Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 27. novembril

OPOLUKORD 27112022

Operatiivolukorras olulisi muudatusi ei ole. Vene väed jätkasid kaitseoperatsioone Ukraina käimasolevate vasturünnakute vastu piki Svatove-Kreminna liini, jätkasid pealetungioperatsioone Bahmuti ja Avdiivka suundadel ja jätkasid kindlustuste rajamist Hersoni oblasti idaosas.

Ukraina üksused on viimase ööpäeva jooksul tõrjunud rünnakud Stelmahhivka Luganski oblasti ning Donetski oblasti Bílogorivka, Marí Rайnka, Verhnyokamianske ja Spírne asulate piirkonnas. Vaenlane andis 2 raketilööki Dnipro linna tsiviilobjektidele ja sooritas 38 tulistamist reaktiivsüsteemidest meie vägede ja tsiviilrajatiste positsioonidel, sealhulgas Hersoni linnas.

UA üksused tabasid vastase elavjõudude koondumise alasid Melitopoli, Pologi ja Mihhailivka Zaporižži oblastis. Okupantide kaotused olid üle 100 inimese vigastada, hävis umbes 10 ühikut erinevat tüüpi sõjatehnikat ja 2 laskemoonaladu.

Olemasolevatel andmetel on Vene Föderatsioonis ja Ukraina ajutiselt okupeeritud aladel käimas ettevalmistavad meetmed, et korraldada alates selle aasta 10. detsembrist järjekordne varjatud mobilisatsioonilaine Vene okupatsioonivägede ridadesse.

Viimase 24 tunni jooksul tabasid Ukraina raketi- ja suurtükivägi 2 kontrollpunkti, 11 isikkoosseisu, vaenlase relvastuse ja sõjatehnika fookuspiirkonda ning veel üht olulist vaenlase objekti.

 • UA hinnang ru kaotustele

___________________________________________________________

 • Bahmut https://www.instagram.com/p/ClX9UDisCuI/

 • Vene vabatahtlikke tabab täna järjekordne tragöödia: Venemaa kaitseministeerium blokeeris ootamatult ilma selgitusteta erineva sõjavarustuse ja riiete impordi Venemaale. Vatnikutel pole õrna aimugi, mis toimub.
 • Valgevene välisminister Vladimir Makei suri ootamatult 64-aastaselt. Ta oli EL-iga suhtlemise ekspert ja hoiatas aastaid Venemaa plaanide eest Valgevene alistada. Teda peeti Lukašenka potentsiaalseks järglaseks ja “läänestajaks”.
 • Zelensky: Täna toimus esimene rahvusvaheline toiduga kindlustatuse tippkohtumine. Me ei võitle ainult agressiooni vastu. Samm-sammult loome süsteemi, mis peatab agressiooni, lammutab selle tagajärjed ja tagab pikaajalise julgeoleku – Ukraina, kogu Euroopa ja maailma julgeoleku.Toiduga kindlustatus on üks globaalse stabiilsuse võtmeelemente. See on koht, kus Ukraina juhtroll on kõige ilmsem.Meie tippkohtumist toetas üle 20 riigi. Kogusumma, mis meil on Grain From Ukraine jaoks kogutud, on juba ligi 150 miljonit dollarit. Töö jätkub. Valmistame ette kuni 60 laeva.Mitte kunagi enam ei tohi nälga relvana kasutada. Tänan kõiki, kes meid aitavad! Aitäh igale juhile, kes teeb meiega koostööd Euroopa ja ülemaailmse julgeoleku nimel! Au meie sõduritele ja meie alistamatule rahvale! Igavene mälestus kõigile neile, kes andsid oma elu Ukraina eest! Au Ukrainale! Ja palun, täna austage Ukraina meeste ja naiste, laste ja täiskasvanute mälestust, kelle elu võttis genotsiid Golodomor.
 • Analüütikud teatavad, et lähipäevil võivad nad NATO sildi all tungida kallale Lukušenkole ning süüdistada kõiges Ukrainat ja Poolat. See annab põhjust Valgevene vägede osalemiseks sõjategevuses, seega soovib Venemaa Föderatsioon Valgevene sõtta kaasata, neelates riigi endasse ja võttes talt suveräänsuse. Täna suri Valgevenes ootamatult välisminister Vladimir Makei.
 • Briti luure. Venemaa üritas teha Donetski oblastis Pavlivka lähedal läbimurde. Suurbritannia kaitseministeerium rõhutab, et nii Venemaa kui ka Ukraina on sellesse sektorisse koondanud märkimisväärsed jõud. Vene merejalaväelased kandsid  kaotusi.  “See piirkond jääb endiselt ägedate lahingute kohaks, tõenäoliselt seetõttu, et Vene Föderatsioon usub, et siinne läbimurre võib potentsiaalselt olla lähtepunktiks tulevasele põhjasuunalisele suurele pealetungile, et vallutada ülejäänud Ukraina kontrolli all olev Donetski piirkond,” ütles minister.

 • Saksamaa kaalub ajateenistuse tagasitoomist pärast seda, kui Ukraina sõda näitas, et “rahu ei ole loodusseadus”. Bundestagi kõigi osapoolte poliitilised liidrid toetasid Saksamaa sõjaväeteenistuse taaskehtestamist nädal pärast seda, kui kantsler Olaf Scholz lubas ühekordselt kulutada 85 miljardit naela, et suurendada riigi vägede tugevust. Magava Euroopa hiiglase ärkamisena tunnustatud otsuses lubas hr Scholz ka esmakordselt tõsta Saksamaa kaitsekulutusi 2024. aastaks üle 2 protsendi SKTst, mis on esimest korda kooskõlas NATO nõuetega.
 • Roman Svitan olukorrast rindel eilse seisuga. Maastik on praegu selline millel tehnikaga liikumine on võimatu.
 • Vene väed võivad valmistuda lahkumiseks Zaporižžija tuumaelektrijaamast: Energoatomi president  vihjab. Märgid, mis võimaldavad ennustada Venemaa ettevalmistust selleks sammuks, on registreeritud viimastel nädalatel “Kõigepealt hakkas Vene ajakirjanduses ilmuma palju väljaandeid selle kohta, et ZANP tuleks võib-olla jätta, võib-olla IAEA kontrolli alla anda. Teate, jääb mulje, et nad pakivad kohvreid. ja et nad varastavad kõike, mida nad leiavad,” ütles Petro Kotin. Samas rõhutas ta: kuigi on “liiga vara öelda, et Vene sõjavägi lahkub ZANP-st”, võib öelda, et nad “valmistuvad” selliseks stsenaariumiks. Samal ajal kogusid venelased jaama territooriumile suurel hulgal sõjatehnikat ja võimalik, et ka relvi, tõid sinna oma isikkoosseisu ja tegelesid mineerimisega.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast
 • Lennujälgimisteenused registreerivad raskete kaubaveolennukite An-124 Ruslan regulaarsed lennud Hiinasse. Samal ajal ei sisalda lennukid alati transpondreid, mis muudab nende jälgimise keeruliseks. Kokku räägime vähemalt 10 lennust viimase nädala jooksul. Kõik see võib viidata sellele, et Vene Föderatsioon saadab lennukeid sõjalise kauba peale. Ja sellele, mida on praegu hädasti vaja ja mis ei jõua ära oodata, kuni see raudteel kohale toimetatakse.
 • Roman Svitan õhutõrjest ja op olukorrast

 

 

 

 

Total Page Visits: 283 - Today Page Visits: 1
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • november 27, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *