Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 24. novembril

OPOLUKORD 24112022

Operatiivolukorras märkimisväärseid muutuseid ei ole. Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone Bahmuti ja Avdiivka ümbruses. Viimase ööpäeva jooksul on UA kaitseväe üksused tõrjunud okupantide rünnakuid Donetski oblasti Andriivka, Bahmuti, Klištšiivka, Krasnohorivka, Maryinka, Ozarjanivka, Opytne ja Jakovlivka asulate piirkonnas.

Möödunud ööpäeva jooksul andis vaenlane 78 raketi- ja 23 õhulööki, üle 70 MLRS-rünnaku meie vägede positsioonidele ja asustatud aladele.

Venemaa sõjavägi korraldas järjekordsed ulatuslikud koordineeritud raketirünnakud Ukraina kriitilisele infrastruktuurile. Kiievi, Kiievi, Vinnõtsja, Lvivi, Kirovohradi, Zaporižži, Harkivi ja Donetski oblasti elamute ja energiainfrastruktuuri vastu suunatud ulatusliku rünnaku käigus lasksid Venemaa okupatsiooniväed välja 67 tiibraketti ja kuni 10 ründe UAV-d Lancet. Alla tulistati 51 raketti ja 5 drooni.

Vene väed jätkasid kaitseoperatsioone Hersoni oblastis Dnipro jõe idakaldal (vasakul). Ajutiselt okupeeritud Krimmi autonoomse Vabariigi territooriumil käib aktiivselt raudbetoonkonstruktsioonide tootmine. Valmistooteid eksporditakse Armyanski linna.

Okupatsioonivõimud andsid ajutiselt okupeeritud Donetski oblasti Horlivka haiglate meditsiinipersonalile korralduse võtta ära erasõjaväefirma “wagner” hukkunud palgasõdurite dokumendid, mitte läbi viia surnukehadele ekspertiisi ja need pakkida transpordiks hügieenikottides. Sihtkoht on hetkel teadmata.

Möödunud ööpäeva jooksul andis UA kaitseväe õhuvägi löögi 6 alale, kuhu oli koondunud vastase isikkoosseis, relvastus ja sõjatehnika, ning 2 õhutõrjeraketisüsteemi.

Ukraina raketivägede ja suurtükiväe üksused tabasid 4 isikkoosseisu ning relvastuse ja sõjatehnika koondpiirkonda, õhutõrjepositsiooni ja veel üht olulist vaenlase objekti.

 • UA hinnang ru kaotustele

pori

____________________________________________________________________________

 • Ukraina täna öösel kosmosest vaadatuna

 • Armeenia peaminister Nikol Pašinjan keeldus alla kirjutamast Kollektiivse Julgeoleku Lepingu Organisatsiooni (CSTO) tippkohtumise järgsele deklaratsioonile, samuti dokumendile Armeenia abistamise ühismeetmete kohta. Nende eelnõud “ei ole piisavalt viimistletud ja sellisel kujul, kogu lugupidamise juures, ei ole ma valmis neile dokumentidele alla kirjutama,” ütles Pašinjan kolmapäeval, 23. novembril toimunud kohtumisel. Ta selgitas oma keeldumist sellega, et CSTO-l puudub “selge poliitiline hinnang” Aserbaidžaani “agressioonile” Armeenia territoriaalse terviklikkuse vastu. “On masendav, et … kuni tänaseni ei ole me suutnud jõuda otsusele CSTO reaktsiooni kohta Aserbaidžaani agressioonile Armeenia vastu. See kahjustab suurt kahju CSTO mainele nii meie riigis kui ka välismaal,” ütles CSTO juht. Armeenia valitsus rõhutas, et kutsudes liitlasi üles aitama diplomaatiliselt kaasa Aserbaidžaani vägede viivitamatule ja tingimusteta väljaviimisele Armeenia suveräänselt territooriumilt.
 • Zelenskyy pöördus ÜRO Julgeolekunõukogu koosolekul osalejate poole, mis kutsuti kokku pärast raketirünnakuid Ukrainale. Venemaa on pikka aega püüdnud muuta ÜRO Julgeolekunõukogu retoorikaplatvormiks. Kuid see loodi kui maailma võimsaim otsuste ja tegude platvorm. Seetõttu peab Julgeolekunõukogu andma terroristliku riigi tegevusele selge hinnangu. Ukraina teeb Julgeolekunõukogule ettepaneku vastu võtta selline resolutsioon, mis mõistab hukka igasuguse energiaterrori. Kinnitan Ukraina kutset ÜRO ekspertide missioonile meie riigi kriitilise infrastruktuuri objektidele, mida on tabanud või võivad tabada Venemaa raketid. Kahjustust ja hävimist tuleb korralikult hinnata. Tuleb märkida, et need on löögid just sellele infrastruktuurile, mis toetab kümnete miljonite inimeste elu. See on täiesti võimalik.
  Maailma ei tohiks ühe rahvusvahelise terroristi pantvangis hoida.

Image

 • Zelenski pöördumine. Pöördusin just ÜRO Julgeolekunõukogu poole ja kutsusin üles reageerima. Reageerige Venemaa terrorile. Üks koht Julgeolekunõukogus on endiselt hõivatud ja sealt üritati midagi öelda. Olen kindel, et keegi maailmas ei taha kuulda Venemaa valesid. Tegelikkuses on see tool tühi. Euroopa Parlament tunnistas täna Venemaad terroristlikuks riigiks ning kutsus EL-i ja liikmesriike üles looma õigusraamistikku, et selline tunnustus toimiks riiklikul tasandil kogu Euroopas ja sellel oleks tagajärjed – õiguslikud, mitte ainult poliitilised tagajärjed. Ja Venemaa – justkui kogu maailm poleks oluline – jätkas täna oma raketirünnakuid. Ameerika Ühendriigid teatasid järjekordsest toetuspaketist summas 400 miljonit dollarit. Kõik on vajalik selleks, et saaksime kaitsta oma rahva elu ja vabadust. Ja Venemaa kasutas rakette järjekordseks löögiks teisele haiglale ja tappis… lapse. Elu, mis kestis vaid kaks päeva, katkes.Täna rakendame üle riigi vastupanuvõimepunkte, et toetada oma inimesi soojuse, elektri ja ühenduvuse pakkumisel.Ja Venemaa kulutab 67 raketti, et sihtida kõigi Ukrainas asuvate inimeste elu aluseid, ja kutsub riigis esile elektrikatkestuse. Kui sain õhtul teateid elektri taastamise edenemisest, siis 11 alale oli märgitud “kõik elektrita alad”. Öö alguse seisuga ühendame tasapisi uusi ja uusi piirkondi. Energeetikatöötajad, kommunaaltöötajad ja hädaabiteenistused töötavad ööpäevaringselt.Kiievi piirkond – kodutarbijate ühendamine on alanud, 20% on juba olemas.
  Tšernigivi piirkond on keeruline olukord, kuid nad otsivad võimalusi inimestes pingete tekitamiseks.
  Tšerkassi – kogu kriitiline infrastruktuur töötab, teeme kõik, et kodutarbijatele energiat tagastada.
  Odesa piirkond – veevarustus on 100% ühendatud, soojus – 100%, kodumajapidamiste elektritarbijad – endiselt ei piisa, ainult 10%. Aga hommikuks peaks olema rohkem.
  Volyn – kümned tuhanded tarbijad on ühendatud, me töötame kõigi teistega.
  Ternopili piirkond – ühendame linnaosa linnaosa kaupa.
  Lvivi piirkond – oli täielikult välja lülitatud. Praeguse seisuga on 90% ühendatud.Kiievis on väga raske olukord. Tööd jätkuvad öö läbi. Tulemust ootame juba homme, päeva esimeses pooles. Samamoodi kõigis teistes linnades ja kogukondades, mis olid mõjutatud või jäid ilma võimuta. Me teeme kõike inimeste heaks. Okupandid teevad kõik, et inimesed kannataksid, nii et me isegi ei kuule ega näe üksteist.Täna suutis meie meeskond koju tuua veel 36 ukrainlast. 35 sõjaväelast, üks tsiviilisik. Kaks ohvitseri, 33 reameest ja seersanti. Hoolimata kõigest päästame oma rahva ja toome kindlasti tagasi kõik vangid ja küüditatud.See näitab väga selgelt kõike meie ja nende kohta. See näitab kõike väga täpselt. Vene okupandid ei saanud kunagi aru, mis neil oli, alles täna. Ja sinul ja minul on homme kindlasti käes. Ja tänan kõiki, kes seda oma vapruse ja esinemisega tagavad!
  Au Ukrainale!
 • Eile oli Leedu relvajõudude päev. Leedu sai eile kätte teise partii Joint Light Tactical Vehicle (JLTV), 50 masinat. Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) on USA armee, USA merejalaväe  ja Ameerika Ühendriikide erioperatsioonide väejuhatuse programm, mille eesmärk on osaliselt asendada HMMWV park suurema kandevõimega, vastupidavamate sõidukite perekonnaga. JLTV programmi esialgsed uuringud kiideti heaks 2006. aastal. JLTV programm sisaldab varasemast Future Tactical Truck Systemsi programmist ja muudest sellega seotud jõupingutustest saadud õppetunde. USA armee kiitis JLTV täismahus tootmiseks heaks 2019. aasta juunis. 21. novembril 2019 sõlmisid Leedu ja USA lepingu 200 sõiduki kohta. Esimene partii 50 sõidukit tarniti augustis 2021. 2022. aasta oktoobris sõlmiti leping veel 300 sõiduki kohta, kokku telliti 500 sõidukit.

 • Sõjakuriteod Ukraina Buchas. Jaziidide genotsiid. Seadusetus uiguuride vastu Hiinas. Nii praegustes kui ka varasemates konfliktides toime pandud julmuste nimekiri on pikk. Enamasti käivad need kuriteod käsikäes nende eitamisega. “Ukrainlased ise vastutavad Bucha eest” või “Armeenia genotsiidi ei juhtunud kunagi” – selliseid lauseid võib kuulda nii igapäevaelus kui ka Internetis. Teatud asjaoludel – kui neid avaldusi kasutatakse vaenu õhutamiseks teatud elanikkonnarühmade vastu ning avaliku rahu ja rahu häirimiseks – võivad need nüüd Saksamaal saada kriminaalkuritegudeks. Selle otsuse tegi Saksamaa Liidupäev, karmistades sellega Saksamaa seadusandlust. Teisisõnu, sõjakuritegude ja genotsiidi tõsiduse heakskiit, eitamine ja jäme alahindamine kuulub nüüd Saksamaa Liitvabariigi kriminaalkoodeksi artikli 130 uuendatud viienda lõigu alla ja seda käsitletakse kui “etnilise vaenu õhutamist”. Holokausti eitamine on Saksamaal juba kriminaalkuritegu ilma aegumiseta, sest see rikub avalikku rahu.
 • Viimase kahe nädala jooksul on Venemaa Hersoni lähedalt üle Donetski ja Luganski rindele üle viinud õhudessantvägede põhiüksused, vahendab Briti luure. Õhudessantvägede potentsiaalsed operatiivülesanded hõlmavad Kremennaja-Svatovo piirkonna kaitse toetamist Luganski oblastis või Bahmuti vastase pealetungi tugevdamist Donetski oblastis. Mõnda üksust tugevdasid tõenäoliselt mobiliseeritud reservväelased. Need halvasti koolitatud töötajad nõrgendavad õhudessantvägede väidetavalt eliitpotentsiaali, kuid Venemaa kasutab seda endiselt numbrite jaoks.

 • Mille peab Ukraina ja Zelensky lõpetama? Kartuli taat on päris ära pööranud.

 • UA Peastaabi peaoperatiivosakonna ülema asetäitja brigaadikindral Oleksiy Gromov: “Umbes 10-15 tuhat Valgevene Vabariigi julgeolekujõudude isikkoosseisust on valmis osalema Vene Föderatsiooni niinimetatud sõjalises erioperatsioonis. Eelkõige kõrge rahalise toetuse atraktiivsuse tõttu. Kindralstaabi ülema asetäitja rõhutas, et valgevenelaste valmisolekut iseseisvateks sõjalisteks tegevusteks hinnatakse madalaks ning Valgevene kodanike endi moraalne ja psühholoogiline tase on madal, mida kinnitab enamiku isikkoosseisu keeldumine varasemalt osalemast. Lisaks on Valgevene territooriumil üle 9000 Vene okupandi.Nn liitlasriigi vägede piirkondliku grupeeringu osaks on Vene Föderatsiooni relvajõudude üksused koguarvuga üle 9 tuhande inimese ning üle 250 ühiku relvastust. Valgevene territooriumil paiknevad jätkuvalt Lääne sõjaväe 1. tankiarmee 2. motoriseeritud diviis, mis on koondunud peamiselt Obuz-Lesnovski, Lepelskyi, Losvido ja Osypovitši aladele.
 • “Okupandid lahkusid täielikult Oleshki lähedal Hersoni oblastis asuvatest Kasakate Laagritest. Asulasse sisenevad ainult mittesüstemaatilised patrullid,” – Mariupoli linnapea nõunik Petro Andrjuštšenko. “Enne seda viisid okupandid ära kohalikud Žigulid, Moskvitchid ja muud tsiviilautod, mis ei vajanud suurt tehnilist hooldust.”

 • Vabastatud Hersoni piirkonna territooriumilt leiti üheksa piinakambrit. Leiti ka 432 hukkunud tsiviilisiku surnukeha – Ukraina peaprokurör Andri Kostin
 • Valgevene president Aleksandr Lukašenka tegi CSTO tippkohtumisel ootamatu, kuid olulise avalduse. Kardula taat teatas esimest korda avalikult Putini võimalikust lüüasaamisest Ukrainas. “Kui Venemaa võidab, siis CSTO elab, kui jumal hoidku, ta ei võida, pole CSTO-d olemas. Kui Venemaa kokku kukub, on meie koht rusude all. Lukašenka ei hooli CSTO tulevikust absoluutselt. See struktuur on läbi ja lõhki läbi imbunud poliitilisese laiba lõhnast. Jerevanis Putini kõrval seisnud vuntsidega diktaator lubas väljendada kahtlusi nn erioperatsiooni õnnestumises. On ilmselge, et ta mõtleb juba praegu, kuidas Venemaa kaotatud sõja rusudel õled oma tagumiku alla laduda. Lukašenkal on kaks võimalust:
  • Jätkata mitteavalikku dialoogi läänega meie enda julgeoleku tagatiste üle. Ta mõistab selgelt, et Ukraina relvajõud talle sõjas kaasosalust andeks ei anna ning hukkunud Muammar Gaddafi video on juba pikka aega takistanud Aleksander Grigorjevitšil rahulikku magama jäämast.
  • Lukašenkal õnnestus 9 kuu jooksul Putini käest konksu või kelmina manööverdada ja mitte täielikult kaotatud sõtta sattuda. Ta muutus julgemaks ja andis Vene Föderatsiooni presidendile mõista, et on igal võimalikul viisil vastu Valgevene ühendvägede pealetungile Ukrainale. Peagi saame teada, kuidas Putin sellisele kokkuvõttele reageerib.

  Võib-olla on Lääs juba suutnud Lukašenkale teha ahvatleva pakkumise, millest ta ei saanud keelduda. Ja Putini kohal saab juba jalgu pühkida avalikult. Tema juuresolekul. Lõpetas mäng, Vladimir Vladimirovitš. See on alles algus. Sinu lõpu algus.

 • Feigin ja Arestovich õhtuses jutusaates. Tundub, et elektrikatkestused on mitmed UA allikad välja lülitanud.
 • Zelensky õhtune sõnum:  Peaaegu iga tund saan teate sissetungijate rünnakute kohta Hersoni ja teiste piirkonna kogukondade vastu. Selline terror sai alguse kohe pärast seda, kui Vene armee oli sunnitud Hersonist põgenema.
  See on kaotajate kättemaks. Nad ei tea, kuidas võidelda. Ainus, mida nad seni teha saavad, on terroriseerimine. Kas energiaterror või suurtükivägi või raketiterror – see on kõik, milleks Venemaa on oma praeguste juhtide ajal degradeerunud.Ainult meie maa vabastamine ja usaldusväärsed julgeolekugarantiid Ukrainale võivad kaitsta meie rahvast igasuguse Venemaa eskalatsiooni eest.
  Selle nimel töötame koos partneritega iga päev. Suured uudised peagi tulemas.

  Tänan kõiki, kes toetavad Ukrainat sellel üliraskel ajal! Aitäh kõigile, kes võitlevad ja töötavad meie riigi heaks! Me pidasime vastu 9 kuud täiemahulisele sõjale ja Venemaa ei leidnud kunagi võimalust meid murda. Ja ta ei leia seda. Sa pead jätkama samamoodi nagu praegu. Koos ja üksteist aidates.

 

 

 

MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • november 24, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar