Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 25. novembril

OPOLUKORD 25112022

Märkimisväärseid muutuseid operatiivolukorras ei ole. Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone Bahmuti ja Avdiivka ümbruses ja kaitseoperatsioone Hersoni oblastis Dnipro jõe idakaldal. Vene vägedel on Bahmuti ümbruses väike edu, kuna neil õnnestus idatiival edasi liikuda. Ukraina väed jätkavad edukalt Venemaa rünnakute tõrjumist kõigil teistel rinnetel.

Ukraina kaitseväe üksused on viimase ööpäeva jooksul tõrjunudnud okupantide rünnakuid Stelmahívka ja Díbrova asulate piirkonnas Luganski oblastis ning Bílogorívka, Jakovlivka, Bahmutsʹke, Bakhmuti, Opitne, Pervomaiske, Marinovka ja Novomihaimihhailovka piirkondades Donetski oblastis.

Venemaa sõjavägi korraldas järjekordsed ulatuslikud koordineeritud raketirünnakud Ukraina kriitilisele infrastruktuurile. Okupant sooritas 6 raketi- ja 14 õhulööki, tulistas 59 mürsku reaktiivsüsteemidest.

Kaitseväe üksuste poolt kinnitati tabamused elavjõu ja sõjavarustuse koondumise alale Green Yar Zaporizhzhia oblastis asulas. Vaenlase kaotuste hulka kuulus 2 veoautot, üle 15 vigastatu ja 20 surnud sõdurit.

Mostove Zaporižžja oblasti asulas sunnivad vene okupandid Vene Föderatsiooni seaduste kohaselt kohalikke inimesi kinnisvaradokumente redigeerima. Keeldumise korral ähvardab “natsionaliseerimine”, see tähendab, lihtsalt kinnisvara võetakse ära.

Ukraina õhuvägi jätkab sissetungijate hävitamist. Möödunud ööpäeva jooksul anti 12 õhulööki vastase isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika fookusaladele ning 2 õhutõrjeraketikomplekside positsioonidele.

UA raketi- ja suurtükiväeüksused tabasid 4 juhtimispunkti, 2 isikkoosseisu piirkonda ja koondumisalasid, relvade ja sõjatehnika mahalaadimisjaama, laskemoonaladu ja vaenlase releejaama.

Vene allikad väitsid, et Ukraina väed jätkasid vasturünnakut Kreminna ja Svatove suundadel.

Bahmuti suunal:

 • Järjekordse rünnaku Jakovlivka lähedal tõrjusid Ukraina väed tagasi.
 • Lahingud Bahmuti piirkonnas jätkuvad. Vene vägedel õnnestus geograafilise asukohaga kaadrite põhjal jõuda Bahmuti kirdes asuvale ristmikule.
 • Vaenlane jääb aktiivseks Bahmuti lõuna pool, kus ta üritab läbi murda Ukraina liinidest järgmiste asulate piirkonnas: Opytne, Klishchivka, Andriivka, Kurdyumivka ja Ozaryanivka. Kumbki pool ei teatanud selles valdkonnas uutest kasumitest või kahjudest.

Siversky suunal:

 • Ukraina väed tõrjusid Venemaa rünnaku Luganski oblasti Bilohorivka poole.
 • Vene väed üritasid Spirne piirkonnas edasi liikuda, kuid katse lükati tagasi.
 • Ukraina vägedel õnnestus Berestovele lähemale tungida. Järgnenud Venemaa rünnak kaotatud positsioonide taastamiseks löödi tagasi.

Avdiivka suunal:

 • Ukraina kaitsjad tõrjusid Krasnohorivka lähedal katse nende ridadest läbi murda.
 • Venelaste katse Pervomaiske ja Nevelske ümbruses edasi pääseda ei õnnestunud.

UA hinnang ru kaotustele

 

___________________________________________________________________

 • Ukraina sai tagasi 50 sõjavangi

 • Venemaa valmistub elanike evakueerimiseks Voroneži oblasti 15 asulat Ukraina piiril. Vene Föderatsiooni Voroneži oblasti Ostrogozi rajooni võimud valmistavad ette 100 km kaugusel Venemaa piirist Ukrainaga asuvate 15 küla ja küla elanike evakueerimist. Samas rõhutatakse, et jutt käib vanast piirist, arvestamata “liitunud” territooriume. Peamiselt Dalnepolybyansky, Kryvopolyansky, Olshansky ja Petrenkovsky asulad. Teatavasti piirneb Voroneži oblast Luganski oblasti Milovski, Novopskovski ja Markivski rajoonidega, mis on okupeeritud Vene vägede poolt.
 • Eksperdid nimetasid kolm elektrikatkestuse stsenaariumi. Kolm kõige tõenäolisemat stsenaariumi arengusündmusi katastroofilisema olukorra puhul kujutasid autoriteetse ajakirja Forbes eksperdid. Nad kutsusid ukrainlasi üles mitte paanikasse sattuma, sest valitsus on valmis neile väljakutsetele reageerima.
  1. Elektrikatkestus vasakul kaldal. Sellise stsenaariumi korral jäävad Ukraina kontrolli all olevad Tšernigovi, Sumõ, Poltava, Dnipropetrovski oblastid, aga ka osad Harkivi, Zaporižžja, Donetski ja Luganski oblastist vooluta 12-24 tunniks. Osaliselt Mõkolaivi, Hersoni, Kirovohradi, Tšerkasõ ja Kiievi piirkonnad koos Kiievi vasakkaldaga.
  2. Kogu Ukraina pimendamine. Sellise stsenaariumi korral jääb kogu Ukraina kontrollitav territoorium 12-24 tunniks elektrita.
  3. Kogu Ukraina elektrikatkestus kuni nädalaks. Sellise stsenaariumi korral taastatakse ennekõike Ukraina ja Euroopa energiasüsteemide kombinatsioon. Paralleelselt taastatakse väikehüdroelektrijaamade ja soojuselektrijaamade elektrivarustus. Elekter seatakse eelisjärjekorras kommunaalteenuste ja elanikkonna vajadustele. Tuumaelektrijaamade taastamiseks võib kuluda kuni 7 päeva. Alles pärast seda taastub tööstus.
 • Vene armee ei suuda Hersoni piirkonna vasakpoolset osa kinni hoida, ütles OK “Lõuna” pressikeskuse juht Natalia Gumenyuk. Ukraina suurtükivägi võib juba jõuda nende liinideni, mida nad Dnepri vasakkaldal ehitavad. Vaenlane on mineerinud rannajoone ja seab sisse 15-20 km sügavusele laskepositsioonid, sest nad saavad aru, et peavad taganema, märkis Gumenjuk.

 • Vene sõjaväelased nõuavad vaherahu! Ja mis juhtus? Donbassis sissetungijate poolel võidelnud Vene publitsist Zakhar Prilepin ütles, et Venemaa vajab kiiresti vaherahu. Loomulikult vajab Putini armee nüüd hädasti hingetõmbeaega, et jõudu koguda ja uuesti rünnata. Näib, et masohhism ja küünilisus võtavad üle: Ukraina relvajõud kuhjuvad enesekindlalt lääne relvade toel. Bayraktar – kontroll, Haymars – matused. Ja Prilepin saab sellest väga hästi aru. Soojast stuudiost saadet teha ei tähenda kaevikus istumist. “Praegu Venemaa ei taha, ei taha ja ei pruugi olla võimeline pidama totaalset sõda kuni võiduni. Totaalne, katastroofiline, otsene, nagu liuväljasõda, mis peaks lõppema kurikuulsa denatsifitseerimise, demilitariseerimise ja kapitulatsiooni allkirjastamine. Need mürsud sõda ei võida. Me ei alista Kiievit niimoodi,” ütles Prilepin. “Isegi kui me praegu vaherahu sõlmime, peame paratamatult selle looga lõpuni võitlema,” ütles putinist.Meie allikad ütlevad, et Kremli spindoktorid peavad Zakhar Prilepinit Putini mugavaks sparringupartneriks 2024. aasta presidendivalimistel. Võib-olla hakkasid tehnoloogid selliste vastuoluliste väidetega tulevase kandidaadi kuvandit kujundama, kuid see ei tule eriti hästi välja, nagu rahvas ütleb: “nagu kuul jamast”. On väga tõenäoline, et Prilepin ei pea 2024. aastal Putiniga väitlema. Selleks ajaks kaotab Venemaa lõpuks sõja Ukrainale ja Putin mõtleb ellujäämise korral kõigele muule peale valimiste.Džohhar DUDAEV. “Venemaa pakub alati läbirääkimisi, kui tal on raske, kui plaanid kukuvad kokku, et võita aega, tugevdada jõudu, parandada vigu, leida nõrk koht ja siis uue hooga lüüa!”

Kreeka sai USA-lt pakkumise anda Ukrainale õhutõrjesüsteemid S-300PMU1 ja õhutõrjesüsteemid Tor-M1 ning asendada need Kreekas tänapäevaste “NATO standardite” süsteemidega USA sõjalise abi kulu. Teatatakse, et Ateena võttis Ameerika ettepaneku vastu, vastavad arutelud Ameerika poolega “algavad lähitulevikus”. Lisaks sunnib Kreekat Venemaa õhutõrjesüsteemidest vabanema nende normaalse hoolduse võimatus Venemaa vastu kehtestatud ulatuslike sanktsioonide tingimustes.

Küpros ostis 1996. aasta lepingu alusel kaks divisjoni õhutõrjesüsteeme S-300PMU1, kuid süsteemide kasutuselevõtt selle riigi poolt blokeeriti USA ja Türgi survel. Selle tulemusena ladustati ostetud süsteemid 1998. aastal Kreekas, Kreeta saarel. Hiljem 2006-2007.a andis Küpros need üle Kreekale ja 2013. aastal asusid õhutõrjesüsteemid S-300PMU1 teenistusse Kreeka relvajõudude koosseisus, Kreetal.

Aastatel 1998-2000 Kreeka omandas Venemaalt 31 Tor-M1 õhutõrjeraketisüsteemi, millest kuus viidi 2006. aastal Küprosele üle kompensatsioonina õhutõrjesüsteemi S-300PMU1 õiguste loovutamise eest.

 • Poliitilistel põhjustel ei leidnud EL-i riikide energiaministrid Venemaa naftale hinnalae seadmise küsimuses ühist keelt. Mõnele Euroopa Liidu liikmele tundusid Euroopa Komisjoni ettepanekud selles osas Venemaa jaoks liiga heasoovlikud. Teised, vastupidi, arvasid, et lagi on liiga kõrge ja tabab ELi riike endid. Euroopa ametnikud loodavad selles küsimuses kokkuleppele jõuda 13. detsembril, enne EL-i tippkohtumist, kus lõpuks võetakse vastu üheksas Venemaa-vastaste sanktsioonide pakett.
 • Moskva usub, et Vene Föderatsiooni relvajõudude (AF) raketilöögid “Ukraina sõjalise juhtimissüsteemi ja sellega seotud energiarajatiste vastu” on tõhusad. Kiiev eitab seda ja väidab, et suurem osa rakettidest tulistatakse alla. Kiievi sõnul on USA ja NATO riikide usaldusväärsema õhutõrje jaoks vaja uusi õhutõrjeraketisüsteeme ja -süsteeme, sealhulgas Patriot. Nii NATO kui ka Ukraina valmistuvad sõjategevust jätkama. Nii Ukraina kui ka tema NATO liitlased on nädalaid oodanud, et Venemaa Föderatsioonil hakkavad otsa saama kaugmaa tiibraketid. Veel 2022. aasta novembri alguses ütles Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi (GUR) esindaja Vadim Skibitski ajakirjale Economist, et Venemaa relvajõududel “on alles vaid 20% kaasaegsetest rakettidest”.
 • Sel nädalal pidi McDonald’s Valgevenest lahkuma. Märgivahetust siiski ei toimunud. Vahepeal on Aleksandr Lukašenka sellest võrgustikust korduvalt rääkinud varjamatu põlgusega ja kutsunud üles selles valdkonnas importi asendama. Eksperdid kahtlevad tõsiselt, kas kartulipannkoogid võivad hamburgereid tõhusalt asendada. Vahepeal tekitab skandaale mõne lääne ettevõtte lahkumine vabariigist. Niisiis süüdistati IKEA-d vanglatöö kasutamises.
 • Forbes. Venemaa kulutas üheksa kuuga sõjale 82 miljardit dollarit. 2021. aastal ulatusid Venemaa kõik eelarvetulud 340 miljardi dollarini ehk terroristid on kulutanud sõjategevuseks juba veerandi eelmise aasta tuludest. Suurimad kulutused olid Forbesi andmetel rakettide kasutamise tõttu — 14,1 miljardit dollarit.

 • Briti luurehinnang

 • Vaade venest ka. Nezavisimaja Gazeta sõjaline ekspert eru kindralleitnant Juri Netkatšov: Kogu sõja jooksul on kasutatud 9-A-7660 Kinzhale ainult kolm korda. Lõuna sõjaväeringkonna loodi 2021. aastal terve rügement MiG-31K’d Kinzalide jaoks. Laskemoonakoormus neile peaks olema vähemalt 10 ühikut iga lennuki kohta. See tähendab, et Venemaa võib 100% tõenäosusega tabada Ukrainas vähemalt 300 strateegilist sihtmärki. Samuti ei kasutatud Ukrainas kunagi hüperhelikiirusega operatiiv-taktikalisi rakette Kh-32 ja Iskander-K komplekse. Neid võib olla vähemalt 400–500 raketti, ”räägib Netkatšov, kes usub, et selliseid rakette hoitakse praegu alles ja kui UA-le tarnitakse uusimad Ameerika Patrioti õhutõrjesüsteemid, tulevad kasuks hüperhelikiirusega raketid. “Raketid nagu X-101 ja Caliber  näitavad end hästi. Samuti ei karda need Ameerika Patrioti tüüpi õhutõrjesüsteeme. Need raketid töötati välja peamiselt nõukogude ajal, viimistleti 90ndatel – 2000ndate alguses ja nüüd toodetakse neid Venemaa kaitseettevõtetes. Tõenäosus tabada sihtmärki ühe raketiga X-101, X-555 või Caliber jääb vahemikku 0,7–0,8. See tähendab, et kahe raketiga on sihtmärk tabatud.“
 • Venemaa 155. merejalaväebrigaadi lepingulise sõduri avaldus. Ta ütleb, et nad said kolme kuu jooksul Pavlivka lähedal (450–500 KIA) 900 ohvrit ja “brigaad hävitati peaaegu täielikult” ja saab lahinguasendusi.
 • Talv läheneb

 • Kaks päeva on juba juttu olnud saksa abist poolakatele. Patriot ÕT süsteemid Poola kaitseks. Poolakad aga räägivad, et sakslased peaksid need üldse Lääne Ukrainasse paigutama. Saksamaa pole selleks veel andnud nõusolekut. „Patriot on osa NATO integreeritud õhutõrjesüsteemist, mis tähendab, et nad on mõeldud kasutamiseks NATO territooriumil. Igasugune kasutamine väljaspool selle piire nõuab eelnevat läbirääkimist NATO ja liitlastega,” ütles Saksamaa kaitseminister Christina Lambrecht.

 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast
 • Roman Svitan lennukitest ja F-16 pilootide ettevalmistusest.
 • Järjekordne Putini võlts saade. Need naised on näitlejannad. Need 2 on näide ja isegi teised on tuvastatud. See on nii paljastav, et rohkem kui 80 000 hukkunud Vene sõduri tõttu ei leidnud Putin (või ei riskinud) mõne lesega istuda. Haletsusväärne.

Putin on va võlts

 • Operatiivolukord eile Roman Svitani poolt.
 • Roman Svitan, kuidas edasi
 • Presidendi õhtukõneTänasel päeval, nagu ka teistel sel nädalal, on peamine väljakutse energia. Täna õhtul jätkuvad elektrikatkestused enamikus piirkondades ja Kiievis. Kokku üle kuue miljoni . tellija. Palun jätkake elektrienergia kasutamist kõigis piirkondades ettevaatlikult. Kui teil pole väljalülitamist, ei tähenda see, et probleem on juba lahendatud.

  Samuti on kogu riigis kasutusele võetud “Nezlamnosti punktid”. Kuid ma tean, et kahjuks ei teinud kohalikud omavalitsused kõigis linnades head tööd. Eelkõige on palju kaebusi Kiievis. Linnapeaametilt ootan paremat tööd. Üldiselt on praegu üle riigi üle nelja tuhande punkti ja iga kohaliku juhi kohustus on tagada, et kõik, mis inimestele peaks olema, ka tegelikult toimiks.

  Aitäh kõigile, kes töötavad Ukraina ja ukrainlaste heaks! Kõik, kes tagastavad inimestele soojuse, vee, elektri ja side.

 

 

 

 

PoliitikaSõdaUkraina

kolonelHans • november 25, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar