Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 30. novembril

OPOLUKORD 30112022

Bakhmuti ja Avdiivi piirkonnad on vaenlase rünnakute peamiseks eesmärgiks. Vene väed korraldasid maapealseid rünnakuid Siverski ja Avdiivka lähedal ning Donetski oblasti lääneosas.

Ukraina kaitseväe üksused tõrjusid möödunud ööpäeval okupantide rünnakuid Luganski oblastis Stelmahhivka ning Donetski oblastis Bilohorivka, Bahmutske, Pervomaiske, Nevelske ja Maryinka asulate piirkonnas.

Vene okupandid sooritasid 2 raketirünnakut tsiviilobjektidele Harkivi oblasti Kivšarivka asulas ja Donetski oblasti Slovjanski linnas, sooritasid 47 õhulööki ja 35 MLRS-i rünnakut meie vägede positsioonidele.

Hersoni suunas tulistas agressor Kizomõse linnaosa reaktiivsuurtükkidest. Vaenlane ei peata meie vägede üksuste ja Dnipro jõe paremal kaldal asuvate asulate, eriti Hersoni linna suurtükiväe tulistamist.

Möödunud nädala jooksul toimetati ajutiselt okupeeritud Donetski linna meditsiiniasutustesse üle 720 Vene okupatsioonivägede üksuste haavatud kaitseväelase.

Okupeeritud Horlivka linnas üks tsiviilhaiglatest ümber ehitatud sõjaväehaiglaks, kuhu tsiviilisikute juurdepääs on täielikult piiratud. Patsiente on lubatud külastada ainult meditsiinitöötajatel.

Ukraina õhuvägi andis ööpäeva jooksul 15 lööki isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika koondumispiirkondadele ning 2 rünnakut vastase õhutõrjeraketisüsteemide positsioonidele.

Viimase päeva jooksul tulistasid meie sõdurid alla 3 Orlan-10 tüüpi UAV-d.

Kaitseväe raketi- ja suurtükiväe üksused tabasid suurtükiväesüsteemi ja veel üht okupantide olulist objekti.

Vene väed jätkasid Ukraina vasturünnakute tõrjumist Svatove ümbruses, samal ajal kui Ukraina väed jätkasid vasturünnakuid Svatove ja Kreminna ümbruses. Vene väed jätkasid kaitsepositsioonide tugevdamist Hersoni oblasti idaosas, samal ajal kui Ukraina väed jätkasid Venemaa vägede koondumisalade tulistamist Lõuna-Ukrainas.

UA hinnang ru kaotustele

____________________________________________________________________________________

  • Sõja 280. päev on tulemas: Zelenski pöördumineOlukord rindel on keeruline. Vaatamata ülisuurtele Venemaa kaotustele püüavad okupandid endiselt Donetski oblastis edasi pääseda, Luganski oblastis kanda kinnitada, Harkivi oblastis liikuda, lõunas plaanivad midagi.Kuid me hoiame kaitset ja mis kõige tähtsam, ei lase vaenlasel oma kavatsusi realiseerida. Nad ütlesid, et vallutavad Donetski oblasti – kevadel, suvel, sügisel. Sel nädalal algab juba talv. Nad panevad sinna oma regulaararmee, kaotavad seal iga päev sadu ajateenijaid ja palgasõdureid, kasutavad seal barrikaadeSel aastal kaotab Venemaa sada tuhat hukkunud sõdurit ja jumal teab, kui palju palgasõdureid. Ja Ukraina jääb püsti. Ja maailm teeb kõik, et kõik, kes on selles kriminaalses sõjas süüdi, kohtu ette tuuakseAu kõigile, kes võitlevad vabaduse eest! Au kõigile, kes töötavad meie võidu nimel! Igavene mälestus kõigile neile, kes andsid oma elu Ukraina eest!
    Au Ukrainale!
  • MARS II Ukrainas

  • Wagneri vangid kutsuvad vange Wagnerisse

  • Euroopa Komisjoni juhi Ursula von der Leyeni väljendatud hinnangut Ukraina kaotustele sõjas Vene Föderatsiooni vastu (100 000 sõdurit) tuletas kindralstaap meelde, et sõjalised kaotused on salastatud teave. Senyki otsekõne : “Me ei saa seda arvu kinnitada, rõhutame, et Ukraina armee kaotused on ametlik teave ja nende avaldamisel kehtivad piirangud. Samas, kui Euroopa Komisjoni juhi väljakuulutatu võimaldab meil tuua agressorriik õigusemõistmisele, saame vaid toetada tegevusi, mis aitavad kaasa Ukraina rahva genotsiidi korraldajate seaduslikule karistamisele. On vaja teha kõik selleks, et kõik Ukraina tsiviil- ja sõjaväelaste kaotuse eest vastutavad inimesed satuksid dokile.
  • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast
  • Arestovich Julia “Meid ootavad ees meeldivad üllatused. Isegi kui ma teaksin ei saa ma õelda mis.”
  • Roman Svitan operatiivolukorrast.
  • Õhtune Feigin Arestovich jututuba

 

 

 

 

 

Total Page Visits: 216 - Today Page Visits: 2
MilitaarSõdaUkraina

kolonelHans • november 30, 2022


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *