olen kindel: üksteist aidates saame kõik koos sellest talvest üle.

 • Kloostrist veel. “Kuulujuttude järgi on Lavras palverändureid või Vene passiga töölisi. Sõjas on need kõige kahtlustavamad inimesed, kes üldse olla saavad.” Kirill Govorun, Stockholmi teoloogiakooli professor läbiotsimiste kohta Kiievi-Petšerski kloostris.

SBU rääkis läbiotsimiste tulemustest Kiievi-Petšerski Lavras ja Rivne piirkonna kirikutes. Ukraina julgeolekuteenistus korraldas läbiotsimised Kiievi Püha Uinumise Kiievi-Petšerski Lavra territooriumil, Koretski Püha Kolmainu kloostris ja Ukraina õigeusu kiriku Sarnensko-Polyska piiskopkonna ruumides Rivne piirkonnas. Põhjalik kontroll viidi läbi 350 kirikuhoones, kontrollis 850 inimest. Rohkem kui 50 inimest läbis vastuluure süvaintervjuu, sealhulgas polügraafi abil. Nende hulgas ei olnud mitte ainult Ukraina kodanikke, vaid ka välismaalasi, eriti Vene Föderatsiooni kodanikke, kes viibisid rajatiste territooriumil. Mõned neist andsid dokumendikontrolli käigus NSVL-i passid ja sõjaväepiletid, neil polnud üldse originaaldokumente, vaid ainult nende koopiad või Ukraina kodanike passid, millel olid võltsimise või kahjustuste tunnused. Kiievi-Petšerski Lavra territooriumil viibis ka 32-aastane Ukraina kodanik. Ta võib olla seotud venemeelse uudisteagentuuri “Antvan” ebaseadusliku tegevusega meie riigis. Samal ajal on ta Venemaa samanimelise ettevõtte “ANTVAN GROUP” omaniku – Vene Föderatsiooni kodaniku O. V. Orlovi – usaldusisik, kellele kuulus Ukrainas hulk maatükke ja ühiskondlikke toitlustusasutusi. Praegu on see vara kriminaalmenetluse raames arestitud. Lisaks leiti läbiotsimiste käigus järgmist:

 • venemeelne kirjandus, mida kasutatakse õpingute ajal seminarides ja kihelkonnakoolides, sh “vene maailma” propagandaks;
 • Sularaha kogusummas üle 2 miljoni grivna, üle 100 tuhande USA dollari ja mitme tuhande Vene rubla eest.
 • Venemaal käivitati uus propagandistide narratiiv. Vene armee juhtkond leiutas uue vabanduse okupantide läbikukkumise kohta Ukrainas. Kõigis “erioperatsioonide” hädades süüdistatakse nüüd Venemaa sõjaväelasi, kes alistusid Ukraina kaitsjatele. Sellega seoses levitati Venemaal viimasel nädalal aktiivselt narratiivi, et “alistumine = surm”.
 • Hersoni oblastist taganemise ajal röövisid okupandid ja viisid minema mitu kogukonna juhti, kes keeldusid nendega koostööd tegemast. Nende asukoht on praegu teadmata. Sellest teatati Ukraina siseministeeriumile. Agentuur märkis, et okupandid viivad läbi tõelist terrorit ja pidasid “jahti” neile, kes jäid Ukrainale truuks. Inimesed, kes keeldusid vaenlasega koostööst, visati “keldrisse”, piinati. Ohvrite hulgas on aktiviste, terrorismivastases operatsioonis osalejaid, endisi sõjaväelasi ja korrakaitsjaid, kes jäid okupatsiooni ajal Hersoni või sellesse piirkonda.
 • “Venemaa ÜROst välja” initsiatiivrühma kaasasutaja,  advokaat Maksõm  Barõšnikov: kuidas Venemaa ÜRO-st välja saata? On raskeid ja kergeid valikuid. Venemaa Föderatsioon ei ole ÜRO Julgeolekunõukogu alaline liige. ÜRO põhikirjas on nimekirjas Nõukogude Liit, kuid Venemaad ei mainita. Pealegi pole sellel riigil üldse põhjust ÜRO struktuuriga liituda, kuna ta pole kunagi sellesse organisatsiooni liikmeks saanud. Pärast liidu kokkuvarisemist ta lihtsalt “vahetasid sildid” – “NSVL” “RF”. Ja lõpuks, agressorriik Venemaa pole kunagi ÜRO põhikirja ratifitseerinud ega pea end seetõttu kohustatud seda täitma, mida ta näitab üles sõjas Ukraina vastu. Venemaa ÜRO struktuuridest väljasaatmiseks on vähemalt kolm seaduslikku seaduslikku viisi, eelkõige “kõva” ja “kerge”. Väljajätmisest pole juttugi, sest Venemaa pole kunagi ÜRO liikmeks saanud.
 • Pärast seda, kui Ukraina relvajõud Hersoni vabastasid, muutus Venemaa juhtkonna retoorika dramaatiliselt. Suurenenud on nende arv, kes nõustuvad, et vähemalt Hersoni ja Zaporožje oblastid tuleb lahkuda. Regioonide rublale ülemineku teema kadus nende meedia päevakorrast (mida plaaniti Zaporožje oblastis kasutusele võtta 2023. aasta jaanuarist ja Hersoni oblastis 2022. aasta septembrist). Veelgi enam, “DNR” ja “LNR” armeekorpused ei olnud täielikult integreeritud Vene armeesse. Nad on iseseisvad. Ja sõdurid saavad selgelt aru, et nad on “kahuriliha”. Endiselt on omad ülemkohtud ja nende karistusi pole võimalik Venemaa instantsides edasi kaevata. Mis puudutab Krimmi, siis seal RZD (Venemaa Raudtee) ei tegutse, Sberbanki sularahaautomaate pole ja tuntud Venemaa telefonipakkujad ei tööta. See tähendab, et Kreml ei usu, et Krimm on “igavesti” Venemaaga. Ja ta teeb õigesti, seega soovitame kõigil venelastel Krimmist kiiresti põgeneda. Muidu ajavad teid sealt edasi Ukraina relvajõud. Ja see teeb haiget.Kõik see kinnitab tõsiasja, et Putin vajas “LDNR-i” ja Krimmi ainult selleks, et kasutada nende piirkondade ressursse ja ei midagi enamat. Noh, on aeg võtta kõik. Ja punkri taat mitte ainult ei tagasta kõike, mis on välja pressitud, vaid see peab ka Ukrainale jääma! Reparatsioonid tuleb maksta.
 • Tšehhi Vabariik viib läbi oma armee erakorralise moderniseerimise. Riik on mures Ukraina sõja võimaliku eskaleerumise pärast, mis võib muutuda konfliktiks Vene Föderatsiooni ja NATO vahel. Tšehhi Vabariigi peastaabi ülem Karel Rzeka kutsus valitsust üles Tšehhi armee ajaloo suurimale ümberrelvastumisele. Ta usub, et sel juhul saab tema riigi sõjaväest esimestest minutitest peale aktiivne sõjaosaline.
 • CNN. Suurbritannia endine peaminister Boris Johnson ütles, et Prantsusmaa eitas viimase hetkeni Venemaa sissetungi võimalust Ukrainasse. Samuti süüdistas ta Saksamaa valitsust selles, et ta soovib pikaleveninud konflikti kartuses Ukrainale kiiret sõjalist lüüasaamist Berliinis. Boris Johnson rääkis, kuidas riigid reageerisid Venemaa täiemahulisele sissetungile Ukrainasse. Tema sõnul oli lääneriikide suhtumine väga erinev.
  Prantsusmaa president Emmanuel Macron juhtis Euroopa jõupingutusi veenmaks Vladimir Putinit Ukrainasse mitte tungimast, külastades teda Kremlis vaid mõned nädalad enne seda, kui Venemaa juht käskis oma vägedel Ukrainasse siseneda. Märtsis kästi Prantsuse sõjaväeluure ülemal kindral Eric Vidaud’l oma ametikohalt tagasi astuda, kuna ta ei osanud ette näha Venemaa sissetungi Ukrainasse, ütles CNN-ile toona asjaga kursis olev sõjaväeallikas.
  Johnson kritiseeris ka Itaalia esialgset vastust sissetungi ohule. Ta ütles Questile, et selle valitsus, mida tol ajal juhtis Mario Draghi, “ütles ühel etapil lihtsalt, et nad ei suuda meie seisukohta toetada”, arvestades nende “massiivset” sõltuvust Venemaa energiast.
 • Lõuna-Korea kaitsearendusagentuur ADD viis läbi oma egiidi all arendatava raketitõrjesüsteemi L-SAM edukad katsetused. L-SAM kompleksi peetakse Korea riigi õhu- ja raketitõrjesüsteemi (KAMD) paljulubava Lõuna-Korea kihilise õhutõrje ja raketitõrjesüsteemi võtmeelemendiks. L-SAM on mõeldud ballistiliste rakettide märkamiseks  50–60 km kõrgusel, see tähendab, et sellel peavad olema Ameerika raketitõrjesüsteemiga THAAD võrreldavad omadused. ADD agentuur plaanib L-SAM kompleksi arendamise lõpule viia 2024. aastaks ning alustada selle masstootmist 2026. aastal ja kasutuselevõttu 2027. aastal.
 • Ukrainas jäi esimest korda videoklippi Türgi MLRS. Video        Tyrgi
 • Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et seni ei ole presidendi administratsioon näinud Karjala Seadusandliku Assamblee pöördumist palvega anda välja määrus osalise mobilisatsiooni lõpuleviimise kohta. Yabloko fraktsiooni saadikud väitsid, et riigipea ja kaitseministri avalikel avaldustel mobilisatsioonimeetmete lõpuleviimise kohta puudub õiguslik jõud.
 • NG: Täna, 23. novembril, Jerevanis peetaval Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsiooni (CSTO) tippkohtumisel arutatakse sõjalis-poliitilist olukorda postsovetlikes piirkondades. CSTO allikad väidavad, et Venemaa president Vladimir Putin teavitab oma kolleege suletud uste taga sõjalise erioperatsiooni (SVO) edenemisest Ukrainas. Samas jääb endiselt lahtiseks küsimus, kas CSTO liitlased toetavad sõjaliselt Moskva tegevust NVO tsoonis.Nõukogude-järgses ruumis on lisaks Ukrainale palju konfliktipiirkondi, mis mõjutavad otseselt CSTO riikide huve (Armeenia, Valgevene, Kasahstan, Kõrgõzstan, Venemaa ja Tadžikistan).Üle 30 aasta on neid ühendanud kollektiivkaitseplaanid, mis, nagu viimaste aastate sündmused näitavad, jäävad enamasti paberile, konfliktid aga kulgevad tavapäraselt. Nende hulgas on siiani lahendamata konflikt Armeenia ja Aserbaidžaani vahel Mägi-Karabahhi tsoonis Lõuna-Kaukaasias, piirivaidlused Kõrgõzstani ja Tadžikistani vahel Kesk-Aasias. Vastust nõuavad ka NATO vägede lähenemine CSTO riikide kollektiivkaitsele läänes ja alliansi toetus Ukraina relvajõududele (AFU). Seni on Moskva ja Minsk sellega tegelenud kahepoolselt. Kuid küsimus on: millist rolli mängib CSTO kõigis neis konfliktides?
 • Hersonis hakkas post tööle

 • Briti luurehinnang

 • Russistid sooritasid jälle raketirünnaku Ukrainale:
  • Kiievis toimus mitu plahvatust. Linnapea Klitško sõnul tabab taristurajatist ja elamut;
  • Pealinna vasakkalda linnaosades esineb katkestusi vee- ja elektrivarustuses;
  • plahvatused kõlasid Kiievis Vinnis, Lvivi oblastis, Kremenchugis ja Dnepri lähedal;
  • Vinnõtsja piirkonnas rünnati kriitilise tähtsusega infrastruktuurirajatisi;
  • õhutõrjesüsteemid töötasid Kiievis, Nikolajevis, Poltava oblastis ja Krivoy Rogis;
  • Praegu elektrita: Kiiev, Zaporožje, Lviv, Harkiv, Krivoy Rog, Sumõ, Rivne, Poltava, Vinnitsa, Odessa, Ternopil, Tšernivtsi, Tšernigovi piirkond ja peaaegu kogu Moldova.

Osa Kiievist võidakse evakueerida!

 • “Ukrenergo” teatas, et hädaseiskamised jätkuvad kogu riigis terve päeva. Mida teha elektrikatkestuse korral?
  • Lülitage elektriseadmed pistikupesadest välja, et vältida nende kahjustumist pingelangustest.
  • Ära kasuta kütteks gaasipliiti. On vingugaasimürgistuse oht.
  • Kui majas on lift, siis jälgi, et keegi sellesse kinni ei jääks.
  • Külastage eakaid naabreid ja uurige, kas nad vajavad abi.
  • Jälgi ametivõimude või hädaabiteenistuse ametlikke teateid. 📍Kui mobiilivõrk ei tööta, otsi akutoitel raadio.
  • Kui kasutad generaatorit, siis paigalda see väljaspool ruume ja akendest eemale.
 • Zalužnõi õnnitles Leedu relvajõude nende loomise 104. aastapäeva puhul.  “Vene Föderatsiooni vallandatud ebaõiglases sõjas seisame kõrvuti.””Kallid vennad ja õed! Sõbralik Leedu rahvas! Õnnitlen teid Ukraina sõjaväe nimel Leedu Vabariigi relvajõudude loomise 104. aastapäeva puhul! Ta rõhutas, et ukrainlased ja leedulased seisavad kõrvuti ebaõiglases sõjas, mida Venemaa Föderatsioon peab Ukraina riigi vastu. Kindral tänas Leedu rahvast tõhusa vankumatu toetuse ja igakülgse abi eest. Sõjavägede ülemjuhataja lisas, et Leedut ja Ukrainat ühendab pühendumus ühistele väärtustele – väärikusele ja valmisolekule võidelda vabaduse eest viimse veretilgani. “Soovin võimalikult kiiresti meiega jagada rõõmu Võidust Vene agressori üle! Jõudu teile ja stabiilsust, õnne ja rahu teie peredele, õitsengut Leedule!” – rõhutas Zalužnõi
 • Punkritaadist hoiti Jerevanis täna distantsi.  jerevan
 • USA uus 400 miljoni dollari suurune abipakett:
  • NASAMSi ja HIMARSi laskemoon;
  • 150 suure kaliibriga kuulipildujat koos termopildisihikutega mehitamata õhusõidukite (UAS) vastu võitlemiseks;
  • 200 ülitäpset 155 mm kaliibriga suurtükimürsku;
  • 10 000 120 mm miinimiini;
  • kiired kiirgusvastased raketid (HARM);
  • 150 HMMWV sõidukit;
  • rohkem kui 100 kerget taktikalist sõidukit;
  • üle 20 000 000 väikerelvade laskemoona;
  • üle 200 generaatori;
  • 105 mm haubitsate ja muu varustuse osad.
 • Kanal 2 tutvustas. Ansambel Akvaarium. “Polkovnik Vassin sõitis rindele”.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast.
 • Feigin Arestovich õhtune jututuba
 • Pakistani sõjatööstuse ühendus Heavy Industries Taxila (HIT) testib uut Haideri lahingutanki. Selle kohalikku versiooni VT4. Selle on välja töötanud China North Industries Group Corporation (CNGC, mis tegutseb NORINCO Groupi kaubamärgi all. Pakistan kavatseb HIT Hiina litsentsi alusel toota 1280-1300 seda tüüpi tanki.
 • Mobikud

 

 

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • november 23, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar