Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 29. novembril

OPOLUKORD 29112022

Vene vägedel õnnestus Bahmuti lõunaosas murda Ukraina kaitse ning vallutada üks asula ja mitu kindlustatud positsiooni. See on ainus ala, kus vaenlasel on edu, kõik muud rünnakud tõrjusid Ukraina kaitsjad. Möödunud ööpäeva jooksul tõrjusid Ukraina kaitseväe üksused okupantide rünnakud Novoselivske, Bilohorivka, Luganski oblastis ja Serebrjanka, Verhnyokamianske, Bilororivka, Jakovlivka, Pervomaiske, Opytne, Krametnoblasti Donetski oblastis. Agressori väed on vallutanud Ozarianivka asula, eilses ülevaates nad ründasid seda. Nüüd on ründavad Kurdjuumivka ja Andriivka asulaid.

Luganski oblasti territooriumil viivad okupandid läbi agrotööstusettevõtete varade nn natsionaliseerimist. Eelkõige eksporditakse Bilokurakyne asulasse kohalike põllumajandusettevõtete saaki ja seadmeid.

Vaenlane kannatab jätkuvalt kaotusi. Luganski oblastis Svatove linnas on kinnitatud piirkond, kus asub üks Venemaa okupatsioonivägede diviisidest. Vaenlase kaotused on esialgsetel andmetel kuni 20 hukkunut ja üle 30 haavatu.

Vene väed jätkasid kindlustatud positsioonide tugevdamist ja julgeolekumeetmete kehtestamist Hersoni oblasti idaosas. Okupeeritud Hersoni oblasti territooriumil fikseeriti vaenlase poolt haldus-politseirežiimi tugevdamine, millega seoses kavatsetakse mõned Vene Föderatsiooni relvajõudude üksused asendada Vene kaardiväe üksustega.

Möödunud ööpäeva jooksul sooritas Ukraina õhuvägi 3 rünnakut vaenlase isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika koondumispiirkondadele. Ukraina kaitseväelased tulistasid eelmisel päeval alla vaenlase lennukid Su-25 ja Su-24.

Paljude Bahmuti ümbruses asuvate väikeste külade hõivamine Venemaa väitel 27. ja 28. novembril ei tähenda Bahmuti peatset ümberpiiramist.

Vene väed jätkasid jõupingutusi, et kaitsta Ukraina vasturünnakute eest Svatove ümbruses, kuna Vene allikad teatasid, et Ukraina väed jätkasid vastupealetungi Kreminnast läänes.

 • Ukraina väed tõrjusid Svatove suunal Venemaa rünnaku Stelmahhivka asula peale.
 • Bahmuti suunal:
  • Vaenlane püüdis edasi tungida Jakovlivka poole, katse löödi tagasi.
  • Lahingud jätkuvad Soledaris, Bakhmutskes ja Bahmuti suunas.
  • Vene vägedel õnnestus tungida edasi ja hõivata Ozarjanivka asula, tõenäoliselt Zaitseve ja Mayorski suunast.
  • Vene allikad väidavad ka Kurdjuumivka ja Andriivka tabamist, kuid pole veel esitanud kinnitust.

 • Lõsõtchanski suunal:
  • Vene väed ründasid edutult Ukraina positsioone Bilohorivka lähedal Luganski oblastis.
  • Vaenlane püüdis Verhnokamjanske piirkonnas uusi positsioone hõivata, kuid see ei õnnestunud.
 • Avdiivka suunal:
  • Vene väed üritasid Novobahmutivka ümbruses Ukraina liinidest läbi murda. Rünnak tõrjuti.
  • Ukraina kaitsjad tõrjusid Venemaa rünnakud Vodyane, Pervomaiske ja Nevelske piirkonnas.
 • Donetski suunal:
  • Marinka asulas jätkuvad rasked kokkupõrked.
  • Järjekordne Vene vägede rünnak Novomõkhailivka suunas tõrjuti.

UA hinnang ru kaotustele

____________________________________________________________________________

 • Üks arvestus vene kuludest sõjale 9 kuuga

 • Ukraina relvajõud näitasid Türgi soomustransportööri Kirpi pärast miiniplahvatust ja mürsu otsetabamust sõidukile. Sõjaväe teatel pidas soomustransportöör löökidele vastu ja see võib peagi teenistusse naasta. Varuratas on neile juba välja antud.
 • Zelensky:Kohtusin Eesti välisministrite Urmas Reinsalu, Islandi Þórdís Kolbrún R. Gylfadóttiri, Läti Edgars Rinkēvičsi, Leedu Gabrielius Landsbergise, Norra Anniken Huitfeldti, Soome Pekka Haavisto ja Rootsi Tobias Billströmiga.See visiit on oluline signaal sõbralike partnerriikide tugevast toetusest ja solidaarsusest Ukrainaga, eriti kõige tõsisemate väljakutsete ajal.Tänan Balti- ja Põhja-Euroopa riike järjepidevalt aktiivse ja tõhusa toetuse eest Ukrainale tema territoriaalse terviklikkuse ja iseseisvuse kaitsmisel.
 • Saksamaa liidupresident Frank-Walter Steinmeier nimetas sõja praeguses etapis üleskutseid relvarahu sõlmimiseks Ukrainas “mittetõsiseks”. Ta selgitas: vaherahu oleks ukrainlaste suhtes tehtud ebaõigluse tunnistamine. “Praegune relvarahu tähendaks tegelikult juba toimunud ebaõigluse tunnistamist. Praegune relvarahu tähendaks seda, et Venemaa hoiab okupeeritud alad alles. See tähendab, et piire rikutakse, rahvusvahelist õigust eiratakse.” ja toimub maade hõivamine – et see kõik on lubatud,” ütles Saksamaa Liitvabariigi president. Ta märkis, et see ei saa olla relvarahu eesmärk. “Nii et kahjuks pean ma ütlema, et praegu ma väljapääsu ei näe,” ütles Steinmeier. Saksamaa president lisas: “on signaale”, mis näitavad, et julgeolekugarantiid, mida Kiiev soovib saada, on võimalik anda
 • Zelenski õhtune pöördumineEsiosa. Toetus sõjaväele. Energia. Ühendus. Võitmatuse punktid. Meie õhutõrje tugevdamine. Koostöö partneritega. Olukord rindealadel ja venelaste tulepositsioonide mahasurumine. Hoiame fookuses kõik võtmeküsimused.Sel päeval, nagu iga päev, tulistasid okupandid taas Hersoni ja piirkonna kogukondade pihta. Vaid ühe nädala jooksul tulistas vaenlane 30 Hersoni asulat 258 korda.
  Vene sõjavägi kahjustas ka pumbajaama, mis varustab Nikolajevit veega.
  No mis ma saan nende kohta öelda? See on nende juhuslike seltsimeeste tõeline olemus, kes Venemaa enda valdusse võtsid. Pärast 20-aastast valitsemist on nende osariigi olulises osas selline laastus, nagu oleks seal sõda olnud. Ja see pole sõda – nad elasid selle läbi.
  Nad pole suutelised millekski muuks kui hävitamiseks. See on kõik, mis nad endast maha jätavad. Ja see, mida nad praegu Ukraina vastu teevad, on nende katse kätte maksta. Kättemaks selle eest, et ukrainlased on end nende eest juba rohkem kui korra kaitsnud.Ukrainast ei saa kunagi laastamistööd. Ukraina ei võta kunagi vastu korraldusi nendelt seltsimeestelt Moskvast. Teeme kõik, et taastada iga okupantide poolt hävitatud objekt, iga maja, iga ettevõte.
 • Peskovil paluti kommenteerida Saksamaa presidendi Frank-Walter Steinmeieri avaldusi, mille kohaselt ei saa sõja praeguses etapis läbirääkimisi pidada. “Tõepoolest, läbirääkimised pole praegu võimalikud, sest Ukraina pool eitab neid absoluutselt. “Sõjaline erioperatsioon” jätkub,” ütles Venemaa diktaatori pressisekretär. Peskov lisas, et rahuläbirääkimisteks on vajalik “poliitiline tahe ja tahe arutada Venemaa üldtuntud nõudmisi”.
 • Oleg Zhdanov rääkis eile operatiivolukorrast ja võimalikust arengust. Parem tõenäoliselt kui saab olema tänane. Detsembris jätkub vihm, öösel külmetab. Tõenäoliselt ei teki palju pealetungi võimalusi.
 • Türgi välisminister tegi uue avalduse Ukraina sõja ning kontaktide kohta Kiievi ja Moskvaga. Türgi välisminister Mevlut Cavusoglu ütles, et Venemaa vallandunud sõjas inimohvrite arvu suurenemisega muutub läbirääkimisprotsess raskemaks. Rahu tagamiseks Ukrainas on vaja tegutseda. “Toetame kindlalt Ukraina, sealhulgas Krimmi territoriaalset terviklikkust ja suveräänsust ning jätkame Ukraina materiaalset toetamist. Samal ajal astume erinevaid samme konfliktide ja pingete ohjeldamiseks,” ütles Cavusoglu. “Tegelikult jõudsid meie jõupingutused tulemusteni juba sõja esimestel nädalatel, kui tõime Antalyas kokku kaks välisministrit ja eriti siis, kui tõime märtsi lõpus kokku kaks delegatsiooni Istanbulis. Kuna hukkunute arv kasvab, läbirääkimistel kokkuleppe saavutamine muutub järjest keerulisemaks. Usume, et isegi sõda ja diplomaatia võivad käia käsikäes,” rõhutas Çavuşoğlu.
 • Russistide doktriinis on pataljoni lahingugrupp mida suvest saadik pole Ukrainas nähtud. Briti luurehinnang.

Image

 • Tehing sai lõpuks teoks. Slovakkia kaitseminister Jaro Nad ütles 29. novembril, et Ukrainale kingiti 30 Slovakkia roomik-jalaväe lahingumasinat BMP-1. Vastutasuks peaks Slovakkia saama Saksamaalt 15 Leopard 2 tanki.

 • Ungari blokeerib Ukraina osalemise NATO kohtumistel – Kulebat saali ei lastud. Ukraina välisministeerium kinnitas, et välisminister Dmytro Kuleba täielik osalemine NATO välisministrite ametlikul kohtumisel Bukarestis on Ungari taotlusel blokeeritud. 9.-30.novembril toimuvad alliansi riikide välisministrite korraline kohtumine Rumeenia pealinnas. Eeldatavasti arutatakse edasist toetust Ukrainale sõjas Venemaa vastu. Ungari oli vastu Ukraina välisministri Dmitri Kuleba osalemisele ametlikul istungil, mistõttu on Ukraina minister sunnitud kohtuma kolleegidega eraldi õhtusöögil, vahendas Financial Times.
 • OP olukord Oleg Zhdanovi poolt.
 • Roman Svitan opolukorrast
 • Natuke musa ka vahepeale
 • Feigin Arestovich õhtune jututuba.

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 288 - Today Page Visits: 3
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • november 29, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *